Gulde

Plzeňák v Liberci

Twitter: michalsmrz

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 3.1.2020  13:20
    Watchmen (TV seriál) (2019)

Zvláštně pojatej seriál, ale v dobrym slova smyslu. Na začátek je divák uvržen do světa, ve kterém je podstatně více otázek, nežli odpovědí, díky čemuž se dostavují dvě věci - pocit zmatení a pocit zvědavosti. Pokud člověk dá především na ten druhý jmenovaný, dočká se dost zajímavé podívané, protože po pár epizodách se klubko začne rozplétat a věci do sebe zapadat. A pak to teprve začne být parádní podívaná...

• 17.12.2019  07:43

Stejně jako u jedničky - na mě až moc zpěvu. Ale zpětně musím uznat, že ta zápletka je asi i zajímavější než u té jedničky. Co je tady ale bez debat, je vizuál. Naprosto dokonalé vizuální ztvárnění lesa a krajiny obecně, a to přesně ve stylu, v jakém se mi to líbí. V tomhle to může směle konkurovat Coco a dokonce i Lego příběhu, který považuji za vizuální dokonalost. (Cinema city Liberec, 16.12.2019)

• 30.11.2019  09:06
    Bony a klid (1987)

Má to atmosféru a postupně to nabírá stále lepší spád. Nicméně ten, kdo u tohohle filmu střihal hudbu, by zasloužil pár facek. Nespočetně krát pouštěná písnička Relax od Frankie Goes to Hollywood, která mnohdy hraje třeba jen 3 vteřiny a pak je rázem utnuta bez jakéhokoliv postupného ztlumení nebo jiného přechodu. A to pak nezachrání ani to, že je to písnička chytlavá. Stejně tak "fungují" i ostatní písničky zde. Jestli to dělali narychlo, nebo jestli to zmršili a napřed střihali video a až pak zvuk...těžko říct.

• 29.10.2019  17:13
    Goldbergovi (TV seriál) (2013)

Wtf? Co je to tady za debilní hodnocení? A ještě debilnější komentáře? Hádám, že už jen kvůli názvu je to trnem v oku různejm fašounkům tady, což je konec konců vidět i na obsahu komentářů. Co se seriálu týče, obdivuju hlavně to zasazení do oněch kultovních osmdesátek. Obdoba Průměrňákovejch s podobně ujetým složením celé rodinky. Ta ujetost mi prostě vyhovuje.

• 29.10.2019  17:05

Skvělej, pohodovej film, u kterýho se mi hodně líbilo, že si dělal srandu sám ze sebe i z těch klasickejch suprhrdinovskejch klišé, a to navíc nenucenou, zdařilou formou. Ale co mě u tohohle filmu nadchlo byl neskutečně parádní komiksovej 3D "look".

• 29.10.2019  17:02
    Joker (2019)

Hodně velký překvapení, pro mně osobně tedy určitě ano. Co se mi tak moc líbí na komiksovkách od DC je to, že se to dá s trochou snahy dobře zasadit do reálnýho světa. Kdo by to byl čekal, že příběh pošuka s ksichtem klauna a ztřeštěným smyslem pro humor, jak jsme ho doposud znali, by mohl začít jako normální člověk s nepříliš šťastným osudem? To, jak to dokázali v tomhle filmu naservírovat, byla dokonalost. Žádný tragédi v upnutejch kostýmech, jako je tomu už řadu let u Marvelu, kde prakticky co film, to kopírák v trochu jinejch kulisách. Na tomhle filmu je neuvěřitelný to, že je to uvěřitelný. (Cinema City Liberec, 26.10. 2019)

• 25.10.2019  22:57
    Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

Dost nezvyklý seriál plný zajímavých scén ale na druhou stranu zároveň i nesmyslných kuriozit. A v tomhle duchu se nese vlastně vše. Dost slibná první polovina druhé série se bohužel přehoupla v čím dál střeštěnější fantasmagorii, u které si nejsem jist, jestli vůbec sami autoři tušili, co vlastně dělají. A samotný závěr celého seriálu byl utopen v naprosté teatrální absurditě, která celý seriál docela efektivně torpédovala.

• 13.10.2019  18:07

Zajímavá podívaná, ale ten Dwayne Johnson je tam jen kvůli prezentaci pořadu jako takovýho...

• 11.10.2019  14:07
    Párty Hárd (2019)

Prozatímní vrchol Řezníkovo tvorby. To, co dříve vypadalo jako studentské filmy, zpočátku kvalitativně dost tristní, se postupem času dopracovalo až do téhle fáze, kdy je to co do zpracování srovnatelné s klasickou kinematografickou produkcí, samozřejmě to vše i za relativně malý peníz (v porovnání s běžnou tvorbou). Sice to má jen 62 minut, ale je to 62 minut plných salv smíchu. Řezník tu prostě dovedl k dokonalému spojení svůj neskutečně osobitý styl humoru s prvotřídním zpracováním. Je to vlastně taková česká fekál verze americkejch teen komedií, zabalená do totálního bizáru, kterej ale nejen že má hlavu a patu, ale vlastně i dobře paroduje kde co. Nemůžu se dočkat dalšího dílu! (kino Varšava, Liberec, 10.10. 2019)

• 16.9.2019  14:22
    Hastrman (2018)

Další film, který mne utvrzuje v tom, že česká kinematografie je na vzestupu. Naprosto neotřelý námět s hodně nezvyklým provedením, který ukazuje dost o povahách lidí a vlastně i jejich vztahu ke krajině. Konec konců krajina je to, co v tomhle filmu utváří hodně dobrý základ atmosféry. A Karel Dobrý v hlavní roli mně svým výkonem hodně zaujal.

• 7.9.2019  12:54

Parádní ztřeštěná recese na béčková scifi 50. a 60. let, a bohužel i notně nedoceněná.

• 25.8.2019  14:36
    Zpráva o stavu manželství (TV seriál) (2019)

Stručně řečeno - těžká nuda.

• 16.8.2019  22:37

POZOR, MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY - Parádní přírůstek mezi Tarantinovy filmy s důrazem na to, co se od Tarantina očekává - četné výlety do myšlení jednotlivých postav, maximální důraz na využití jak postav, tak i prostředí, ve kterém se pohybují a zároveň hutné dialogy. Film ve své podstatě vlastně ani nemá děj a plyne tak nějak jak se zrovna hodí. To osobně považuju za velký plus, jelikož u takového formátu jen tak neuhodnete, jak se bude děj dál vyvíjet a jak to vlastně skončí, což je právě i případ Tenkrát v Hollywoodu. A je sakra těžký takovýhle "bezdějový" film dát dohromady tak, aby to bylo zároveň působivý, stravitelný a mělo to hlavu a patu. Ale to už má Tarantino jak vidno nějakou dobu zvládnuté. Film má dlouhou stopáž, která ale ničemu nějak nevadí - vůbec mi to nepřišlo. Většina filmu je vlastně taková klasická epizodní podívaná, která nakonec vygraduje v naprosto dokonalém finále, které je pastvou pro oči i duši. Tenhle film splnil vše, co jsem od něj čekal a přidal i něco navíc.

• 26.7.2019  22:15
    XXLove (TV film) (2016)

Dokument kterej vlastně svým způsobem nakonec popřel sám sebe.

• 23.7.2019  18:02
    Smrt v Gaze (2004)

Nerad hodnotím dokumenty, protože je prostě hodnotit neumím. Co by u nich mělo převažovat? Nějaké názory a komentáře? Nebo jen prostá fakta a ať si každý udělá obrázek sám? Smrt v Gaze je na jednu stranu dost syrová "podívaná", kterou jen tak asi člověk nevidí. Na stranu druhou ale naprosto selhává v objektivnosti. Celou dobu se totiž věnuje jen té palestinské straně. Normální člověk si tu o nich udělá obrázek, tedy že jak vidno nemalá část Palestinců ani po žádném míru netouží, protože jejich životním cílem je boj proti Izraelcům, zakončený ideální mučednickou smrtí - a tohle je tam dětem vtloukáno do hlavy už od mala. Celej ten národ je tím už prosáklej. Za celou dobu dokumentu ale člověk neuvidí/neuslyší alespoň krátký komentář ze strany izraelských vojáků (i když ti asi nemají moc dovoleno s novináři komunikovat), nebo kohokoliv jiného z protistrany, a to je podle mýho i docela dost nebezpečný. Mimochodem vůbec netuším, kam dali ti novináři při závěrečných scénách rozum, což konec konců stálo život i samotného Millera. Když to srhnu, dokument je co se záběrů týče, pětihvězdičkový, ale co do objektivnosti balancuje na hranici odpadu.

• 23.7.2019  12:43

Válečný filmy podle skutečný události je povětšinou těžko hodnotit, když člověk přesně neví, jak to vlastně ve skutečnosti bylo. Ale přinejmenším se jim musí nechat, že zviditelňují to, co by jinak širší veřejnosti zůstalo neobjeveno. Z tohohle filmu je na hony daleko cítit, že to není běžná produkce ve stylu amerických válečných filmů. A je příjemný vidět zase trochu jinej přístup k tomu. Ta klasická americká patetická epičnost tu není a filmu to prospívá - působí to prostě reálněji. I tak tu tomu něco chybí. Ty postavy tu nemají moc prostoru se ukázat a je to asi docela na škodu. I když ten přístup přímo k věci taky nebyl úplně mimo, a nebylo tam cpáno nějaké nemístné a přehnané emoční drama. Hudební podkres je taky slabší - takovej tuctovej a naprosto typickej. Ono někdy nechat toho diváka v klidu bez vnucování nějaký hudby by taky neuškodilo. Sešteno podtrženo, snímek je to zajímavej, ale ne ještě úplně vypilovanej.

• 22.7.2019  14:40
    Overlord (2018)

Oldskůlovej akčňák, u kterýho podobnost s herním Wolfensteinem rozhodně není jen čistě náhodná (ono už i ten styl loga je povědomej). Je tu samozřejmě docela dost klasickejch žánrovejch klišé, ale na druhou stranu i důraz na různý detaily, který jsou u mnoha áčkovejch filmů většinou přehlížený, nebo vyloženě nesmyslný (třeba styl podřezávání). Postavy v rámci děje veskrze obstojný, ale člověku prostě nepřijdou nějak zvlášť sympatický/zajímavý, což je za mě asi největší kámen úrazu celýho filmu. Vizuál je povedenej a efekty jsou hodně kvalitní, což jsem tu vážně nečekal - navíc ani nejsou nějak přehnaný, což taky super. Co ale tady cením nejvíc, je inovativnost námětu. Ve svý podstatě to vlastně není nic nějak originálního, co se tedy zápletky týče, ale když se člověk zamyslí, filmů s takovýmhle zaměřením a zasazením je těžce poskrovnu. Takže jsem rád, že v dnešní době rebootů a remakeů se najdou i takovýhle menší projekty, který se nebojej přijít s něčím novým a dokážou velice mile překvapit.

• 20.7.2019  22:38

Po docela dlouhý době hvězdný války, co se mi fakt líbily. Dobrá plejáda herců, kteří sedli jak do těch rolí, tak i i mně. Vizuál je parádní a není rušenej nějak přehnanejma efektama, což se dnes taky málo vidí. Co to ale sráží, dle mýho, je hudba, která se prakticky od 70. let nezměnila a všude jedou furt ty epicko-patetický trubky.

• 19.7.2019  20:03

Parádní zakončení tohohle parádního seriálu.

• 17.7.2019  23:35
    Venom (2018)

Trochu temnější superhrdinovka, ale líbí se mi to. Tom Hardy je prostě borec a bez něj by to tak dobře nepůsobilo. Tady bych vyloženě rád pokračování. Pokud se ale nebude nést ve stylu ujetýho megalomanství, jako obvykle pokračování většiny marvelovek.

• 17.7.2019  21:56

(MŮŽE OBSAHOVAT MÍRNÉ SPOILERY) Mezi těmi všemi filmy se superhrdiny poslední doby je tohle docela svěží vánek. Příběh sice jak přes kopírák jako u všech filmů stejného ražení, ale samotný jeho detaily a provedení je tu pojato docela nezvykle zajímavě. Každopádně za tu naprosto haluzovou scénu s iluzemi jim tedy musím zatleskat, ta se vyloženě povedla! (Cinema City Liberec, 15.7. 2019)

• 5.7.2019  00:18

Vezměte si 10 minutový krátkometrážní film s nevalným dějem, natáhněte ho na 60 minut, dodejte absurdní robotické charaktery a asi tak 30 krabiček cigaret. V zásadě je to jen dlouhá a nezáživná reklama na tabákový výrobky.

• 23.6.2019  23:33

Tedy, čekal jsem to horší. Nakonec se z toho vyklubala docela pohodová transformersácká podívaná. Mark Wahlberg se sem prostě hodí. Když to srovnám třeba s dvojkou, tak tady jsou pohodový i ty postavy samotných transformerů, který si člověk docela rychle oblíbí. Na druhou stranu s lidma je to už horší. Dcerunka Tess vlastně celej film prořve a probrečí (čímž se film posouvá blíže k realitě ohledně toho, jak by se asi chovala běžná náctiletá holka která se dostane do intergalaktickýho konfliktu přerostlejch robotů) a její nabíječ Shane je snad až trestuhodně nevyužitej charakter, jenž pronese jen pár slov, který navíc vyzní prakticky stejně - inu mlčeti zlato. Postava Stanleyho Tucciho nahrazuje střeštěnýho agenta Sektoru 7 z prvních dílů a více než důstojně. Zápletka samotná je vlastně ve své podstatě pořád to samé už od prvního dílu - hodní musí uchránit artefakt, kterej může všechno a všechny zničit, přičemž závěrečnej boj se odehrává vždy v nějakým velký městě (na poušti by se těžko vyblbli se speciálníma efektama). A za poněkud laciný beru přítomnost Galvatrona/Megatrona. Nechte už ho důstojně zdechnout, vždyť už je k smíchu jak vždycky pronáší jen silácký řeči a nakonec beztak odejde s botama od sněhu a banánem v ruce. Intelektuální zábavu tu prostě nečekejte, ale pokud hledáte plno nesmyslný akce protkaný nějakým tím patosem, s Transformers jen tak chybu neuděláte.

• 20.6.2019  23:43
    Návrat do Černobylu (TV film) (2017)

Ani jsem si nemyslel, že ještě naleznu dokument o Černobylu, který by zase přinesl něco pro mě nového - a hle, tady je. Rozhovory s pamětníky - například velitel policie apod., a nebo třeba i trocha informací o vysídleném městě Poliske, a info o novém sarkofágu. Zpracování taky zajímavé, ale nevím jestli v originále, ale minimálně ve slovenském znění pár nepřesností (vážně sypali na hořící reaktor uhlí - jako vážně?... ). Ale jako celek velmi příjemný a svěží dokument.

• 20.6.2019  22:46

Dokument o Ljudmile Ignatěnkové, manželce jednoho z černobylských hasičů, a o tom, jak moc jejich (její?) životy změnila ona osudová havárie. Po boku všech těch faktografických dokumentů (které mám ale samozřejmě v oblibě) je tohle zase něco úplně jiného...

• 16.6.2019  21:52
    V hlavě (2015)

Dost dobrej nápad s fungováním emocí.

• 12.6.2019  21:35
    Lidice (2011)

Další film, který je na působivé téma, a s docela zajímavou doplňkovou zápletkou. Ale něco mi tu moc neštimuje. Třeba Zuzana Bydžovská se mi tam vůbec nehodí - její hlas, a celkově zjev...prostě jsem té postavě nějak neuvěřil. Co mě ale iritovalo asi nejvíc, tak byly jakési experimenty s kamerou. V řadě záběrů si kamera hraje s hloubkou ostrosti, a to navíc dost nešikovně, což je místy hodně rušivý. Hudba až moc hrála na dramatickou notu, což atmosféře taky nepřidalo. Na druhou stranu Karel Roden jako obvykle podal kvalitní výkon, ale z průměru to zachránit stejně nedokázal. I tak se ale jedná o film, který by z historického hlediska měl shlédnout každý.

• 12.6.2019  15:26

Takový nenápadný, ale brutální dokument, který by měli vidět všichni.

• 11.6.2019  14:12

Námět působivý, ne že ne. Navíc to dále potvrzuje moji teorii toho, že mluvčí většiny firem (a čím větších, tím více) jsou ve skutečnosti většinou jen placení lháři. Téma smutné, ale samotný dokument si hraje především s city. Mně osobně třeba štvalo, že se v dokumentu neustále objevují prohlášení jako "zvýšené hodnoty radiace", "zamoření radiací" a jiná podobná prohlášení, ale snad krom jedné vyjímky (navíc ještě ne úplně relevantní) se člověk nedozví žádné konkrétní hodnoty, k čemuž by jim alespoň namátkou bohatě postačil nějaký slušnější dozimetr.

• 7.6.2019  13:55
    Hlava 22 (TV seriál) (2019)

Skvělá minisérie, která velmi zdařile kombinuje směšné absurdní situace s těmi vážnými k zamyšlení, a to často navíc během pouhých pár okamžiků.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19