Santa je pořád úchyl (2016)

Super komedie, která mě naprosto odrovnala svou sarkastickou nekorektností. Navíc při pomylšení, kolik lidí tento styl nedokáže překousnout a brát s nadhledem, mě dostává o to víc. Hlavní hrdinové opravdu nešetří všelijakými vulgarismy a sexuálními narážkami a je na nich postavena podstatná část komediální složky filmu. Rozhodně jsem se u film skvěle bavil a taky hodně nasmál a tak to má u komedie přece být.

Čtvery Vánoce (2008)

Příjemná vánoční komedie, která mě dokazala dobře pobavit. Je sice pravda, že se nejedná o žádný našlapaný nářez, kdy se budete smíchy za břicho popadat, každopádně několik vtipných okamžiků se zde vyskytuje a celkově si mě film svou vánoční atmosférou a nenáročným humorem získal. Příběh díky povedenému námětu určitě potěší. Úplně živě si dokážu představit, jak musí být hektické oslavit Vánoce na čtyřikrát. Škoda jen, že ke konci děj trochu ztrácí dech.

Podraz (1973)

Vynikající kriminální film, který má hodně dobře napsaný scénář. V tom filmu se zkrátka pořád něco děje, má výbornou zápletku, vydařené dialogy a celkově je tak akorát zamotaný, aby byl zajímavý a zároveň si zachoval svou přehlednost. Krom toho herecké výkony jsou fenomenální. Tyhle staré filmy mají prostě svou kvalitu a osobité kouzlo.

Ukradené Vánoce (1993)

Já jsem tedy z tohoto takříkajíc kultovního animáku tak odvařený nebyl. Filmu se rozhodně nedá upřít výborná atmosféra a nápaditá animace, nicméně děj mě místy trochu nudil a muzikální vložky spíše narušovaly jeho plynulost. Tím však nemám nic proti hudbě ve filmu, ba naopak - ta byla vynikající.

Vánoční únos (2007) (TV film)

Vánoční komedie, kterou chce s ohledem na krapet ujetý děj brát s nadhledem. Někdy jsem si až říkal, proč ten blbec ještě neutekl, když už měl takovou možnost. To by však až tak moc nevadilo. Problém vidím v absenci kvalitního humoru, kdy se krom menšího pozdvižení u sváteční večeře toho až tak moc nestalo. Vyvrcholení nepřinese žádné překvapení a film dopadne tak, jak se na podobné americké pohádky sluší a patří. Škoda! Proč to taky někdy nezkusit jinak?!

Interstellar (2014)

Jelikož hodně sleduju dokumenty o fyzice a vesmíru, byl jsem v očekávání, jak si tento film povede. Nutno podotknout, že díky tomuto faktu jsem si mohlo film více vychutnat a porovnávat fakta s filmařskou fikcí. V prvních dvou třetinách si na tomto poli vede téměř na výtečnou, v poslední fázi filmu však tvůrci popustili uzdu fantazii díky spoustě vizuálních a epicky působivých efektů, nejspíš kvůli tomu, aby byl film snesitelnější pro obyčejného, fyzikou nedotčeného diváka.

Ďáblův advokát (1997)

Dosti netradiční film ze soudního prostředí, jehož originalita je dána zejména tím mysteriózním nádechem a atmosférou, která neustále graduje. Rovněž se mi líbilo, jak děj postupně odkrývá různá tajemství a obsahuje několik nečekaných zvratů. Al Pacino jako ďábel byl vynikající a některé ďábelské scény byly opravdu skvělé.

Scary Movie 5 (2013)

Tak je jasné, že série Scary Movie má už to nejlepší za sebou a tenhle film je jen takový lehčí odvar. Nicméně několik hodně povedených trefných vtipů se zde pořád najde. Je pravda, že jsem se s chutí zasmál, nicméně se domnívám, že jako celek film až tolik neoslní. Každopádně jako parodie Scary Movie 5 obstojí a svůj účel docela splní.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Dějově nejstarší díl Hvězdných válek sice potěší, ale vyloženě nenadchne. Na můj vkus je děj zbytečně roztahaný, čímž místy ztrácí tempo a napětí. Filmu se ovšem nedá upřít výborná vizuální a efektová stránka a několik opravdu úchvatných scén jako jsou třeba závody nebo bojová scéna na konci. Škoda jen, že té akce není krapet více.

Prokletý klub (2009)

Tento film na mě až tolik nezapůsobil. Dle mého byl dějově spíše nevýrazný a postrádal větší gradaci příběhu. Několik světlých momentů film určitě má, ty se ovšem ztratí v nudné všední šedi. Ona je možná škoda, že větší prostor zde nedostal právě fotbal jakožto samotná hra. To by hned film podstatně pozvedlo.