Gulde

Twitter: michalsmrz

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 9.12.2018  14:12
    Jumanji (1995)

Od lepšího hodnocení mě odradilo jen množství chyb a nelogičností ve filmu, ale jinak parádní podívaná i po letech.

• 9.12.2018  00:22

Taková ta oddechová pitomina, která nepřekvapí, ale dokáže potěšit.

• 7.12.2018  13:12

Závěrečná epizoda, nebo tedy spíše film, tohohle kultovního seriálu skvěle shrnuje podstatu celého toho 11 let trvajícího kolotoče. Tenhle film jsem viděl teprve podruhé (prvně tak před 10, 12 lety), a bohužel jsem se zatím nedostal k oné plné, 3 hodinové verzi, nicméně nejsem si jist, jestli bych bez brilantního českého dabingu měl vůbec zájem. Každopádně ačkoliv mi první polovina filmu přišla dost odlišná od toho, na co jsem byl zvyklý u seriálu, v druhé polovině už jsem našel, co jsem hledal. Celý film je laděný do dost depresivní nálady, což jeho podstatu ještě umocňuje. Závěrečné minuty filmu pak vehnaly zvýšenou vlhkost do očí snad každého alespoň letmého fanouška MASHe. A při sledování těch záběrů je patrné, že slzy vyhrkly do očí nejednoho herce přímo na placu. Přeci jen to byl seriál, který některé z nich doprovázel až 11 let, není pochyb o tom, že pro ně to nebyla jen práce, ale že se stali součástí něčeho, co si zamilovali a jen těžce se s tím loučili. A to je taky ten důvod, proč si MASH zamilovalo i tolik lidí z řad diváků.

• 4.12.2018  14:26

Brilantní válečný drama, které se od těch ostatních liší v té stísněné a hutné ponuré atmosféře.A ačkoliv mám rád i klasické čistě válečné filmy, tady se mi naopak velmi líbilo, že boje tu hrály jen okrajovou roli, která ale příběh na dobrých místech výtečně doplnila.

• 4.12.2018  00:21
    New Game (2016)

Zajímavě zaměřený dokument o problematice vývoje indie počítačových her. Trochu tomu chyběla šťáva, ale i tak zajímavá podívaná, která zejména nezasvěceným ukáže, o čem že to vlastně ty hry jsou a co, nebo spíše kdo za nimi stojí.

• 27.11.2018  07:20

Tohle je úplně jiný animák, než na jaký jsem zvyklý. Vzhůru do oblak je v mnohém jiný - je dospělejší, vážnější, a jak už tu zaznělo, skrývá se v něm mnoho pravd, ale stále mu neschází ten skvělý humor tak typický pro animáky. Naprostou třešničkou na dortu je pak pes dabovaný Pavlem Liškou - na světě prostě neexistuje lepší člověk pro tuhle roli, a už jen tomu hlasu se člověk prostě musí smát. Formátem i povahou mi přišlo, že se koukám spíše na krátkometrážní film, než na animák od Pixaru. Velice příjemné osvěžení!

• 24.11.2018  22:17

Tedy klobouk dolů, to jsem vskutku nečekal. Filmu samozřejmě vždycky pomůže, když je podle skutečnosti, ale tenhle tomu dostál řekl bych dokonale. Zhruba někdy v druhé polovině filmu jsem si uvědomil, že vnímám jen to kinoplátno před sebou a děj na něm se odehrávající, a bezmála nic jiného, a to je u filmů to nejlepší co může být. Tomu napomohly mimo jiné i úžasná práce s kamerou, která často bez potřeby slov mnohé objasnila, dobře mířené vtipné hlášky a především pak herecké výkony. Těm samozřejmě kraloval výkon Rami Maleka, od kterého já jsem toho osobně příliš neočekával, ale byl jsem přesvědčen o tom, že jsem se v něm mýlil. Jeho ztvárnění Freddie Mercuryho je místy snad až mrazivě věrné. Film byl prostě poutavý od začátku až do konce, a třešničkou na dortu pak bylo strhující finální vystoupení na koncertu Live Aid, které mě už uzemnilo do sedačky. Bohemian Rhapsody je silně inspirativní film, u kterého si ale místy člověk snad až uvědomuje svou malost. Jsem každopádně rád, že jsem na tomhle filmu byl v kině, a to paradoxně čirou náhodou přesně na den 27 let poté, co tento svět Freddie Mercury opustil. Nelze než plných pět hvězd. (24.11. 2018, Cinemacity Liberec)

• 15.11.2018  19:44

Skvělá podívaná - perfektní herecké výkony, které navíc ladí k rolím, pěkné efekty, které by ale nebyly o ničem, kdyby nenáležely ke ztvárnění nějakého dobrého nápadu, a to tady prostě je. Člověk se občas až musí pozastavit nad těmi různými fantaskními drobnostmi, kterými je ten film protkán, a já jsem zastáncem toho, že bez důrazu na detaily stojí film za prd. Jen tak dále!

• 15.11.2018  12:18
    Ano, šéfová! (TV pořad) (2018)

Po prvním díle: Neskutečná tragédie. Dva herci (nic jiného než herci), kteří za každou cenu uboze kritizují naprosto vše. Naprosto z toho čouhají předpřipravený konverzace, fakt směšné. To už to skutečně mohu jít dělat i já se svým neexistujícím gastrovzděláním. TV Prima má skvělou vlastnost vzít něco, co je dobré a totálně to vyždímat a vytvořit z toho odpad. Ani ten první díl jsem nedokoukal, stačilo mi prvních 5 minut a vypínal jsem. Po shlédnutí částí několika dalších dílů: Naštěstí se kvalita už zvedla, ale prostě na Pohlreicha prostě charismatem a stylem vedení show nemají.

• 8.11.2018  20:07

Jeden z těch nejikoničtějších válečných filmů. Dobrý příběh a zajímavý postavy společně s ideální stopáží znamenají to, že se člověk do děje docela dobře vžije.

• 6.11.2018  23:09

Hodně bizarní film. Místy komedie, místy horor a dobře se to střídá.

• 5.11.2018  22:38
    To (2017)

Hodně atypickej horor s místy až komickými prvky a ne tak nudnými lekačkami. Od Sinistru 1 snad první dobrej horor!

• 1.11.2018  12:52
    Taboo - Epizoda 1 (S01E01) (epizoda) (2017)

To vypadá na další zajímavej seriál. Atmosféru to má slušnou a Tom Hardy je prostě borec. Jen pevně doufám, že se to neutopí v závějích přehnaného pletichaření a zákulisních hrátek, čehož se trochu bojím, protože to není nic pro mne.

• 27.10.2018  23:29

Tenhle dokument jsem zapínal s tím, že se bude jednat o nějakou bandu tragických primitivů a že se u toho budu docela dobře bavit. Ve skutečnosti jsem shlédnul dokument o organizaci, o které dost dobře nevím, co si mám myslet. Nebudu tu jako řada lidí vyslovovat nějaké soudy bez znalosti toho, co je organizace/neorganizace Slovenskí branci zač. Je onen Petr co je v jejich čele jen nějaký člověk, který prostě touží po nějaké moci a být významným, nebo je to skutečně člověk, který vše podřizuje skutečnému vlastenectví? Těžko říct, z tohohle dokumentu to člověk dost dobře nepozná. Dokument mi poskytl pohled (a zdá se že i vcelku objektivní) do tématu, o kterém jsem předtím upřímně vůbec nevěděl. A to si myslím je docela dobrý předpoklad kvalitního dokumentu. Leckdo se tu zmiňuje něco o tom, že tento dokument nemá nápad. Proč by měl mít? Dokument má především předávat ucelené informace, a v ideálním případě by u takhle tematizovaného dokumentu člověk vlastně ani neměl vnímat, že sleduje nějaký dokument. Člověk by měl především vnímat to, co dokument zobrazuje, nikoliv ten formát. A to se mi v tomto případě veskrze stalo.

• 8.10.2018  22:25
    Narcos (TV seriál) (2015)

Brilantní podívaná. První dvě série (které stále považuji za jednu velkou) mně prostě vtáhly do děje a nepustily. Vývoj děje a osoby Pabla Escobara, ale vlastně i všech hlavních protagonistů jsou tu ztvárněné vážně prvotřídně. Vždy jsem měl pocit, že to, co chtěli scénáristé vzbuzovat tou či onou scénou, se jim vždy perfektně podařilo. Pro mě tak nějak seriál duševně skončil se závěrem druhé série a k té další se zatím nějak nemohu dokopat, nutno podotknout, že asi k mé vlastní škodě.

• 8.10.2018  22:04
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Další seriálový skvost z produkce HBO. Neskutečně dobře napsané postavy (za což tedy třeba děkovat především Georgi R.R. Martinovi), a děj, který se s těmi postavami vůbec nemaže. Snad až do Her o Trůny jsem si u většiny seriálů téměř vždy byl jist která postava je pro děj důležitá, a která z něj jen tak nezemře či jinak nezmizí, a když už zemřít měla, bylo to v rámci nějaké epochální epizody. Ale tady ne. I postava, která se zdála být pro děj a jeho další pokračování důležitá tu může přestat dýchat z nenadání během pár vteřin. A to je to, co dělá tenhle seriál unikátním. Stejně tak jako vcelku slušná úroveň naturálnosti - brutální krvárny či na druhé straně kozičky a jiná ladná zákoutí ženských těl tu jsou vcelku na "epizodním" pořádku, ale nepůsobí nijak výrazně lacině a nuceně. Prostě když se to hodí, tak to tam je, což tomu prostě přidává na autenticitě. Sečteno podtrženo, tenhle seriál zase jednou posunul laťku o něco výše. Navíc se profláknul i mezi "běžné obyvatelstvo", které jinak považuje za vrchol seriálové tvorby například Sex ve městě nebo místní kolorit jako například Ulice. A to, nutno podotknout, bylo u fantasy žánru donedávna snad i nemyslitelné.

• 6.10.2018  12:19
    Temná věž (2017)

Není to špatný scifi, ale snad na každým kroku tam je cítit hodně nevyužitý potenciál. Mně by třeba velice zajímal ten svět jako takový - proč jsou tam trosky velkých zábavních parků a různých obřích budov? To se bohužel člověk v tomhle nedozví, což je podle mého velká škoda, prostě tomu dost chybí nějaký hlubší úvod do děje. I přes tenhle podle mého zásadní nedostatek to není špatný snímek, rozhodně neurazí.

• 18.9.2018  19:17

Hodně zdařilej a poctivej dokument.

• 17.9.2018  20:56
    Apokalypsa: 1. světová válka (TV seriál) (2014)

Stejný dokumentaristický skvost jako v případě druhé světové války.

• 25.8.2018  11:44

Silnej film, kterej vyobrazuje boj malého národa za svou svobodu a nezávislost. Od nadšení až po konečnou tragédii, přičemž silný kontrast tomu dodává ona nádherná panenská příroda, ve které se to vše odehrává.

• 2.8.2018  19:36

Jeden z těch hodně slabých dílů.

• 31.7.2018  22:05
    Dům pro dva (1987)

Docela matoucí film, u kterého jsem se vlastně tak nějak seznámil s postavami až krátce před koncem snímku samotného. Ale jakousi zvláštní atmosféru to má, velice zvláštní, ale má.

• 28.7.2018  23:39
    Rozpolcený (2016)

Skvostný výkon Jamese McAvoye, brilantní atmosféra a dokonalá hudba. Smekám!

• 15.7.2018  10:49
    Apokalypsa: 2. světová válka (TV seriál) (2009)

Bezpochyby nejlepší dokument o druhé světové válce, na kterém dosud mé oko spočinulo. Kolorované záběry působí hodně neotřele, a depresivní dokresová hudba v pozadí dotváří celkovou atmosféru zmaru, která ke druhé světové válce bezpochyby náleží. Navíc dokument mapuje nejen události na frontě, ale i co se dělo v zázemí, takže člověk získá přesný přehled o tom co se kdy v důsledku čeho událo. Tleskám!

• 15.7.2018  10:41
    Největší tankové bitvy (TV seriál) (2010)

Nemám tenhle dokument příliš v oblibě. Není pochyb o tom, že svědectví pamětníků je vždy přínosné, a to tomuhle dokumentu člověk upřít nelze. Ale co mě irituje, jsou za prvé ty neustálé renderované animace, které veskrze nemají žádnou výpovědní hodnotu, snad jen pro člověka, který není druhou světovou válkou políben, ale to by zřejmě šlo nahradit i běžnými dobovými záběry. Druhou věcí, co mi dost kazí dojem z celého dokumentu, je ta dynamická "akční" hudba která zní v pozadí. To ve mne vyvolává pocit, že autoři z toho chtěli udělat spíše akční podívanou, než důstojný dokument.

• 14.7.2018  17:30
    Hospoda (TV seriál) (1996)

Když si člověk vezme jednotlivý aspekty tohohle seriálu, tak je to fakt tragédie, ale jako celek je to prostě dobrý. Nevím, jak je to možný, ale z nějakého důvodu se tvůrcům podařilo slepit hovno takovým způsobem, že z toho vyšel fakt chytlavej a povedenej seriál.

• 10.7.2018  22:36

Hodně silnej film, jeden z těch, u kterých si člověk uvědomí, že je vlastně slušnej flákač, co se má jak prase v zitě. Příjemné filmové překvapení!

• 8.7.2018  10:57

Další z parádních filmů mýho dětství!

• 7.7.2018  12:09
    Hitler a Paříž (TV film) (2017)

Hodně zajímavý dokument mapující Hitlerův vztah k umění a architektuře.

• 24.6.2018  13:52

Takovej nenáročnej tuctovej film, neurazí, ale ani náhodou nepřekvapí. Dost tomu ale přidává především kvalitní herecké obsazení, i když scénář je v zásadě fraška.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16