Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Horor
  • Animovaný

Recenze (856)

plakát

Blbec k večeři (1998) 

Vynikající francouzské komedie s pořádnou dávkou humoru. Film obsahuje velké množství srandovních situací a dialogů, které vás nutí pořádně se zasmát. Děj se sice točí jen kolem několika málo postav, ale pozornost diváka si určitě získá. Nebudu dlouho váhat, když řeknu, že nejlepší postavou je dobrý hlupák Pignon. Jeho stupidita neměla mezí a neustále ji prokazoval v bláznivých scénkách. Je pravda, že to je takový dobrák, který se snaží pomoct, ale místo toho přidělává ještě více starostí. V závěru už vypadalo, že Pignon není zas takový blbec, když usmířil Pierra s jeho ženou, ale Pignon v poslední scéně výtahl mistrovsky stupidní kousek, který dal filmu tu správnou pointu.

plakát

Asterix a Olympijské hry (2008) 

Další pokračování Asterixe a Obelixe. Tentokrát jsou hlavním tématem Olympijské hry. Film hýří humorem a dobrodružstvím, má celkem poutavý děj. Někteří sportovci byli docela zajímaví. Oceňuju taky to, že si tvůrci udělali srandu z Ferrari. A taky se mi líbil konec, kdy naši starověcí hrdinové vymysleli některé kolektivní míčové hry. Nejlepší postavou byl bezpochyby sám Caesar v podáni Alaina Delona. Hodně velkým mínusem však byla výměna herce, který ztvárnill Asterixe, a jiný dabér Obelixe.

plakát

Dej mi své jméno (2017) 

Asi jsem viděl úplně jiný film než někteří zdejší, zajisté velice erudovaní a pokrokoví filmoví znalci, kteří mají dosti zvláštní přestavu o romantické stránce ve filmu. Nejspíš jsem jen cynický necita a podlý, bezcharakterní ignorant, nicméně dva latentní homosexuálové penetrující se do řiti, pokud není zrovna po ruce žádná broskev, sající si pyje nebo předvádějící nefalšovanou puberťáckou vyhryzávačku po tom, co jeden z nich vrhnul šavli, ve mně ty správné romantické pocity a sexuální nutkání neprobudili. Ale dost bylo moralizování! Nechutné, repektive otevřené sexuální scény ve filmech mi nikdy nevadily a občas jsem se díky své prazvláštně zvrhlé domýšlivosti (jen abych se neunudil) upřímně zasmál. Každopádně vydávat laciný erotický gay film za romantické drama je poněkud zavádějící, což lze při troše nadsázky a vyjasnění si některých pojmů bez korektnosti a na rovinu jednoduše ignorovat. Největší problém filmu ovšem vidím v tom, že děj je nudný jako návštěva botanické zahrady, zbytečně zdlouhavý, z velké části vyplněn plytkými, nezajímavými dialogy a žádná dramatická gradace se zde rozhodně nekoná. A už vůbec nechápu bezdůvodné vyzdvihování závěrečného dialogu mezi otcem a synem na úroveň jakésiho hlubšího poselství a morálního apelu. Navzdory všem negativům obdivují ústřední dvojici herců, že své role v mnoha nesnadných choulostivých a pro ně nejspíše i nepřírozených situacích zvládli.

plakát

Pařba o Vánocích (2016) 

Tak to byl hodně odvázaný vánoční večírek, přesně v přiblblém americkém stylu. Nechybí zde alkohol, drogy, sexuálně vypjaté situace a řada pořádně bláznivých a potrhlých scén. Celkově sice hodně pitomé a absurdní, nicméně já se u filmu bavil skvěle. A konec konců na škodu není ani akčně laděný závěr filmu.

plakát

Anděl Páně 2 (2016) 

Skvělé pokračování pohádky s vánoční tématikou. Duchaplný příběh plný humorných situací a sem tam nějakou tou trefnou narážkou mě pohltil a parádně bavil. Osobně bych si dovedl představit podobný film i bez pohádkových motivů s využitím stejných komických prvků.

plakát

Hledá se Nemo (2003) 

Animovaný film, který zaujme především hodně vydařenou animací. Příběh mi přišel spíše průměrný, pohodový a nenáročný s několika světlejšími úsměvnými okamžiky. Film je evidentně určen pro mladší publikum, avšak celkově se na něj dobře dívá.

plakát

Proč právě on? (2016) 

Dobrá komedie, která zejména zaujme postavou sympatického milionáře, který svou upřímností a bezprostředností baví. Některé vtipy jsou celkem povedené, nicméně dojem trochu kazí skutečnost, že film je zbytečně natahován a zdržovan zbytečně unylými, nezáživnými scénami. Závěr filmu je nepřekvapivě až tradičně americký.

plakát

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012) 

Dobrá animovaná podívaná, u které více měně víte předem, co dostanete. Pravdou však zůstává fakt, že předchozí díly se mi líbily o něco více. Stále však film má povedený dobrodružný příběh, který je oživen přítomností lenochodí babky, jež vtípky opravdu nešetří.

plakát

Deadpool (2016) 

Dobrý akční film, který zaujme zejména množstvím povedeně trefných hlášek hlavního superhrdiny. Jinak se jedná o běžnou fantasy podívanou plnou akce, speciálních vizuálních a zvukových efektů, kterých je u nespočtu dnešních filmů k vidění spoustu, což možná trochu upozaďuje dějovou linku, herecké výkony a celkovou osobitost filmů.

plakát

V hlavě (2015) 

Hodně nápadité a vtipné vykreslení toho, co se člověku odehrává v hlavě. Libili se mi všichni barevní představitelé jednotlivých pocitů, jak se střídali v ovládání mysli malé holky a jak si hráli se vzpomínkami v jejim mozku. Celé je to velice originálně zpracované.

Ovládací panel
1 bod

Fanklub

(2)