T2

prechodné bydlisko = kino

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 139 278 416 554
    • 5.5.2020  14:58

Rozpočet $7miliónovTržby USA $26,441,782Tržby Celosvetovo $47,315,959Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Taký samoúčelný guláš všemožného, nemá to pevnú pôdu pod nohami, mieša to všetko možné až nemožné, až to je fakt nemožné. Tie postavy sú strašne prvoplánové, nesympatické, komu na nich vôbec záležalo. /35%/

• 5.5.2020  14:46
    Sviňa (2020)

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $2,861,102▐ Kde bolo, tam bolo... Pekne sa ukazujeme svetu ako krásne sociálne vieme vládnuť. No veru máme tu veľmi pôsobivý námet, ktorý sa odráža od skoro všedného života v našej utešenej republike a je len na každom čo si z toho zoberie ako reálne čo zapôsobí, ako čo funguje v zákulisí politiky. Hneď od úvodu to slušne upúta, prichádza jeden dobrý chod za druhým. Mariana Čengel Solčanská to tento krát na politickú notu zvláda dosť dobre. Nie je to nejak zbytočne rozklieštené, rozhárané, príliš zmatečné. Herci to prevažne ustoja, zvládajú svoje party. Najviac sa ukáže Jozef Vajda, ten sa teda priam dokonale zhostil svojej postavy Wagnera (Kočnera). Malé výhrady mám len k buranskému vyjadrovaniu niektorých postáv, niekedy tých nadávok aj cez príliš. Ináč som bol až nečakane dosť spokojný. /65%/

• 5.5.2020  14:37
    Krok za krokem (TV seriál) (1991)

Rozpočet $-miliónov║ Z rodinných seriálov asi to naj čo vzniklo. Pohotový, trefný humor, dobre napísané a typovo dobre vybrané postavy. Skvelá oddychovka. /85%/

• 5.5.2020  14:32
    Poslední chlap na Zemi (TV seriál) (2015)

Rozpočet $-miliónov║ V prvom rade upištané, uplakané, priam nesympatické postavy, k tomu prevažne dosť trápny, až prízemný humor. Zatiaľ dosť sklamanie. /35%/

• 3.5.2020  17:50
    Rekap (2019)

Čiernobiely obraz je v pohode, sám o sebe už navodí ako takú ponurú atmosféru, rovnako tak vynikne doprovodná hudba, ktorá ale dáva viac na vrch než samotný ponúknutý príbeh, tam sa to proste nestretá s hudbou v takom rozmere akoby som si želal. Pri ponúknutom ako takom príbehu sa to chcelo o niečo viac vyhrať aby konečný výsledok mal razantnejší aj obsahovo celistvejší dôraz, význam. Občas to akoby nestíhala správne snímať kamera, hlavne pri prechode po chodbách kancelárií, či pri určitých úkonoch ako keď zdvíha ten tajomný skrkvaný papier zo zeme, príde mi to ako nesúlad, počítam že nie zámerne. Ako celok ma to proste nedostalo. /45%/

• 3.5.2020  16:50

Rozpočet $-miliónov║ Priam samoúčelná akčná jazda. Niekto tu chce v likvidovaní konkurovať Johnovi Wickovi. Chris Hemsworth je na prvý pohľad skôr sympaták, než hromotĺk, jeho dramatická poloha a snaha o ňu vždy vyznie skôr smiešne ale tak nejaký ten príbeh to asi musí mať, veď nemôže chýbať dramatické pozadie aby to malo aký taký náboj. Ináč po tej akčnej stránke to je riadne sústo, likvidácia vo veľkom, kvôli jednému faganovi padne za vlasť niekoľko desiatok ľudí. Poteší aj dobrá prehľadná kamera. /70%/

• 3.5.2020  16:45

Rozpočet $49miliónovTržby USA $60,477,943Tržby Celosvetovo $120,624,994Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,080,219Tržby za predaj DVD v USA $3,588,166║ O niečo málo stráviteľnejší klon trápneho Jumanji a je tam cítiž aj takého Indiana Jonesa celé ladené pre tých menších. Príde mi to ale skôr také utrápené, než pohodové dobrodružstvo. Nepomôžem si ale niektoré postavy to tam dosť kazia svojou bezhrančnou tuposťou a rovnako tak aj obsadenie tých deciek, spolužiakov moc nesadlo. /40%/

• 3.5.2020  16:35

Rozpočet $25miliónovTržby USA $36,001,502Tržby Celosvetovo $50,401,502▐ Tak toto mi sadlo, takéto smutné príbehy ma dostanú. Väzenská téma a bezprostredná americká nenávisť voči černochom. Veru je asi z čoho vyberať, v tej slobodnej amerike sa veru majú ľudia ako v raji, a odsúdia bez problémov toho kto im "je trochu nesympatický" a vojde im do cesty, heh, nuž smola. Smutný ale silný príbeh o tom ako sa nakladá so zákonmi medzi papalášmi, tí čo ich majú velebiť ich najviac zneužívajú, no krása a smutná realita. Michael B. Jordan v ďalšej dobre vytipovanej úlohe. /80%/

• 3.5.2020  16:27

Rozpočet $9miliónovTržby USA $17,273,059Tržby Celosvetovo $22,088,533▐ Destin Daniel Cretton je pre mňa taký režisérsky objav roku. Milo prekvapil výberom jeho námetov na film, zakladajúcich sa na skutočných udalostiach. Plusom je jeho pútavé podanie, vie pekne zaobaliť a predať príbeh, aj keď na prvý pohľad dosť ťažký komplikovaný. Dokáže príbeh patrične vyhrotiť aby nakoniec vyčaroval silné emócie. Rovnako tak aj výber hercov, kde svoje nadanie potvrdzuje Brie Larson, ktorá ozaj má čosi do seba, len aby sa moc neviazala na komerčné flákoty. /75%/

• 3.5.2020  16:15

Rozpočet $5miliónovTržby USA $15,347,654Tržby Celosvetovo $21,282,967Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Skôr vizuálne podmanivé než nejako zvlášť dejovo pútavé, taký dosť komorne podaný horor, ktorý to ale nejak zbytočne neprestrelí a zbytočne netlačí na pílu. Necháva diváka nasávať tú ponúknutú ponurú patinu. /60%/

• 3.5.2020  16:13
    Drsný šerif (TV seriál) (2012)

Rozpočet $-miliónov║ Po prvej sérii mi to príde skôr len tak nie moc výrazný priemer, moc strhujúcich vecí sa tam neudeje, postavy sú prevažne skôr také mdlé, nestrhnú. /55%/

• 2.5.2020  09:41

Rozpočet $-miliónovTržby USA $17,303Tržby Celosvetovo $22,594▐ Na to aká konina to mohla byť tak to v celku zaštimovalo. Herecká dvojica si v konečnom výsledku dosť dobre sadla, aj keď na začiatku to vypadalo dosť nekonzistentne. Morena Baccarin je stále šmrtnc a motáčik Freeman k nej s tým deficitom omdlievania zapasoval. Taká pohodová mierne uletená komédia. /60%/

• 2.5.2020  09:36
    Narušitel (2019)

Rozpočet $8miliónovTržby USA $35,419,122Tržby Celosvetovo $36,599,361Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Ošuntelí Dennis Quaid terorizuje nových obytníkov svojho bývalého sýdla. Úvod ešte v norme, rozbeh nie je zlý ale postupne to začne otravovať, postavy rovnako, začne to byť dosť tuctové, v konečnom výsledku skoro vyprchané. /50%/

• 2.5.2020  09:29
    James Cameron: Příběh sci-fi (TV seriál) (2018)

James Cameron a ďalší jeho významní kolegovia od fachu a nie je ich málo (Spielberg, Lucas, Scott, Nolan, Del Toro) spomínajú na vplyv pri tvorbe ich zásadných diel, ktoré sa stali kultovými záležitostami. Nejde to nejak rázne do nejakej hĺbky či dlhosiahlých rozborov, ide skôr o také skôr pohodové posedenie s priateľmi a ich postojoch k danej téme. /90%/

• 1.5.2020  11:05
    Jmenuju se Earl (TV seriál) (2005)

Rozpočet $-miliónov║ Na prvý pohľad praštené ale všetko tu tak pekne trefne zapadá a účelovo zabáva, má to v konečnom dobrú myšlienku. Dobre napísané postavy, dokonca aj Joy, ktorá pôsobí v prvom dojme otravno ako vred tu má svoje miesto a robí dobrú kulisu pre tú zvrhlú srandu. Banda podesov čo baví vo veľkom. /90%/

• 26.4.2020  15:17

Rozpočet $90miliónovTržby USA $204,417,855Tržby Celosvetovo $419,074,646Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Trpel som ako sviňa. Som neveril že by to bolo horšie než predošlí diel a bolo a rázne, jedna suchá scéna natočená v ako že v lesku striedala druhú ale tá prázdnota, neefiktivita, no neveril som. Nechápem ten úspech v kinách. Všetko čo sa tam odohráva mi príde maximálne tak trápne a ani akcia nie je žiadna slasť. Martin Lawrence vypadá už na pohľad strašne a hlavne s tou tlstou hlavou ako kíbel. Dokonca aj ináč prevažne duchaprítomný dosť konzumný borec Will Smith mi tu príde dosť planý, nevýrazný. No a na vrch tu už je len ten ich doprovodný tím, ktorý je úplne podes trápny, priam nesympatický, otravný, taká Vanessa Hudgens tu je ako päsť na oko lúzerka, ktorej asi horko ťažko napísali akýkoľvek dialóg len aby čosi zapotila. Fakt som trpel a dopozeral som to dokonca až na štvrtí krát, fakt zle, utrpenie. /20%/

• 26.4.2020  15:10
    Malé ženy (2019)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $108,101,214Tržby Celosvetovo $206,006,503Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Herecky nie zlé, ten výber sa dá ale tá dejová roztrúsenosť, skoky v čase mi dosť vadia, dokiaľ si uvedomím že sme zas v inom období skočí to zas inde, takže dosť roztrieštené. Nuž Greta Gerwig asi nebudem moc šálok kávy. /60%/

• 25.4.2020  16:56
    Lov (2020)

Rozpočet $14miliónovTržby USA $5,812,500Tržby Celosvetovo $6,512,500Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Samotný nápad, nie je zlý, podobné vyvraždovačky sme tu už mali, možno o niečo účelovejšie (Hunger game, Hard Target). Samozrejme na záver aj príde nejaké to vysvetlenie, objasnenie, prečo to ako že podnikli tamtí trubadúri, tie čistky. Nuž ale príde mi to také necelistvé, rozhárané, strelené od boku, netrefné, mňa to minulo. No a trochu ma nahnevalo že tam Emma Roberts bola len na skok, úplne zbytočne sa tak ukazovala. /45%/

• 25.4.2020  16:49
    Frčíme (2020)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $61,555,145Tržby Celosvetovo $103,181,419Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Pixar, Pixar, asi som mal až moc veľké očakávania, nakoniec to dosť pripomenie uletený svet Shreka (hlavne posledné dva nie moc vydarené diely). Ako nájde sa tu zopár dobrých nápadov, scénok čo pobavia, peknej animácie, či emočne citlivého záveru ale nedostane to vlnom rozsahu ako by sme si želali, strašne to príde už také okukané a hlavne zasadenie fantasy do modernejšieho sveta. /75%/

• 25.4.2020  16:43
    Bloodshot (2020)

Rozpočet $45miliónovTržby USA $10,021,787Tržby Celosvetovo $28,428,855Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Ďalšia tuctová akčná bejkovina s Dieselom, nič nové, už sme tu mali niekoľko krát podobné hrdinské eskapády. Ako nenáročná akčná výplachovka fajn, neurazí, Eiza González je šmrnc, no a rutinná réžia nedá nič na vrch. /55%/

• 25.4.2020  16:36
    Apollo 11 (2019)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $9,039,891Tržby Celosvetovo $15,342,353▐ Aj keď už ubehlo cez 50 rokov od pristátia na Mesiaci stále to má svoje čaro. Dokument dosť podrobne ukáže ako to celé prebiehalo, je z toho cítiť pocity, nadšenie, či nervy zúčastnených pri tejto obrovskej vesmírnej akcii. Je tu nasnímaných veľa pekných záberov. /75%/

• 22.4.2020  15:27
    Byl jednou jeden... život (TV seriál) (1987)

Výborní nápad spraviť o ľudskom tele kreslený seriál kde je všetko vysvetlené formou akú pochopí aj dieťa, moc poučné. Vidieť že aj Francúzi vedeli točiť prv aspoň kreslené seriály na úrovni, o dnešnej dobe škoda hovoriť. /85%/

• 18.4.2020  19:53
    Gentlemani (2019)

Rozpočet $22miliónovTržby USA $36,296,853Tržby Celosvetovo $114,996,853Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Ritchie je späť, opäť pláva vo svojich uletene zvláštnych vodách. Zamotaný dej, plný vychytávok, hecovačiek, úderných scén, aj keď skoro prvú polovicu filmu som mal problém sa v tom nejak nájsť, uchopiť to. Keď tá rozjarenosť vetiev opadne začne v druhej polovici filmu zber ovocia, proste začne to chrliť, sypať, jednu vydarenú, vyšperkovanú scénu za druhou. /75%/

• 18.4.2020  19:40

Rozpočet $84,5miliónaTržby USA $84,158,461Tržby Celosvetovo $201,858,461Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Už ten samotný prestrelený názov filmu hovorí sam za seba. Rovnako tak dopadá aj film, ktorý sa im postupne rozpadá pod rukami, až samotné finále to úplne odpáli a pochová. Je to celé uletené ale nie úderné, akcia dosť slušná aj keď sama o sebe samoúčelná. Miestami sa chceli priblížiť komorne brutálnemu Joker-ovi (2019), veď ten mal úspech, tak prečo tam nejakú tu ponurosť nepretlačiť ale tu tie brutal výstredné scény (face lift, nadradeno vyžiadaní striptíz nejakej chudinky na stole v bare) pôsobia ako päsť na oko, fakt zle, len udivene čumíte, prečo to takto zbytočne kazia a diváka zbytočne dráždia a zhnusia. Zbytočnosť. /45%/

• 15.4.2020  16:37

Rozpočet $-miliónov║ Nehovorím že sa nesnažili ale je to také dosť nezáživne, povrchné, proste tá amatérskosť z toho srší, dejovo prvoplánové, herecky slabé, najlepšie tu dopadli nakoniec kostýmy a plagáty k filmu, ináč strata času. /30%/

• 15.4.2020  16:29
    Záchranáři L. A. (TV seriál) (2018)

Rozpočet $-miliónov║ Prvé diely dosť dobré, strhne to, má to náboj, spád, zachranári vyriešia veľa prípadov, niekedy ako na bežiacom páse. Do kelu ale postupom času riadna tukačka na čelo, "spoiler" aby kapitán hasičov tu je utajený niekoľko násobný vrah, vďaka tomu že nešťastne vypáli celú bytovku plnú ľudí (samozrejme že sa k tomu neprizná, stačí len očisteč pred farárkom) a klído pído si vedie svoju zbrojnicu ďalej, ďalej jeho zostava mužatka - lesba a riešenia jej životných sporov s manželkou (bleeé), potom opleštený playboj, ktorý prefíkne každú čo mu príde pod ruky, na záver v pohode fungujúci aziat ktorému prerazí lebku roxor a po pár dňoch je späť v službe, k tomu im asistuje príjemná afro policajtka, ktorej sa po pár rokov pekného manželstva skurví manžel s iným chlapom a to majú spolu dve utešené deti, fopa ako sviňa a zostava priam ako hovado! Po prvej sérii to balím, dosť praštené miestami, mimózne a tých buzerantov / lesbý tu je fakt nadmieru príliš. /55%/

• 7.4.2020  21:21
    Pod vodou (2020)

Rozpočet $80miliónovTržby USA $17,291,078Tržby Celosvetovo $40,882,928Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Bol som zvedavý, takéto podmorské dobrodružstvá ma bavia a aj rozbeh to malo dosť solídny. Dokonca latová Kristen Stewart ani nejak moc nevadila, nezavadzala. Prvá tretina mala teda dobrý náboj, celkom to štymovalo. Skľučujúce prostredie, katastrofa na každom kroku, dobrá kamera, napätie, išlo to, potom na rad prichádzajú tie skoro neviditeľné príšerky, čo sa kde tu mihnú, príde na neprehľadnosť a je skoro po všetkom ako tak vybudovanom. Postupne to strácalo dych. Ako keby sa vyčerpal rozpočet a nebolo už za čo točiť. Najhoršie je že okrem nie moc výrazného Cassela tu nikto nijak zvlášť nevynikne, takže nakoniec najväčší tahúň je Kristen, ktorá tiež nedokáže ten trň z päty vytrhnúť. Pre mňa nakoniec skôr sklamanie, ktoré v konečnom výsledku nič zvláštne neponúklo. /45%/

• 5.4.2020  17:50

Rozpočet $-miliónov║ Postava Martina Riggsa proste chýba, už to nie je ono. Nemá to tie správne grády, na ktoré sme boli zvyknutý pri predošlích sériách. Aj keď nie je to až tak úplne zlé ako som pôvodne očakával pri účasti Seanna Williama Scotta, ktorého ksychtenie až tak moc nemusím už odjakživa, tu sa vcelku dá zniesť ale náplasť na danú absenciu to nie je. /55%/

• 31.3.2020  16:09

Rozpočet $-miliónovTržby USA $144,254Tržby Celosvetovo $3,764,219▐ Na Nemcov prekvapivo dosť sústredená réžia, aj keď zameraná skôr na jednú osobu ale aj tak ten výcvik upúta a dá sa povedať že primerane schladý. Troška iný pohľad na zákulisie vojny. /75%/

• 31.3.2020  16:04

Rozpočet $-miliónov║ Dejovo veľmi vyhrané, nápadité, je úžasné ako sa v tej dobe tunajší tvorcovia vyhrali s cestovaním v čase a prekrývaním časopriestoru, dobrá haluz. /70%/

<< předchozí 1 2 3 4 139 278 416 554