meave

Milena Veresová

okres Šaľa

• 12.2.2009  09:32
    Aljona (TV film) (2009)

Napriek všetkému čo sa tu spomína sa mi to páčilo. Neuškodí nám stredoeurópanom pripomenúť si, že konzum ešte stále nevládne všade a každému. Ľudia, ktorých problémy sú ozajstné žijú aj medzi nami. Sledovanie z kresla im možno vtíska punc banality, ale to im na skutočnosti nič neuberá. Nemyslím, že nastal čas, keď obyčajné veci nestoja za náš čas.

• 16.10.2008  08:59
    Bathory (2008)

Jakubisko je umelec zobrazujúci vlastný svet. Tak ako Kľúčikov, je aj jeho pohľad na skutočnosť nezameniteľný. Miestami mi jeho originálne vklady zosobnené napr. Polívkom a Mádlom, narúšali inak celkom slušnú dramatičnosť snímky. Vynimočne naplneným provinčným kinom sa však ozýval smiech, či naopak, rezonovalo ticho - to všetko naznačuje prítomnosť emócií a to predsa ide. Čo sa týka obsahu - mám rada iný pohľad - a páčil sa mi reverz krvavej grófky. Bola príťažlivá, krásna a hodná lásky - hoci aj samotného palatína. Viem si predstaviť, že by to bolo hoci presne takto - veď sme vo fabrike na sny. PS: keby som bola producent, zmenila by som obsadenie niektorých úloh - niečo však mohol spôsobiť aj dabing. Scenáru chýba tiež hĺbka a ostáva tak iba ďalšou Jakubiskovou rozprávkou pre dospelých.

• 14.10.2008  10:48

Naozaj môže niekto veriť, že všetko je vôľa Božia? Sme ochotní akceptovať tak neuveriteľnú krutosť a ospravedľovať ju vyššou mocou? Môžeme inkvizíciu nazvať neľudskou, keď bola dielom človeka? Je normálne že vedľa seba takto koexistuje krása a hnus? Mnoho otázok mi prebehlo hlavou, keď sa mi ježili chlpy z odporu, že napriek všetkému k tomuto druhu patrím. A môžeme svoju históriu tisíckrát nazvať krutým vekom či hrubosťou doby - stále sa opakuje. Sme jednoducho .... chcela som napísať hovädá, ale to je urážka omnoho úctyhodnejšieho druhu ... sme ľudia - a je to najhoršia zo všetkých nadávok.

• 2.7.2008  12:27
    Pokání (2007)

Najviac ma zaujal komentár Toma Hardyho, ktorý vystihol môj občasný pocit zmätenosti. Rýchlosť, smer a mnoho náznakov zneprehladnili základnú dejovú líniu, čo bolo, podľa mňa, na škodu veci. Takže čo dodať - príbeh bol skvelý a ja sa veľmi teším na knihu. Čaká na polici.

• 5.5.2008  10:21

Miestami to bola vážne nuda. Príroda bola krásna, vzťah výborne zahraný, ale predsa - niečo chýbalo.

• 2.5.2008  14:44
    Mesto tieňov (TV seriál) (2008)

Snažím sa vyladiť si čas tak, aby som to stihla. Už to je veľa. Na slovenské pomery. Po všetkých tých hrozných vecí, ktoré točia je toto závan príjemného a čerstvého vzduchu.

• 30.4.2008  13:43
    Václav (2007)

Štyri možno len preto, že rozumiem matke v jej obhajobe, Vaškovi v jeho rozhorčení, ktoré neobmedzuje intelekt a Líde, ktorá stále čaká a verí chlapíkovi, čo si myslí, že traumu žiarlivosti z detstva si môže kompenzovať navždy. Inak je snímka iba príbeh bez pointy. Nie zlý, ale ani ničím výnimočný.

• 30.12.2007  16:51

Koľko vlahy dokáže vstrebať púšť srdca rokmi vyprahlého..."tak moc chceme uveriť, že sme našli svoj proťajšok". Strach z osamotenia, opustenosti dokáže zahnať len láska, hoci vynútená. Len tá môže byť spásou duše stratenej a blúdiacej v toľkej temnote, že ostane sama čiernou ako tieň. Tmavý a pokrývajúci duše ako biely šifón zrkadlá...ten smäd pretrvávajúci a vytrvalý a urputný ako túžba po delení a živote u každej bunky tohto sveta...

• 4.12.2007  10:49

Film plný príjemnej hudby spojenej s harmonickým pohybom. Dej je bez konfliktov, bez napätia, plný lásky, pohody. Nie je to žiadna intektuálne lahôdka, ani výpoveď - je to jednoduché a priamočiare. Ale kto z nás ešte nemal deň, keď nechcel nič, iba sa dívať s prázdou hlavou na niečo pekné... A keď navyše máte radi hudbu a tanec, isto vám príde ľúto, že vo vašom meste taká škola tanca nie je.

• 23.4.2007  11:59

Meno James Bond mi nič nehovorilo - až do teraz. Dnes vo mne vyvoláva dobrý pocit z príjemne stráveného večera. Konečne chlapík čo nepôsobí ako Ken vo fajnej špionážnej krimiške, dobre oblečený a k tomu poker. Charizmatické... Uf, a skoro som zabudla na Judi Dench - tak tomu vravím šéfová!

• 13.4.2007  08:49

Podarilo sa mi násť dostatok ľudí do kina. Bolo nás sedem a prvá reakcia bola, že toho bolo aj na dva filmy. Myslím, že nie. Aj keď film obsahoval dve línie v niektorých momentoch som mala pocit, že by sa to dalo aj urýchliť. Menšia stopáž by tomuto dielku podľa mňa neubrala na kvalite. Preto o jednu hviezdičku menej. A tiež preto, že hlúposť /v tomto prípade ju môžeme nazvať infantilnosťou, ktorá je hlavným motívom filmu/ ma irituje. Iný záver som ani nečakala - čokoľvek iné by už patrilo do ríše bájok a oceňujem, že sme ostali v obyčajnom svete plnom zlyhávajúcich ľudí a predsudkov.

• 9.4.2007  15:54

Radyo to povedal za mňa.

• 10.3.2007  16:24
    Kika (1993)

Almodóvar - pre mňa vždy tak trošku nepochopiteľný a nepochopený. Je to pravdepodobne nekonvenčnosťou jeho postáv - akoby zaradenie celkom obyčajného človeka bolo nepatričné a k nemu nepatriace. Napriek tomu sa na ten jeho kaleidoskop - neuveriteľne farebný a premenlivý - dívam rada.

• 25.2.2007  09:48

Máte chuť na schovávačku? Tu je. Keď som niekoho "vyklepala", vzápätí som zistila, že to bol omyl. Celý film takmer do konca je jedna hra ozvláštnená výraznými detailami kulís. A to, že nakoniec na pointu prídete ešte pred záverom až tak neprekáža. Slabšie /ale len o chlp zlého psa/ štyri *.

• 15.2.2007  08:03
    Manny & Lo (1996)

Toto dielko možno nemá všetky parametre štrvorhviezdičkového snímku, ale dobré herecké výkony a zaujímavá zápletka z neho robí veľmi príjemnú sledovačku toho, ako nakoniec dopadne hľadanie lásky, dôvery a spolupatričnosti.

• 9.2.2007  12:22

Ak ste milovníkom dramatických thrillerov či krvavých akcií, tak sa na to kľudne vykašlite. Toto je taká príma pohodová /preemotivovanosťou až takmer ženská/ kriminálka a pátraní po známom neznámom Anthonym s nežným srdcom a geniálnym mozgom, pričom polícia sa spolieha na srdce a mafia pasie po mozgu..najradšej po rozprsknutom. K tomu pekná príroda, hudba i herci ... príjemné.

• 8.2.2007  12:15

Vôbec som nevedela na čo sa dívam. A tak to zostalo doteraz. Keby som nečítala komentáre, tak by som verila, že som to pochopila. Teraz som trochu zmätená, ale neľutujem, že som to nevypla. Najlepšie bolo nakoniec - ako to zvyčajne v živote chodí. A keby sa zdalo, že píšem trošku zmätene - nevadí - sú to zanechané stopy... a keby sa zdalo, že tomu rozumiete, tak si tú ilúziu užite :)

• 7.1.2007  13:37
    Kľúče od mesta (TV film) (1983)

Tento milý filmík si pozriem asi vždy keď ho nájdem v programe. Dnes už ani nezáleží na tom, či od začiatku alebo od polovice. Deti tmolilace sa históriou, stretajúce osobnosti spojené s Bratislavou, či obyčajných ľudí sú výborným oddychom a spestrením. Vôbec mi nechýbali žiadne efekty ani špinavé zuby a krvavé rany. Skvelá forma ako ukázať kúsok minulosti deťom.

• 29.12.2006  13:36

Podľa mňa celkom vydarená krimi. Miestami som mala mravčenie, čo sa mi často nestáva ani pri výpravných a "vymakaných" filmoch. Možno preto, že som nič prevratné nečakala, ale myslím, že si zaslúži viac ako tri hviezdičky. Aj keď nie oveľa.

• 29.12.2006  13:12

Príjemný príbeh o dvoch nezaraditeľných ľudoch. Sú rozdielni a predsa sú si podobní tým, že sú "iní" i keď majú rovnaké túžby a sny ako všetci ostatní. Mám rada ľudí, ktorí dokážu ísť za hranice reality. V inom príbehu by možno dosiahli to o čom snívali a na svete mohlo byť o jedného vynálezcu a jednu romantičku viac. A práve to im závidím - že veria aj tomu, čo mi nie.

• 20.11.2006  18:51
    Krásný čas (TV film) (2006)

Táto čas rozhodne prevyšuje predošlý príbeh z roku 1989. Rovnako ako hrdinka dozrel aj scenár a napriek mnohým zjednodušeniam a určitej dávke naivity, ktorá robí z jednotlivých postáv príliš ploché osoby, ktorým chýba ľudský rozmer sa na to dívalo celkom dobre. Mohlo to však byť omnoho lepšie - toto je tak na tri +.

• 2.11.2006  12:21

Neobyčajní ľudia žijúci neobyčajným spôsobom na svojom vlastnom kuse zeme sú dôkazom toho, že šťastie aj neštastie je len pocit. Nepotrebujú peniaze, kreditky ani elektrinu. Dôležitá je láska, priateľstvo, pocit spolupatričnosti a pomoc. Depresia sprevádzajúca rodinu je len ďalším tmelom a dívať sa na nich je balzamom na dušu. Ľudia, ktorí sú tak prirodzení ako príroda sama, potešia každého komu sa zdá, že sa stále viac vzďaľujeme svojim koreňom.

• 7.10.2006  15:32
    Lilja (2002)

Príbeh dievčaťa, aký sa odohráva denne. Niekedy má inú chuť, vôňu či farbu, ale stále je o naivite a túžbe. Jedného po lepšom živote, druhého po pôžitku. Dopyt - ponuka. Nakrútené pomerne jednoducho, bez omáčky - preto štyri *. Mohlo to byť lepšie - bolo by z čoho žmýkať.

• 30.7.2006  21:24
    Rebecca (1940)

Simultánny preklad je strašná vec, ktorej by sa pravdepodobne podarilo zabiť takmer každý film. Som rada, že v tomto prípade to nevyšlo a vydržala som do konca. Nečítala som predlohu a ani som presne nevedela na čo sa dívam. Naozaj dobre spracovaný príbeh o posmrtnej existencii, o boji za seba. Každý z nás sa snaží občas precikať niečí obraz. Som rada, že občas sa to podarí, aj keď to vlastne nevyšlo...

• 20.7.2006  22:12

Môj prvý dojem bol, že Karol bol zbytočným človekom. Vzhľadom na to, že úloha komentáru je ale iná, musím, konštatovať, že to príbeh pomsty zradeného človeka. Hovorí o pocite naplnenia, ktorý by sme chceli dosiahnuť tým, že inému vrátime, čo nám dal – nakoniec ale ublížime aj sebe. V tomto je Biela o tom, ako Karol ktorý dosiahol takmer všetko nedosiahol vlastne nič. Pre mňa osobne príbeh slabší ako Modrá.

• 18.7.2006  21:39
    Nespavost (1973)

Skutočne inteligentný thriller s pre mňa nepredvídateľným záverom. Práve to sa mi asi najviac páčilo. Celý čas som bola presvedčená, že viem na čo sa dívam a premýšlala som nad možnými závermi, aby mi vzápätí niekto celú skvelú konštrukciu zboril. Do 100% mi chýba iba láska k tomuto žánru a závisť, že som na to neprišla prvá. Tiež som bola vydatá :)

• 18.7.2006  21:28

Klasický dokument spracovaný formou rozhovorov s ľudmi, ktorý boli slečne Taylorovej blízko. Myslím, že hlavným zámerom autora bolo ukázať ju ako človeka, ženu, priateľku a prezentovať inú Liz ako herečku a hviezdu. Dokument mapuje všetko od začiatku jej kariéry ako malého dievčatka a poskytuje mnžstvo detailov ktoré ju formovali. Čo mi chýbalo bol jej osobný pohľad.

• 15.7.2006  20:31

Príjemná komédia o tragickom osude každého milujúceho otecka. Je smutné ako komicky posobí ten otcovský strach, že príde o nekritickú obdivovateľku a ako málo si v tej chvíli uvedomuje, že to puto napriek tomu ostáva. Ale nejde odolať smiechu a hereckej bravúre Spencera Tracyho a Liz Taylor.

• 29.6.2006  08:15

Bola to možno jediná premiéra v našom meste. So všetkými hlavnými hrdinami nadosah. To ma úplne dostalo. Rovnako, ako Janko Krížik, jeden z predstaviteľov. Môj vzťah ku ekológii a pubertálne zaláskovanie dali filmu výnimočné postavenie a mne dopisovacieho kamaráta na najbližšie dva roky. Čo na tom, že som nikdy nenabrala odvahu na stretnutie. Výrazné vysadenie celého príbehu, ktorý sa týka zdevastovanej planéty Lurida, na ktorej sa ocitnú traja školáci ukazuje deťom dosť drasticky, čo sa môže stať, keď sa nezastaví invazívne spriemyselňovanie prírody. Dnes už je jasné, že prejavy sú aj iné, ale farebné a kyslé dažde boli názorné.

• 4.6.2006  19:41

Každý člověk bez miesta hľadá svoj prístav. V obtiažnom období dospievania sa krehké duše vyrovnávajú so stratami ťažšie. Najmä keď majú pocit, že našli niečo výnimočné. Dievčatá z príbehu našli jedna druhú, avšak bojovali o seba nešťastným spôsobom. Zaujímavé spracovanie fantázii oboch, bezosporu nadaných, slečien je veľkým obohatením tohto, inak brutálneho príbehu plného nešťastných ľudí.