T2

prechodné bydlisko = kino

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 133 266 398 530
    • 16.7.2017  23:33

Rozpočet $45miliónovTržby USA $31,886,361Tržby Celosvetovo $50,379,019Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Režisér Peter Berg naďalej prekvapuje, konečne sa naučil zdatne režírovať. Po Deepwater Horizon tu máme od neho ďalší drsný bonbónik podľa skutočných udalostí. Je to takmer taký polodokument. Využíva vo filme aj skutočné zábery a výborne dramatizuje dané situácie, má to gradáciu a hustú atmosféru. Herecky to tiež povie svoje. Veľká spokojnosť a normálne sa teším čo ponúkne ďalej. /90%/

• 14.7.2017  19:49

Rozpočet $150miliónovTržby USA $62,050,285Tržby Celosvetovo $106,267,890Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Vojna medzi ľudmi a opicami je na prvý pohľad lákavá (aj podľa ukážky) ale nakoniec ide o psychologický boj, kto s koho sa skôr poddá, či zlomí. Vojnu tu máme na vedľajšej koľaji, takže akcie si tu moc neužijeme, na tomto sa tu veru nestavia. Ide skôr o dobre vystavanú drámu. Troška je škoda že malé dievčatko putujúce s opicami nie je až tak silne cítiť v deji, mohlo to tam mať silnejší podmaz. Trikovo opäť skvelá práca, je na čo pozerať, niektoré detaily až neskutočné. Prekvapí aj celkovo navodené pomalé tempo vyprávania s dlhými zábermi ale na film, ktorý ma cez dve hodiny to uletí ako voda. V celku spokojnosť aj keď prvý diel nebol pokorený. /videl v kine: 80%/

• 10.7.2017  21:46

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $47,818,000▐ Tak už aj Francúzi kopírujú, tentokrát Mexický film Bez návodu(Instructions Not Included). Škoda že nejak bezúčelovo, nemá to správne grády, dosť na silu tam funguje dramatická vložka a ani tie zábavné úseky moc nedostanú. Herecky akési bez zápalu, malá je podarená ale to je asi tak všetko. /40%/

• 7.7.2017  20:01

Rozpočet $175miliónovTržby USA $208,270,314Tržby Celosvetovo $469,370,314Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Úvod bol taký neslaní, nemalo to nejaký extra náboj, začal som mať obavy že to bude zas niečo na silu kuchtené. Domáce videa Petra Parkera boli takmer bez šťavy. Postupne ako nám je približovaná táto postava tak si na nového herca Spidermana juniora chlapca zvykáme. Naladíme sa na určitú škáru zábavnosti, na nejaké tie kúsky, testovania, vylomeniny, či nemotornú akciu. Iron Man mi tam ale moc nesedí, rovnako ako jeho šofér, tých by som vypustil. To už skôr Michael Keaton bol zaujímavejší, aj keď zas ide v celku o ľahký scenáristický nástrel, proste o dej ktorý nemá až tak moc čím strhnúť. Našťastie ten mladistvý mód študákov tu ako tak funguje, ich frky, kiksy, či Parkerové zaľúbenie do pohľadnej potmavšej dievčiny a v rámci ako takej uvoľnenosti a zábavnosti to má bližšie k Ant-Manovi, takže sa to dá dobre zniesť. /videl v kine: 80%/

• 7.7.2017  19:45

Rozpočet $80miliónovTržby USA $169,042,150Tržby Celosvetovo $465,267,958Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Akosi nám postupne dochádza dych v tejto sérii v podstate ako asi u všetkého čo sa točí na nekonečné pokračovania. Našťastie to nie je tak suché ako samotný film Mimoni (2015), kde to fakt nefungovalo tak ako by sme si priali. Tu aspoň zažijeme koľko toľko podarenej zábavy(podarené spev mimoňov a ich väzenská podmanivá návšteva) a samozrejme ako vždy boduje aj roztomilé trio dievčat. /videl v kine 2x: 70%/

• 4.7.2017  23:03

Rozpočet $18miliónovTržby USA $2,402,004Tržby Celosvetovo $41,681,746▐ pekná sucharina, bez poriadného náboja /25%/

• 3.7.2017  22:50

Rozpočet $40miliónovTržby Celosvetovo $832,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $294,910Tržby za predaj DVD v USA $1,003,427║ Neviem kde ten slušný rozpočet minuli, jedine že by sa na imdb.com mýlili. Je to taká proste béčková produkcia, kde triková stránka je doslova mizerná a biedna. Rovnako tak dopadá aj všetko naokolo lepené proste z toho čo je k dispozícii, je tam cítiť lacné prevedenie, slabá výpravnosť. Príbeh rovnako až tak nemá čím dostať do kolien a to má v rukách dosť silnú tému. Herci nehrajú najhoršie, lenže ani nemajú moc čo predviesť. /40%/

• 30.6.2017  23:08
    V pasti (2016)

Rozpočet $10miliónovTržby USA $6,900,335Tržby Celosvetovo $10,174,000▐ Čistá rutina, ktorá nemá čím zvláštnym prekvapiť. /40%/

• 28.6.2017  22:49

Rozpočet $22miliónovTržby USA $64,321,890 Tržby Celosvetovo $193,070,974Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Film má veľmi pekný námet, na rodinný film ako stvorený. Troška horšie to je ale z výsledným spracovaním, ktoré sa 2/3 filmu drží v nejakej ako keby nevtieravej úrovni, postavy sú len zľahka nastrelené nestrhnú, psíci sú fajn, aj z daného uhľa psieho rozprávania to nie je zlé tam to v celku funguje. Občas príde aj na nejaké hravé či zábavné scény. Našťastie posledná etapa to akosi všetko zachráni a necháva o dosť lepší dojem než by divák očakával, takže záver boduje a takmer dojme. /70%/

• 27.6.2017  23:01

Rozpočet $16miliónovTržby USA $2,429,989Tržby Celosvetovo $3,800,000▐ Ďalší čudesní western s ponurou atmosférou. Herecky je to doslova nabité lákavým obsadením, lenže dejovo to je nehybné povrchné, samozrejme herci hrajú to čo sa týka ich úloh ale pre diváka úplne nepútavá téma, kde sa moc toho neudeje a celkovo to vyznie skôr do prázdna, chladne bez prínosu, šoku, či zhnusenia, proste čohokoľvek čo mohla táto snímka vyvolať. /40%/

• 27.6.2017  00:01

Rozpočet $175miliónovTržby USA $68,475,562Tržby Celosvetovo $267,675,562Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ No do kelu, na čo je dobré tvoriť takýto prázdny popcorňoví produkt. Malá výhoda je, že to je aspoň o niečo pozerateľnejšie než štvrtý diel. Zas sa budem opakovať ale na čo tam je Michael Bay furt učupený, keď točí takýto dejoví balast až hrôza. Ako triková a vizuálna stránka je úžasná, 3D efekt tiež, dobre sa na to pozerá aj na novú Megan Fox (Laura Haddock) vychutnáva si fakt detaily - Bay by mal radšej natáčať nejaké porno filmy tam by mu jeho vizuálna úchylka išla delikátne. Nuž ale k tomuto filmu, tu si musíme pretrpieť akýsi Bayov dejoví trip s bonusom od okruhlého stolu kráľa Artuša. Najlepšie keď tam začnú splietať piate cez deviate, kto všetko je zapletené s rodinou Witwických až to nemá ani len kúsok zmysla. Úplné dejové strieľanie od pása. Keby to aspoň nepreháňal s tou minutážou, k tomu tých robotov už pekne pytvoria, fakt sa z toho stáva paródia ako hrom. Od tretieho dielu to rapídne padá dole. /videl v kine 3D verziu: 40%/

• 26.6.2017  23:43
    Smrtihlav (2017)

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $703,000▐ O niečo dejovo obširnejšie podané než Operácia Anthropoid ale v konečnom výsledku tiež uspokojilo len tak aby sa nepovedalo, či že priemer. Ide skôr o rutinnú réžiu, rovnako tak herci nedajú nič viac na vrch, určite od Jasona Clarke by som čakal o niečo viac. Na druhú stranu zopár úsekov tu má celkom slušný podmaz. /videl v kine: 55%/

• 26.6.2017  23:31
    Auta 3 (2017)

Rozpočet $175miliónovTržby USA $99,882,893Tržby Celosvetovo $141,995,358Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Návrat k osvedčenej značke. Nový McQueen je opäť grafická delikatesa, dobre sa na to pozerá, len škoda je že dejovo to opäť nemá až tak čím prekvapiť a vsádza na klasickú mentorskú dejovú šablónu. A samozrejme stret z modernou technológiou na cestách teda na závodných trasách. Ako dejovo sa to dá zniesť a baví to ale na Pixar to je akosi málo a akoby sa im už nechcelo tvoriť do hĺbky akoby stratili svoj obrovský tvorivý potenciál. V podstate sa strácajú úrovňou vyprávania v ostatnej animačnej konkurencii. Momentálne však všetky štúdia dosť stagnujú a ponúkajú strašnú rutinu. Jedinou výnimkou je asi Disney Animation, kde mali hneď niekoľko vydarených kúskov(Na vlásku, Ľadové kráľovstvo či Ralph rozbi to). Veru za posledné roky mal Pixar len dva silné produkty a to Toy Story 3 a V hlave. Nuž dúfam že sa ešte naštartujú a časom ukážu že nezaspali na vavrínoch. /videl v kine: 80%/

• 25.6.2017  22:11

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $336,668▐ určite som čakal od tohto dokumentu trošku viac, z jednej strany je pekné že sa tu sleduje ako tvoril svoje domáce videá a hudobné klipy ale je škoda, že nebolo viac priblížené o jeho filmovej tvorbe, nejaké rozhovory s ním, príhody, mohlo to byť pútavejšie podané, niektoré úseky sú príliš zdĺhavé a málo výrečné /55%/

• 14.6.2017  23:38

Rozpočet $175miliónovTržby USA $38,336,926Tržby Celosvetovo $134,936,926Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Už jeden komerčný prešľap s Arthurom tu bol. História sa opakuje a ani na druhý krát táto legenda nepovstala. Aj keď film ako fantasy nie je zlý. Práve naopak, na to ako odrádzala ukážka k filmu to dokáže v celku príjemne upútať. Má to slušný náboj, aj vďaka dobrému prestrihu scén a doprovodnej hudbe, má to proste svoju dynamiku. Troška je škoda, že sa občas Guy Ritchie nechá uniesť a robí tam zbytočné dejové výtrty a niektoré komické vsuvky nemusia zapasovať. Záver je troška zle urvaný, tam sa veru ešte mohol vyhrať. /videl v kine: 75%/

• 14.6.2017  23:26

Rozpočet $230miliónovTržby USA $138,963,912Tržby Celosvetovo $603,610,177Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Prevažne pekný vizuál, pokiaľ sa tam moc nepchá CGI-čka, pár zábavných scén ale príbeh taký zľahka nastrelený nie moc pútaví, 3D k ničomu. Aj keď je to o niečo lepšie než predošlí diel ale ako celok to nemá až tak čím upútať. Najviac ma bavil úsek s mladým Sparrowom. /videl v kine 3D verziu: 55%/

• 14.6.2017  23:14
    Mumie (2017)

Rozpočet $125miliónovTržby USA $56,526,710Tržby Celosvetovo $295,626,710 Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Nie je to dokonalé ale je to aspoň v medziach zručne natočené. Alex Kurtzman si odbil takpovediac takú rutinu, je to pozerateľné. Herci aj keď nehrajú svoje najlepšie úlohy sú znesiteľný. Triky a akcia ujdu, občas pobaví aj nejaký ten frk, či útok obživlých. Možno na škodu je príbeh, ktorý nemá nejaký lepší rozsah, hlavne v druhej polovici. /videl v kine: 70%/

• 10.6.2017  21:06

Rozpočet $80miliónovTržby USA $175,750,384Tržby Celosvetovo $310,850,384Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Stavebnica LEGO v komiksovom svete opäť boduje, využíva potenciál a baví. Bžudna ako sa patrí. /90%/

• 6.6.2017  23:11
    Život (2017)

Rozpočet $58miliónovTržby USA $30,234,022Tržby Celosvetovo $98,905,061Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Mohlo to byť aspoň remeselne zvládnuté a mohlo to byť fajn sci-fi sústo ale réžia je len ako keby poletujúca vo vzduchoprázdne, bez poriadneho miesta, zázemia, pevnej pôdy pod nohami. Chýba tu poctivé napätie a rovnako tak moc nenadchnú ani herci, moc nevtiahnu do deja, dosť to kazí aj naivný prístup pri ohrození života. Mix Votrelca a Gravitácie proste nevyšiel. Pre mňa určite sklamanie. /45%/

• 5.6.2017  23:03
    The Shack (2017)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $57,386,418Tržby Celosvetovo $93,501,393Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Tak keď sa to zoberie s patrčným nadhľadom celkom fajn film na to do akej témy načrel. Aj keď ide o dosť smutnú tému, opierajúcu sa o dosť smutný životný osud. Otec opilec, týranie, zlé detstvo, k tomu zmiznutie dcéry ale potom sa to nasmeruje k uzdraveniu takpovediac utýranej duše. Je to v celku šikovne podané, dá sa povedať s určitým citom nespútanej fantázie. Herci fajn, Worthington sa v poslednej dobe zas slušne ukazuje. Vizuálne farbisté, podmanivé. Na kresťanský film dobrá práca a to žvásty o bohovi a biblii fakt nemusím. Takže v rámci filmového média pozerateľné. /70%/

• 3.6.2017  21:58
    Wonder Woman (2017)

Rozpočet $149miliónovTržby USA $346,644,475Tržby Celosvetovo $708,444,475Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Dúfal som že sa konečne odrazíme v DC od dna príbehového blata po roku 2016, keď to proste neišlo ale neide to aj naďalej. Máme tu až strašne podobný klon Captain America 1 v ženskom prevedení. Áno Gal Gadol je moc moc sympatická ale tam to všetko začína aj končí. Herecky je veľmi slabá ešte že má tak peknú tváričku a príjemný úsmev. Dejovo ide už o 100x prevarenú kašu, ktorá už fakt nechutí. A hlavne pri tom, keď dej sa nikam zvlášť neposúva a sledujeme v dlhých pasážach toporné dialógy o záchrane sveta. Postavy dosť do prázdna a ešte keď nabehne verbovanie tímu podivínov - nímandov ako hrom ach ehhh, smutné, tragické a hlavne nekomické, lebo aspoň to to chcelo byť. Veru chýba tomu aspoň tá patričná ľahkosť, ktorá tam silu-mocu chce byť ale režisérka sa v tomto vôbec nevie predať. Triky ako kde niekde aj poslabšie. Aspoň že kamera tu nie je najhoršia, niektoré prelety lesom, či ostrovom amazoniek sú fajn, rovnako tak pri všetkých súbojoch. Negatív by sa tu dalo nájsť dosť. Našťastie tu máme akciu, ktorá chutí, ktorá má grády a je prehľadná. Normálne sa bojím, čo bude zač Liga spravodlivých. /videl v kine: 60%/

• 1.6.2017  22:56

Rozpočet $65miliónovTržby USA $10,378,555Tržby Celosvetovo $22,278,555Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Vôbec nie zlé. Technicky zvládnuté na výbornú. Aj herecky na slušnej úrovni. Kamera a aj akcia upúta. Má to hneď niekoľko silných scén. Ben Affleck sa nestratil ani v úlohe ani na režisérskej stoličke, dobrá práca. Jediné čo je na figu, že sme tu už mali pre porovnanie typovo o niečo veľkolepejšie snímky ako Road to Perdition, Nepodplatiteľných či Krstného otca. A potom sa ťažšie vstrebáva takýto film. /70%/

• 24.5.2017  20:23
    Babadook (2014)

Rozpočet $2miliónyTržby USA $964,413Tržby Celosvetovo $10,312,540▐ Taký skôr nezávislý horor o bubákovi, ktorý má pár dobre vystavaných strašidelných scén ale ako celok to až tak neodrovná. Taký klasický priemer. /60%/

• 22.5.2017  22:34

Rozpočet $85miliónovTržby USA $44,898,413Tržby Celosvetovo $346,147,658Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Strašná bejkovina, normálne si to drží tupú nevýraznú úroveň prvých dvoch dielov. Som dúfal, že aspoň po akčnej stránke to bude troška výživné ale nie, vôbec, dokonca keď taký bijec ako Tony Jaa je nevyužitý, to je hriech. Zbytočnosť ako hrom. Zamrzí aj nenápaditá réžia D.J. Carusa, ktorý doteraz čo to dokázal natočiť, v tom horšom prípade aspoň tuctovú rutinu ale tu kde nič tu nič. Jediné čo tu je viditeľné je prehliadka pekných tváričiek a kaskadérov zaskakujúcich hádam pri všetkých akčných scénach Vina Diesela. /20%/

• 19.5.2017  21:40

Rozpočet $97miliónovTržby USA $73,334,769Tržby Celosvetovo $227,814,263Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Tak ja som si to nakoniec užil viac než som čakal. Veru po tých reakciách čo som čítal, som sa zas obával čo také hrozné na nás Ridley vypustí. Nakoniec vypustil slušnú dusivú atmosféru, napätie a strach. Samozrejme máme tu výdatne naivnú kolonizačnú jednotku osídlovatelov planét, ktorý si chcú skrátiť cestu vesmírom a zakotvia na planéte ktorá im na prvý pohľad ponúkne slušné podmienky na život. Nuž opak sa stáva pravdou a môže začať peklo. Ridley nám dal Prometheusom pekný dejoví nástrel a teraz dejovo nadväzuje. V podstate tu máme taký prechodoví film, ďalšie spojivo v tomto drsnom univerze. Je to taký mix Prometheusa a Votrelca. Dokonca aj po hudobnej stránke. V tomto diely už stavia na základoch ktoré si stanovil a nie je to najhoršie. Ľudia pozemský ani ich tvorcovia už nemajú vo vesmíre miesto. Na scénu nastupuje ničiteľ devastátor Dávid (Michael Fassbender je jasný herecký kráľ, ten jeho chladný chirurgicky presný postoj, brrŕ), ten sa do toho pekne oprel. Všetkých má len za doterný hmyz a chce podľa daných možností stvoriť niečo viac. Experimentuje a ide mu to. Zákernejší a prešibanejší android tu ešte nebol. Veru nakoniec to je dejovo šité na mieru androidovi, ľudia sú tu len figúrky v šachovnicovej partii, ktorá môže mať len jedného víťaza. Pokusy a masaker môže začať. V rámci sci-fi nám Ridley opäť ponúka niečo z toho lepšieho čo nám posledné roky ponúkli alebo lepšie povedané neponúkli. Jeho filmársky štýl vie vždy upútať a ako vždy nám servíruje úžasní vizuál, krásne lokácie, prostredie, kulisy, silnú doprovodnú hudbu aj keď sa vykráda ale k tomuto dielu tie melódie pasujú. A príde aj na vytúženú akciu, dravosť, drsnosť a slušná dávka napätia pri stresujúcej posádke, ktorá sa dostáva každým ich krokom do riadnych problémov. /videl v kine: 100%/

• 16.5.2017  07:24

Rozpočet $150miliónovTržby USA $45,157,105Tržby Celosvetovo $331,957,105 Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ No tie príšerky ma fakt zaskočili, netušil som že sa to bude uberať až tak smerom k fantasy. Osobne som dúfal, že to bude skôr niečo dôstojnejšie o veľkom čínskom múre. Takto to je len laxné tuctové fantasy, ktoré pripomína uletenú "všestrannosť" Paul W. S. Andersona (Pompeje, Traja mušketieri). Našťastie ale Zhang Yimou je ale zručnejší režisér a dokáže sa aspoň vyhrať s vizuálom. Proste film kde sa zas pekne vybláznili kostyméri, akcia taký guláš ale újde, trikovo znesiteľné. /50%/

• 15.5.2017  08:50
    Suburra (2015)

Rozpočet €7miliónovTržby Celosvetovo $5,194,000▐ Prvá polhodinka mi príde taká rozpačitá nesúrodá, necelistvá, príbeh začne na náš chrliť hneď niekoľko postáv, bez toho aby sme sa mali kde poriadne dejovo uchytiť. Našťastie potom sa to rozbehne, začnú čistky, vyhrážania, napätie, postavy začnú mať svoje miesto, začne to dokonca aj gradovať ale ten záver?? Maximálne otvorení a neukončení, hneď niekoľko vetiev ostalo neuzavretých a takto ten pozitívny pocit čo sa začal budovať vyprcháva do prázdna. Určite som čakal ďaleko viac, /65%/

• 14.5.2017  18:59

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $822,000▐ Silný príbeh o tom ako sa musel mladý židovský chlapec - dieťa pretĺkať vojnou zmietanou zemou. O tom ako dostával pomoc aké útrapy si musel zažiť a pokiaľ to je ešte aj podľa skutočných udalostí tak klobúk dolu. V rámci filmového vyprávania je to pútavo natočené, dejovo príbeh sam o sebe neokukaní. Herecky pôsobivé, réžia a kamera na slušnej úrovni. /70%/

• 14.5.2017  16:10

Rozpočet $-miliónovKino návštevnosť Rusko: 20,100,000 (Soviet Union)▐ Milosrdný Rusovia sa s týmto dokumentom pekne vyhrali, škoda že takýto pekný historický záznam nezostavili aj o sebe určite by bolo na čo pozerať. Nuž ale k tomuto dokumentu na všetko prekvapenie ide o takú šikovnú melancholickú príchuť, ktorá neskutočne sadne v tomto výpovednom dokumente. Vypovedané to je z takým odľahčeným čierno humorným podtónom. Samozrejme trefným na mieru. /100%/

• 13.5.2017  19:34
    22 minuty (2013)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $452,036▐ Dobrý filmový námet (zúročení napríklad vo filme Kapitán Phillips), aj keď na koľko sa to držalo reálnych udalostí je otázne. Na prvý pohľad to je skôr taký rambovský film, nie je to natočené najhoršie ale má to bližšie skôr k takej americkej hŕŕ akčnej produkcii, kde sa naráža o naivitu a klišé skoro na každom kroku. Keď sa to neberie, čo ponúka film moc vážne, tak sa to dá prekúsnut. /60%/

<< předchozí 1 2 3 4 133 266 398 530