meave

meave

Milena Veresová

okres Šaľa

• 13.10.2006  08:14

Je to omnoho slabšie /ako väčšina voľných pokračovaní/ ale Johana je stále Johanou. Trošku staršou, obúchanejšou, avšak stále odhodlanou nedať životu nič zadarmo. Páči sa mi táto plnokrvná baba aj s jej postojom a občasnými útekmi pred sebou. A som rada, že nakoniec nikto z nás neutečie..pretože samému pred sebou sa nedá.

• 2.9.2006  13:39

Fajn film, dobrá hudba, skvelý Murray, ale predsa. Príbeh je príliš osobný, nostalgický a autorov. Pre diváka chýba širší rozmer i pohľad. Je to skôr romantika ako dráma. Revolúcia je pokazená, Fidel manipulátor, kráska obláznená.. chýba tomu hĺbka, prekvapenie, spád. Všetko je jasné od začiatku až dokonca. Škoda.

• 20.7.2006  22:14
    Český sen (2004)

Dokument o vplyve reklamy, o točení dokumentu, o českom zmysle pre humor i jeho absencii, o východoeuropskom vzťahu k peniazom /aby si Slováci nemysleli, že sú lepší/ a to tom, že sú medzi nami ľudia ochotní niesť na trh vlastnú kožu navzdory možnému opovrhnutiu. Napriek všetkému urobili skvelú reklamu nie len sebe, ale aj Česku, pretože ako sa v showbise vraví – nie je dôležité čo hovoria, ale že hovoria. Mne sa to páčilo /možno preto, že nie som prototyp konzumenta a nákupy neznášam/.

• 25.6.2006  17:22

Prvá myšlienka, ktorá mi napadla bola pozrieť, koľko bodov som dala Vesmirnemu sprievodcovi. Nebolo to zlé, ale bolo to stále iba torzo literárnej predlohy. Keby som mala presne popísať, čo tomu chýba, povedala by som, že gule. Ťažko posúdiť, ako by som príbeh vnímala bez skúsenosti s knihou a či by ma zhliadnutie inšpirovalo k čítaniu. Každopádne mám pocit, že kým kniha bez filmu obstojí, naopak to neplatí. A preto má asi film tak nízke hodnotenia. Na vine sú očakávania ako nevyhnutný činiteľ pocitu spokojnosti.

• 8.6.2006  19:33

Svieži pohľad do života dospievajúcej mládeže prezentujú dve sestry. Kaderníčka, ktorá "využíva" hlavu svojej sestry z nej urobí hviezdu. Čo s ňou urobia hviezne maniere a aké rôzne môžu byť prvé lásky tvorcovia pretavili do celkom príjemnej a vtipnej formy. Na svoju dobu celkom fajn film. Neprekročil však hranice priemernosti.

• 31.5.2006  08:23
    Únosce (2002)

Začnem tým, že obsah nezodpovedá filmu ani približne. Leo síce je spisovateľ, ale v príbehu je v prvom rade otcom a sebastredným človekom. V umeleckom svete je možno egoizmus tolerovaný ako forma individuality, ale vo svete detí je to hlavne krivda a neistota. V čase, keď otec prežíva úspech a unanie sa rodinné záležitosti vyplavujú. Nie všetky svety sa však pretínajú. Podľa môjho názoru chýba príbehu trošku viac gradácie, alebo naopak komornosti. Herecky je film síce dobre zahraný, množstvo detailov postáv je ale nedotiahnutých.

• 29.5.2006  22:40
    Titus (1999)

Napriek tomu, ze sa mi páčilo napr. moderné spracovanie Romea a Júlie ma tento film mierne šokoval svojou brutalitou, ktorú moderné poňatie iba znásobovalo. Neviem, či si k tomu ešte niekedy sadnem....brr.

• 4.5.2006  21:57
    Babí léto (1993)

Priatelia z letných táborov sa opäť stretnú na miestach prvých lások, prehier, víťazstiev i sklamaní. Ak máte radi nostalgiu starých čias, peknú prírodu a večne sa opakujúce príbehy obyčajných životov oživené štipkou rožovkastého nádychu, čaká vás príjemne strávený čas. Ak očakávate od filmu akciu či novátorstvo 90-tych rokov, choďte si radšej nakúpiť.

• 2.4.2006  22:29

Príjemný film s dobrými hercami, za ktorými trošku pokrivkáva námet. Je jednoduchý a príliš málo prepracovaný. Chýba mu aj prekvapenia a šokujúcej skutočnosti, ako ma Lolita. Iba tá pravdepodobne zapríčinila, že niekto Lužina sfilmoval. Téma neželanej lásky, ktorá všetko prekoná je totiž už dosť opozeraná a ani netradičný záver na tom nič nezmení. Neočakávajte preto vyrazený dych, ani žiadne prekvapenie. Je to iba príjemná oddychovka.

• 26.3.2006  14:43
    xXx (2002)

Po prečítaní všetkých komentárov som nevedela čo mám čakať. Ja akčné filmy veľmi nežeriem. A celkom najmenej tie, čo sa ma snažia presvedčiť, že takto sa to skutočne niekde mohlo stať a hrdinovia, ktorý všetko zmáknu /okrem tej skvelej holky z druhej strany barikády/ žijú možno aj na susednej ulici, iba ja sa zle dívam. Tu sa ma ale nikto nesnažil presvedčiť o tom, že to všetko nie je iba pre zábavu na sobotný večer a tak som sa celkom dobre bavila. Vin Diesel pomedzi strely dobre jazdí na tácke aj na motorke a vmestil sa do prípustnej hodnoty trápnosti...pretože ak na čistom vzduchu má človek pocit, že mu niečo chýba, tak je to práve ona...príslušná dávka znečistenia. Celkom som sa bavila a Praha je krásne mesto. Iba za to rozbíjanie českého skla by som im dolámala ruky - ignoranotom zasratým /uf, konečne som i ja akčná/

• 22.3.2006  08:13

Ako oddychovka po ťažkom dni toto dielko obstojí, ale to je všetko. Chýba mu čokoľvek výnimočné a preto je iba obstojným priemerom. Avšak musím priznať, že aj mizernejšie filmy už u mňa získali rovnaký počet hviezdičiek.

• 18.3.2006  12:37

Celkom príjemný pohľad na "problém" mnohých dlhodobých vzťahov, ktorý pomerne z nadhľadom a humorom zachytáva skutočnú realitu. Ak máte pocit, že vám dlhodobý stereotyp už nudí, možno po tomto zábavnom dielku nájdete v ňom aj pozitíva, na ktoré ste už zabudli. Ak nie, tak hurá do dobrodružstva.

• 27.2.2006  07:48
    Daredevil (2003)

Je to tretí komix za sebou, ktorý som videla a musím sklamane skonštatovať, že napriek tomu, že námet nie je o nič lepší /či horší?/, ako tie ostatné, sa Daredevilovi nepodarilo vyšlphať na priečky. Dorazil ma hneď prvý animovaný potkan. Akoby nebolo na svete dosť skutočných potkanov. Všetky scény so skokmi a lietaním, boli bakelitové ako trabant a celý film šiel len na dva takty. Už si nepamatám, či Ben niekedy skutočne hral, alebo sa len usmieval vedľa Matta, ale tu sa veru nepretrhol. Jediný impozantný bol Kingpin – a tiež nemôžem s istotou povedať, či to nebolo len veľkosťou a spomienkovým optimizmom. Sice som to prežila v zdraví a dokonca v pohode, ale to neznamená, že by som tento film niekomu odporučila.

• 22.2.2006  19:36
    Spider-Man 2 (2004)

Musím s ľútosťou skonštatovať, že ma tento film mimoriadne neoslovil. Zdal sa mi príliš detský. Nie som veľký fanda comicsu, ale napr. s Constantinom sa to nedá porovnať. Takže stručne - Spiderman je pre deti.

• 19.2.2006  10:17

Druhý výluh sáčku Indyho Jonesa. Napriek tomu musím priznať, že sa mi ako milovníkovi záhad film páčil. Nazdory tomu, že tomu chýbalo napätie Indyho i tomu, že templárska téma je dnes už obchytaná. Je to film, ktorý môže vrátiť mládeži zvedavosť a trochu toho nekomplikovaného nadšenia z mojho detstva, keď sa ešte záhada dala nájsť za každým vyšším plotom a smetisko mohlo skrývať tajnú miestnosť s tým pravým vybavením každého pátrača. Pre dospeláka však film ostáva ľahkou oddychovkou.

• 5.2.2006  00:41
    Con Air (1997)

Nezdalo sa mi to ani objavné a už vôbec nie nepredvídateľné. Celkom priemerný thriller, z ktorého by som určite vypustila dokonca niekoľko desiatok minút. Pri takto zhutnenom deji by zanikla klišovitosť, neurčitá nuda a vyniklo tých pár dobrých frkov, čo sa našli. Americký zmysel pre pátos a neschopnosť oslobodiť sa od absolútne výpovedných scén mi často pripadá ako podceňovanie a ponižovanie diváka. Čo chýbalo v scenári zachraňovali kvalitní herci a ich výkon.

• 31.1.2006  20:55
    Tenký led (TV film) (1985)

Pomerne plochý pohľad na problémy jednej pubišky, nového ocina a zatrpklej babičky. Očakávala by som omnoho lepšie a "farebnejšie" spracovanie, než toto, ktoré najviac asi pripomínalo obdobie rozkvitajúceho socializmu.

• 31.1.2006  20:19

Možno trochu rozvláčny film a príliš zidealizovaná skutočnosť, v ktorej sa drsnosť Afriky, života a všetkého rozmelňuje v romantickom opare. Akoby okrem samotnej lásky k Afrike už neexistovalo nič iné a všetky ostatné emócie ostanú nenaznačené, o výpovedi ani nevraviac. A to je práve to čo ochudobňuje tento príbeh. Škoda. Napriek tomu to ostáva stále pozerateľné.

• 22.1.2006  20:01

Musím priznať, že som bola sklamaná celkovým vývojom scenára, ktorý mi ako celok prichodil vykonštruovaný a demonštrácia dvoch opačných pólov lásky prehnaná. To všetko by bolo fajn, keby si celý film udržal formu černej komedie a nezvrhával sa k romantickým úletom. Inak som sa celkom bavila, i keď šanca zaradiť sa medzi obľúbené je nulová rovnako, jako reálna šanca, že by sa toto niekde skutočne mohlo odohrať. Celkovo skôr menej ako 3,5*.

• 15.1.2006  10:30
    Soumrak (1998)

Nebolo to úžasné, ale dívať sa na to vcelku dalo. Dá sa zabiť čas aj horšie.

• 9.1.2006  12:46

Príbeh dvoch priateľov s rozličných pomerov, ktorý deťom vraví, že peniaze nie sú všetko. Že obetavosť, láska a priateľstvo je dôležitejšie. To všetko formou, ktorá nie je tak gýčovitá ako Richie Rich, ale milá a zrozumiteľná a hlavne - uveriteľná. Mne sa to páčilo.

• 9.1.2006  12:39

Nie sú to čisté tri *, ale na druhé pozretie musím ubrať zo štyroch. Keby to bolo kratšie, tak by to bolo OK. Takto ma to nudilo. Myslím, že ten istý obsah životných právd by sa vmestil aj do omnoho kratšej stopáže. Miestami film pretekal sentimentom a musím povedať, že mi nevyhovovala ani mimika Claire Forlani. Na niečo, čo má byť "veľký" film je to málo.

• 1.1.2006  16:16

Ako sa britské dámy popasovali s vojnou. Pár dobrých príbehov sa tu nájde, ale ústredný príbeh je slabší. Nenarúša však celkový dojem príjemného obyčajného filmu o neobyčajných ladies, ktoré pijú čaj o štvrtej. A keď povie o štvrtej, tak o štvrtej. Nie o štyri pätnásť!

• 15.12.2005  22:35

Príjemná komédia o blondínke. Vlastne je to sliepka /v ženskej definícii/ so selektívnym myslením, ktoré ale dokáže nejakým zázrakom využiť a nakoniec sa aj presadiť. Možno nie celkom inteligenciou, ale cieľavedomosť a empatia jej nechýbajú a akademické prostredie sa na nej nezvykle odrazí. A nakoniec si poviete, že tá príšerná baba nie je až taká príšerná a že dobré srdiečko je niekedy viac – omnoho viac. Nebolo to ani zďaleka také zlé, ako som sa obávala.

• 11.12.2005  21:24
    28 dní (2000)

Nepresvedčivý príbeh o premene jednej alkoholičky. Dívalo sa no to dobre, páčilo sa mi prostredie aj osadenstvo liečebne. Menej už klišovité vytesnenie celého okolia do osoby Dominica Westa. Z takéhoto príbehu sa však dalo vytrieskať omnoho, omnoho viac. Téma, ktorá je dnes globálnym problémom a ničí množstvo ľudí, poskytuje priestor pre viac, ako zhustených a navyše zjednodušených 28 dní. Keby to šlo tak jednoducho nebol by to totiž problém.

• 3.12.2005  15:38

Pozvoľne plynúci príbeh na mňa dýchol starú atmosféru a pripomenul, že každý vek má svoje vlastné omyly a chvíle šťastia. Peggy Sue a vráti do minulosti, a díva na na svoju mladosť s odstupom a očami dospelej ženy. Napriek tomu, že nemilujem Kathleen Turnerovú a Nicolas Cage vyzerá skutočne ako zo 60- teho /hrozne :)/, som sa cítila veľmi uvoľnene a príjemne. Istotne k tomu prispelo aj veľmi pozvoľné plynutie deja. V závere ma vydesil náznak neskutočne banálneho záveru, ktorý sa nakoniec nevyhol klišovitosti, ale aspoň trapnosti ano. Nebolo to dokonalé, ale ako oddychovka na upršané popoludnie s pripomienkou ešte mladíckych tváričiek Helen Hunt či Jima Carreyho to ujde.

• 26.11.2005  20:53
    Polepetko (TV film) (1986)

Je to výborná rozprávka na počúvanie. Moje deti na tom zaspávali niekoľko rokov. Obrazové spacovanie mi, ako pri mnohých slovenských rozprávkach, pripomína naivných maliarov so svojím zjednodušeným pohľadom. Žiaľ, ja v tom čaro nevidím. Tie hviezdičky sú za skôr za sluchový vnem.

• 26.11.2005  20:18

Neviem prečo, ale ja takýmto katastrofickým filmom jednoducho neverím. Niečo mi vraví, že človek ani v čo akom vypätí, nevydrží lietať na kovovej konštrukcii hore-dolu a pritom zvárať, udržať helikoptéru, potom z nej pod vodou vyliezť a ešte nájsť svojich parťákov, dotankovať kerozín v počasí keď sa ani nelieta a ani žraloky nehryzú ľudí ležiac na palube lode. Nemôžem si pomôcť..a nezachránia to ani trpiace tučné ženy, ktoré v bare čumia s deckami asi jedinú telku vo village, ani smrkajúca kráska.

• 2.11.2005  17:35

Paródia na americký spôsob riešenia svetového mieru a boj proti terorizmu. Nanešťastie poňatá prvoplánovo a priehľadne. Chýba jej nadhľad a priestor pre zábavu inteligentného diváka. Uťahovanie si z Hollywoodu a nadávky zužujú okruh "užasnutých a nadšených" na pubertálnu mládež a posúvajú brisknosť tohto dielka občas až k nude. A žiaľbohu, ani tie trefné vtipy to nevytiahli na viac ako 3*

• 29.10.2005  00:09

Musím priznať, že kniha sa mi páčila viac než film. Príbeh o týranej žene, ktorá sa snaží uniknúť nie je ničím zvláštny a napätie, ktoré je pri čítaní rozložené pomerne rovnomerne sa vo filme drobí. Napriek tomu slušný priemer.