Deever

okres Praha

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 1.2.2015  23:35
    The Fall (TV seriál) (2013)

Gillian Anderson zraje jako víno a v druhý sérii procedurální detektivky The Fall jsem z ní na větvi víc, než kdy předtím. Sice se vytratilo severoirský pnutí, ale místo toho přiložili pod kotel barely legal psychopatkou Aisling Franciosi, kterou ještě určo někde vokoukneme. Přidávám pátou hvězdu a jdu si to pustit ještě jednou, celý.

• 28.12.2014  17:30
    Metoda (2005)

Po zkušenosti s prací v korporaci přidávám čtvrtou hvězdu.

• 27.7.2014  18:12
    Pod kupolí (TV seriál) (2013)

Zajímavá rámcová zápletka a slušné triky se rozpouští v kekelu hloupých příběhů jednotlivých postav. Nablblé dialogy a slabé herecké výkony no-name protagonistů taky nepomáhají. Příběh "Starosty" a jeho maniakálního synka jsou zhruba na stejně nízké úrovni jako zrzavá reportérka a tajuplný vymahač, jedinou zajímavou postavou je hispánská policistka Linda. Všichni venku se chovají úplně divně, všem pod kopulí je zase celá lapálie více méně jedno. Jakékoliv protesty nebo problémy působí šroubovaně, trapně a hlavně vůbec ne závažně. Post-apokalyptický pocit samoty a odloučenosti města se nedostavuje. Přihoďte k tomu ještě absurdní náhody, které zajišťují, že pod kupolí po třech dílech ještě někdo žije, a zbyde jen nuda nuda šeď šeď. Předlohu jsem nečetl, ale jestli tohle King supervizuje, tak je mi ho upřímně líto. Musí trpět.

• 14.6.2014  15:26
    TURN (TV seriál) (2014)

První díl.

• 24.5.2014  03:26

Tito X-Men jsou vlastně třetí Wolverine. Jsou vizuálně lahodní (scéna se stříbrnovlasým mutantem v kuchyni Pentagonu). Navnadí na zajímavou úvodní legraci se spoustou triků a pak se zbytek filmu snaží být závažní až osudoví. Proč? Proč nemít laškovné, nepříliš vážné X-Men? Proč musíme mít nové "s velkou sílou přichází i velká odpovědnost"? Primární zápletkou je cestování v čase, které vytrvale ignoruje veškeré časové paradoxy (což byla sranda naposledy v druhém Návratu do budoucnosti). Nenechte se oklamat epesním vizuálem, neskrývá nic hlubšího, nic zajímavějšího. Je to opravdu jen o tom, že Erik zvedne do vzduchu stadion a divák okoukne skoronahou animovanou Jennifer Lawrence. Blockbuster. Popcorn. Jděte na 3D.

• 21.4.2014  18:46

Nikdo nepochybuje o tom, že existují miliony dětí pro které je i základní vzdělání jen obtížně dostupné. Cesta do školy jim nepomůže. Cílová skupina, která pak bude řešit jestli darovat staré kolo nebo procenta z měsíčního příjmu, je totiž tvořena velkou spoustou vzdělaných a kriticky smýšlejících individuí, kteří budou mít problém spolknout lacinou blyštivou cetku, kterou film je. Zůstává otázkou, jestli se pak vyplácí točit hezoučké dokumenty o vyčleněných oblastech, když tím docílíte jen dvou efektů: a) poskytnete munici odpůrcům rozvojové pomoci třetímu světu a b) otrávíte možné zájemce o vaši problematiku, kteří poznají, že jim mažete med kolem pusy.

• 5.4.2014  23:56

Děj nemá cenu rozpatlávat, je to pakárna, která ale nepostrádá vnitřní smysl v rámci vyjetých kolejí se všichni chovají vcelku logicky. Inspirace Muži v černém je více než zjevná, bohužel však nedosahuje kvalit prvního dílu. Jeff Bridges odvádí standardní šerifovskou humórii předepsanou ve scénáři (naposledy perlil v nadprůměrném True Grit) a Ryan Reynolds se pořád ještě nenaučil hrát. Jejich parťáctví tak moc nefunguje, ale může za to Reynolds. V záporné roli je velmi dobrý Kevin Bacon, kterému generický zlý not-so-mastermind sedí. Pokračování dojmů na Filmovnýku.

• 5.4.2014  23:15
    Nařčení (2012)

Budiž, dejme tomu, že se nějaký takový příběh skutečně stal. Určitě u toho ale ti nebozí servírovači burgerů nevedli tak strašně kostrbaté a skrz naskrz nevěrohodné dialogy. A zcela určitě byla posloupnost tragických událostí mnohem přirozenější a uvěřitelnější, než v téhle tuctově natočené superlevné slabotě. Zbytek dojmů na Filmovnýku.

• 20.3.2014  00:08

Tuhle španělskou pecku jsem nějak minul a o to větší byla radost ji najít. Příběh fešné sousedky a pořádně úchylnýho domovníka je fortelně natočenou atmosférickou jednohubkou se skvělým soundtrackem a lahodnou španělštinou. Zejména dámy se pak zřejmě budou bát jít spát, protože pokaždý, když vás ráno bolí hlava... Mimochodem, pana Úchyla (Luis Tosar) a slečnu Krásnou (Marta Etura) můžete vidět pro změnu jako milenecký pár v dramatu La vida que te espera.

• 18.3.2014  23:10

Thajština je divný jazyk a protože nemám z asijské kinematografie nakoukáno zdaleka tolik, kolik bych měl, těžko posuzovat herecké výkony. Přišlo mi, že všichni hrajou divně, ale nevím co z toho je střet civilizací. Zápletka je někde mezi The Game, The Gamer, již níže zmiňovaným Saw a Truman Show. Nic moc oslnivého, ale pár osvěžujících nápadů neškodí (třeba jeden z úvodních úkolů: "Rozplač tři děti na hřišti" je super). Na večer, kdy máte chuť koštovat divné filmy z divných zemí, je to ideální.

• 9.3.2014  00:18

Jeden z těch filmů, které stojí přesně mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Molh by to být průměrný thriller s nepříliš oslnivým rozuzlením, ale zajímavé prostředí a jistá dávka autenticity ho posouvá z průměru do nadprůměru. Zejména pro lidi, co mají rádi Woodyho Harrelsona, vlaky a vodku (splňuju všechny tři kritéria).

• 21.2.2014  21:39
    NON-STOP (2014)

Liam Neeson by prostě neměl lítat do Evropy. A taky nevím, proč se to vlastně jmenuje Non-Stop. Zbytek v recenzi.

• 6.2.2014  13:31
    Odvážné palce (TV pořad) (2009)

Poslouchám teprve tak rok, tudíž kombo Baldýnský + Fuka nepamatuju. Nechápu, co tady v hodnocení mají proti Ivě Přivřelové, já ji mám rád, i když jsem si ji z rádia představoval malinko jinak. Míň hipsterský než konkurenční Čelisti na Wave, se kterými vytváří dokonalou rovnováhu v českém filmově-podcastovém univerzu. A POŘIĎTE SI, SAKRA, NORMÁLNÍ RSSko. Dík.

• 25.1.2014  23:54

Zatímco první díl byl poněkud triviální a nikterak oslnivá teenagerovská vyvražďovačka s podprůměrnými triky, dvojka je totální katastrofa. Takže když v jedničce byla dystopická společnost jakýmsi doplňkem a více méně zástupným důvodem proč hodit ty nebohé děti do arény, tady se z ní pomalu stává hlavní téma. A ukazuje se, že ona zotročená společnost fungovala jen v případě, kdy byla jen namalovanými kulisami a sama jednoduše neobstojí. Nesmyslů je tam jako máku a atmosféra totalitní společnosti úplně chybí. Jako obvykle zdatně sekundují slabé triky, nepřesvědčivé herecké výkony a velmi slabé dialogy. Trojka bude masakr, držte se.

• 25.1.2014  23:45
    Pot a krev (2013)

Film roku.

• 18.11.2013  04:22
    Volný pád (1993)

(SPOILER a navíc vlastně nehodnotím film, ale jeho fanoušky) Všeobecně nepříliš povedený film interpretují jeho příznivci jako okamurovské pomrkávání ("Říkat to nahlas nemůžu, ale všichni víme, jak to je.") a vzdychají, že by si taky rádi občas vyrazili ztlouct pár Číňanů (Vietnamců), negrů (cikánů) nebo muslimů (kohokoliv kdo má na hlavě šátek nebo ručník), ale nemůžou. Místo lítosti nad mizerně namalovanou freskou rozpadající se lidské osobnosti se sami stylizují do role bílých obětí a chtěli by to svým usurpátorům (rozuměj menšinám) naložit, tak jako to dělá ne přesvědčivý Michael Douglas. Závěrečnou úklonu směrem k tomu, že Douglasův Foster je vlastně psychopat pak berou jako povinnou úlitbu Holywoodu a úplně míjí, že to vlastně bylo původním vyzněním filmu. A je to, mimochodem, slabý film.

• 3.9.2013  20:31

Měl jsem tu neuvěřitelnou možnost podívat se na tenhle skvost v leónském kině (spolu s kojenci, batolaty a tak) v originále se španělskými titulkami. Je to tuctový horor a jako každý horor (až na výjimky) je to nesmysl. Bohužel ani efekty, kamera nebo střih nevykročily z průměru. "Vynikaly" však prakticky všechny hlavní postavy - a to mimořádnou nesympatičností a všeobecným hereckým neumem. Přihoďme triviální protestantskou agitku ("They are not baptized, it's gonna be difficult.") a pošleme tuhle kravinu do pekla, kam patří.

• 4.8.2013  13:32
    Street Kings (2008)

Keanu v jedné z nejlepších rolí, i přes tuctovou zápletku se podařilo udělat pár dobrých twistů a překvapení a hlavně je to celé velmi dobře obsazené, zahrané, zrežírované a otrikované. Dokonce to není ani nijak nehorázně dlouhé a odsýpá to jak má. Nadprůměr ve velmi přecpaném žánru s malým bonusem v podobě Hugha Laurieho.

• 4.8.2013  13:28
    Oko dravce (2008)

Shia se vám může líbit jak chce, ale tohle je prostě slabší kus ze stáda paranoidní sci-fi. Co ušetřili na hercích, utratili za efekty, které jsou v pohodovém průměru. Jednoduchá zápletka a příliš mnoho nesmyslů v ději (včetně debilního počítače, který je nejenom hnusný, ale i opravdu nepočítačový). Takřka dvouhodinová stopáž pak posouvá průměrnou jednohubku do podprůměru.

• 4.8.2013  13:22

Keanu Reeves hraje největšího ňoumu pod sluncem, který ale vlastně není takový ňouma, jak by se zdálo. A tak nazkouší Čechovův Višňový sad, aby mohl vykrást banku, za jejíž vykradení byl neprávem odsouzen (!). Divná artovina, ale má to rozhodně své momenty, zejména dobře napsané dialogy.

• 4.7.2013  22:46

Měla to být blbost plná hvězd a akce. Blbost to je, hvězdy taky má, ale když přijde na akci, je vidět, že nějakej ten desetimilionek chyběl.

• 11.6.2013  21:28

Blbost.

• 9.6.2013  08:52
    Spojenec (2006)

"Odpovídáte podezřelé výškou, věkem a velikostí košíčků." "Takže jsem porušila Odstavec 34 - Dvojité D?" Řemeslně oddřená žánrovka s pár dobrými nápady a skvělým hereckým obsazením.

• 2.6.2013  22:00
    Mariňák (2005)

"Co vůbec děláš v armádě?" - "Ztratil jsem se po cestě na vejšku."

• 1.6.2013  17:33
    127 hodin (2010)

V hlavní roli kámen.

• 18.5.2013  13:18
    Hanna (2011)

Zklamání. Místo parádní bournevky podivný nelogický nesmysl. Chjo.

• 22.4.2013  14:00
    96 hodin (2008)

Qui-Gon Jinn by vůbec neměl jezdit do Evropy. V Berlíně (Unknown) to dopadlo ještě dobře, ale tahle pouť za záchranou panenství Ztracené Maggie Grace dopadla jako obstojně trikové, ale jinak po všech stránkách debilní béčko. Hvězdičku přídávám za střílení nevinných manželek zkorumpovaných francouzských důstojníků. Takže za dvě a už nikdy víc.

• 15.3.2013  22:12

"Don't eat the fucking candy." - Jeníček (Jeremy Renner) a Mařenka (Gemma Artertonová) v parádním akčním ztělesnění pokroucených pohádkových fantazií Tommyho Wirkoly. Příběhově je to béčko, ale šlape skvěle, stejně jako převody na Mařenčině dvouhlavňové kuši. Snad jediné, co bych přisypal, je ještě víc hutnějších hlášek. Not-so-guilty pleasure!

• 9.3.2013  01:55

Jasné škemrání o Oskárka, ale nakonec dostal jenom za zvuk. Agentka Maya je suchá jako troud, ostatních postav si taky skoro nevšimnete. Režisérka Bigelow si nevšimla, že jí ve filmu chybí pořádný příběh. Mark Strong to nezachrání. Skvělou výpravu a pokusy o realistickou odtažitou filmařinu oceňujeme, ale příště prosím s dějem a ne ve třech hodinách.

• 3.3.2013  13:54

Prvních třicet minut celkem ok, dokud nepoznáte, že ten scénář jde do prdele a že lepší už to nebude.

<< předchozí 1 2 3 4 5