Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Dokumentární

plakát

Love, Death & Robots - Utonulý obr (2021) (epizoda)

Pro mne patrně nejpůsobivější díl druhé série, a to především kvůli originalitě myšlenky za ní stojící. Úpadek, povrchnost a pomíjivost - to jsou slova, která podstatu tohohle námětu vystihují.

Armáda mrtvých (2021)

Jak vidno, hodnocení tohohle akčňáku tu hodně klesá, což na jednu stranu i docela chápu, a možná k tomu přistoupím nakonec i já. Přesto se ale jedná o docela dobrej koncept, a už jen úvodní titulky člověka fakt navnadí. Bohužel řada těžkejch nelogičností, který nejen že ději a atmosféře nic nepřidávají, ale spíše ubírají, je tu docela rozsáhlá. Nějaký ústřední zombie pár se snahou o oplodnění mi tam vážně nedával moc smysl, i když chápu tu snahu ten zombie žánr trochu odlišit od konkurence zavedením vrstvy "lepších zombíků". Ale tohle moc nevyšlo. Přitom ústřední hrstka hrdinů působí docela sympatickým dojmem, a i to zasazení do nějakých hlubších, politicko-bezpečnostních souvislostí bylo docela fajn. Já mám tyhle filmy docela rád a leccos jim i odpustím, nicméně tady už to místy bylo trochu na hraně. Ale nutno poznamenat, že jsem se u toho bavil dobře i tak.

Muž na laně (2015)

Brilantní film, který se točí především kolem lidského odhodlání. Skvěle servírované, a forma vyprávění filmu vyloženě sedla. Za mě skvělý film, který ukazuje, že ne vše, co se jeví jako nemožné, ve skutečnosti nemožné je.

plakát

Mariňák 2: Bitevní pole (2014)

Vůbec to není špatnej snímek, alespoň ne tak, jak jsem předpokládal, když jsem zahlédl název filmu. Čekal jsem jen chabej film, kterej se snaží vytřískat něco z popularity prvního Mariňáka. Jasně, žádnej extra vejvar to není - v zásadě tuctovej válečnej film s klišé zápletkou, kterej nenadchne, ale ani neurazí. A kterej je samozřejmě místy doplněnej řadou nelogičností a diletantností. Kdyby se tvůrci snažili trochu víc rozvést jednotlivý postavy, mohlo to dopadnout výrazně lépe. Přesto to ale má něco do sebe.

Dark (2017) (TV seriál)

(MOŽNÉ SPOILERY) ...postavit seriál na tom, že si vlastně týpek a frajerka chtějí užít incestu, a to času a světu navzdory, to chce velký koule. První série byla parádní a skvěle pracovala s divákovou touhou po neznámu a tajemnu. Druhá série děj rozvinula docela dobrým směrem a kvalitu si veskrze udržela. Třetí série mě zprvu zklamala a místy i znechutila. Už mne ty přemoudřelé, tupě zíravé dialogy vyloženě unavovaly, nehledě na to, že děj dosáhl takové úrovně zamotanosti, že pokud jsem u prvních dvou sérií tápal, tady už jsem byl prakticky ztracen. Naštěstí poslední dva díly mi ten seriál zase vytáhly z marastu, zakončené finálovou epizodou v podobě velkého rozuzlení, které mi dodalo jakýsi pocit pochopení a zadostiučinění. Velice dobrý seriál, ale už bych další pokračování asi nesnesl.

plakát

Dark - Série 3 (2020) (série)

Třetí série byla zprvu docela zklamání - zdlouhavé a neskutečně zamotané. Naštěstí poslední dva díly tomu zase dodaly šťávu.

plakát

Haló, haló! (1982) (TV seriál)

Jeden z těch nejikoničtějších britských seriálových sitcomů. Na tomhle jsem do jisté míry i vyrůstal, takže s tím mám spojené příjemné vzpomínky. Samotný seriál není ale podle mě až tak skvostný, a jeho obecné hodnocení je z mého pohledu dost přestřelené. Vtipy jsou obvykle vedené až do absurdních rozměrů, což nemusí být nutně špatně (naopak), ale problémem je to, že se v zásadě neustále opakují, a to už je pak vyloženě otravné. Zejména v druhé polovině seriálu už mi to přišlo až příliš. Naštěstí posledních 15 dílů už tvůrci trochu poupravili okolnosti a zasazení, což vlilo seriálu toliko potřebnou čerstvou krev do žil, která umožnila také více než příjemné a povedené zakončení. Přesto všechno mi ale tahle potrhlá parta dost přirostla k srdci.

Láska a příšery (2020)

Skvělej film s docela neotřelou myšlenkou, a správná oddechárna k tomu. Takový mám přesně rád.

plakát

Like House (2021) (TV pořad) odpad!

Další zoufalý pokus TV Prima. Jak si proboha někdo mohl myslet, že tenhle formát někoho dokáže v takovéto podobě dnes zaujmout? Naprosto katastrofický a nudný. Parta lidí, kde většina z nich má v hlavě leda číslo svých sledujících na sociálních sítích, kterou někdo nahnal do baráku. Samozřejmě že tamní diskuze jsou totálně o ničem, nudné, a zajímavé možná tak pro zúčastněné - divák u TV z toho nemá naprosto nic (možná tak průjem). Tam to může bavit leda skalní příznivce některé ze zúčastněných osob.  Jediné, co by tenhle pořad mohlo zachránit, by bylo to, že by se to zvrhlo v jedny velké sexuální orgie, ale to se, obávám se, také nestane. Příště ty prachy na produkci radši hoďte do kanálu, to bude alespoň prospěšnější. Na druhou stranu jedno pozitivum to přeci jenom mít může - některým lidem to možná otevře oči a zjistí, že řada youtuberů a jakože "influencerů" jsou prostě jen vypatlaný existence, který světu krom svejch hezkejch tvářiček (a to ještě ne ve všech případech) nemají vůbec co nabídnout.