sonnak

sonnak

okres Liberec

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 16.6.2019  09:55

Nikdo asi nečekal, že by nová Godzilla bořila svou filozofickou hloubkou, originalitou či hereckými výkony jakékoli rekordy, ale nefunguje bohužel ani na úrovni bezmozkové guilty pleasure. Je to hloupé, místy lehce nechtě parodické s prakticky nulovou nápaditostí soubojů a nevtipnými vedlejšími postavami. Hvězdička za pěknou Zillu a snesitelného hlavního klaďase.

• 31.10.2018  08:43
    Climax (2018)

Můj první Noé byl silný a rozporuplný zážitek. Po technické a herecké stránce naprosto brilantní, ale místy zároveň otravně předimenzovaný (180° kamera); choreograficky dechberoucí, ale nejednou zbytečně repetitivní. Překvapivě funkčně, nenuceně a s nadhledem fungovalo představení 10+ charakterů a jejich motivací pomocí tanečního intra a několika "povrchních" rozhovorů. Zatímco mě mrzí, že film údernou formu nevyužívá ke sdělení něčeho hlubšího, než že nejděsivější ze všeho je nakonec stejně křehkost lidské psychiky a prchavost sociálních masek, někteří by ve filmu spíše uvítali, cituji divačku sedící vedle mě "víc čůráků a píč."

• 15.2.2018  20:21
    Lucky (2017)

"You smile."

• 7.1.2018  19:28

Hele upřímně - tahle kulišárna se snaží mířit do tolika terčů, že pořádně netrefí ani jeden. To (a klasicky ulhaný trailer) podle mě vysvětluje hodnocení i přes nesporné kvality. Ty překvapivě leží v komické rovině a fungují nesmírně dobře díky Waltzovi a Chau. Je to divnější film než se zdá.

• 26.9.2017  21:11
    Šerifská hvězda (TV seriál) (2017)

Nejspíš lehce spoileroidní: Ve stejném tempu, v jakém mé nadšení během prvních dílů stoupalo, začalo zhruba od půlky série klesat. Je to silné a dobře natočené od začátku do konce, ale když se z napínavého krimi thrilleru během pár dílů stane téměř absurdní gangsterka, z nichž jsou ZE VŠECH POSTAV nejsympatičtější dva záporáci, je to sice úsměvný twist, ale při ohlédnutí zpět na celou sérii to působí spíš nesourodě než promyšleně. Co seriál nasliboval v několika prvních dílech nenaplnil. Ne, že by se o to pokusil a ono se to nepovedlo, jen se na to prostě vysral a šel úplně jinou cestou, podle mě ne zrovna šťastnou. Roth je boží a uvnitř vlastně zcela ploché postavě dodává zajímavou texturu, až by člověk skoro uvěřil, že je pod ní velká hloubka, ale když si odmyslíte Rotha, příliš toho nezůstane. V tom ohledu jsou manželka i dcera mnohem zajímavější.

• 19.1.2017  22:40

Chtěl jsem tenhle film mít rád. Franco cajk, šluha cajk, Kaley cajk, zbytek velká nuda. Aj Cranstonův taťka byl v lepším případě snesitelný a nudný, v tom horším byl strůjcem nechtěného cringe.

• 12.2.2016  13:04
    Deadpool (2016)

Prostě cool. Pool sice není perfektní film a pro kritiku bych nemusel chodit daleko, jenže v rámci superhrdinského univerza nápaditostí a schopností sebereflexe vlastních chyb drtí konkurenci (která si o to svou neumělou vážností vyloženě říká) s takovým nadhledem a nebojím se říct inteligencí, že si plný počet zaslouží. V čem tolik vynikal Kick-Ass zvedá ještě o úroveň výš a po celou stopáž jede prakticky bez ztráty tempa a kolísá jen mezi rovinami akce/legrace, což je ještě obdivuhodnější vzhledem k méně než polovičnímu rozpočtu oproti uzívaným a ukecaným kolegům. Kvalita > Prachy

• 3.2.2016  13:19
    Lucifer (TV seriál) (2016)

Pure hellish fun.

• 11.11.2015  10:18

Jednička mi místy přišla opravdu vtipná. Dvojka je místy extrémně otravná až nepříjemná, bez nápadu a kvalitního humoru. Jediné východisko by bylo trochu se před kinem picnout.

• 3.11.2015  19:46
    Legit (TV seriál) (2013)

Californication "lite". 4,5*

• 12.2.2015  20:05

http://pulpitandpen.org/2015/01/13/the-boy-who-came-back-from-heaven-recants-story-rebukes-christian-retailers/ Hehe

• 14.7.2014  10:45
    Derek (TV seriál) (2013)

Simple is beautiful.

• 19.3.2014  12:11

Biaggio!!!!

• 18.8.2013  12:42
    Pot a krev (2013)

Jenom jeden záběr na americkou vlajku.

• 18.7.2013  01:21

Píčovina v nejlepším slova smyslu.

• 18.5.2013  14:04
    Arrow (TV seriál) (2012)

Je to strašně, ale opravdu strašně blbé a místy k uzoufání nudné. Na druhé straně - všechno mimo to funguje na jedničku, od herců po akci. I když se k tomu zezačátku seriál nehlásí, začne být časem zcela evidentní, že se nachází v komiksové rovině (včetně spousty komiksových klišé) a proto je tak snadné spoustu věcí odpustit.

• 22.12.2011  12:51
    Warrior (2011)

Stát v ringu proti Hardymu a slyšet od trenéra: "Uklidni se... Beethoven!", asi bych si začal klepat na čelo. Špičkově zvládnuté klišé, což ale není nijak na škodu. Však je to klišé z určitého důvodu - protože funguje. Využít se toho snaží každý druhý, takhle skvěle se to povede jednou za pár let. Bravo.

• 15.8.2011  21:15
    Šmoulové (2011)

Nemastný neslaný. Pro dospělé až moc blbé a pro děti zase né dost.

• 7.8.2011  16:58

Lehce spoileroidní. Ono si to ty tři hvězdy snad ani nezaslouží, je to totiž strašně utahané a nijak zvlášť úderné ani vypovídající, čili lehce nudné, ale jako uvědomělejší protiváha ke všem povrchním "sexům ve městě" se to musí ocenit. Pár pěkných myšlenek se tam najde, ale je jich jako šafránu a když si uvědomím, že se celá dvouhodinová taškařice o hledání hlubšího smyslu a míru duše na konci zvrhne v klasickou romanťárnu o nalezení chlapa, je mi z toho lehce smutno, protože to mohlo mířit o dost výš (čti hlouběji). Taky je to silně nenápaditě natočené a přestože Julia neurazí, Jenkins opět ukázal, kdo je král, stačí mu tři minuty a předvede toho víc než všichni ostatní ve zbylých dvou hodinách.

• 6.8.2011  10:17

Pěkné. Kdo ale někdy ochutnal odpověď, pro toho bude sžívání se s pouhým slintáním nad otázkami druhého člověka trochu složitější.

• 16.6.2011  20:29
    Merci ! (2003)

Kdo nerozumí... jednou porozumí :)

• 8.6.2011  11:14
    Nářez (1986)

Film mého mládí... srdcovka forever and ever.

• 5.5.2011  17:06

Jen o stupeň méně blbé než Twilighty, zato o několik úrovní efektnější na všech frontách.

• 3.5.2011  19:02

Že nemůže geniálního Schwartzmana přehrát tolika nenáviděný Wahlberg? Tak mrkněte na tohle, totálně tu válí :) S takovým obsazením si risknout natočit podobnou volovinu... to se jen tak nevidí. I když je pravda, že před 7 lety byla situace i zůčastněné hvězdy trochu jinde. Každopádně jde o silně zábavnou hříčku, patříte - li mezi určitý typ publika (člověka). Co někomu připadne jako intelektuální žvanění hold někdo považuje za výborné dialogy - a to je v pořádku :) Mně to hrozně sedlo - Schwartzman potvrdil, co jsem o něm věděl, Wahlberg znovu dokázal, že zahrát umí a zbytek zapadl přesně tam, kam zapadnout měl.

• 30.4.2011  02:10

Herec první třídy a velké dítě v jednom Dušek se ze všech sil snaží ostatním zprostředkovat něco, o čem se ve skutečnosti nedá pořádně mluvit. V tom ohledu to líp asi dopadnout nemohlo. Námět ke klepání na hlavu je to solidní, bez debat. Jenže... :)

• 26.4.2011  17:39

Proti grown-ups obrovský skok, ale pořád to moc nechápu. Sandler si furt užívá na tropických ostrovech a kvalita humoru pomalu klesá. Kam se poděly aspoň nějaké nápady, invence, radost z filmařiny? Přitom stačí tak málo... Chemie mezi Adamem a Jennifer je přitom dokonalá, zbytek filmu je ale más o menos uplně vo hovně a chvílema je až utrpení to sledovat, jako tu malou dcerku, které jsem přál velice brzké utopení, nebo opravdu trapnej humor - né dětinsky vtipnej, ale regulérně trapnej. Over the top se musí umět a v posledních Sandlerovkách nefunguje. Škoda.

• 25.1.2011  23:31
    Fighter (2010)

První polovina byla utrpení... Balea nemusím, ale tady předvedl něco, za co by Oskara dostat mohl a nikdo by nemohl říct ani ň :) jinak převážně nuda, šeď a bída.

• 27.11.2010  20:36

Po několikaterém shlédnutí jsem se do hravosti, hudebnosti a smyslu pro detail, které z tohohle filmu čiší, tak trochu zamiloval a zvyšuju na plný počet.

• 27.11.2010  09:20
    Havaj 5-0 (TV seriál) (2010)

Tak jsem s hodnocením trochu čekal a teď přišel čas... a moc lichotek nebude :). Za celých 10 dílů se jediný náznak vývoje čehokoli objevil v případě Dannové manželky, o úplné rezignaci na řešení story-arcu s otcem Garetta někde po 2 dílu ani nemluvě... no a to je v dnešní době nesmírně propracovaných seriálů s hladkou návazností a kvalitní mytologií šíleně málo... a z toho přehnaného amerikanismu a "havajskému patriotismu", který silně zavání rasismem, by se chtělo jednomu blít. Jediný výkyv nastává v neortodoxních metodách Five - O, ale je to násilí pro násilí a člověk tomu prostě moc nevěří. 2,5* těžké nuda... a to se dalo s tak perfektně padnoucími herci natočit něco vyjímečného.

• 24.10.2010  21:46

Opravdu fajn překvápko, Wahlberga už jsem takhle ve formě neviděl hodně dlouho a komediální rovina mu sedne parádně (i když má vlastně natrénováno ze Stalo se). Farrell si zase jednou po odpadu Land of the Lost švihl zábavnou postavu, která se vyvíjí trochu jiným směrem, než by člověk na začátku čekal, což je velký plus. Škoda lehkého, ale přesto znatelného zvolnění tempa a kadence vtipů v druhé polovině, ale jinak fakt pohodová komedie s "lehkým" nádechem parodie.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11