meave

meave

Milena Veresová

okres Šaľa

• 19.7.2011  08:59

O vojne a po vojne - lebo nezáleží na tom aký ste Čech, Nemec si Žid. Záleží iba na tom, aký ste človek.

• 22.2.2006  19:58

Výborná atmosféra tohoto filmu spôsobila, že na mňa zabral miestami lepšie ako knižná predloha, čo sa stáva zriedka. Pretože bohatosť fantázie nie je jednoduché dostihnúť, musím veľmi oceniť tvorcov, ktorým sa to ozaj podarilo. A keďže som už dosť stará, tak mi ani neprekážalo, že toto spracovanie svojou formou nie je pre deti.

• 25.2.2007  09:56
    Havaj, Oslo (2004)

Kaleidoskop udalostí a životov, ktorý sa začal vo Vidarovom sne sa rozmotáva ako klbko nití iba obrazne. Pretože v skutočnosti akoby sa séria mizérií nikdy nekončila a žiaden beh neskončil pri cieľovej páske. Výborná severská depresívna dráma, kde sa nič dobre nekončí ani nezačína.

• 7.4.2008  09:31

Šialené ako samotná existencia. Avšak takto nakumulovaná realita je únavná. Pol hodinu mi trvalo, kým som sa zorientovala a ani potom to nebolo jednoduchsie. Na nedeľu pred pondelkom je to ťažké a nedostavil sa ani pocit, že by som život nemala brať tak vážne a ono sa to zlepší. Nezlepší.

• 9.2.2007  12:22

Ak ste milovníkom dramatických thrillerov či krvavých akcií, tak sa na to kľudne vykašlite. Toto je taká príma pohodová /preemotivovanosťou až takmer ženská/ kriminálka a pátraní po známom neznámom Anthonym s nežným srdcom a geniálnym mozgom, pričom polícia sa spolieha na srdce a mafia pasie po mozgu..najradšej po rozprsknutom. K tomu pekná príroda, hudba i herci ... príjemné.

• 13.6.2005  08:32
    Hodina tance a lásky (TV film) (2003)

Po druhom pozreti musim jednu ubrat. Nie, ze by som si myslela ze musia byt vsetci alebo vyhradne kladni alebo zaporni, ale moje konecne pocity boli roznako rozporuplne ako vsetci. A nezachranila to ani Zdena ako zo zivota, ani moje sympatie k Zachovi /aj ked su pudove :o)/.

• 15.5.2005  14:38
    Hop nebo trop (TV seriál) (2004)

Som rozvedená, mám dve deti a vždy som chcela stihnúť vodu či isť na bike. Deťom sa nechce a ja nemám s kým - preto si to rada užijem aspoň pred telkou.

• 22.1.2006  19:42
    Hotel Rwanda (2004)

„..Jste póvl..jste pro ne jenom hnuj, póvl..“ Je naozaj ťažké sa dívať na neschopnosť celého sveta na čele s OSN, na nezáujem, či pózu voči dôsledkom minulosti, ktorú sme spoluvytvárali. Ako sa každý zásah do druhého života zrkadlovo odráža o kus ďalej v kaleidoskope života zmenený na vopred neznámy obraz. Je hrozné žiť vo svete, kde má pes bieleho väčšiu hodnotu jako celý život čierneho a hanba sa stáva tým, čo hltáme jako guču, ktorú napokon pomôže stráviť pohodlie „civilizácie“, či slzy ktoré vyschnú a nič sa nezmení. Súcitné pohľady „vyvolených“ vyvolávajú odpor, ktorý ma zmáha a opantáva ako husia koža a studená ruka mi zviera strdce – v mojej obývačke, vo vašom kine a v ich živote.“ľudia sa pozrú, povedia, že je to hrozné a budú jesť dalej“

• 6.10.2005  21:33

Byť, znamená byť vnímaný...Niekedy je prežiť horšie ako umrieť a milovať horšie ako nenávidieť. Láska spútava silnejšie ako okovy a skutočná láska prekoná rozluku aj smrť. Ralph Fiennes v dalšom nádhernom príbehu milostného trojuholníka. Je stvorený pre rolu milujúceho nešťastníka s nejasnými pohnútkami a skratovým konaním. Julianne Moore rieši otázky viery a Boh na všetko dozerá – pretože spravodlivosť je niekedy krutejšia než neprávosť. Napriek tomu všetci /a ja tiež/ túžime po takej láskej, hoci vieme, že bolesť nás navždy poznačí. Film mi atmosférou pripomenul nezabudnuteľného Anglického pacienta. Vrele odporúčam.

• 9.1.2010  12:29

Tie zábery z miest, ktoré nikto nechce vidieť u mňa posunuli hranicu o jednu hviezdu. Pretože moje srdce sa pohlo a keby sa pohli milióny sŕdc, tak by to možno bolo inak. Možno nie filmy, ale povinná osobná návšteva a pre každého dobre živeného a večne nespokojného...snívam, ale zmieriť sa nechcem...

• 29.10.2005  23:48
    Iris (2001)

Dýchol na mňa žiaľ. Smútok, ktorý zo sebou nesie samota. Strata najbližších je najhoršia, keď nám miznú pred očami a ostáva z nich torzo. Nemáme už kľúče k pochopeniu ani silu na jeho hľadanie. Ostáva nám iba destilát toho najdôležitejšieho, čo sme spolu prežili, aby sme vydržali do konca a nestratili zbytky spolupatričnosti, ktoré nás viažu. Herecky výborne zvládnutý pohľad na Alzheimerovu chorobu. Nemôžem nedať štyri - za pohnutie, ktoré vo mne tento film vyvolal.

• 2.1.2008  08:33

Nebolo to také strašné. Bolo to lepšie ako kopec iných komédií, ktoré na Vianoce pozeráme. Ibaže si spomíname na tie predtým, na naše detstvo a zábavu na dedinách. Na časy keď sme nesedeli celé dni pred počítačmi a televízormi a dedov čo otužujú deti pod studňami. Každopádne to ani zďaleka nedosahuje úroveň predošlých komedií. Asi sa to jednoducho nemalo stať a už vôbec sa to nemalo snažiť až tak kopírovať geniálne originály.

• 13.4.2007  08:49

Podarilo sa mi násť dostatok ľudí do kina. Bolo nás sedem a prvá reakcia bola, že toho bolo aj na dva filmy. Myslím, že nie. Aj keď film obsahoval dve línie v niektorých momentoch som mala pocit, že by sa to dalo aj urýchliť. Menšia stopáž by tomuto dielku podľa mňa neubrala na kvalite. Preto o jednu hviezdičku menej. A tiež preto, že hlúposť /v tomto prípade ju môžeme nazvať infantilnosťou, ktorá je hlavným motívom filmu/ ma irituje. Iný záver som ani nečakala - čokoľvek iné by už patrilo do ríše bájok a oceňujem, že sme ostali v obyčajnom svete plnom zlyhávajúcich ľudí a predsudkov.

• 28.10.2005  20:34

Ročné obdobia predstavujú plynutie života a táto filmová galéria najzákladnejšie ľudské emócie silou , ktorá nepotrebuje slová. Človek v lone prírody prežíva lásku k dieťaťu, žene, hnev, túžbu a učí sa vyrovnanosti, ktorú dokážu týmto spôsobom aplikovať iba „východní“ ľudia. Je to najcennejšie čo majú a úcta k tradícii vybraných chráni rovnako, ako ich život v spoločnosti môže ničiť. Zabíjajú nás túžby a hodnotenia okolia, od ktorých je tak ťažké sa oslobodiť. Závidím im a zároveň som rada, že takého diela vznikajú, aby sme vedeli, že sa máme čo učiť.

• 6.7.2009  16:11

Mám rada filmy o silných ženách so srdcom na správnom mieste a odvahou zvládnuť aj tie najťažšie veci. Premýšľala som, kde sa skýva sila žien a myslím, že je to v materstve. "Keby som vedela, že budeš šťastná, môžem hneď zavrieť oči..." obávajú sa matky o svoje ratolesti vždy a v každej chvíli života. Komplikovaný vzťah matky a dcéry má iba jedno riešenie - pravdu, pochopenie a odpustenie. Herecký koncert. Na záver by som chcela len poznámku: to čo občas nazývame sentimentom je možno komunitný život obcí mimo veľkých miest. Chcem veriť, že nie je iba vo filmoch a niekde na svete majú to, čo bolo kedysi samozrejmé. U nás sa to pod rúškom individualizmu a rovnostárstva potiera stále viac. Škoda - naša škoda.

• 2.12.2010  21:11
    Jen žádnou paniku (TV film) (2006)

Príjemná komédia s náznakom seriózneho podtónu. Mám rada európsku jednoduchosť bez čipiek a bez pátosu. Dokonca aj bez prekvapení a s vopred jasným záverom.

• 1.1.2006  13:48

Skutočne to v blbosti predčilo moje očakávania. Trápnosť súťaží o prvé miesto s nudou a floskulami. Nie som fanda Luďka Soboty, ale toto je ešte aj pod jeho úroveň. Údes.

• 17.3.2010  14:44

Tri hviezdičky zvyčajne znamenajú jeden krát a dosť. Nemyslím, že poetika a naturalizmus tvoria kontrast zámerne. Na mňa posobili rušivo. Kým poetika ma odvádzala od deja, naturalizmus bol občas až príliš priamočiary. Jánošík nenaplnil moje očakávania. Chýbala mu jednoduchá prepracovanosť detailov a nevyvolal vo mne žiadne pocity, okrem zhnusenia nad krvavými scénami. Škoda.

• 7.7.2011  09:01

Dlhé. To je prvé slovo ktoré mi napadlo a teším sa, že som nebola v kine a mala možnosť si občas odskočiť. Príbeh ženy, ktorá má zrazu pocit, že prišla o všetko a premýšľa kam vlastne patrí. A prejde hodný kus sveta aby to našla – paradoxne príde na najštandardnejšie klišé. Je smutné, že taká dlhá metráž je potrebná na vysvetlenie potešenia a sebalásky. Sme na tom tak zle, že nevieme tie najprirodzenejšie veci? Pár otrepaných životných právd a priveľa vaty – keď si budem najbližsie liečiť srdce, siahnem radšej Pod toskánske slnko. PS: prečo trpíme predstavou, že iba taliani si dokážu užiť?

• 16.10.2005  09:33

Nádherný svet Roalda Dahla očami Tima Burtona. Hneď od začiatku filmu som cítila mrazenie, ktoré sa postupne menilo na úžas. Neverila som, že sa dá svet fantázie vo všetkých svojich farbách a tvaroch preniesť na plátno v takej skutočnej podobe a budem sa môcť dívať, kam už dávno nechodím. Jednoduchý príbeh podopretý nádherným vizuálnym stvárnením ma vrátil do sveta detí, detstva, predstáv a dní, keď napokon všetko dobre dopadne a ja som s otvorenými ústami držala Karlíkovi palce, aby našiel svoj kupón a prežil bez ujmy všetkú tú nádheru, ale i sklamania. Pretože ani Willy Wonka už nie je taký, ako si ho pamätá deduško. Trošku mi prekážalo, že Umpa-Lumpi mi bol/i nesympatickí a navyše ma stále prenasledoval pocit, že raz omylom ukážu oplzlé gesto, ale inak tlieskam!

• 25.5.2010  21:45

Téma, ktorá nás bude stíhať ešte dlho i keď mladší ju tak emočne nevnímajú. Zaslúžilý lekár a laureát na cenu pamäti národa je postavený zoči- voči minulosti. Všetko sa rozbaľuje postupne, jeho postoje, rodina, problémy, minulosť a jej osoby a obsadenie. To všetko dnes a s dobrou gradáciou. Až tak, že schyľujúc sa k záveru už nutne očakávame, či predstaviteľ morálky ustojí svoj kredit. Bola som spokojná.

• 10.3.2007  16:24
    Kika (1993)

Almodóvar - pre mňa vždy tak trošku nepochopiteľný a nepochopený. Je to pravdepodobne nekonvenčnosťou jeho postáv - akoby zaradenie celkom obyčajného človeka bolo nepatričné a k nemu nepatriace. Napriek tomu sa na ten jeho kaleidoskop - neuveriteľne farebný a premenlivý - dívam rada.

• 13.11.2005  14:53
    Kill Bill (2003)

Čo je také skvelé na tejto tarantinovke, že má také vysoké hodnotenia? Chviľu som nad tým premýšlala a potom som na to prišla. Všetci občas túžime po pomste a ona TO urobila. So štýlom a gráciou. Dokázala to, čo sme my neurobili, pre svoj strach, alebo morálku, alebo trest..ale ona na to kašle /Tarantino tiež/. Podstatné je urobit TO a zabiť päť ľudí. Využitie anime a demonštrácia krvou je tiež veľmi zaujímavý prvok. Som zvedavá na Vol.2

• 20.11.2005  13:46
    Kill Bill 2 (2004)

Kým jednotka bola čistá chladnokrvná pomsta, dvojka zo mňa žmykala emócie 800 otáčkami za minutu. Ano, všetci si zaslúžili smrť - až do poslednej chvíle svojho za*ratého života. Verím tiež, že Elle nakoniec predsa zomrela zubami čiernej mamby a že je klamárka. Pretože Pai Meiov výcvik bol skvelý. Bože...a ten koniec..už budem radšej ticho - videla som to večer a aj ráno a keby som to nemusela vrátit, tak to pozerám asi aj teraz.

• 10.1.2009  22:58

Mám len jednu otázku. Čo iné ako mágia vznášajúca sa medzi človečenstvom by mohlo spôsobovať, že napriek všetkému čo sa mám stalo predtým i po tomto procese stále veríme, že zlo bude napokon potrestané, že niekde melú akési Božie mlyny alebo v to, že dobrým životom si zaslúžime lepšiu smrť? Ako je možné, že po celé storočia vždy uveríme, že niekde ostávajú zvyšky spravodlivosti, či sa môžu dokonca prihodiť aj nám? Čo iné ako diabol by nás mohlo napriek všetkému udržovať v takomto presvedčení aj keď Boh priviera oči? Myslím že nič a pravdepodobne si preto napriek svojmu pretrvávajúcemu pesimizmu zaslúžim očistenie ohňom... nech sa stane! A žiadam za to iba jedno - smrť všetkým sudcom bez rozdielu.... samozvaným, voleným i menovaným!

• 8.6.2005  09:02

Tak som si po rokoch znovu pozrela kokosy a myslim, že som prišla na to, prečo majú úspech. Pretože dokázali to, čo by sme chceli všetci a nie vždy máme odvahu. A nejde o olympiádu, alebo niečo veľké - iba o silu ísť do zdanlivo prehratých bojov a pokúsiť sa vyhrať, schopnosť postaviť sa výsmechu a získať nad protivníkom morálnu prevahu, prekonať sám seba a zvíťaziť, prekročiť vlastný tieň a nadobudnúť nefalšované sebavedomie podporené skutočným úspechom. Radi sa dívame na frajerov, ktorým sa to podarí a keď sa k tomu pridá humor a dojatie je to fajn.

• 29.5.2006  21:10
    Kousek nebe (2005)

Láska v podobe vysnívaného, intenzívneho kúzla, na ktoré sa upína život hlavných hrdinov ukazuje, že trápenie politických väzňov nebolo vždy iba o týraní a ukradnutej slobode. Pretože kým oni snívajú o slobode, niekto iný sníva o grunte a niekto o láske..na svete je predsa toľko nebies a toľko snov, ako je ľudí samotných. A toto je jeden z nich v skromnej podobe. Príťažlivé.

• 14.2.2007  15:07
    Kriminálka Miami (TV seriál) (2002)

Do komentáru je nutné napísať /pre tých čo si všimli hviezdičiek päť/, že môjho 13- ročného syna seriál rozhodne zaujal. Dokonca až tak, že ho ohodnotil pod mojim nickom :) Pre mňa je to priemerná pozerateľná krimiška, ktorú si pozriem keď nič lepšie nejde.

• 20.10.2010  15:31
    Kriminálka Staré Město (TV seriál) (2010)

Pre mňa slabšie ako Mesto tieňov, aj keď so známejšími tvárami a zvučnejšími menami. Navyše - Marián Slovák a jeho rola mi skôr prekáža, než by predstavoval mocenský tlak a Zuzine rodinné záležitosti ma nudia. Uvidíme čo bude ďalej, ale v tomto prípade sa mi zdá, že menej by bolo viac.

• 17.6.2010  22:16

Páči sa mi Tronovo hodnotenie. Snáď k celkovému kontextu by som dodala, že pohľad je historicko-mužský, keď za všetko vlastne môžu ženy a kráľ je iba obeťou ich rafinovanosti či neschopnosti splodiť mužského potomka, inak nežný muž, túžiaci po láske a nekompromisne oddaný svojmu kráľovstvu. Brr. Mnoho mu nepridal ani nevýrazný herec. Nevravím, že bez emócií, ale dalo sa z toho vytrieskať omnoho viac.