meave

okres Šaľa

1 3 6 7 8 9 10 následující >>
    • 11.7.2005  07:36
    Vesnice (2004)

Neviem, či je možné nazvať hororom príbeh o bezhraničnej láske, ktorá poťahuje všetky nitky nad Osadou. Sú hriechy z lásky odpustené? To je tá otázka - čo všetko môžeme urobiť a žiadať v jej mene? V Osade má láska takmer všetky podoby. Od nenásytnej až po subtílnu. Pripravte sa na výborné herecké výkony, ktoré ale trošku predbiehajú priehľadný príbeh. Alebo čakajte, kedy príde ten horor. Ja som čakanie trávila sledovaním neuveriteľne príťažlivého Joaqiuna Phoenixa.

• 30.6.2005  12:40

Asi by som mohla pridať hviezdičku za to, že je slovenský, ale je asi nevhodné nazývať to žánrom a preto vo svojom žánri je to skôr priemerný film. I keď príjemný a na naše slovenské porevolučné pomery patrí medzi lepšie.

• 29.6.2005  22:25
    Valmont (1989)

Óó, aké nádherné, že na morálke, vášni, pomste a láske sa ani po stáročia nič nezmenilo. Páči sa mi možnosť prežiť intrigy, žiarlivosť a ľudskosť v prvotnej podobe. A to všetko vyšnurované, vypudrované, rafinované a s francúzskym šarmom. Vôbec nevadí, že ho hrá Angličan. Na zvodnosti mu to neubralo....c`est un spectacle intérresant

• 25.6.2005  17:05
    Xanadu (1980)

To prirovnanie k lizatku u januchy je výborné. Ak máte k 80-tym rokom romantický vzťah a k tomu ešte milujete Oliviu, je to ten pravý film. Ak nie - je mnoho nápaditejších muzikálov. Tomuto filmu chýba akákoľvek nadčasovosť, dokonca nemá ani nápad. Nič moc.

• 25.6.2005  15:17

Kam nás privedie túžba po moci a majetku? Čo všetko sme ochotní na tej ceste zanechať? Všetko! Myslíte, že nie? Kto z nás nikdy nezabil kúsok svojho blížneho? Robíme to denne – už dávno. Toto je príbeh, ktorý sa odohral na úsvite vekov, keď ešte žila nádej, že tu po nás niečo ostane. Keď ešte svetu a prírode vládli duchovia a ľudia si pamätali, že každé zviera a každý strom má svoju dušu, keď ešte mnohí načúvali zúfalému volaniu a tí, čo chceli všetko, neboli národnými hrdinami. Vráťme sa do čias, keď zvieratá hovorili a ľudia načúvali a dovoľme sami sebe spomenúť si, čo je dôležité. PS: chipsy si položte na dosah. Od tohto príbehu sa neodchádza.

• 24.6.2005  22:32
    Oliver Beene (TV seriál) (2003)

Budem si to musiet pozriet. Deti si na to nastavili pripomienku a moj syn sa sem vterkol a svicol 5 hviezd :o) Pozriem a zhodnotim :o)

• 24.6.2005  21:45

Môj život niekto vzal, nastrihal, premietol na plátno - ja som tam sedela, dívala sa a smiala sa udalostiam, nad ktorými z opačnej strany kamery plačem. Neviem, či je toto obyčajné šialenstvo, obyčajní ľudia alebo obyčajné príbehy, ale mne sa to celkom páčilo. Nevadilo mi, že to nie je dokonalé, ani že to nemá tempo. Ale chýbalo mi niečo, čo by tie kúsky spájalo v homogénnejší celok. Zábery prírody /hoci aj letecké/ sú na to málo. Preto je to 3 a ½ *, ktoré budú ako štyri – aby ma neomíňali.

• 24.6.2005  21:33
    Středozemí (1991)

Keď pošlete capa do susedovej záhrady alebo Janíka na vojnu bode každý jeho počin aspoň trochu komický. Ako tento film. Humor príjemne bezzubý - netrhá uši ani netne do živého. Človek si oddýchne - ani nezmúdrie, ani neohlúpne. Na piatok po šichte je to fajn. Dalo mi to iba jedno - už viem, na čo je seržant - aby vrieskal. Po tomto filme nebudete. Ale ani nadšením.

• 19.6.2005  21:56
    Čaroděj (1978)

Možno to nemá celé 4 *, ale vzhladom na žáner, rok výroby a farebnosť ich dám. Už len preto, že si ešte stále pamätám, ako som na to bola pred viac ako 15-timi rokmi v kine...mnoho filmov z novšej doby mi dávno vyšumelo. Krásne farebná rozprávka motivovaná čarodejnikom zo zeme OZ.

• 18.6.2005  23:42

Silný príbeh o malosti veľkých a veľkosti malých obsahuje korenie mnohých rokov a mnohých životov. Celý svet vtesnaný za múry shawshanskej väznice so všetkými pokleskami a cnosťami. Sugestívne prerozpravaný príbeh o klietkach, charakteroch, cene a forme slobody človeka. Nič sa mu nedá vytknúť. Ak chcete vedieť, kde sídli vaša duša, pri dívaní sa na tento film na to prídete - možno v hrudi, možno v krku - ale ak ju máte, už nikdy nezabudnete - na ňu a na Shawshank, pretože dobrá vec nikdy nezomrie!

• 18.6.2005  23:33

Očakávam od filmu dojatie, smiech, smútok, napätie - ale nie strach - nie skutočný. Tento film ho vo mne vyvolal. Obludnosť totality a diktátu - všetko podčiarknuté strohosťou, šedivosťou či výstražnou červenou. Mnohé realistické, bez efektov, či romantiky, ktorá tak často zjemňuje podobné filmy. Kto má orwellovskú tému rád - prosím, ale ja už to nikdy nechcem vidiet.

• 16.6.2005  09:04
    Dům duchů (1993)

Zachytiť mágiu a poéziu života na celuloid nie je jednoduché. Napriek tomu sa to, podľa mňa, tvorcom čiastočne podarilo. Meryl Streep bola miestami takmer priesvitná a Jeremy Irons sa ako Trueba snáď narodil. Aj vďaka nim ostala vo filme skutočná láska, tá čarodejka všedných dní, ktorá sa ako vrkoč prepletá, vinie potôčikom a s pretekajúcimi rokmi rastie v rieku, prekrýva sa naplaveninami a bahnom, aby napokon všetko spolu splynulo so slaným morom, ktoré občas po kvapkách zaplaví každé oko čo sa díva na tento svet plný Estebanov, Férulí, Clare, Pedrov a Blaniek.... na všetky nedostatky som už zabudla. Aj keď knihe sa zďaleka nevyrovná, za poetiku má u mňa ****3/4.

• 15.6.2005  13:08
    Válečník (2001)

Kto očakáva poetický príbeh ako bol Hrdina bude sklamaný. Válečník je bojový film s množstvom krvi /ktorá by stačila aj na tri podobné filmy/, zbraní a špiny. Nechýba múdry vojvodca, udatný vojak a krásna žena. Ku cti scenáru slúži, že charaktery jednotlivých hrdinov nie sú prvoplánovo jasné a tak nič nie je vopred dané. Jemne naznačený príbeh lásky a prekvapivý záver iba potešia. Bojové scény sú však natočené príliš zblízka a nastrihané zmätočne – preto *** a ¾ .

• 13.6.2005  13:57

Láska v jednej z najznámejších podôb. Toto spracovanie ponúka kontrast medzi starou angličtinou, tradičným príbehom a súčasnosťou. A tak veršujúci mládenci držia v rukách zbrane dneška. Na láske a obetovaní sa však nezmenilo nič. Navyše pre moju generáciu je Leo skvelý Rómeo.

• 13.6.2005  12:48

Knihu som nečítala, ale určite po nej siahnem. Vo filme je všetko - boj za seba, za druhých, láska v rôznych podobách, obludnosť systému, radosť zo života aj jeho márnosť. Príbeh, ktorý ma vynáša hore a hned zase zráža k zemi. A to všetko výborne predvedené. Vynechám ospevovaných a dodám - Danny DeVito sa mi nikdy nepáčil viac. Pre mňa jednotka.

• 13.6.2005  08:32
    Hodina tance a lásky (TV film) (2003)

Po druhom pozreti musim jednu ubrat. Nie, ze by som si myslela ze musia byt vsetci alebo vyhradne kladni alebo zaporni, ale moje konecne pocity boli roznako rozporuplne ako vsetci. A nezachranila to ani Zdena ako zo zivota, ani moje sympatie k Zachovi /aj ked su pudove :o)/.

• 12.6.2005  16:17
    Bylo nás pět (TV seriál) (1994)

Serial s vybornou atmosferou. Nielen ze som si ho uzila, ale dostala som nan i svoje deti. Kazdy pondelok cakali a Bajzu a spol. Nenechali si ujst ani jeden diel. Vynimocne dielko.

• 12.6.2005  15:54
    Mejdan na písku (TV film) (1979)

Spravne vystihnute - modelova komunita a modelove vztahy. Film pojednava o zlozitosti a zaroven linearnosti ludskej povahy. Nic prekvapive - na skodu veci.

• 10.6.2005  19:31

Nie je to zvlastne? Pocujes telefon a moze to byt bohvie kto...ale ked zvoni telefon, musi sa dvihnut... Pri sledovani tohto filmu by som nezdvihla. A dakujem za clip. Jednoznacne odporucam.

• 9.6.2005  19:01

Jedna za to, ze som mala dobru naladu a so sestrou sme sa zabavili ako malokedy. Slzy nam tiekli po licach, kym ostatni trpeli. Skuste to z tohto pohladu, a mozno prezijete do konca. My sme to vzdali a vdaka tomu sme prezili.

• 8.6.2005  09:02

Tak som si po rokoch znovu pozrela kokosy a myslim, že som prišla na to, prečo majú úspech. Pretože dokázali to, čo by sme chceli všetci a nie vždy máme odvahu. A nejde o olympiádu, alebo niečo veľké - iba o silu ísť do zdanlivo prehratých bojov a pokúsiť sa vyhrať, schopnosť postaviť sa výsmechu a získať nad protivníkom morálnu prevahu, prekonať sám seba a zvíťaziť, prekročiť vlastný tieň a nadobudnúť nefalšované sebavedomie podporené skutočným úspechom. Radi sa dívame na frajerov, ktorým sa to podarí a keď sa k tomu pridá humor a dojatie je to fajn.

• 6.6.2005  13:34

Filmove spracovanie vyborneho Bulgakova. Vyrazne zvelicene kulisy /ci ako sa volaju tie vsemozne makety zralokov, hadov a pod./ este viac potvrdzuju absurditu diania. Hviezdicku ubralo, ze knizny zazitok bol omnoho silnejsi.

• 5.6.2005  21:22
    Český Robinson (TV film) (2000)

Nezrelost a naivita hlavnych hrdinov velmi neprispela k prijemnej atmosfere tohoto filmu. To, co malo u divaka vyvolat spolupatricnost v boji s masineriou rozvijajuceho kapitalizmu a s cynizmom kapitalizmu rozviteho, u mna osobne vyvolalo nevolu a nervozitu. Pre tento pocit nemozem dat filmu viac ako tri hviezdicky napriek tomu, ze je to inak dobre zahraty pribeh. Aj ked - od Cibulkovej by som cakala viac.

• 15.5.2005  14:38
    Hop nebo trop (TV seriál) (2004)

Som rozvedená, mám dve deti a vždy som chcela stihnúť vodu či isť na bike. Deťom sa nechce a ja nemám s kým - preto si to rada užijem aspoň pred telkou.

1 3 6 7 8 9 10 následující >>