meave

Milena Veresová

okres Šaľa

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 13.10.2006  08:14

Je to omnoho slabšie /ako väčšina voľných pokračovaní/ ale Johana je stále Johanou. Trošku staršou, obúchanejšou, avšak stále odhodlanou nedať životu nič zadarmo. Páči sa mi táto plnokrvná baba aj s jej postojom a občasnými útekmi pred sebou. A som rada, že nakoniec nikto z nás neutečie..pretože samému pred sebou sa nedá.

• 26.2.2006  17:09
    24 hodin (2002)

Slušné obsadeniechýbalo mi však niečo, čo by robilo z toho príbehu čosi viac, ako len obyčajný film o naštvaných ľudoch a bojujúcich rodičoch. Niečo, čo by mnou pohlo, iné emócie ako len obava z rozuzlenia, ktorá zase nie je až taká nervydrásajúca, keďže fungujú určité zažité konvencie. Napriek všetkej snahe sa vo mne nič nepohlo a práve to bolo sklamaním.

• 11.12.2005  21:24
    28 dní (2000)

Nepresvedčivý príbeh o premene jednej alkoholičky. Dívalo sa no to dobre, páčilo sa mi prostredie aj osadenstvo liečebne. Menej už klišovité vytesnenie celého okolia do osoby Dominica Westa. Z takéhoto príbehu sa však dalo vytrieskať omnoho, omnoho viac. Téma, ktorá je dnes globálnym problémom a ničí množstvo ľudí, poskytuje priestor pre viac, ako zhustených a navyše zjednodušených 28 dní. Keby to šlo tak jednoducho nebol by to totiž problém.

• 11.3.2010  11:25

Môže v osamelosti nahradiť potreba istoty lásku, alebo je láska potrebou istoty? Melancholické pojednanie o rodine na troch poschodiach v rôznych bytoch, spolupatričnosti, prijímaní a zároveň odmietaní... mnoho otázok prepletených výbornou hudbou.

• 18.6.2005  23:33

Očakávam od filmu dojatie, smiech, smútok, napätie - ale nie strach - nie skutočný. Tento film ho vo mne vyvolal. Obludnosť totality a diktátu - všetko podčiarknuté strohosťou, šedivosťou či výstražnou červenou. Mnohé realistické, bez efektov, či romantiky, ktorá tak často zjemňuje podobné filmy. Kto má orwellovskú tému rád - prosím, ale ja už to nikdy nechcem vidiet.

• 15.7.2006  16:48

Film o fenoméne zvanom ABBA z pohľadu Lasse Hallstroma. Kapela, ktorá predala viac dosiek ako Beatles si zaslúži zdokumentovať turné - v tomto prípade austrálske. Fim vypovedá viac o pozadí, peniazoch a pocitoch než o skákaní na pódiu či hudbe. I keď sa nevyhneme najkrajšiemu zadku /čo nebola nepravda/ a celý čas vás bude sprevádzať absolútne stupidný novinár, vyváži to skvelá hudba a Lassova schopnosť postrehnúť a posunúť divákovi to, čo nás pri skackaní pod pódiom ani nenapadne.

• 15.7.2006  16:52
    ABBA: Our Last Video Ever (TV film) (2004)

6 minút neuveriteľných pohľadov a vtipných bonmotov. To, čo v niektorých prípadoch stačí na celý fim, je tu zhustené, vyluhované a namixované do ABBA koktailu - rozhodne skvelo využitý čas. Neviem, či som už videla lepšie video.

• 11.7.2005  12:44
    Adaptace (2002)

Scenárista sa som mnou zahral. Mimoriadne prijemná manipulácia ma zaujala niekoľkými príbehmi naraz. Nepoznám autobiografiu autora a preto som prežívala schizofréniu celého diela napäto a páčilo sa mi, že som asi rovnako rozorvaná pozorovaním ako on tvorivou krízou – alebo to iba hral?

• 28.3.2010  20:28

Je to tá správna Alica, alebo to nie je tá správna Alica? Ja neviem...ani Alica nevie, a nevie to s istotou ani králik. Ešte dobre, že pán Klobúčnik si je istý...aj keď, možno radšej uverím Absolomovi...ano, je to skoro celkom správna Alica. Za 4 :)

• 2.8.2005  07:44

Nechcela som tento film hodnotiť, ale po komentári Davereda si myslím, že si zaslúži povedať, že citový svet detí je v skutočnosti možno ešte krehkejší. Ani info distribútora nepíše o čom film skutočne je a vzťahy vo vnútri trojuholníka s tromi deťmi sú omnoho komplikovanejšie než len obyčajná nenávisť. Ak sa nechcete iba zabaviť, ale možno zamyslieť, nie je to tak zlá voľba.

• 12.2.2009  09:32
    Aljona (TV film) (2009)

Napriek všetkému čo sa tu spomína sa mi to páčilo. Neuškodí nám stredoeurópanom pripomenúť si, že konzum ešte stále nevládne všade a každému. Ľudia, ktorých problémy sú ozajstné žijú aj medzi nami. Sledovanie z kresla im možno vtíska punc banality, ale to im na skutočnosti nič neuberá. Nemyslím, že nastal čas, keď obyčajné veci nestoja za náš čas.

• 6.8.2006  21:33

Živočíšnosť juhoamerických filmov je fascinujúca. Páčilo sa mi asi všetko. Od vášnivých vzťahov v rodinách až po spôsob, ktorým režisér oznamuje čas v jednotlivých dejových líniach. Prepletenec troch osudov, ktoré sa vzájomne stretajú len okrajovo, spája hlavne výrazná tragika. Neviem posúdiť, či je život na tomto kontinente skutočne tak dramatický, alebo je to len ich spôsob vnímania skutočnosti. Rada sa však z kresla dívam a užívam si búrku pocitov.

• 16.10.2005  09:58

Pamätám si, že tento film ma veľmi zaujal a zabezpečil Ingrid Timkovej pevné miesto medzi mojimi obľúbenými herečkami.

• 5.7.2009  18:14

K tomu vsetkému čo sa tu napísalo snáď len krátky postreh mojej kamarátky, ktorá ma navzdory prostestom vytiahla do kina: "Pripomína mi to bedeker." :)

• 12.12.2012  21:58

Tešila som sa na Petrohrad a Moskvu. Miesto toho som sa ocitla v divadle. Ale chýbali mi iba do plesu. Lebo všetko bolo v tanci, v pohľadoch, zvukoch. Tak dávno milujem Kareninu a tak dávno so ju nečítala. Nikdy pre mňa nevyzerala ako Keira, ale dnes ňou bola. Cítila som jej vzrušenie rovnako, ako jej zúfalstvo. Pretože odkedy stretla Vronského, už nič nebolo bežné. Celý jej život sa zrazu odohrával na hranách a pri mantineloch. Tak blízko divákov, túžiacich po klebietkach. Ale len to určitej miery. Pretože je prípustné porušiť zákon, ale nie pravidlá. To chápu všetci - okrem Karenina. Svet však nemôže byť plný svätcov. Užila som si každú minútu!

• 20.12.2010  18:18

Musím dať tri hviezdičky, lebo Sex v meste dostal dve a toto bolo zábavnejšie. Navyše sa mi páčilo, že sa na tejto "srande" zúčastnilo aj viacero osobností ktoré pôsobia mimo kinematografie. I keď mám popri tom stále na pamäti slová otca mojej známej - sranda patrí do záchoda :) Každopádne však až po sexe...nie každom..iba v tom v meste..jablku :)

• 16.7.2011  19:37

Premýšľam nad motiváciou tvorcov. Naozaj chcú mať vysokoškolsky vzdelané opatrovateľky? Alebo by to bez týchto hlúpych hybridov škaredých káčat, popolušiek a protivných macôch nikto nerobil? Inak už ostáva iba možnosť, že presviedčajú o tom, že tie otrasné decká sú vo vnútri samé zlato. Nedajte sa oklamať - nie sú! Dá sa to síce prežiť, ale žiadna zábava.

• 4.5.2006  21:57
    Babí léto (1993)

Priatelia z letných táborov sa opäť stretnú na miestach prvých lások, prehier, víťazstiev i sklamaní. Ak máte radi nostalgiu starých čias, peknú prírodu a večne sa opakujúce príbehy obyčajných životov oživené štipkou rožovkastého nádychu, čaká vás príjemne strávený čas. Ak očakávate od filmu akciu či novátorstvo 90-tych rokov, choďte si radšej nakúpiť.

• 22.3.2006  08:13

Ako oddychovka po ťažkom dni toto dielko obstojí, ale to je všetko. Chýba mu čokoľvek výnimočné a preto je iba obstojným priemerom. Avšak musím priznať, že aj mizernejšie filmy už u mňa získali rovnaký počet hviezdičiek.

• 11.9.2005  17:18
    Bambuľkine dobrodružstvá (TV seriál) (1982)

Čo príbeh - to veta z priručky slušného správania. Ako dieťa som ju mala rada. Boli tam aj príjemné pesničky:"Dve čarovné slová viem-jedno je prosím a to druhé ďakujem"..902 10 pre školkára :o)

• 16.10.2008  08:59
    Bathory (2008)

Jakubisko je umelec zobrazujúci vlastný svet. Tak ako Kľúčikov, je aj jeho pohľad na skutočnosť nezameniteľný. Miestami mi jeho originálne vklady zosobnené napr. Polívkom a Mádlom, narúšali inak celkom slušnú dramatičnosť snímky. Vynimočne naplneným provinčným kinom sa však ozýval smiech, či naopak, rezonovalo ticho - to všetko naznačuje prítomnosť emócií a to predsa ide. Čo sa týka obsahu - mám rada iný pohľad - a páčil sa mi reverz krvavej grófky. Bola príťažlivá, krásna a hodná lásky - hoci aj samotného palatína. Viem si predstaviť, že by to bolo hoci presne takto - veď sme vo fabrike na sny. PS: keby som bola producent, zmenila by som obsadenie niektorých úloh - niečo však mohol spôsobiť aj dabing. Scenáru chýba tiež hĺbka a ostáva tak iba ďalšou Jakubiskovou rozprávkou pre dospelých.

• 26.2.2006  17:05

Napriek tomu, že nie som nadšený Batmanovec, musím priznať tomuto dielku schopnosť udržať ma pred obrazom celú dobu bez nejakého nutkania si odskočiť. Nechýbala ani dávka napätia, štipka emócií a dokonca ani prekvapenie. Neviem, či sa nikto nikdy veľmi nesnažil urobiť aj z Batmana fešáka, alebo len ja nemám vkus, ale zase ani Bale mi až tak nevadil. Vynahradil mi to Michael Caine. Celkový dojem bol dobrý. Myslím, že v tomto prípade platí, že poslední budú prví.

• 16.7.2009  13:34
    Baščovanský a zať (TV film) (1994)

Naturalistické spracovanie témy ranného postsocialistického kapitalizmu pohľadom na drobného živnostníka z malej dediny. Isto taký Bačšovanský a Osztatný žijú - pár výstižných postáv, pár dobrých hlášok. Čiže 1+1 sú dve (pár) a to ostatné je literatúra... ale taká braková :) Pozrieť sa to dá - napokon, je to náš - domáci počin a isto sa už každému zadarilo zabiť čas aj daromnejšie.

• 10.12.2009  17:38
    Bez servítky (TV pořad) (2009)

Na pozorovanie Slováčiska je to celkom fajn. A ešte sa možem aj niečo nové naučiť :)

• 17.10.2005  09:17
    Billy Elliot (2000)

Celému filmu dominuje snaha ukázať kontrast medzi tvrdým životom a jadrom baníka v porovnaní s jemnosťou a zženštilosťou baletu. Myslím, že tým chceli docieliť uvedomenie si skutočnosti, že to nie je možné oddeliť a jedno bez druhého nemá hodnotu. Cesta otca k pochopeniu vlastného syna, jeho túžob a lásky k tancu nie je o nič jednoduchšia, ako Billyho vlastné pochopenie seba samého a drina, ktorú si tanec vyžaduje. Musí bojovať s nepochopením vlastnej rodiny rovnako, ako s chudobnou štvrťou, plnou zatvrdnutých chlapov, ktorí bojujú o život silou a zarputilosťou robotníka. Dojal ma príbeh o neskutočnom talente, ktorý nepustí a donúti človeka rozdať čo vie. Bodaj by som ho bola mala...

• 9.4.2007  14:25

Tento druh humoru zdá sa mi pomerne nešťastný. Nemám rada, keď človek nemá dostatok vlastného humoru a tak sa musi smiať na niekom inom. Viem, že pre civilizovaných ľudí je táto kultúra jeho neprestajným zdrojom, ale nemožem si pomôcť. Zdá sa mi na salvu smiechu málo zúfalstvo, mizerné životné podmienky či zuby bez dostatočnej starostlivosti. Kym kultúra z ďalekého východu so svojou rozjímavosťou nás pobáda skor k jej napodobovaniu, tak divoký temperament v nás vyvoláva salvy smiechu - ale čo je smiešne na tom, že niekto súloží so svokrou, som naozaj nepochopila.

• 11.9.2005  16:53

Výborný macerát prostredia školy. Mám na súdružky učitelky a pánov školníkov slabosť. Troška lásky, troška humoru, troška nostalgie.... a dá sa na to pozerať. V mojom prípade dokonca mnohokrát.

• 19.8.2006  18:39

Nič človeka nezlomí viac ako láska...či skôr jej koniec. Bolesť, ktorá trhá vnútornosti nás zaskočí kedykoľvek. Schopnosť a spôsob s akým sa vyrovnávame so stratou je u každého iná. Famózna ukážka hereckého umenia Annette aj Júlie zo mňa vyžmýkala mnoho. Okrem iného závisť...že mi chýba grácia a predsavzatie..že nabudúce budem aj ja dáma. Aj keď nikto nevyhráva.

• 1.1.2006  14:21

"Člověk by neměl sestárnout pokud nezmoudří.." Toľko skvelého humoru a nadhľadu je na jednu rozprávku "škoda"... vystačil by aj na dve :)

• 12.6.2005  16:17
    Bylo nás pět (TV seriál) (1994)

Serial s vybornou atmosferou. Nielen ze som si ho uzila, ale dostala som nan i svoje deti. Kazdy pondelok cakali a Bajzu a spol. Nenechali si ujst ani jeden diel. Vynimocne dielko.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10