T2

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 135 269 403 537
    • 23.4.2018  22:37
    Hostiles (2017)

Rozpočet $39miliónovTržby USA $29,815,215Tržby Celosvetovo $35,421,000Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Režisér Scott Cooper si robí meno na takom drsnejšom príbehom trende. A ide mu to, oporu má vo výbornom Bale-ovi, tomu sedí ošlahaný zadumaný kapitán, tápajúci v hriechoch minulosti. Cooper nás nešetrí a hneď na úvod to rozbehne dosť brutálne, príbeh sa premení na psychologickú drámu, kde hneď niekoľko postáv bojuje zo svojimi hriechmi zo zdeptanou mysľou, hľadá útočisko ktoré nikde nie je ani nebude. Musí stavať na maličkostiach a možno sa niečo stane. Až do konca ide o dosť vypätú drsnú westernovú drámu, kde akákoľvek nádej na lepší zajtrajšok stále uniká pomedzi prsti a na každom kroku prináša len bôľ, utrpenie. /80%/

• 22.4.2018  23:08

Obraz ľudskej mentality v odľahčenom ponímaní. Šikovne zostavené, výber dievčat na miss fakt excelentný pod psa. /70%/

• 22.4.2018  07:59

Rozpočet $30miliónovTržby USA $44,947,622Tržby Celosvetovo $78,547,622Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Môže byť. Takéto filmy z nejakou tou záludnosťou, premysleným plánom pri vykrádaní bánk zaujme, či už vo vážnejšej či aj miestami odľahčenej polohe. Butler konečne v takej normálnejšej úlohe, kde nie je príťaž, kde mu sedí jeho odvalení buranský prístup. Dejovo sa stále niečo deje, miestami niečo príjemne strhne, či pobaví a prestrelky majú grády. Takže troška zo súdka filmov ako Heat či The Town. /80%/

• 19.4.2018  19:18
    The Titan (2018)

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $35,000▐ Netflix sa púšťa do zaujímavých projektov ale nie vždy to dokráča do úspešného konca. Rozbeh určite upútal, zmena alebo premena človeka do nehostinných podmienok mesiaca Titan, kvôli osídľovaniu je spočiatku fajn. Potom sa to zmení na nejaký psycho, či horor thriller kde to začne škrípať a záverom to je len akosi seknuté do prázdna. /40%/

• 19.4.2018  16:53

Rozpočet $62miliónovTržby USA $57,992,782Tržby Celosvetovo $284,777,291Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Rovnako ako ostatné mládežnícke naháňačky od Hry o život až po Divergenciu (o tých čo padli na hubu hneď na začiatku aj škoda hovoriť), to upadá v strašnom strereotype, v suchopárnosti, doslova obohraná platňa 100x videných scénok, ktoré už nemajú čím prekvapiť. Herecky prázdne, nemá to čím dojať, upútať, akcia rutinná, hlášky rovnako. Proste Wes Ball sa po režisérskej stránke od prvého dielu nikam neposunul, skôr zaspal na rutinnosti. Jedine technická stránka má slušnú úroveň ale to asi tak všetko z pozitív. /45%/

• 14.4.2018  12:31
    12 Strong (2018)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $45,500,164Tržby Celosvetovo $62,928,960Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Návrat Ramba do Afganistanu, tento krát ale príde zachraňovať túto prašnú vypriahlu zem ale 12 amerických hrdinov. Podľa ukážky to vypadalo dosť dobre, akčne, ale ani neviem čo tu je pútavé, lebo réžia je nenápaditá, suchá, herci nemajú čo skoro hrať a to obsadenie tam je dosť zvučné. K tomu niektoré scény, troška nezmyselné, hlúpučké. /40%/

• 13.4.2018  16:36
    1922 (2017)

Vôbec žiadna lahoda od Stephena Kinga. Ide o slušnú psycho depku, doslova horor. Na škodu tu je hlavne dosť chladné, odťažité podanie, ktoré si proste nedokáže podmaniť diváka a ide úplne okolo neho. Surové to je a dosť, prvky hororu sú dosiahnuté a hlavne spracované s citom, len celková celistvosť tomu chýba. /50%/

• 13.4.2018  16:30

Rozpočet $20miliónovTržby USA $40,852,824Tržby Celosvetovo $62,812,974Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Je to už taká obohraná príbehová schéma, kde ako výraznú stopu zanechajú zvieratá a to už nehovoriac hlavne pri záchrane Krista. Animačne to je v norme, znesiteľné, hlavne že to nie je dejovo nejako príliš otravné. /55%/

• 10.4.2018  12:15
    Accident Man (2018)

Adkins je momentálne kráľ akčných béčok a v pohode to vie okoreniť, dejovo v pohode, akcia šlape, nechýbajú hefty a haluze /60%/

• 10.4.2018  12:13

céčková bejkovina ako vyšitá /15%/

• 8.4.2018  20:37

Rozpočet $84miliónovTržby USA $172,961,432Tržby Celosvetovo $420,241,250Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ __Fenomenálne! Famózny muzikál!__ Krásna choreografia, chytľavé piesne, výborný herci, samozrejme Hugh Jackman vládne a citeľne si to užíva. Dejovo pútavé, dobové, nechá to zaspomínať na rovnako výborný Moulin Rouge. Neveril by som že to môže byť až taká muzikálová pecka, ktorá ani na chvíľu neodradí, nestratí vašu pozornosť. Dokonca aj taký Zac Efron tu je v pohode a asi po piatich rokoch si našiel nomálnu znesiteľnú úlohu a nehrá už otravného spratka. Hudobne to je dynamické, úžasne to dotvára obraz. Je mi troška ľúto že som to prešvihol v kine a spätne, môžem povedať že pre mňa ide o film roka 2017. /100%/

• 5.4.2018  22:59

Rozpočet INR 450miliónov ($7miliónov)Tržby USA $2,172,000Tržby Celosvetovo $134,900,000▐ Aamir Khan ako ho už prevažne poznáme v uletenej polohe sa neskôr precíti a stane sa mentorom Tajnej superstar. Dievčaťa z rodiny kde panuje tvrdou rukou otec. Príbeh zaujme, má to dobré nápady, prvky, aj keď nie úplne využité pre fungovanie deja, pútavosti, nuž ak by bol o niečo šikovnejší režisér a využil ponúknutí potenciál, bolo by to omnoho viac významnejšie dielo. /70%/

• 3.4.2018  21:31

Rozpočet $30miliónovTržby USA $36,343,858Tržby Celosvetovo $107,693,850Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Non-Stop vo vlaku. Jaume Collet-Serra a Liam Neeson sa tak trocha stratili vo vlastnom bludisku. Kopírujú to čo už prv ponúkli, len o niečo slabšom vývare - prevedení. Miestami to padá k béčkovitosti ako sviňa. To už fakt všetkým došli nápady a už sa len bezhlavo kopírujú, sakra, sila. /60%/

• 2.4.2018  00:46
    Padmaavat (2018)

Rozpočet INR 2.150miliónov ($33miliónov)Tržby USA $11,846,060Tržby Celosvetovo $68,600,000▐ Sanjay Leela Bhansali vie točiť, predať veľkoleposť, ponúknuť krásny vizuál a dravé či nežné choreografie tancov, tieto aspekty sú jeho doménov. Dejovo to je miestami troška kostrbaté, prípadne zbytočne zdĺhavé, či dokonca aj nezrozumiteľné, pripomína to Trójsku vojnu. Sultan občas pôsobí dosť bláznivo, uletene, postavy na jednej aj druhej strašne splívajú herci sa strašne na seba podobajú. Samozrejme Deepika Padukone tu vládne, strháva veľkú pozornosť. Nie je to dokonalé ale taký priemer to spĺňa. /70%/

• 2.4.2018  00:32

Rozpočet $150miliónovTržby USA $117,836,723Tržby Celosvetovo $485,136,723Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Trailer, skôr prinášal obavy než nejaké terno (niečo podobne sme tu už mali - Speed Racer, bol fajn ale široké publikum nezaujal) ale Steven Spielberg stále vie a skĺbenie herného CGI s hravým detským svetom mu vyšlo. Do toho tie korporačné boje o trh, konšpirácie, súťaže, dravá ohlušujúca akcia, či dráma, všetko zaobalené v dokonalosti. Využíva to veľa herných či filmových motívov. Jednoznačne poteší Železný obor a prekvapí hororová vsuvka z Osvietenia, to bol fakt šok. No a na to že nefrčím na nejaký konzolových hrách som si to nadmieru užil. Je to údernejšie než Tron. Technicky zvládnuté, hmatateľné, poukazujúce aj na digitálnu-netovú dnešnú dobu. Jazda ako sa patrí a taká príjemná filmová udalosť. /videl v kine: 100%/

• 2.4.2018  00:18

Rozpočet $28miliónovTržby USA $72,110,659Tržby Celosvetovo $130,560,428Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,409,047Tržby za predaj DVD v USA $3,128,176║ Klasické nevyrovnané a miestami otrepané pokračovanie, ktoré niekedy zbytočne moc tlačí na pílu. Príchod matiek (alebo lepšie povedané babiek) je akurát tak otravný, nie zábavný. Pár dobrých zábavných vecí sa tu nájde ale ináč to väčšinou dosť zadŕha. /45%/

• 1.4.2018  13:56

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $5,527,000▐ Mladý, praštený, zhulený a úchylný, ďalšia zbytočná tláchačka. /35%/

• 29.3.2018  00:22

Rozpočet $68miliónovTržby USA $24,449,754Tržby Celosvetovo $55,003,890Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Dosť chladné podanie, chýba tomu lepší nadhľad, určite správne odľahčenie, kto sa v tomto filme nájde a vychutná si ho? Alexander Payne je proste mdlý režisér, na uspanie dobrý. /40%/

• 29.3.2018  00:13
    Wonder (2017)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $132,422,809Tržby Celosvetovo $298,714,696Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Ak si odpustíme nejaké tie rušivé momenty ako obsadenie Owena Wilsona, ktorý tam až tak nesedí ide o dosť solídne natočené drámu. Je pochopiteľné že pri danom rozpočte sa vsadilo na bývalé hviezdy, u Owena to škrípe na druhej strane zas Julia Roberts tu sadne výborne. Príbeh chlapca, ktorý pre určité zdravotné problémy žije vo svojom svete vstupuje do náručia školy a samozrejme nevyhnutného opovrhovania a šikany. Dá sa povedať, že príbeh je dobre vyskladaný, netlačí sa zbytočne na pílu, má to dobré silné okamihy a príjemnú gradáciu. Ako taká rodinná citová oddychovka to je takmer dokonalé. /80%/

• 28.3.2018  23:59
    Fruitvale (2013)

Rozpočet $900,000Tržby USA $16,101,339Tržby Celosvetovo $17,385,830 ▐ Trocha taká nešťastná náhoda a je z toho hneď veľká dráma. Režijne a herecky slušne zvládnuté. /65%/

• 27.3.2018  00:19
    Ferdinand (2017)

Rozpočet $111miliónovTržby USA $83,907,127Tržby Celosvetovo $292,493,608Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Námet dobrý ale nie úplne využitý, miestami tak troška kostrbaté, či fádne. 20th Century Fox a ich animačné štúdio Blue Sky sa tak trošku zasekli a točia už len čistý priemer za posledné roky (Rio 1+2, Doba ľadová 5), je to už len také kopírovanie toho čo sme videli a progres žiadny. Animácia v pohode. /65%/

• 27.3.2018  00:09
    Maxinožka (2017)

Rozpočet $30miliónovTržby Celosvetovo $45,099,491▐ Na tú každoročnú záplavu animákov a hlavne neskutočne podobných dejových schém sa tento vlasatý úlet dá celkom príjemne zniesť. Nájde sa tu hneď niekoľko podarených nápaditých úsekov v rámci načrtnutej témy, ktoré pobavia, animačne na úrovni. /60%/

• 26.3.2018  23:59
    Balerína (2016)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $24,702,560Tržby Celosvetovo $106,055,487▐ Na to že to nerobilo žiadne elitné animačné štúdio (Pixar, DreamWorks, 20th Century Fox, Sony) tak ide o dosť podarený počin. Dejovo pútavé a zábavné, pekná choreografia, dobré zasadenie do určitého obdobia v Paríži a animácia na veľmi slušnej úrovni. /70%/

• 26.3.2018  23:32
    Coco (2017)

Rozpočet $175miliónovTržby USA $209,358,338Tržby Celosvetovo $769,438,847Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA /80%/

• 19.3.2018  20:15

Rozpočet $26miliónov║ V rámci série Cloverfield najslabšie, škoda, nebolo to úplne na zahodenie ale chcelo to sa s tým viac vyhrať. Má to rezervy v réžii ale i u hercov. Technicky ešte v norme. /55%/

• 18.3.2018  16:24
    Annihilation (2018)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $29,594,743Tržby Celosvetovo $29,594,743Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Alex Garland opäť skvelý, uchopil zaujímavý sci-fi námet, podal ho svojsky a hlavne pútavo. Žiadne veľkohubé sci-fi ale komorná dráma o vzájomnom chápaní svojej podstaty, bytia, miesta na Zemi. Miestami mrazivá až temná atmosféra. Zmutovaní medveď teda dal zabrať. /75%/

• 18.3.2018  16:13

Rozpočet $25miliónovTržby USA $5,775,178Tržby Celosvetovo $12,650,000▐ Ako to len môže dopadnúť keď sa Clooney spojí s bratmi Coenovými. Máme tu ďalší bizardný film, ani nie čiernu komédiu, skôr čiernu drámu, ktorá načrie hneď niekoľko tém - rasové nepokoje, využívanie rodinných príslušníkov na poistné podvody. Herecky dobre zahrané, retro atmosféra splnená, aj keď len filmový priemer, ktorý sa ale oplatí vidieť. /60%/

• 18.3.2018  15:59
    Bajkeři (2017)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,182,000▐ K čomu sú dobré tieto tupé pubertálne výlevy založené na prízemnom bytí dnešnej mobilnej doby. K tomu tu máme buď prázdne postavy, doslova tí mladí sú v tých úlohách dobrí ako stádo zombii. A Celeste toho tiež moc nenamelie, pokiaľ nehmká pri hre na gitare. K tomu hneď celá plejáda praštených či úchylných postáv, humor prízemný. /10%/

• 18.3.2018  08:07

Taká Slovenská verzia Dvanásť rozhnevaných mužov /70%/

• 16.3.2018  22:29
    Tvář vody (2017)

Rozpočet $19,4miliónaTržby USA $61,888,637 Tržby Celosvetovo $152,658,617Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Tento film žiadna jednoduchá "fantasy" slasť ale návrat ku koreňom studenej vojny a do toho nám krásne vstupuje môj obľúbený netvor z dobrodružného filmu Netvor z Čiernej lagúny. Guillermo del Toro sa doslova predvádza a prekvapuje ako dokáže zo skĺbením týchto tém pracovať. Dokonca dokáže ísť za určité hranice a vsunúť tam nejaké tie sexuálne úchylky, potreby či dokonca nádych romantiky. V podstate si berie príklad zo starých filmov o tomto netvorovi a jeho vývoji, ktoré boli natočené ešte v 50.rokoch a vznikli tri filmy a dosť zaujímavé. Technicky opäť bravúrne, masky prvotriedne. /95%/

<< předchozí 1 2 3 4 135 269 403 537