meave

meave

Milena Veresová

okres Šaľa

• 20.10.2010  15:31
    Kriminálka Staré Město (TV seriál) (2010)

Pre mňa slabšie ako Mesto tieňov, aj keď so známejšími tvárami a zvučnejšími menami. Navyše - Marián Slovák a jeho rola mi skôr prekáža, než by predstavoval mocenský tlak a Zuzine rodinné záležitosti ma nudia. Uvidíme čo bude ďalej, ale v tomto prípade sa mi zdá, že menej by bolo viac.

• 20.10.2010  15:28

Bolesť vždy čaká niekde vedľa a príde. Ale nikdy neostane. Tak pravil skúsený dedo, ktorý bolesti zvládol dosť. Všetko ticho, bez pátosu a dramatických scén. Pripomenul mi, že dnes je všetko hlučnejšie, okázalejšie a dramatickejšie. Zabudli sme na časy núdze, trápení a bolesti. Aj preto treba pripomienku. Obzvlášť v takejto podarenej podobe.

• 5.8.2010  09:15
    Moon (2009)

Lepšie ako KevSpa by som to nevystihla.

• 17.6.2010  22:16

Páči sa mi Tronovo hodnotenie. Snáď k celkovému kontextu by som dodala, že pohľad je historicko-mužský, keď za všetko vlastne môžu ženy a kráľ je iba obeťou ich rafinovanosti či neschopnosti splodiť mužského potomka, inak nežný muž, túžiaci po láske a nekompromisne oddaný svojmu kráľovstvu. Brr. Mnoho mu nepridal ani nevýrazný herec. Nevravím, že bez emócií, ale dalo sa z toho vytrieskať omnoho viac.

• 28.5.2010  08:29

Prijateľne spracovaná téma vlastných démonov a výčitiek. Mladá jachtárka sa musí, v samote a v bezvetrí, vysporiadať so vzťahom k matke a čeliť vlastnému strachu. ***SPOJLER***REX MUNDI: neviem, kde sa objavila téma halucinogénnych rias. Tento motív som nepostrehla a riasy pre mňa predstavovali snád len rýchlejšie plynutie času, resp. zvyšovali dojem neprirodzenosti dlhého obdobia hmly, akoby loď na tom mieste uviazla nie náhodne, ale zámerne, akoby na pomedzí medzi životom a smrťou, kde si zomrelí riešia svoje vlastné nevysporiadané postoje

• 27.5.2010  08:18
    Vévodkyně (2008)

Tak chladné, kruté, aristokraticke a ženské. Moje srdce plakalo a ja som vedela,že keby som to bola ja, umierala by som kúsok po kúsku. Pretože žena - matka mení svoj život za ich podnes deň. A mnohé si tento odveký postoj k ženám nesieme v kolektívnom nevedomí spolu s neschopnosťou úplného odovzdania sa. Famózny kostýmový príbeh o slabosti a sile. A chcete dať volebná právo všetkým mužom? kdeže!...to by dopadlo :)

• 25.5.2010  21:45

Téma, ktorá nás bude stíhať ešte dlho i keď mladší ju tak emočne nevnímajú. Zaslúžilý lekár a laureát na cenu pamäti národa je postavený zoči- voči minulosti. Všetko sa rozbaľuje postupne, jeho postoje, rodina, problémy, minulosť a jej osoby a obsadenie. To všetko dnes a s dobrou gradáciou. Až tak, že schyľujúc sa k záveru už nutne očakávame, či predstaviteľ morálky ustojí svoj kredit. Bola som spokojná.

• 24.5.2010  22:08

Sedíte pohodlne? Ak nie, tak sa usaďte. Z lode lásky pre vás na frekvencii 203 vysiela rádio Rock. A že ako vysiela...natriasa a raduje sa takmer celá Británia. Ale najväčsia zábava, láska, romantika, priateľsvo i protivenstvá sa žijú priamo na palube, kde spoločne vo vlnách Severného mora sídli, miluje a súloží redakcia, ktorá sa preťahuje za gule s ministrom telekomunikacií, či kieho ďasu a zažíva svoje najlepšie dni. Posledné mesiace pirátskych rádii, obdobie keď rock a pop v médiách neboli samozrejmé, ale vzácne...jednoducho zlaté časy zlatej mládeže. A kto zažil dobu, keď tajne ladil Slobodnú Európu, alebo počúval šušťavý Luxemburg či O3, bude sa baviť ešte lepšie. Pred naším príjimačom sa zabavili dve generácie a verím, že na svoje by si prišla aj moja mama :) Komédia ako lusk!

• 18.5.2010  11:52
    Once (2007)

Mám slabosť na hudobné filmy a tento mal ozaj dobré songy. K tomu jednoduchý príbeh bez zázrakov a klamstiev a je z toho príjemne strávený večer. Taký, ako keď príde kamarátka a nostalgicky popisuje letnú lásku bez následkov a z cd-čka plynie moja obľúbená hudba. Na stole sú sušienky a z čaju sa tichučko parí. Čo treba viac? ... za oknom fúkal vietor a padal dážď.

• 30.4.2010  09:20
    Gosford Park (2001)

Úžasný svet pod schodami i v dome, spôsob komunikácie, prelínania svetov ale aj stavovská česť, etiketa a forma. Milujem to sebaovládanie v dnešnom svete tak neobvyklé, ale v minulosti mnohokrát využívané ako jediný spôsob prežitia. Tak aristokratické a britské. Nuda? V žiadnom prípade!

• 28.3.2010  20:28

Je to tá správna Alica, alebo to nie je tá správna Alica? Ja neviem...ani Alica nevie, a nevie to s istotou ani králik. Ešte dobre, že pán Klobúčnik si je istý...aj keď, možno radšej uverím Absolomovi...ano, je to skoro celkom správna Alica. Za 4 :)

• 17.3.2010  14:44

Tri hviezdičky zvyčajne znamenajú jeden krát a dosť. Nemyslím, že poetika a naturalizmus tvoria kontrast zámerne. Na mňa posobili rušivo. Kým poetika ma odvádzala od deja, naturalizmus bol občas až príliš priamočiary. Jánošík nenaplnil moje očakávania. Chýbala mu jednoduchá prepracovanosť detailov a nevyvolal vo mne žiadne pocity, okrem zhnusenia nad krvavými scénami. Škoda.

• 11.3.2010  11:25

Môže v osamelosti nahradiť potreba istoty lásku, alebo je láska potrebou istoty? Melancholické pojednanie o rodine na troch poschodiach v rôznych bytoch, spolupatričnosti, prijímaní a zároveň odmietaní... mnoho otázok prepletených výbornou hudbou.

• 8.3.2010  09:37

Čo je tažšie ako byť iný? Byť šťastný, ak už sa to stalo. A v našom svete je občas ťažko byť aj obyčajným človekom.

• 9.1.2010  12:29

Tie zábery z miest, ktoré nikto nechce vidieť u mňa posunuli hranicu o jednu hviezdu. Pretože moje srdce sa pohlo a keby sa pohli milióny sŕdc, tak by to možno bolo inak. Možno nie filmy, ale povinná osobná návšteva a pre každého dobre živeného a večne nespokojného...snívam, ale zmieriť sa nechcem...

• 26.12.2009  23:03

Milujem ten príbeh a navždy budem veriť, že ničota nie je nič iné, ako prázdnota a zúfalstvo ľudí ktorí strácajú svoje nádeje a zabúdajú na svoje sny. Preto sa snažím nikdy na to nezabúdať. Vďaka tomu vždy znovu vstávam a robím ďalší krok ... pre všetkých, ktorí už prestávajú veriť

• 10.12.2009  17:38
    Bez servítky (TV pořad) (2009)

Na pozorovanie Slováčiska je to celkom fajn. A ešte sa možem aj niečo nové naučiť :)

• 7.11.2009  18:20

Plne súhlasím s gudaulinom. Pridávam ale hviezdičku za tému. Každý by sa mal zamyslieť na tým, ako môžu jeho predsudky ovplyvniť tých, ktorí sa s nimi potýkajú, žijú, bojujú a prehrávajú. Pretože happyendy sú možno vo filmových spracovaniach. Skutočnosť ale može skončiť aj v spravodajstve. Pritom smer všetci vlastne rovnakí - snažíme sa iba napĺňať svoje sny.

• 25.9.2009  10:56
    Vyprávěj (TV seriál) (2009)

Komentár Blofelda vystihol všetko, čo by som povedala.

• 3.9.2009  10:41

V mnohom súhlasím s Ivončou. Dlhá predlhá nuda, ktorá mi navyše podvodnými zábermi zbytočne naznačovala to, čo bolo aj tak povedané. Nedozvedela som sa nič nové a snaha napchať všetky extrémne typy do jednej snímky pôsobila na mňa násilne. Najobyčajnejšia bola snáď Klára - no koľkí sa s ňou dokážu stotožniť? No neviem..ja asi nie. Ja mám štvorky... (práve teraz som dosiahla úroveň cieľového diváka).

• 2.9.2009  10:39

Už mám 30+ a bavila som sa. Odpustím snímku umeleckú stránku a všetky výčitky práve preto. Už viem, že dobre sa zabaviť a zasmiať môže byť občas nadovšetko - aj nad výpoveď či umenie. Napokon - kto určuje vkus? Na amfíku to bolo zadarmo a tak sa plné sedačky postupne vyprázdňovali od mladých a tých, ktorých sa to nedotklo. Kamarátka mi pošepkala: "Vidíš ako odchádzajú tí, čo to nepoznajú?" a ja som okríkla 8 ročné deti čo riešili lízatká. A medzi tým som sa smiala nad tým, aká smiešna môže byť neistota lásky v staršom veku, kým v mladosti je tragická. Za ten smiech a pohodu: u mna dobrý - za štyri.

• 20.7.2009  13:48

Nič nie je bez chyby, ale toto je konečne dielko, pri pozeraní ktorého sa môžem vcítiť a viem, že je to film o nás. O Slovákoch a Slováčiskách, o našom živote, smole aj vynachádzavosti. Neznášanlivosti aj závisti. Sme to my. Nemáme nadhľad Čechov ani americký pozitivizmus. Sme takí, ako tento film. Trošku pesimistickí, trošku predvídateľní a trošku aj nudní. Máme v sebe clivotu, občas chuť vyhrať alebo skôr len nechuť prehrať. Nosíme to všetko v sebe aj s tou chudobou, krásnou prírodou a častou rezignovanosťou. Sme to my.

• 16.7.2009  13:34
    Baščovanský a zať (TV film) (1994)

Naturalistické spracovanie témy ranného postsocialistického kapitalizmu pohľadom na drobného živnostníka z malej dediny. Isto taký Bačšovanský a Osztatný žijú - pár výstižných postáv, pár dobrých hlášok. Čiže 1+1 sú dve (pár) a to ostatné je literatúra... ale taká braková :) Pozrieť sa to dá - napokon, je to náš - domáci počin a isto sa už každému zadarilo zabiť čas aj daromnejšie.

• 15.7.2009  15:16

Podivuhodný film o ešte zvláštnejšom človeku. Magda sa v ňom síce iba mihne a aj Gogáľa som si uvedomila až neskôr, ale je plný poetiky a trošku aj drsný. Kto chce vidieť svoj život v rýchlosti 92 min má možnosť - vnímať svoju detskú hravosť, dospelácku nenásytnosť i stareckú neznášanlivosť v rýchlej postupnosti za sebou.

• 6.7.2009  16:11

Mám rada filmy o silných ženách so srdcom na správnom mieste a odvahou zvládnuť aj tie najťažšie veci. Premýšľala som, kde sa skýva sila žien a myslím, že je to v materstve. "Keby som vedela, že budeš šťastná, môžem hneď zavrieť oči..." obávajú sa matky o svoje ratolesti vždy a v každej chvíli života. Komplikovaný vzťah matky a dcéry má iba jedno riešenie - pravdu, pochopenie a odpustenie. Herecký koncert. Na záver by som chcela len poznámku: to čo občas nazývame sentimentom je možno komunitný život obcí mimo veľkých miest. Chcem veriť, že nie je iba vo filmoch a niekde na svete majú to, čo bolo kedysi samozrejmé. U nás sa to pod rúškom individualizmu a rovnostárstva potiera stále viac. Škoda - naša škoda.

• 5.7.2009  18:14

K tomu vsetkému čo sa tu napísalo snáď len krátky postreh mojej kamarátky, ktorá ma navzdory prostestom vytiahla do kina: "Pripomína mi to bedeker." :)

• 29.6.2009  13:45
    Královna XXL (TV film) (2008)

Nedívam sa na takého filmy - považujem to za stratu času - ale náhodou to tak vyšlo a preto chcem k týmto komentárom doložiť nejaký iný. Je síce veľmi málo pravdepodobné, že niekto z trucu dokáže prekonať sám seba, ale pubertiaci sú tomto ohľade výminoční. Myslím, že to bolo o tom, že ich motivácia dokáže byť rovnako podivuhodná ako ich znechutenie či degradovanie čohokoľvek, čo nie je tak, ako si práve zmysleli. Môj kolega vravieva: "Ráno vstal, pleskol si po bruchu a bolo to." Presne ako dievča v tom filme alebo ako niektoré komenty. Tvorcovia chceli iba povedať, že aj obezni ľudia majú emócie - na oboch mantineloch. Že si mohli vybrať aj lepší spôsob je pravda, ale záľaha rovnako trápnych filmov pre mládež - ibaže so štíhlou protagonistkou - má omnoho lepšie hodnotenia - napriek rovnako príšernému obsahu.

• 31.5.2009  11:45

Íri - vraj sú podobní ako my. Nie sú. Sú takí, akí by sme chceli byť. Nezlomní, bojovní, živí a plní krvi. Vlastnej - írskej. Doma či vo svete slále svoji. Všade si nesú svoje srdce. Obdivujem ich ako usadlíkov doma aj ako mrtvých králikov. Lebo nie sú mŕtvi a česť Ti nikto ani po smrti nevezme. Skvelý film o tom ako každý hľadá svoje miesto v NY a tiež o tom, že víťazstvo patrí tým istým aj napriek plynutiu desaťročí a chudák je vždy chudákom.

• 31.5.2009  11:28
    Muzika (2007)

Bolo to takto, celú noc nezažmúril som oko, chytila ma ľahká nespavosť....ano, takto to nejako bývalo. A v živote to tak býva aj dnes. Len zadky majú inú farbu a manželky iné šaty. Presne tak ako to mnohí poznáme a mnohí na to ešte len prídu. Život je kurva a trtkačka sranda - môžeme sa zamyslieť a prežiť chvíľu nostalgie a utopiť sa - v Zemplínskej Šírave. Lebo k hĺbke, veľkosti a tajomnosti oceánu nam chýba mnoho kilákov a zdá sa, že slovenskej kinumatografii ostali len zatopené dediny - trošku smutné, trošku tragické a pre svet hlboko pod hladinou.

• 28.3.2009  15:30

Mám rada latino hudbu, vášeň, ktorá ide zo srdca a vtip, aj keď mu chýba rafinovanosť. Zabavila som sa.