T2

prechodné bydlisko = kino

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 135 268 402 535
    • 19.1.2018  23:43

Rozpočet $12miliónovTržby USA $27,020,284Tržby Celosvetovo $37,225,000Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Neškodný rodinný film s ktorého trčí troška šablóna ale je v medziach stráviteľný. Reese už mierne stráca iskru ale v danej úlohe ešte ušla. /60%/

• 18.1.2018  22:10
    Jigsaw (2017)

Rozpočet $10miliónovTržby USA $38,052,832Tržby Celosvetovo $102,874,091Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Bojuje to samo zo sebou. Upadajúca séria chce dostať spásonosnú injekciu. Po technickej stránke to ani nie je najhoršie, tam je to v norme, nechutnosti sú zvrátene dostatočne ako ináč, len postavy sú prevažne mdlé, nezaujímavé, vychytralé pasce až tak nestrhnú, záver trošku rozprúdy zmysli a otvori ďalšie dvere (alebo zabuchne) ale chce do nich niekto vstúpiť? /45%/

• 16.1.2018  17:40

Rozpočet $15miliónovTržby USA $29,408,459 Tržby Celosvetovo $39,503,910Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Režisér Martin McDonagh opäť dominuje v tom čo je najlepší, bezprostredná dravosť a dôvtipnosť scén ako na bežiacom páse. Tento krát som dosť spokojný že film berie ocenenia a zaslúžene. Je to dejovo pútavé, nechýbajú trefné scénky, ktoré dostanú do kolien, k tomu výborné postavy, ktoré sa neskutočne dopĺňajú. Rockwell je živel, postavu ma šitú na mieru a Frances McDormand sa tu vôbec nestratí a tiež exceluje. Gradácia deja až do konca, príbeh má odbočky, zvraty, záver taký aký som očakával, režisér sa pohral s našou predstavivosťou. /100%/

• 16.1.2018  00:02

Rozpočet $70miliónovTržby USA $59,281,555Tržby Celosvetovo $123,081,555Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Z Lego video alebo kino filmov mi to príde príliš slabé, málo úderné, či už po príbehovej, akčnej či tej zábavnej stránke. Rodinné hodnoty sú tu dosť na silu natlačené a akcia, ktorá tu je stále je akási bezúčelová od buka do buka. Trvalo mi asi polovicu filmu pokiaľ ma to aspoň trošku začalo baviť. /40%/

• 14.1.2018  23:06

Rozpočet EUR17,214,408Tržby Celosvetovo $9,310,000▐ Riadna bejkovina, ktorá ale miestami dokáže využívať svoj potenciál zábavnosti a dokáže trefne pobaviť. /60%/

• 14.1.2018  10:39
    Zhan lang 2 (2017)

Rozpočet $30,1miliónaTržby USA $2,721,100Tržby Celosvetovo $870,325,439(Historicky najúspešnejší Čínsky film)▐ Čo je moc to je moc! Prvý diel bol aspoň dôstojné akčné béčko, tu to chce by vo všetkom dvakrát pompéznejšie. Takže môžeme sledovať strmý pád dolu. Herecky opäť krásne naivné, jedná akčná scénka strieda druhú, k tomu sa tlačí aj na dramatizáciu, či dokonca na emócie, máme tu aj dosť absurdné scény(ako keď sa auto z hlavnými aktérmi prekotí na kopu mŕtvych tiel po malárii a k tomu sa odtiaľ ani hneď neodpracú naši hrdinovia ale pri nich začnú ešte diskutovať, fakt mimo) ale dokopy tu nič poriadne nefunguje. Dá sa povedať že zlyhanie na plnej čiare. Bezduchý popcorňák. /40%/

• 14.1.2018  10:23

Rozpočet $25miliónovTržby USA $53,496Tržby Celosvetovo $9,560,000▐ V Číne sa pritvrdilo, je to o niečo drsnejšie než býva zvykom z tunajšej produkcie. Čínsky odpoj proti japonským pirátom, ktorý sú v presile, má nejaké tie dobré súboje ale dejovo to je strašne odbité, tuctové a hlavne naivné. /40%/

• 7.1.2018  21:29
    Trumbo (2015)

Rozpočet $15miliónovTržby USA $7,857,741Tržby Celosvetovo $11,418,000▐ Zaujímavá etapa z Hollywoodu, keď sa išlo po krku komunistom. Niekdajší ospevovaný scenáristi dostávajú útrum, je pozoruhodné ako sa s tým vysporiadajú. Určite strhujúce udalosti, herecky zvládnuté, hlavne Cranston fajn, dramatizácia v norme, je to podané skôr v takom ľahšom podtóne, čo je pod taktovkou skôr komediálneho režiséra Jay Roacha očakávané, zvládol to. /70%/

• 7.1.2018  10:30
    Jagga Jasoos (2017)

Rozpočet INR 1.310miliónov ($20miliónov)Tržby USA $861,740Tržby Celosvetovo $12,600,000▐ Taká ako že komediálna krimi bejkoviná ale po hodine som to vzdal, nebralo ma to, dosť mimozne. /40%/

• 6.1.2018  11:01
    Zhan lang (2015)

Rozpočet $12miliónovTržby Celosvetovo $87,000,000▐ Prehliadka bojovej techniky a armádnych borcov z Čínskej ľudovej armády. Akčný film s karate kúskami, kde sa dokonca objaví bijec ako Scott Adkins. Keď sa to neberie príliš vážne, tak sa to dá v celku užiť ale len v rámci skôr takej béčkovej zábavy. Občas tu dosť nohy podráža nejaká ta až prílišná naivita, keď silu mocu musíme zachrániť raneného veliteľa. Technicky to je zvládnuté, tam ani nie je čo moc kritizovať, akčné kúsky a prestrelky dosť slušné. Pre Čínu skoro vlastenecký hrdinský film. /70%/

• 5.1.2018  13:18

Rozpočet INR 620miliónov ($12miliónov)Tržby USA $921,738Tržby Celosvetovo $13,439,480▐ Akčný kung-fu úlet (Indická odozva na Kung Fu Hustle), z bláznivou akciou a celkovo zábavným výzorom na každom kroku, aj keď niekedy troška na silu. Občas sa tam primieša trocha dramatu aby to mohlo gradovať. Hlavným artiklom je že tu ale máme pôvabnú Deepiku Padukone v dvojúlohe, či že je na čo pozerať, dokonca sa predvedie aj v akčnej póze a la Evelyn Salt. Poteší aj niekoľko tanečných kreácii. /60%/

• 3.1.2018  15:31

Rozpočet $-miliónovTržby USA $12,638,526Tržby Celosvetovo $18,500,000▐ Dosť chladne podané, bez lepšieho zápalu, švihu, chýba v tomto prípade aj nejaké to lepšie odľahčenie. Výber hercov do daných úloh dosť trefný v rámci ich pôvodných reálnych podobizní z danej doby veľkého tenisového súperenia. /40%/

• 3.1.2018  15:13

Rozpočet $35miliónovTržby USA $34,393,507Tržby Celosvetovo $140,393,507Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Veru človek ani nevedel čo môže čakať od takéhoto zoskupenia a nakoniec to celkom dobre vyšlo. Máme tu celkom šlušný akčný thriller, kde sa herecky pekne chytili Brosnan aj Chan. Dejovo pútavé a miestami to má dosť dobré grády a samozrejme aj nejaké tie zvraty. /65%/

• 2.1.2018  17:02

Rozpočet $150miliónovTržby USA $91,524,557Tržby Celosvetovo $258,245,550Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Denis Villeneuve sa skalopevne držal predchodcu a opäť tu máme chladný futuristický svet z neskutočne pomalým tempom vyprávania. Technicky zvládnuté, vizuál, kulisy, špičkové, dunivá hudba tu má svoje miesto, škoda že nie je viac akcie lebo keď tu príde na nejaký ten súboj či prestrelku, tak to má iný drive, herci slušne len ten nehybní dej, sakra, sakra, sakra. /60%/

• 2.1.2018  16:50
    Bright (2017)

Rozpočet $90miliónov║ David Ayer a zas policajti, dobre, môže byť ale tie všetko potvory naokolo, no pekný guláš, fantasy zaasdené do dnešného prostredia, no takmer sme tu zas mali Lovca čarodejníc. Ale našťastie herci ujdu, akcia, masky fajn, poteší aj že tam zbytočne moc necpali nejaké trikové efekty ale celkovo ma to proste nedostalo. /65%/

• 30.12.2017  21:14

Rozpočet $50miliónovTržby USA $128,002,372Tržby Celosvetovo $213,116,401Tržby za predaj Blu-ray v USA $8,056,678Tržby za predaj DVD v USA $12,442,264║ Režisér Rob Marshall nie je niekedy ani len slušný rutinér. Niekedy proste len strašne tápa a v tomto muzikály to je čistý boj. Herecky na prvý pohľad by človek povedal, že nadmieru slušné obsadenie ale moc tu až tak nemajú čo hrať, prílišná dejová pasivita a okukanosť. K tomu zubatá Kendricková ako popoluška je dosť priestrel, to nevyšlo. Okrem slušných kulís a ako tak masiek, sa tu moc na čom nie je vyžiť. Ponurá atmosféra a čoraz viac čudesný dej moc toho nedajú. /40%/

• 29.12.2017  23:42
    To (2017)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $327,481,748Tržby Celosvetovo $698,060,882Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Retro patina 80.rokov a Stephen King začínajú byť v kurze. Po seriály Stranger Things tu máme ďalší podarený kúsok. Horor bez jedinej známejšej tváre sa stane megahit, prekoná vo svojom žánre rekordy, sila. Režisér Andy Muschietti to prevažne dosť ustojí a dávky strachu, hrozy, brutality tu máme v primeranom tempe. Je na čo pozerať, dejovo svižné, mladé osadenstvo to zvláda. Podmanivý vizuál a potešia slušné masky a triky. /85%/

• 28.12.2017  22:58

Rozpočet $50miliónovTržby USA $86,089,513Tržby Celosvetovo $216,999,423Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Riadne trápna zbytočnosť. CGI animáky začínajú pomaly upadať. Akoby studnica nápaditosti sa vyčerpala. /15%/

• 26.12.2017  13:43
    Saljut-7 (2017)

Rozpočet RUR 400miliónov ($7miliónov)Tržby Celosvetovo $13,511,000▐ Máme tu Ruskú odpoveď na Gravitáciu. V celku zručne natočenú vesmírnu drámu o záchrane doničenej družice, ktorá by mohla spadnúť do zaludnených miest. Technicky na úrovni a užijeme si tu pár dobre vypätých scén. /60%/

• 24.12.2017  09:35
    Koktejl (2012)

Rozpočet INR 530miliónov ($10miliónov)Tržby USA $1,227,789Tržby Celosvetovo $22,300,000▐ Deepika Padukone to tu teda riadne roztočí ako taká zhýralá rajda od zazobaných rodičov oblieta party, diskotéky a užíva sa ako sa len dá. Postupne sa na ňu usmeje šťastie a nájde si priateľku s ktorou si postupne začína rozumieť a začne hľadať aj iné životné hodnoty. Lenže do cesty im vojde sukničkár a vzťahové rozbroje sa môžu začať. Miestami dráma ale i uvoľnená až praštená komédia, ktorá ako nenáročná oddychovka pobaví. A hlavne poteší, lebo Deepika Padukone a nie príliš známa kráska Diana Penty si dobre sadli a dopĺňajú sa herecky a oči sa dobre nabažia na ich pôvabe. Ich filmový nápadník Saif Ali Khan je skôr tŕň v oku, ten mi tam až tak nesedel. /70%/

• 21.12.2017  20:36
    Dilwale (2015)

Rozpočet INR 1.650miliónov ($27,5milióna)Tržby USA $4,871,263Tržby Celosvetovo $59,500,000▐ Moderná Indická gangsterka, keď sa zo súperiacich klanov na nože, zamilujú potomkovia mafiánskych bosov. Romanca ako vyšitá, akcia nadupaná, vyblískané autá a dráma až do konca. Shahrukh Khan ako akčný hrdina každému naloží, občas potešia nejaké tie uletené scénky, dobre môže byť ako taká oddychovka bez väčších nárokov na príbeh. /60%/

• 21.12.2017  20:22

Rozpočet INR 14miliónov ($0,25milióna)Tržby Celosvetovo $1,090,000▐ Bláznivá romantická komédia, ktorá je miestami viac uletená než by sa patrilo, sú tu aj dobré momenty, občas sa ale v scénkach aj zbytočne prehráva. /60%/

• 21.12.2017  20:08

Rozpočet $35miliónovTržby USA $30,339,633Tržby Celosvetovo $61,082,264Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Herci fajn, tam ani nebolo moc čo pokaziť, máme tú pekne mrazivé prostredie, drámu na každom kroku ako vyšitú, nechýba napätie či dobrodružné scény, len to chcelo obratnejšiu réžiu. /55%/

• 20.12.2017  21:52

Rozpočet $50miliónovTržby USA $51,342,000Tržby Celosvetovo $134,866,593Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Také fajn retro. Hlavne obrazom, občas mimoznou kamerou, ktorá sníma od buka do buka, takmer až dokumentárnym ponímaním a až príliš uvoľneným hereckým prejavom. Ako námet vôbec nie zlé, len chcelo by to lepšiu údernosť, svižnosť a lepšie sa vyhrať s hercami. /60%/

• 20.12.2017  21:47
    Cop Car (2015)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $134,552Tržby Celosvetovo $143,000▐ Taká haluška. Soplaví chalani sa dostanú k opustenému policajnému autu a ich dobrodružstvo sa môže začať. /55%/

• 18.12.2017  23:02

V tomto dokument nám režisér Ridley Scott a hlavný herecký protagonisti priblížia priebeh natáčania. Pripomenú aký vzťah majú k tejto už kultovej sci-fi téme, ktorá ovplyvnila pohľad na sci-fi horor a radikálne ho zmenila. Môžeme tu vidieť priebeh natáčania, nácvik hercov pri zložitých scénach, výber lokácii, tvorbu masiek, trikov či úžasne prepracovaných kulís. __Dokument "Master Class: Ridley Scott" sa dá pozrieť na bonusovej výbave k filmu Alien: Covenant.

• 18.12.2017  22:55

Video dokument od androida Davida pre Weyland Corporation s posolstvom: "Prichádzam k Vám v mieri." Máme tu pohľad na dlhoročný Davidov laboratórny výskum a jeho pokroky vo vytváraný "krásnych" tvorov. __Krátkometrážny film je možné vidieť v sekcii bonusov na Blu-ray Alien: Covenant

• 18.12.2017  22:48

Posádka vesmírnej lode Covenant a ich psychologická príprava na dlhú misiu. Ich odolnosť proti stresu a napätiu sa môže začať... __Krátkometrážny film je možné vidieť v sekcii bonusov na Blu-ray Alien: Covenant

• 18.12.2017  22:43

Spoločnosť Weyland-Yutani a ich výroba syntetika - androida. __Krátkometrážny film je možné vidieť v sekcii bonusov na Blu-ray Alien: Covenant

• 17.12.2017  21:17

Rozpočet $-miliónovTržby USA $531,511,829Tržby Celosvetovo $1,054,811,829Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Rian Johnson troška experimentoval a skúšal pekne mávať, dramatizovať s príbehom. Určite sú to o niečo iné Star Wars, je tu posun vývoja postáv, čo je dobre ale chcelo by to jednoznačne čo to doladiť. Lebo sa nám tu striedajú lepšie úseky s tými slabšími. Občas príde aj na dosť zdĺhavé pasáže a neskutočne mi tam vadila herečka s nosom cez pol plátna. Podľa mňa si Johnson utrhol viac než dokáže spracovať na takýto rozsiahli fantasy kolos. Niekedy mi to príde ako keby došli sily sa ešte o kúsok ďalej posunúť. Príbeh stojí a aj padá na Rey a Kylo Renovi. Miestami sa to ale dobre kryštalizuje, škoda je že tam nebolo o niečo viac cítiť Luka, aspoň tak ako tomu bolo na záver. Dá sa povedať, že aj akcie tu je poskromnejšie, čo je troška mínus, lebo súboj proti červenej ochranke Snakea bola priam delikátna. /videl v kine 2x: 80%/

<< předchozí 1 2 3 4 135 268 402 535