sonnak

sonnak

okres Liberec


32 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Fontána (2006)

 • poster

  Donnie Darko (2001)

 • poster

  Společnost mrtvých básníků (1989)

 • poster

  Sním či bdím? (2001)

  Film neuchopitelný a mnohovrstvý, jako je život sám. Snahy o objektivní zhodnocení jsou zbytečné, film nabízí divákovi přesně tolik, kolik je ochoten a schopen si z něho vzít, což bude u každého jiné. Proto je snadné pochopit nejvyšší i nejnižší hodnocení, ovšem jejich zprůměrování je bezcenné. Za artovou skořápkou se na první pohled skrývá pouze další z newage dokumentů typu What the bleep do we know a Secret a místy i "konspirační teorie" (Alex Jones), ale přesto je úplně jiný a o pořádný kus kvalitnější než většina z těch, které se vyrojily v následujících letech. Nesnaží se totiž odkrývat, ale pouze lehce naznačuje, jedna stejná věta nemusí pro nezainteresovaného postihnout vůbec nic, kdežto pro člověka pohybující se v podobné sféře myšlení může být vyjádřením účasti na tom nejvyšším, čeho je člověk jako bytost schopen. Animovaná forma navíc poskytuje určitý stupeň anonymity zúčastněných a zabraňuje tak možnosti povrchní kritiky jednotlivých myšlenek, pro zamýšlený účinek byla nezbytná. K tomu přispívá i fakt, že se jedná o film o snech, kde je všechno možné. Nejsou nám tak vnucovány názory určitých lidí, se kterými bychom se měli ztotožnit; spíše než to jsou přednášeny myšlenky a nápady s vlastní autonomií; lidé prezentující je pak slouží pouze jako prostředek k jejich sdělení a vlastní interpretace je potom na samotném jedinci.

 • poster

  Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

  Mafiáni, samurajové, negři, indiáni....všechno jedna verbež. Všichni pohromadě v jednom filmu, proloženi skvělým a decentně dávkovaným humorem...a funguje to, naprosto bezvadně.

 • poster

  V Bruggách (2008)

  Stejně jako hodně podobný Adams æebler mi tahle černohumorná směsice různých žánrů padla jako ulitá a já ji za poslední dobu viděl už několikrát - a zážitek se pokaždé ještě prohloubil. Geniální dialogy, hudba, na první pohled nudný scénář, kde se téměř nic nestane, se postupně proměňuje v perfektně zapadající a nenásilnou skládačku a herecké projevy jsou hodny ještě větších ocenění, než jakých se jim zatím dostalo. Všechny postavy jsou skvělé, jsou zajímavé, a hlavně pekelně zábavné.

 • poster

  Merci ! (2003)

  Kdo nerozumí... jednou porozumí :)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace