meave

meave

Milena Veresová

okres Šaľa

• 20.11.2007  12:38

V porovnaní s knihou pôsobí hrdinka omnoho menej stupídne, čo filmu rozhodne prospelo. Ubudol totiž pocit bezmocného hnevu, ako je možné, že takú hlupaňu vôbec zemeguľa unesie. Tým pádom ale vypadla aj nosná časť príbehu. Teda to, že pre lásku sú niektorí skutočne ochotní umrieť - doslovne.

• 13.8.2007  13:16
    Zkrocení zlé ženy (TV film) (2005)

Moderná verzia Shakespearovej hry, ktorá by v realite isto neobstála - ktorá adeptka na predsedkynu vlády by už vymenila kariéru za pošahaného chlapa? Napriek tomu je to svižné a zábavné a reálne - nezabila ho len preto, že bola drobná. Záver troška zbabrala prílišná starosvetskosť v podobe úplnej podriadenosti, ale buď již. Za tri.

• 6.8.2007  11:31

Príjemný film na oddychový večer. Páčilo sa mi panoptikum tipov učastníkov. Každý predstavoval inú kategóriu a ak to bolo zámerom, tak to celkom vyšlo. Pár vtipných momentov a tiež pár trapasov - jednoducho - zájazd.

• 6.8.2007  10:46
    Otesánek (2000)

Skutočnosť, že sa jedná o spracovanie rozprávky som si uvedomila až pri prvých absurditách. Dovtedy som mala skôr dojem, že ide o spracovanie problému neplodnosti. Celkový dojem skončil pri rozpačitosti zo žánrovej rozmanitosti. Nebolo to priam sklamanie, ale nadšenie udeľovačov cien som rozhodne neprežila.

• 30.7.2007  12:27

Väčšina postáv robila jednu hlúposť za druhou. To mi vadilo asi zo všetkého najviac. Očakávam, že zločinci budú takmer rovnako inteligentný ako kriminalisti, ale tu to bol somár na somára. Keby som sa na to dívala sama, nikdy to nedopozerám.

• 30.7.2007  12:02
    Zodiac (2007)

Príliš veľa postáv a nie veľmi napínavý dej posunul tento film u mňa až kus za ostatné, omnoho zadúšajúcejšie, filmy toho žánru.

• 23.4.2007  11:59

Meno James Bond mi nič nehovorilo - až do teraz. Dnes vo mne vyvoláva dobrý pocit z príjemne stráveného večera. Konečne chlapík čo nepôsobí ako Ken vo fajnej špionážnej krimiške, dobre oblečený a k tomu poker. Charizmatické... Uf, a skoro som zabudla na Judi Dench - tak tomu vravím šéfová!

• 13.4.2007  08:49

Podarilo sa mi násť dostatok ľudí do kina. Bolo nás sedem a prvá reakcia bola, že toho bolo aj na dva filmy. Myslím, že nie. Aj keď film obsahoval dve línie v niektorých momentoch som mala pocit, že by sa to dalo aj urýchliť. Menšia stopáž by tomuto dielku podľa mňa neubrala na kvalite. Preto o jednu hviezdičku menej. A tiež preto, že hlúposť /v tomto prípade ju môžeme nazvať infantilnosťou, ktorá je hlavným motívom filmu/ ma irituje. Iný záver som ani nečakala - čokoľvek iné by už patrilo do ríše bájok a oceňujem, že sme ostali v obyčajnom svete plnom zlyhávajúcich ľudí a predsudkov.

• 10.4.2007  15:13
    My zděs (2005)

Film je veľmi zaujímavý, ale tiež dosť dlhý na to, že sa venuje len samotnému mapovaniu skutočnosti tak, ako ju vníma Dimitrij. Chýba mi pohľad viacerých členov rodiny a viac z celkovej situácie tam a zdes, ktorý by zoobjektivizoval jeho pohľad. Pravdepodobne to nebolo cieľom autora, ale u mňa by to pridalo hviezdičku.

• 9.4.2007  15:54

Radyo to povedal za mňa.

• 9.4.2007  14:25

Tento druh humoru zdá sa mi pomerne nešťastný. Nemám rada, keď človek nemá dostatok vlastného humoru a tak sa musi smiať na niekom inom. Viem, že pre civilizovaných ľudí je táto kultúra jeho neprestajným zdrojom, ale nemožem si pomôcť. Zdá sa mi na salvu smiechu málo zúfalstvo, mizerné životné podmienky či zuby bez dostatočnej starostlivosti. Kym kultúra z ďalekého východu so svojou rozjímavosťou nás pobáda skor k jej napodobovaniu, tak divoký temperament v nás vyvoláva salvy smiechu - ale čo je smiešne na tom, že niekto súloží so svokrou, som naozaj nepochopila.

• 9.4.2007  14:11

Nevyhla som sa porovnávaniu s knihou /aj keď som ju čítala už dávno/. V tomto svetle sa mi ten príbeh videl príliš plochý, zjednodušený. Napriek tomu mal výbornú atmosféru. Koniec však bol ako spláchnutie všetkých tých vôní, vnemov, kvetov a hudby. Zrazu to zašramotilo, zahučalo a zmizlo...miesto toho ostalo námestie plniace ďalší riadok Guinessovej knihy. Škoda.

• 10.3.2007  16:29
    Spojenec (2006)

Chvíľami sa mi zdalo, že sa každý z každého snaží urobiť idiota - inak by prehral. A aj sa to podarilo - keďže som si ako idiot miestami pripadala prehral u mňa snímok. Nie celkom - iba mi prekážalo, že každá veta bola nedopovedaná - nie preto, aby som mala priestor, ale preto, aby som si pripadala neisto a aj pointa sa kamsi stratila. A to mi vadilo.

• 10.3.2007  16:24
    Kika (1993)

Almodóvar - pre mňa vždy tak trošku nepochopiteľný a nepochopený. Je to pravdepodobne nekonvenčnosťou jeho postáv - akoby zaradenie celkom obyčajného človeka bolo nepatričné a k nemu nepatriace. Napriek tomu sa na ten jeho kaleidoskop - neuveriteľne farebný a premenlivý - dívam rada.

• 4.3.2007  11:57

Možno iba nemám dobré obdobie, ale bolo to pomalé, pomalé, pomalé. Pravdepodobne to vystihuje dobu a nechcem sa ani prieť o atmosféru, ale mám pocit, že tej pomalosti chýba výraz. Napriek tomu je to príjemný film na ktorý sa dá dívať a príjemne sa pri ňom oddychuje. To je ale všetko čo mi dal - 95 minút príjemnej pohody. Takže buď prehodnotím aj Ostrov, alebo nechám obom po 3. Asi v globále nespravodlivosť - ale stáva sa.

• 25.2.2007  10:01

Ale ak fandíte starším filmom s nádychom socializmu a máte radi traktory, tak hurá na to. Nie je to vrcholné dielo, ale dívať sa na to dá.

• 25.2.2007  09:56
    Havaj, Oslo (2004)

Kaleidoskop udalostí a životov, ktorý sa začal vo Vidarovom sne sa rozmotáva ako klbko nití iba obrazne. Pretože v skutočnosti akoby sa séria mizérií nikdy nekončila a žiaden beh neskončil pri cieľovej páske. Výborná severská depresívna dráma, kde sa nič dobre nekončí ani nezačína.

• 25.2.2007  09:48

Máte chuť na schovávačku? Tu je. Keď som niekoho "vyklepala", vzápätí som zistila, že to bol omyl. Celý film takmer do konca je jedna hra ozvláštnená výraznými detailami kulís. A to, že nakoniec na pointu prídete ešte pred záverom až tak neprekáža. Slabšie /ale len o chlp zlého psa/ štyri *.

• 15.2.2007  08:03
    Manny & Lo (1996)

Toto dielko možno nemá všetky parametre štrvorhviezdičkového snímku, ale dobré herecké výkony a zaujímavá zápletka z neho robí veľmi príjemnú sledovačku toho, ako nakoniec dopadne hľadanie lásky, dôvery a spolupatričnosti.

• 14.2.2007  15:07
    Kriminálka Miami (TV seriál) (2002)

Do komentáru je nutné napísať /pre tých čo si všimli hviezdičiek päť/, že môjho 13- ročného syna seriál rozhodne zaujal. Dokonca až tak, že ho ohodnotil pod mojim nickom :) Pre mňa je to priemerná pozerateľná krimiška, ktorú si pozriem keď nič lepšie nejde.

• 9.2.2007  12:22

Ak ste milovníkom dramatických thrillerov či krvavých akcií, tak sa na to kľudne vykašlite. Toto je taká príma pohodová /preemotivovanosťou až takmer ženská/ kriminálka a pátraní po známom neznámom Anthonym s nežným srdcom a geniálnym mozgom, pričom polícia sa spolieha na srdce a mafia pasie po mozgu..najradšej po rozprsknutom. K tomu pekná príroda, hudba i herci ... príjemné.

• 8.2.2007  12:15

Vôbec som nevedela na čo sa dívam. A tak to zostalo doteraz. Keby som nečítala komentáre, tak by som verila, že som to pochopila. Teraz som trochu zmätená, ale neľutujem, že som to nevypla. Najlepšie bolo nakoniec - ako to zvyčajne v živote chodí. A keby sa zdalo, že píšem trošku zmätene - nevadí - sú to zanechané stopy... a keby sa zdalo, že tomu rozumiete, tak si tú ilúziu užite :)

• 7.1.2007  13:37
    Kľúče od mesta (TV film) (1983)

Tento milý filmík si pozriem asi vždy keď ho nájdem v programe. Dnes už ani nezáleží na tom, či od začiatku alebo od polovice. Deti tmolilace sa históriou, stretajúce osobnosti spojené s Bratislavou, či obyčajných ľudí sú výborným oddychom a spestrením. Vôbec mi nechýbali žiadne efekty ani špinavé zuby a krvavé rany. Skvelá forma ako ukázať kúsok minulosti deťom.

• 2.1.2007  18:04

Tri ženy vs. egocentrický sexistický a ku všetkému ešte nadriadený - celkom príjemná ukážka, ako sa dá z tejto kombinácie urobiť komédia. Bavila som sa - aj keď sa dá pri tom v pohode aj ožehliť.

• 29.12.2006  13:36

Podľa mňa celkom vydarená krimi. Miestami som mala mravčenie, čo sa mi často nestáva ani pri výpravných a "vymakaných" filmoch. Možno preto, že som nič prevratné nečakala, ale myslím, že si zaslúži viac ako tri hviezdičky. Aj keď nie oveľa.

• 29.12.2006  13:12

Príjemný príbeh o dvoch nezaraditeľných ľudoch. Sú rozdielni a predsa sú si podobní tým, že sú "iní" i keď majú rovnaké túžby a sny ako všetci ostatní. Mám rada ľudí, ktorí dokážu ísť za hranice reality. V inom príbehu by možno dosiahli to o čom snívali a na svete mohlo byť o jedného vynálezcu a jednu romantičku viac. A práve to im závidím - že veria aj tomu, čo mi nie.

• 20.11.2006  22:43
    Najatý klaun (TV film) (1980)

Naozaj dramatická adaptácia rovnako dramatickej predlohy, ktorá nepostráda pátos a teatrálnosť. Nečítala som síce literárnu predlohu, ale túto črtu majú aj iné adaptácie, napr. Skon Paľa Ročku. Nevravím, že je to zlé, avšak po chvíli je to únavné a je skutočne ťažké ztotožniť sa s prežívaním bolesti trpiacich - napriek jej predstaviteľnosti, či dobrým hereckým výkonom.

• 20.11.2006  18:51
    Krásný čas (TV film) (2006)

Táto čas rozhodne prevyšuje predošlý príbeh z roku 1989. Rovnako ako hrdinka dozrel aj scenár a napriek mnohým zjednodušeniam a určitej dávke naivity, ktorá robí z jednotlivých postáv príliš ploché osoby, ktorým chýba ľudský rozmer sa na to dívalo celkom dobre. Mohlo to však byť omnoho lepšie - toto je tak na tri +.

• 19.11.2006  12:45
    Pupendo (2003)

Pre mňa spomienka na detstvo, ako som ho vtedy nevnímala, prezentácia srabizmu i odvahy prekrytá závojom humoru a strácajúca sa v tieni Leninov a Rybalkov. Smutno-smiešna ukážka rokov minulých, ktoré ma dojímajú napriek tomu, že môj dnešný pohľad na minulosť nie je nijako sentimentálny. A dostatok nadhľadu približuje minulosť aj dnešným deťom, ktoré sa možno takto dokážu preniesť cez ružové okuliare rodičov čo tvrdia, že lepšie už bolo.

• 2.11.2006  12:21

Neobyčajní ľudia žijúci neobyčajným spôsobom na svojom vlastnom kuse zeme sú dôkazom toho, že šťastie aj neštastie je len pocit. Nepotrebujú peniaze, kreditky ani elektrinu. Dôležitá je láska, priateľstvo, pocit spolupatričnosti a pomoc. Depresia sprevádzajúca rodinu je len ďalším tmelom a dívať sa na nich je balzamom na dušu. Ľudia, ktorí sú tak prirodzení ako príroda sama, potešia každého komu sa zdá, že sa stále viac vzďaľujeme svojim koreňom.