Gulde

Plzeňák v Liberci

Twitter: michalsmrz

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 8.10.2018  22:25
    Narcos (TV seriál) (2015)

Brilantní podívaná. První dvě série (které stále považuji za jednu velkou) mně prostě vtáhly do děje a nepustili. Vývoj děje a osoby Pabla Escobara, ale vlastně i všech hlavních protagonistů jsou tu ztvárněné vážně prvotřídně. Vždy jsem měl pocit, že to, co chtěli scénáristé vzbuzovat tou či onou scénou, se jim vždy perfektně podařilo. Pro mě tak nějak seriál duševně skončil se závěrem druhé série a k té další se zatím nějak nemohu dokopat, nutno podotknout, že asi k mé vlastní škodě.

• 8.10.2018  22:04
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Další seriálový skvost z produkce HBO. Neskutečně dobře napsané postavy (za což tedy třeba děkovat především Georgi R.R. Martinovi), a děj, který se s těmi postavami vůbec nemaže. Snad až do Her o Trůny jsem si u většiny seriálů téměř vždy byl jist která postava je pro děj důležitá, a která z něj jen tak nezemře či jinak nezmizí, a když už zemřít měla, bylo to v rámci nějaké epochální epizody. Ale tady ne. I postava, která se zdála být pro děj a jeho další pokračování důležitá tu může přestat dýchat z nenadání během pár vteřin. A to je to, co dělá tenhle seriál unikátním. Stejně tak jako vcelku slušná úroveň naturálnosti - brutální krvárny či na druhé straně kozičky a jiná ladná zákoutí ženských těl tu jsou vcelku na "epizodním" pořádku, ale nepůsobí nijak výrazně lacině a nuceně. Prostě když se to hodí, tak to tam je, což tomu prostě přidává na autenticitě. Sečteno podtrženo, tenhle seriál zase jednou posunul laťku o něco výše. Navíc se profláknul i mezi "běžné obyvatelstvo", které jinak považuje za vrchol seriálové tvorby například Sex ve městě nebo místní kolorit jako například Ulice. A to, nutno podotknout, bylo u fantasy žánru donedávna snad i nemyslitelné.

• 6.10.2018  12:19
    Temná věž (2017)

Není to špatný scifi, ale snad na každým kroku tam je cítit hodně nevyužitý potenciál. Mně by třeba velice zajímal ten svět jako takový - proč jsou tam trosky velkých zábavních parků a různých obřích budov? To se bohužel člověk v tomhle nedozví, což je podle mého velká škoda, prostě tomu dost chybí nějaký hlubší úvod do děje. I přes tenhle podle mého zásadní nedostatek to není špatný snímek, rozhodně neurazí.

• 18.9.2018  19:17

Hodně zdařilej a poctivej dokument.

• 17.9.2018  20:56
    Apokalypsa: 1. světová válka (TV seriál) (2014)

Stejný dokumentaristický skvost jako v případě druhé světové války.

• 25.8.2018  11:44

Silnej film, kterej vyobrazuje boj malého národa za svou svobodu a nezávislost. Od nadšení až po konečnou tragédii, přičemž silný kontrast tomu dodává ona nádherná panenská příroda, ve které se to vše odehrává.

• 2.8.2018  19:36

Jeden z těch hodně slabých dílů.

• 31.7.2018  22:05
    Dům pro dva (1987)

Docela matoucí film, u kterého jsem se vlastně tak nějak seznámil s postavami až krátce před koncem snímku samotného. Ale jakousi atmosféru to mám velice zvláštní, ale má, což je dobře dle mého.

• 28.7.2018  23:39
    Rozpolcený (2016)

Skvostný výkon Jamese McAvoye, brilantní atmosféra a dokonalá hudba. Smekám!

• 15.7.2018  10:49
    Apokalypsa: 2. světová válka (TV seriál) (2009)

Bezpochyby nejlepší dokument o druhé světové válce, na kterém dosud mé oko spočinulo. Kolorované záběry působí hodně neotřele, a depresivní dokresová hudba v pozadí dotváří celkovou atmosféru zmaru, která ke druhé světové válce bezpochyby náleží. Navíc dokument mapuje nejen události na frontě, ale i co se dělo v zázemí, takže člověk získá přesný přehled o tom co se kdy v důsledku čeho událo. Tleskám!

• 15.7.2018  10:41
    Největší tankové bitvy (TV seriál) (2010)

Nemám tenhle dokument příliš v oblibě. Není pochyb o tom, že svědectví pamětníků je vždy přínosné, a to tomuhle dokumentu člověk upřít nelze. Ale co mě irituje, jsou za prvé ty neustálé renderované animace, které veskrze nemají žádnou výpovědní hodnotu, snad jen pro člověka, který není druhou světovou válkou políben, ale to by zřejmě šlo nahradit i běžnými dobovými záběry. Druhou věcí, co mi dost kazí dojem z celého dokumentu, je ta dynamická "akční" hudba která zní v pozadí. To ve mne vyvolává pocit, že autoři z toho chtěli udělat spíše akční podívanou, než důstojný dokument.

• 14.7.2018  17:30
    Hospoda (TV seriál) (1996)

Když si člověk vezme jednotlivý aspekty tohohle seriálu, tak je to fakt tragédie, ale jako celek je to prostě dobrý. Nevím, jak je to možný, ale z nějakého důvodu se tvůrcům podařilo slepit hovno takovým způsobem, že z toho vyšel fakt chytlavej a povedenej seriál.

• 10.7.2018  22:36

Hodně silnej film, jeden z těch, u kterých si člověk uvědomí, že je vlastně slušnej flákač, co se má jak prase v zitě. Příjemné filmové překvapení!

• 8.7.2018  10:57

Další z parádních filmů mýho dětství!

• 7.7.2018  12:09
    Hitler a Paříž (TV film) (2017)

Hodně zajímavý dokument mapující Hitlerův vztah k umění a architektuře.

• 24.6.2018  13:52

Takovej nenáročnej tuctovej film, neurazí, ale ani náhodou nepřekvapí. Dost tomu ale přidává především kvalitní herecké obsazení, i když scénář je v zásadě fraška.

• 5.6.2018  22:34
    Westworld - Série 1 (série) (2016)

Tenhle seriál má hloubku. Možná si hraje na to, že větší, než mu přísluší, ale i tak je to zajímavej náhled na takový morální dilemma. A pravdou je, že jestli Hra o Trůny člověka víceméně stále překvapuje, tenhle seriál dokáže slušně člověku zamotat hlavu. Ale i tady pozor - jedna věc je se moudře a pružně hrát s realitou, a druhá pak vytvořit chaos a zmatek, a místy mám pocit, že tenhle seriál balancuje dost na hraně. Věřím ale tomu, že série druhá ukáže, jestli se z Westworldu stane fenomén, nebo jen další seriál, který se zahubil vlastní ambiciózností.

• 28.5.2018  14:05
    Blade Runner (1982)

Jak již tu bylo zmíněno - hudebně a vizuálně brilantní, obsahově neskutečně utahané. Klidně mohla být stopáž o dobrou půlhodinu kratší a filmu by to jen prospělo.

• 25.5.2018  18:43
    S kuchařem kolem světa (TV pořad) (2007)

Bylo by to dobré, kdyby onen hlavní protagonista furt nemlel neskutečně zbytečné kraviny a alespoň místy zavřel hubu.

• 13.5.2018  08:58
    Podezření (TV film) (1970)

Hodně působivý film. Herci perfektně ztvárnili ono komorní drama a v člověku to vážně vyvolává nepříjemné pocity. Jen ten zvláštní konec mne možná trochu zklamal, možná jsem mu úplně neporozuměl.

• 3.5.2018  12:04
    Utajený šéf (TV pořad) (2018)

Příjemnej pořad, zdařilej formát. Sice nevím, jak moc je co nahrané nebo ne, ale člověka to docela baví na to koukat, a že to já moc na TV pořady nekoukám. Samozřejmě ten emoční konec je pěkný, ale trochu jsem po všech těch snahách TV Nova člověka dohnat k slzám poněkud emočně otupělý. Ale jak říkám, příjemné překvapení! Jen mi přijde dost směšné, že tu někdo vytýká, že americká verze je lepší v tom, že se tam rozdávají domy a kdo ví co ještě...vážně? "Jak si dovoluje nás někdo urážet nějakými dary, když nemají alespoň milionovou hodnotu?"... To bohužel vypovídá o smutné a nevděčné povaze dotyčného. Trocha rozumu a sebereflexe by neuškodila!

• 26.4.2018  22:27

Povedenej dokument, ale místy vzanej možná až moc hopem. Až ten konec to napravil docela dostatečně, onen dlouhej monolog Dana Vávry tomu dal hodně, a tímhle se to mělo směřovat celou dobu. Ale beru to tak, že 50 minut bylo zjevně málo. Tak či onak bezesporu hodně pěknej náhled do zákulisí týhle unikátní hry. Doufám, že bude víc obdobných dokumentů.

• 24.4.2018  23:58

Neskutečně brutálně emotivní film, který ale taky ukazuje krušnou realitu. Jediné, co mi vadilo bylo to, že člověk tušil už od začátku, že to dobře nedopadne, ale asi to dost dobře ani jinak udělat nejde.

• 17.4.2018  21:53
    Krmelec U Muflona (TV seriál) (2017)

Tenhle seriál skvěle ukazuje, jak je čeština krásný a hravý jazyk :).

• 14.4.2018  23:07

Skvostnej film. Příběh veskrze klasika, ale dobře podanej. Vizuál? Perfektní a skvěle vystihující to, co má. Hudební doprovod taky nádhera - ony osvědčený vypalovačky perfektně podkreslujou dění na plátně. Co mě ale dostalo nejvíce, byly ty tuny odkazů na různý hry a filmy, kterýma je film protkanej od začátku až do konce a využívá toho zcela dokonale. Za mě rozhodně adept na film roku! (Cinestar Liberec, 14.4. 2018)

• 7.4.2018  22:33
    Total Recall (2012)

Zajímavé dějové zasazení, které by si zasloužilo více prozkoumat, ale to provedení je prostě všestranné průměrné.

• 1.4.2018  21:49
    Teorie tygra (2016)

Pěknej náhled do myslí mužů a žen, řekl bych.

• 29.3.2018  00:33

Po řadě let jsem znovu dokoukal, a prostě parádní hovadina! Příběhově, stylisticky i humorně fakt klasa. Fullhouse!

• 24.3.2018  00:28

Vůbec nic nečekaného, klasickej akčnák s opět velkou přemírou přehnaného patosu. Ale příběh nakonec není zrovna to, proč se na tohle někdo bude dívat.

• 11.3.2018  22:20

Klasický, docela příjemný romanťák, s poněkud ustřihlým koncem.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16