Tygr a drak (2000)

Letecké spoločnosti, sú v kríze, čínske bojové umenie je na výslní, je lacné, rýchle a efektné. Nádherný film, plný výborných hereckých výkonov, nádherné bojové scény a hlavne myšlienka, vnútorný duch filmu vyvolávajú silný zážitok.

U pokladny stál... (1939)

Nič iné ako 5 * som nemohol, je to jednoducho najlepší film Vlasty Burian - kráľa komikov, aký kedy natočil.

Romper Stomper (1992)

Film zobrazujúci život neonacistickej skupiny, sám o sebe nie je vo svete filmu moc rozšírený k tým známejším filmom patrí American history, Rahowa. Ale Romper Stomper zobrazuje malú skupinu mladých skinheadov, ktorý riešia problemy šikmookých prisťahovalcov. Možem povedať, že film vystihuje život týchto ľudí veľmi realisticky, niekedy až moc brutálne, ale v skutku pravdivo. O tom to filme som nevedel a veľmi ma prekvapil. Vykon Russella Crowea je podľa ma dobrý, lebo je herec na úrovni a táto rola mu padla ako uliata,ale ked niekto napíše že všetko rieši iba pästami tak to potom nevidel ešte Beatiful Mind, v ktorej naozaj exceluje. Romper Stomper by som zaradil k tomu najlepšiemu čo sa v tejto oblasti natočilo.

Sedm (1995)

Ponuré, silné, ťažké, ohromujúce, krvavé, strnulé, čierne kafe pre všetkých. Jednoducho film, na ktorý sa dá pozerať stále.

Příšerky s.r.o. (2001)

Nápad ako že príšerky v noci strašia malé deti kvoli tomu aby našetreli energiu, to nevymyslí každý a to pritom je to pre príšerky životu nebecpečné, lebo ako napísané ľudské dieťa je to najnebezpečnejšie čo ich môže postrehnúť. V podaní Pixaru opäť majstrovské dielo.

Duchové Marsu (2001)

Ked som prvá krát počul Názov filmu - Duchové Marsu. Myslel som si že to horor, ktorý bude aspon trochu zaujímavý. Sklamal som sa. Tak slabý film som nevidel a asi už nikdy neuvdidím. Nápad o duchoch, ktorý sa menia v vraždiace stroje, nebol sám o sebe až taký hrozný. Ale skôr naopak, tak hrozný scenár, úbohé výjavi akože hercov na čele s nejakým Ice Cubem, ktorý by mal radšej vo svojej speváckej kariére, ktorá, aj tak nestojí za nič. Jednoducho bezduchý film.

Test (2003)

Výborný film, až na ten koniec, ktorý bol vyvrcholením zlej poslednej tretiny filmu. Ale naozaj dobrá záležitosť s vynikajúcimi výkonmi. Colin právom patrí k tomu najlepšiemu čo Hollywood ponúka.

Na pokraji smrti (2002)

Slabé, nenápadité, bez myšlienky, bez hercov, hereckých výkonov a samozrejme bez Seagala.

Přepadení v Pacifiku (1992)

Výborný akčný film, o "malom kuchárovi", ktorý robí veľké veci. Naozaj pekná podívaná. Výborný Seagal a ešte lepší Tomy L. Jones.