Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Paříž 15:17 (2018)

Z mého pohledu zbytečně kriticky hodnocený film. Chápu, že známé tváře v roli hlavních hrdinů by působily poněkud líbivěji pro oko konzumního diváka, ale mně osobně osazení opravdových hrdinů tohoto dramatu + styl vyprávění seděl. V začátcích se protagonisté představí, aby si k nim divák našel určitou cestu a neměl je pouze za "lidi z davu" a později je vtažen do osudového okamžiku, kdy za mě vše působí velice autenticky. Jediné mínus filmu vnímám to, že z této látky šlo opravdu vytěžit daleko více.

Hora (2017)

Určitě bych neřadil mezi dokumentární, jelikož je zde nespočet uměleckých záběrů, jež berou dech, o doprovod se stará orchestr a komentář je spíše poetický, než-li naučný/informační. Nicméně má osoba milovníka hor dostala přesně to, pro co si přišla do kina. Dechberoucí nádhera!

plakát

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

Inu... Poslední dobou jsem si záměrně vybíral filmy, které již dle hodnocení slibují určitý stupeň kvality. Proč? Protože jsem prostě nechtěl mrhat svým časem ve jménu něčeho, co za to ani zdaleka nestojí. Dnes jsem udělal výjimku a nejsem za to rád. Příběh se snaží těžit na do jisté míry originální zápletce, která je bohužel špatná už od samého začátku. Děj je naprosto předvídatelný a to snad v každé své minutě, takže sled událostí prostě nudí. Do toho film naprosto nevkusným způsobem přetéká trapnými momenty, které jsme viděli už milionkrát někde jinde. Kliše, střídá klišé. Představitelé hlavních rolí jsou toporní, efekty odfláknuté, fyziku se asi nikdo z tvůrců filmu neučil (např. padají jeřáb, který protne železobetonový most jako nůž máslo... na kost zmrzlý člověk, kterému upadne ruka při pouhém lehkém doteku...)... Ne, prostě nemohu jinak! A na hodně dlouhou dobu se opět vrátím ke svému systému vybírání filmů dle hodnocení.

plakát

Krajinou domova (2014) (TV seriál)

Komentář by mohl mít trochu více vypovídající hodnoty namísto toho, aby byl přehlídkou básnických přirovnání. Záběry z dronů jsou sice v některých pasážích opravdu nádherné a dechberoucí, ale mohlo by jich být také o něco méně. Škoda, jinak by to za tento povedený dokument mohlo být ještě o jednu hvězdu lepší hodnocení.

plakát

Sloboda pod nákladom (2016)

Příběh o obdivuhodné vytrvalosti, vůli a dlouhověkosti nosičů v horách našich sousedů. Motivace jako blázen pro každého, kdo raději jede dvě patra výtahem, než aby vyšel schody po svých. Nádherné záběry, slabší hudební doprovod (snad jediný kaz filmu).

plakát

Kubo a kouzelný meč (2016)

Za tohle pohlazení po duši + pastvu pro oči jsem dal málem plný počet, moc nechybělo... Originální animovaný příběh, který je ze své větší části vážnou a citlivou podívanou, aby mohl v několika momentech skvěle pobavit a rozesmát. Velice příjemná a neotřelá podívaná.

plakát

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Co nového vymýšlet v katastrofickém filmovém žánru? Asi nic moc. Jeho vody byly dávno vyloveny, avšak Deepwater si alespoň ponechává realistické zpracování oné tragédie na vrtné plošině, které diváka vtáhne do děje takovým způsobem, že si při závěrečných titulkách kontroluje ohořelé obočí a z obličeje utíká ropu. Kvalitní herecké výkony i obsazení + výborná hudba jen umocňují celkový dojem z filmu. Co naplat, že je snímek natočený podle obvyklé "katastrofické šablony". 4*

Sebevražedný oddíl (2016)

Původní předlohu neznám, což je asi mou největší nevýhodou při hodnocení Suicide Squad. Jako akční film celek funguje dobře, ale tím to bohužel končí. Nechápu celkovou kostru filmu a co víc, výsledek mi připadá tak trochu hloupý. Nová podoba Jokera je mi krajně nesympatická a pro mě osobně je to jedno z velkých zklamání. V celém snímku je jen pár momentů s pověstným wow efektem, ale jinak je to prostě jen těžký průměr.

Ovládací panel