Indiana

Indiana

Jirka Vosátka

Česko
https://www.facebook.com/jirka.vosatka


93 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Kmotr (1972)

  Co říct, snad jen - nejlepší film všech dob.

 • poster

  Skála (1996)

 • poster

  Vítězové a poražení (1999)

  I po letech neskutečně průraznej film, kterej se divákovi zavrtá pod kůži hned v prvních minutách úvodním zápasem a po zbytek dvou a půl hodinové stopáže už ho nenechá vydechnout. Mistrovské dílo bez jediného kazu, kterému se v daném žánru svou formou a obsahem zatim nic nevyrovnalo. 100%

 • poster

  Everybody Wants Some!! (2016)

  Dazed and Confused na vysoký škole a opět je to královská podívaná. Skvělá hudba, slušný párty a banda sympatickejch studentů, co si chce užít posledních pár dní před začátkem semestru. V Linklaterově režijním podání se opět jedná o pozitivně naladěnou komedii, která je ale mnohem víc ze života než 90% jinejch žánrovejch kolegů typu Prcicek a všichni ty kluci tam jsou nebo byli víceméně stejný jako my, nejedná se o žádný zbytečný karikatury. Z herců mi nejvíc utkvěl asi Ryan Guzman, ale třeba i Tyler Hoechlin, Temple Baker a Glen Powell z Expendables 3 byli super. Bylo by fajn kdyby z toho Linklater udělal nějakou třeba televizní minisérii, protože tohle je jeden z mých vůbec nejoblíbenějších filmů. Bral bych přídavek.

 • poster

  Americký gangster (2007)

  Nejlepší film Ridleyho Scotta. Ty dvě a půl hodiny možná neodsejpaly tak rychle, jak sem čekal, ale nenudil sem se a furt sem si říkal, že tohle je dost možná nejlepší filmy poslední pětiletky. Po technický stránce (zvuk, střih a hlavně kamera) výborný, herci jsou všichni famózní (Russell Crowe byl dobrej, ale Denzel Washington si získal moje sympatie víc a skvělej byl i Josh Brolin, kterej podle mě na Oscarech nepřijde zkrátka). Konec byl docela nadupanej a skončilo to jak sem chtěl........tohle je jeden z mála současnejch filmů, co má právo stát se klasikou........a jen tak mimochodem po druhym zhlédnutí je to pro mě dost možná vůbec nejstylovější gangsterka (ne lepší než Kmotr, ale prostě stylovější).

 • poster

  Smrtonosná zbraň (1987)

 • poster

  Kick-Ass (2010)

 • poster

  Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

 • poster

  Hadí oči (1998)

  Z formálního hlediska tenhle film nemá ve svém žánru konkurenci, už jenom ta úvodní, asi 10minutová scéna, natočená bez jedinýho střihu, je ukázkou De Palmovy famózní režie, který se v žádném jiném filmu z řemeslného pohledu takhle autorsky nevyřádil. K tomu pár podmanivých skladeb, skvělých hereckých výkonů (Cage ještě v ráži, Gary Sinise odvádí svůj standart, ale trochu zamrzí, že jeho roli nedostali původně plánovaní Will Smith nebo Al Pacino) a tempo, které snad nemá hluché místo. Škoda, že už se tyhle filmy moc netočí.

 • poster

  Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace