Platom

Tomáš Planík

okres Ústí nad Labem

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 23.5.2018  20:15

Z mého pohledu zbytečně kriticky hodnocený film. Chápu, že známé tváře v roli hlavních hrdinů by působily poněkud líbivěji pro oko konzumního diváka, ale mně osobně osazení opravdových hrdinů tohoto dramatu + styl vyprávění seděl. V začátcích se protagonisté představí, aby si k nim divák našel určitou cestu a neměl je pouze za "lidi z davu" a později je vtažen do osudového okamžiku, kdy za mě vše působí velice autenticky. Jediné mínus filmu vnímám to, že z této látky šlo opravdu vytěžit daleko více.

• 14.3.2018  16:20
    Hora (2017)

Určitě bych neřadil mezi dokumentární, jelikož je zde nespočet uměleckých záběrů, jež berou dech, o doprovod se stará orchestr a komentář je spíše poetický, než-li naučný/informační. Nicméně má osoba milovníka hor dostala přesně to, pro co si přišla do kina. Dechberoucí nádhera!

• 22.2.2018  20:07

Inu... Poslední dobou jsem si záměrně vybíral filmy, které již dle hodnocení slibují určitý stupeň kvality. Proč? Protože jsem prostě nechtěl mrhat svým časem ve jménu něčeho, co za to ani zdaleka nestojí. Dnes jsem udělal výjimku a nejsem za to rád. Příběh se snaží těžit na do jisté míry originální zápletce, která je bohužel špatná už od samého začátku. Děj je naprosto předvídatelný a to snad v každé své minutě, takže sled událostí prostě nudí. Do toho film naprosto nevkusným způsobem přetéká trapnými momenty, které jsme viděli už milionkrát někde jinde. Kliše, střídá klišé. Představitelé hlavních rolí jsou toporní, efekty odfláknuté, fyziku se asi nikdo z tvůrců filmu neučil (např. padají jeřáb, který protne železobetonový most jako nůž máslo... na kost zmrzlý člověk, kterému upadne ruka při pouhém lehkém doteku...)... Ne, prostě nemohu jinak! A na hodně dlouhou dobu se opět vrátím ke svému systému vybírání filmů dle hodnocení.

• 22.11.2017  20:36
    Krajinou domova (TV seriál) (2014)

Komentář by mohl mít trochu více vypovídající hodnoty namísto toho, aby byl přehlídkou básnických přirovnání. Záběry z dronů jsou sice v některých pasážích opravdu nádherné a dechberoucí, ale mohlo by jich být také o něco méně. Škoda, jinak by to za tento povedený dokument mohlo být ještě o jednu hvězdu lepší hodnocení.

• 9.7.2017  17:26

Hodně dlouho jsem neviděl takto zbytečný film...

• 2.1.2017  16:52

Příběh o obdivuhodné vytrvalosti, vůli a dlouhověkosti nosičů v horách našich sousedů. Motivace jako blázen pro každého, kdo raději jede dvě patra výtahem, než aby vyšel schody po svých. Nádherné záběry, slabší hudební doprovod (snad jediný kaz filmu).

• 2.1.2017  16:49

Opět průměrný Burton, jehož rukopis je zřejmý snad z každé jednotlivé scény. Po mnoha letech již krapet nudné. Alespoň, že v hlavní roli nebyl opět Johny Depp.

• 2.1.2017  16:47

Za tohle pohlazení po duši + pastvu pro oči jsem dal málem plný počet, moc nechybělo... Originální animovaný příběh, který je ze své větší části vážnou a citlivou podívanou, aby mohl v několika momentech skvěle pobavit a rozesmát. Velice příjemná a neotřelá podívaná.

• 7.11.2016  16:18

Co nového vymýšlet v katastrofickém filmovém žánru? Asi nic moc. Jeho vody byly dávno vyloveny, avšak Deepwater si alespoň ponechává realistické zpracování oné tragédie na vrtné plošině, které diváka vtáhne do děje takovým způsobem, že si při závěrečných titulkách kontroluje ohořelé obočí a z obličeje utíká ropu. Kvalitní herecké výkony i obsazení + výborná hudba jen umocňují celkový dojem z filmu. Co naplat, že je snímek natočený podle obvyklé "katastrofické šablony". 4*

• 7.11.2016  16:14

Původní předlohu neznám, což je asi mou největší nevýhodou při hodnocení Suicide Squad. Jako akční film celek funguje dobře, ale tím to bohužel končí. Nechápu celkovou kostru filmu a co víc, výsledek mi připadá tak trochu hloupý. Nová podoba Jokera je mi krajně nesympatická a pro mě osobně je to jedno z velkých zklamání. V celém snímku je jen pár momentů s pověstným wow efektem, ale jinak je to prostě jen těžký průměr.

• 23.7.2016  18:26

Snímek jež se nápadně podobá filmu Bella a Sebastian. Jak přátelstvím mezi malým chlapcem a "divokým" zvířetem, tak prostředím, ve kterém se příběhy odehrávají. Dějově je propracovanější spíše Bella a Sebastian, Králové hor jsou pak takřka dokumentárním náhledem do říše fauny žijící v Alpách s velmi prostou dějovou kostrou. Ale... Za neskutečné a detailní záběry jak horských scenérii, tak samotných zvířat, by se nemusely stydět ani ty nejlepší dokumentární kousky.

• 20.2.2016  13:14
    Honnold 3.0 (2012)

Krátké okénko do života pravděpodobně nejlepšího horolezce současnosti, ve kterém se divák dozví něco málo o Alexovi, je svědkem toho, jak Alex začíná lézt bouldery, aby krátce na to vylezl jeden z nejvyšších a nejtěžších a dále jeho ohromujícího výkonu na Yossemitských nejvyšších stěnách... a to všechno bez lana a až na menší výjimky i bez jištění v rekordním čase... Strhující, napínavé, pohodové + krásné záběry na přírodu, skvělá práce kamery a sedící hudba.

• 13.2.2016  17:50

Troufám si tvrdit, že na tehdejší dobu a vlastně i na tu dobu dnešní je tohle pořádný kus poctivé filmařiny, kde je snad jedinou vadou na kráse přílišná délka filmu. Exteriéry jsou skvělé, kulisy naprosto autentické, atmosféra hmatatelná v každé minutě, herecké výkony uvěřitelné a ta hudba prostě legendární!

• 31.1.2016  17:33
    Meru (2015)

Dosud asi tím nejlepším, co se dá na poli dokumentárních filmů o horách zhlédnout. Konečně dokument, který vytěžil z majestátních hor jejich potenciál do posledního záběru a bral divákovy dech s každým novým střihem. Do toho zde máme osudu ústřední trojice, které jsou stejně tak poutavé jako to, oč se ve snímku pokouší. Napínavá podívaná, pastva pro oči...

• 31.1.2016  17:29

Náhled do okénka okraje společnosti, jež diváka donutí uvažovat nad tím, jak někteří lidé mohou mít platný občanský průkaz bez razítka nesvéprávný. Pokud chcete vidět lehce nadprůměrný snímek z našich luk a hájů, který je kostrou velmi podobný snímku Warrior, nelze než doporučit. Dobré herecké výkony a originální přezdívky vzhledem k bratrskému příjmení.

• 21.1.2016  18:53

Dokumentární film, který jako málokterý ukazuje, jakým způsobem se může v dospělosti projevit zanedbaná péče o dítě. Ano, bylo to pravděpodobně jedno z poslání snímku, ukázat divákovi onu oběť, jež s sebou tento životní styl přináší. Kdo by to byl řekl, že takřka 20 let cestování po světě zanechá na rodině, nebo alespoň na některých jejích členech následky, ale... Jak už se tady objevilo v několika komentářích, určitě by dokumentu prospělo, kdyby se především soustředil na hory jako takové, než-li na horolezcovu rodinnou stránku. Okénka do Radkova soukromí totiž místy celkem nudí, až otravují, popřípadě nepřestávají vyvádět z údivu... Záběry z Himalájí jsou ovšem úžasné a celé to drží o příčku výš, než si to zaslouží.

• 16.1.2016  11:59

Výborný film vystavěný na dialozích, který donutí diváka přemýšlet a vtáhne jej do děje. Scény budoucí se nedají moc dobře předvídat, což je další velká kladná stránka tohoto snímku. Opět výborná hudba, skvělá zápletka, brilantní herecký výkon Kurta Russella... Každopádně snímek není pro každého a je třeba zvážit, zda se někomu chce sledovat tři hodiny dialogů v komorním prostředí. Od velkých komerčních trháků, jakými byly Django, Hanebný pancharti a Kill Bill, se tento film diametrálně odlišuje a spíše se podobá starším dílům Tarantina.

• 15.1.2016  17:07

Pokud nemáte rádi Leonarda DiCapria, budete tento film zbožňovat a to i za předpokladu, že Leo je jeho ústřední postavou. Ve zkratce bych to popsal jako sledování toho, jak právě DiCaprio dvě hodiny trpí a bojuje o svůj holý život. Nicméně nutno podotknout, že Leo v roli lovce kožešin trpí opravdu s velikou grácií v nádherném prostředí, u toho jej točí dokonalá kamera, tu a tam mu po boku v roli záporáka sekunduje Tom Hardy, atmosféru podtrhává ponurá hudba a celé to do sebe tak nějak zapadá, že Vás ten film nepustí a to ani ve chvíli, kdy si uvědomíte, že mu takřka chybí děj. Je to prostě ryzí survival s lehčím motivem pomsty. Je pár drobností, které mi přece jen nedají spát a musím je zmínit. Samozřejmě je to více než tuhý kořínek Hugha Glasse a trochu uměle působící méďa... Jinak to byla ovšem pecka!

• 15.1.2016  16:56
    Creed (2015)

Vydařené drama z prostředí boxu, jež velice zdařile navazuje na Rockyho ságu a chystá půdu pro další pokračování. Pokud si i ty udrží stejnou kvalitu, Rockyho odkaz bude žít navěky! Amen!

• 27.12.2015  20:47
    Malý princ (2015)

Možná se V hlavě od Pixaru nechalo inspirovat mnohem starší předlohou Malého prince, jelikož zde vidím mnoho společných prvků. Nicméně toto nevšední dobrodružství, kde jsme svědky dvou vzájemně prolínajících se příběhů z nichž ten jeden zná snad každý, kdo se kdy naučil číst, je podáno s daleko větší nonšalancí, citlivostí a originalitou. Film v člověku probudí snad ještě více pocitů, než se to podařilo knize od Exupéryho. Animace je výborná, hudba vkusně doplňuje celkový dojem ze snímku a já jsem si chrochtal blahem. "Člověk se vydává v nebezpečí, že bude trochu plakat, když se nechal ochočit" Prostě 5*

• 23.12.2015  18:35

V první řadě nutno podotknout, že nejsem fanouškem ságy, takže z mého pohledu se jedná o velice objektivní pohled. Star Wars: Síla se probouzí určitě navázala velmi důstojným způsobem a co víc, z mého pohledu v mnoha ohledech překonává své starší epizody. Jednoznačně musím vyzdvihnout trikovou stránku filmu, kterou nejde jinak, než pochválit na plné čáře. Dlouho jsem neviděl v žádném novějším filmu, který staví na efektech tak poctivou práci jako právě u nových Star Wars. Tolik detailů, se kterými byly veškeré speciální efekty dotažené k dokonalosti se jen tak nevidí a i právě díky této stránce se může tento film směle zařadit s odstupem času mezi klasiky s tím, že nezestárne ani o den. Akce je zde vydařená, nikoli přemrštěná. Řekl bych, že právě akčních scén je tak akorát, aby se divák nenudil a na druhou stranu dostatečně přilnul k novým postavám, které byly vybrány velice sympaticky. Děj otevírá dveře dalším pokračováním, která budu tentokrát s napětím očekávat. No, co víc dodat, než to, že Star Wars si touto epizodou zajistila dalšího fanouška. Opravdu kvalitní podívaná! Ještě bych vyzdvihl epickou scénu v temném lese s mihotajícími se vločkami sněhu a totálně skvělý přírůstek do týmu robotů!

• 14.12.2015  18:02

Obyčejný příběh o neobyčejné velrybě, kde i neobyčejná velryba získává díky nešikovně uchopené látce na obyčejnosti. Mnoho digitální kaše, která ubírá na autentičnosti a tvoří tak ze snímku neosobní podívanou, u které se divák nedokáže vcítit do hlavních postav příběhu a tak je mu jejich osud lhostejný a spíše pak sympatizuje s velrybami. Těch je zde také méně, než by se slušelo. Hudba je nevýrazná tak, jako celý snímek. Prostě jen další obyčejný survival film, který absolutně ničím nevyniká.

• 17.11.2015  22:20
    Mimoni (2015)

Pět minut trvající "kraťas" s Mimoni se dá zvládnout bez větší újmy na zdraví, ale koukat hodinu a půl na plnohodnotný film, to už na mě bylo moc. Každou další minutu jsem cítil, jak mé mozkové buňky umírají v naprosté agónii. Úvod je skvělý, to se musí nechat, ale zbytek filmu je jen nuda, totální salva retardovaných zvuků a pitvoření se. Děj takřka chybí. Vidíme jen tři plastové schránky kindervajíček, jak zažívají dobrodružství, u kterého se může doopravdy bavit snad jen člověk, který je na stejné mentální úrovni jako Mimoňové. Asi jsem na podobné věci už starý, ale za mě fakt NE! Chválím hudební doprovod - výběr skladeb.

• 17.11.2015  13:37
    Spectre (2015)

Nikdy jsem agentovi 007 nepřišel úplně na chuť a to ať už ho ztvárňoval kdokoli. Ano, jako akční podívaná bondovky plní svůj účel skvěle, ale pokud mají v sobě ukrývat něco více, ukrývají to tak nápaditě, že je to mým očím stále ukryto. Spectre je velmi dlouhý film, kde právě délka snímku z něj činní průměrnou podívanou s velmi vysokým počtem "hluchých míst", takže divákovi se dostaví pocit, že se toho v celém filmu vlastně moc neděje - což je chyba, jelikož film chce působit naprosto opačným dojmem. Když už dojde na akci, tak (jako ve všech bondovkách s Craigem) musím pochválit reálnost a svižnost s jakou jsou jednotlivé akční scény natočeny. Nicméně předchozí pokusy za mě dopadly rozhodně daleko lépe.

• 17.11.2015  13:30
    Bojovník (2015)

Průměrné sportovní drama jež táhne kupředu výborný herecký výkon Jake Gyllenhaala. Nicméně v tomto odvětví se nedá přijít s ničím novým, takže divák sleduje něco, co mu bylo předkládáno již nesčetněkrát. I za těchto okolností snímek funguje velmi dobře a mezi žánrově podobnými nepatrně vyniká. Dále je třeba zmínit sympatické herecké obsazení a trefný hudební doprovod.

• 6.10.2015  21:28

Skvělý dokument z prostředí moderní kulturistiky, jež se snaží přiblížit současnou scénu i širší veřejnosti. Důstojná pocta filmu Pumping Iron, jež se může pochlubit skvostnou kamerou, zachycením atmosféry, propracovanými charaktery a výborným komentářem od Mickeyho Rourka.

• 6.10.2015  21:25

Anglický Chuck Norris se vydává na své další neuvěřitelné dobrodružství. Tentokrát si pro pořádné pohonění ega vyhlédl nejvyšší vrchol světa, který se rozhodl přeletět padákem. Nebyla by to ovšem pořádná zábava bez dramatických komentářů, nahraných scén, infarktových zápletek, atd... No na to, kolik taková výprava do Himalájí musela stát, je to docela slušná komerční blbost.

• 29.9.2015  19:55
    Smrt na Everestu (TV film) (1997)

Filmový štáb si vyrazil do našich Krkonoš, aby zde natočil snímek o tragédii na Everestu... Opravdu to na mě tak působilo a herci zase tak přesvědčivě nehráli, aby jim člověk uvěřil, že se nacházejí na nejvyšší hoře světa, když kdejaký kopec na horizontu, byl opticky vyšší. Celkově ne úplně dobrý výklad osudového roku 1996. Nicméně i tak jde o ucházející podívanou, která posloužila v mnohém jako předloha pro Everest (2015), jelikož některé scény jsou naprosto identické. Jistě, oba snímky byly točeny dle skutečných událostí, ale pakliže se na snímky podíváte v krátkém časovém rozestupu, nelze pochybovat o tom, kde si bral novější snímek inspiraci.

• 26.9.2015  23:35
    Everest (2015)

Je smutné, že se ještě neobjevil snímek z horského prostředí, který by divákovi bral dech, tak jako řídký vzduch nad hranicí zóny smrti. Očekával jsem, že Everestu se to podaří... Neměl k tomu sice daleko, ale ve chvílích, kdy film gradoval a napětí by se dalo krájet, přišla jiná scéna, která dovolila divákovi vydechnout. Chybělo mi více záběru z ptačí perspektivy, celkově více záběrů na horské štíty a celkově na magickou scenérii Himalájí, ze kterých se dá těžit neskutečným způsobem a sám se divím, že jejich filmový potenciál ještě nikdo řádně nezužitkoval. Dále mě trochu překvapil "osekaný" konec. Jinak hudba byla výborná, herecké výkony rovněž. Líbila se mi "narážka" na komerční výstupy na Everest - nechť je tento film alespoň malou výstrahou ambiciózním jedincům, kteří chtějí na nejvyšší horu světa jen díky zvýšení svého ega. Původně jsem chtěl film vidět v IMAXu, ale nyní soudím, že je zde minimum scén, které zaslouží obdiv na obřím plátně... Celkově asi nejlepší snímek z prostředí horských expedic. Silnější 4*

• 26.9.2015  23:24

Od začátku průhledné takovým způsobem, že vidíte až na samý závěr filmu a to, co se děje mezi začátkem a jeho koncem už je tak nějak vedlejší, ale celkem slušně se na to kouká a určitě to nenudí. Prostě další tradiční romantika, která se snaží tvářit netradičně a občas jí to i vychází. Carey Mulligan hraje velmi slušně.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9