• Thriller

Husk (2011)

Horor v hlavní roli s kukuřičným polem, které jako jediné přináší trochu té stísněné atmosféry. SPOILER: Neměl být náhodou ten strašák na závěr, co si jde lehnout k silnici teprve u šicího stroje, dělat si manikůru a sešívat svoji cool masku???

Obřad (2011)

Ve filmu se střídají zdlouhavé pasáže rozhovorů o víře s kratšími a zábavnějšími vymítačskými obřady. Jediným plusem je Anthony, který předvádí své civilní hraní, ke konci přecházející do hannibalské "klasiky" . A proto:" ve jménu Otce, syna i ducha svatého, dobrý Bože, slituj se nad námi, kteří milujeme roli Hannibala a domluv Anthonymu a tvůrcům, ať nám přinesou alspoň ještě jedno jeho pokračování. Amen a 50%".

Frozen (2010)

Nečekaně dobrý nato, že celý film koukáte na zaseklou lanovku a tři zoufalce na ní. Jen si tak přemýšlím, kde ještě člověk může zůstat zaseknutý, zavalený nebo zamknutý a natočit o tom film. V londýnském metru-Metro, na plachetnici na otevřené moři-Odsouzeni zemřít, pod kamenem v americkém kaňonu-127hodin, ve výtahu-Ďábel, na mayské pyramidě-Ruiny, na parkovišti-P2 nebo v rakvi-Pohřbený. Seznam by byl dlouhý. Míst, kde se ještě nikdo nezasekl moc není. Napadá mě už jen cirkus, pošta a cukrárna. 70%

Orel Deváté legie (2011)

To bylo tenkrát, kdy čest pro muže znamenala stejně, jako v současnosti znamená flaška piva a fotbal v televizi. Takže všechno. Přiznávám, že bych se na film netěšil, kdyby v něm nehráli moji dva oblíbenci. A ani jeden z nich nezklamal. Zajímavá příroda snímaná neokoukanými pohledy kamery, hodně dobrá hudba a hlavní představitelé dělají film dobře koukatelný. Není tak výpravný jako Troja nebo Alexandr a bitvy jsou nepřehledné, chaotické a trochu sterilní. Čekal bych od válečného a historického filmu trochu víc řežby a létajících končetin. Naštěstí se ve scénáři nenašlo místo na milostný příběh Marcuse a nějaké severské divoženky a celý příběh stojí na vztahu Marcuse a Esca.

Touha po pomstě (2010)

Musí být hrozné, když rodičům zemře syn, navíc tak, že si ho "vychutná" jeden povedený psychopat. To pak leckterý rodič nevydrží, když je odsouzen na pouhých 25 let a vezme spravedlnost do svých rukou. Změní se v monstra a vy jim pravděpodobně budete fandit, ať je utrpení co největší. Co natom, že téma pomsty bylo natočeno tolikrát. Tohle je zpracováno velmi slušně a nečekanou pointou si u mě napínavé dílko vydělalo 4 hvězdičku.

Amazing Race: O milion kolem světa (2001) (pořad)

Skvělá reality show o cestování. Nechápu, proč naše televize nějakou řadu neodvysílá. Na Cool nebo Barrandov by se parádně hodila. Jde však o to, jestli práva na jedno vysílání nestojí stejně, jako všechny ty seriály co u nás běží na všech televizích dohromady.

Vem si mou duši (2010)

Po celkem dobře rozjetém úvodu, následuje už jen 100 minut rozvleklých keců o ničem a občasné rozparovačovo píchnutí kudly do jednoho ze sedmičky "vyvolených". Nemá to spád, nápad ani originální vraždy. Obrovská nuda a já jen doufám, že duše vraha nepřestoupí zase do někoho dalšího a na svět nepříjde My Soul to Take 2! Jestli bude v podobném ladění i Scream 4, tak to se mám na co těšit!

Zrcadla 2 (2010)

Může být nějaký film tak blbý, jako Zrcadla? Ano může, Zrcadla 2.

Útěk ze Sibiře (2010)

Jako životní příběh silné, jako film průměrné. Po cestě nečekejte ani napadení medvědem, ani ničím podobným, žádné zdravotní problémy (jen odřené a oteklé nohy a jeden úpal), a skoro žádné osobní příběhy. Pořád se jen jde, jde a jde. A nato, že hrdinové ujdou skoro 7000 km jsou až na pár odřenin celkem fit. K pousmání je scéna, kdy se všichni u jezera Bajkal hladce oholí kostí z jelena a vyperou své oblečení tak, že by se i pan Persil s paní Ariel mohli stydět. Dobrá role pro Colina Farrella. 70%

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Pro diváky s obrovskou fantazií nebo s velkým množstvím THC v krvi. Navíc když tři dělají totéž, není to totéž.....nebo že by mě něco uteklo, když jsem si u toho zdřímnul?