Prcek008

okres Jindřichův Hradec

<< předchozí 1 2 3
    • 11.1.2021  21:56
    Greta (2020)

Zdejší hodnocení mě skutečně mrzí. (Dokument jsem viděl)

• 21.7.2019  19:55
    Lví král (2019)

Film slouží jako nostalgická připomínka dob, kdy jsme vyrůstali a jako muzikál pro novou generaci dětí odkojených na CGI. Plivat na Disneyho, že původní film přejel přes kopírák nemá smysl, hanbu mu totiž nedělá, spíš naopak. A odkazy na původní film typu "tys mě nezastavil" milovníky originálu pobaví. Po asi pěti letech jsem v kině navštívil film s dabingem, neboť texty písní znám z dětství také v češtině a musím říct, že namluvené jsou postavy moc hezky. Z kina jsem odcházel s tím, že toužím být brzy král a hakuna matata je mé životní motto. Čtyři hvězdy zaslouženě.

• 6.2.2018  10:16
    Zázračná planeta II (TV seriál) (2016)

Že se "Planet Earth II" vyšplhala na první místo ve zdejším žebříčku se vůbec nedivím. Dech beroucí záběry, podmanivá hudba a ten nejlepší vypravěč pod sluncem (opravdu se na tento seriál dívejte v originále). Některé scény jsou akčnější, než v jakémkoli blockbusteru poslední dekády. Nechybí humorné momenty a pomocí nejnovější techniky optické stabilizace, vysokého rozlišení a citlivých senzorů namontovaných za objektivy s velkým přiblížením, fascinující vzdělávací detaily. Bez váhání to nejlepší co lze na obrazovkách spatřit.

• 4.9.2017  18:49
    Samuraj Jack (TV seriál) (2001)

Samurai Jack jsou v podstatě dva seriály. První 4 řady jsou epizodní, veselé, tak trochu pro děti, ale artisticky animované, takže poteší oko dospělého diváka. Naproti tomu pátá řada je temný, emocionální příběh na pokračování gradující v epické finále, jaké jsem už opravdu dlouho nezažil. Takže slabší **** za první čtyři řady, silných ***** za řadu poslední.

• 4.12.2016  21:32
    Westworld (TV seriál) (2016)

Velká jména a ještě větší rozpočet. Prašný západ a proti tomu čisťoučká budoucnost. Zbraně, krev a sex. Tohle HBO umí a tak když jsem v prvním díle pod smyčcovým hávem a samohrajícím klimprem rozpoznal "Paint it Black" od valících se kamenů, byl jsem stržen do tohoto světa bezmezné zábavy. I když v průběhu je to vlastně trochu nuda, na konci každého dílu se těším jak malý kluk na další. Celkově má seriál gradující tendenci, tak uvidíme jak to brácha velkého Nolana a jeho crew zvládnou zakončit.

• 13.10.2015  21:25
    Všemocný (TV seriál) (2015)

Z letošních dvou seriálů, které svou kriminální linku zavěšují na úspěšné starší vědeckofantastické snímky, dopadl právě Limitless o mnoho lépe. Nepůsobí jako parazit, ale funguje samostatně, hlavně díky vesele laděné hlavní postavě. Celé to hraje na lehčí notu, no a Debra je stále stará dobrá Debra (i když se jmenuje Rebecca). Vydrží-li nasazená úroveň, myslím si, že s Brianem Finchem se budu setkávat pravidelně.

• 21.8.2015  20:00

Pokud čekáte promyšlené pokračování prvních dílů, budete zklamáni. Pokud totiž počítadlo filmů v jedné sérii vyskočí na číslici 5, je jasné, že tvůrcům jde především o obsah vaší peněženky, nikoli o vaše intelektuální uspokojení. Pokud ale čekáte příjemnou popkornovku s Árným, který ví, že vážná léta už má za sebou a tak nezbývá, než dělat si ze sebe srandu, závěrečné hodnocení dopadne o mnoho lépe. Zvolil jsem tedy druhou možnost a světě div se, nebyl jsem zklamán, ba dokonce jsem se bavil.

• 2.3.2015  21:17
    Upstream Color (2013)

Po geniálním Primeru jsem čekal další promyšlenou filmovou hříčku. Ale tohle nechápu, opravdu ne.

• 9.12.2014  23:31
    Vynález (2004)

Po opětovném shlédnutí musím film obdařit pěti hvězdami. I ty situace, které se zprvu zdály neopodstatněné mi nyní dávají smysl. První část, kde čtveřice matfyzáků staví "přístroj" se mi líbila už napoprvé. Ale druhá část, je to proč film vlastně vznikl. To kde se hraje s časem, zprvu zdánlivě opatrně v krabici, v garáži a ve skladu. Ale po podrobném prozkoumání jednotlivých scén se teprve začíná rozplétat mozaika časových konstrukcí Arona a Abea, kteří pilují situace v několikanásobných iteracích časových smyček. Na rozdíl od mainstreamových filmů, které trpí potřebou vysvětlovat situace polopaticky aby i Jarda z Horní dolní měl radost že film pobral, zde je odhalení velkoleposti ponecháno čistě na zvídavosti diváka, který může pátrat po těch nejdrobnějších detailech, jako zvuk nahrávky v pozadí, či sluchátko v uchu. Jednoznačně film doporučuji každému kdo se rád nimrá v časových smyčkách a paradoxech a nebojí se film pustit dvakrát či třikrát.

• 18.9.2014  00:00

Jaká to výborná komedie a dokonce s bezvadnou hudbou. Možná že ten divoký západ není úplně k ničemu.

• 9.6.2014  23:05
    Žralokonádo (TV film) (2013)

Celou dobu jsem váhal proč tomu lidé dávají 5 hvězd. Žádný příběh, žádná logika, už vůbec žádná fyzika. Ovšem záverečné scény trhají bránici tak nehorázným způsobem, že nelze hodnotit jinak. Prostě jasná špička mezi braky. Pokračování si rozhodně nenechám ujít.

• 12.3.2014  13:44

Zhýčkaný Abramsovými dvěma filmy jsem se rozhodl objevit počátek tohoto fenoménu. Hned zezačátku mě překvapilo jak staří jsou představitelé hlavních rolí v porovnání s restartem a jak se tam "nic" neděje. Ale po přivyknutí jinému způsobu vyprávění (podstatně méně explozivnímu) si mě příběh podmanil a mě nezbývá než uznat, že i stará banda má něco do sebe.

• 12.2.2014  10:11

Jen díky geniální scéně "Machines: They're full of kids" dávám 3 hvězdy. Zbytek je nudný, možná až nechutný.

• 11.2.2014  15:56
    Upíří deníky (TV seriál) (2009)

Díky TV Nova se mi poštěstilo vidět asi 3 díly tohoto stmívání na pokračování. Nyní velice lituji těch několik desítek ztracených minut.

• 11.2.2014  00:01
    Enderova hra (2013)

Patřím k těm, jež jsou knihou poznamenáni a celou dobu ve mě hlodala myšlenka: Věděl bych vůbec o čem film je, kdybych jí nečetl? Příběhová kastrace je zde vidět opravdu na každém rohu, od zredukování snad stovky bitev na dvě, až po kompletní vynechání pozemské linie. Postavy si k vám nestihnou najít cestu a tak s nimi můžete v závěru stěží soucítit tak jako v knize. Na druhou stanu, v detailech je film velice přesný, sci-fi scény jsou pěkně natočené a díky tomu je film relativně stravitelný. Pokud se tedy adaptace někomu líbila, určitě doporučuji knihu přečíst.

• 6.2.2014  00:07

Jen trocha rádoby mytologie poslepovaná hromadou cgi a naprostým pohrdáním fyziky.

• 28.12.2013  18:14
    Zpátky do školy (TV seriál) (2009)

Na takovou školu bych opravdu chtěl chodit, protože škola je asi tak to poslední o co tam jde.

• 23.12.2013  00:16
    Doteky osudu (TV seriál) (2012)

V prvním díle Jake říká, že vzorec se stále opakuje. Bohužel tak tomu je i v celém seriálu. Každý další díl je jen derivát předchozího. Pokaždé vystoupí nové postavy, které se díky "ovlivnění vyšší silou" nějak dají dohromady. Zrovna tak hlavní postavy si člověka nepodmaní. Kluk který nemluví ani se neusměje, nepříjemná sociální pracovnice a tatík, co vykonává "vyšší vůli" aniž by věděl proč či jak? Navrch autoři vyhrabali učebnici matematiky a nalistovali Fibonacciho spirálu, protože vypadá cool a dá seriálu říz? No opravdu dává, ale jen v reklamě. Dál už je to jen důkaz, že ne všechno co obsahuje magická čísla stojí za to,

• 14.12.2013  22:06

Nevypnout televizi mě donutil jen Daniel Jackson. I přes to, že zachránil svět před katastrofou, film samotný se katastrofou stal. Ne ovšem globálních rozměrů jako například některé perly od Asylum.

• 8.6.2013  21:31
    Procitnutí (TV seriál) (2012)

Po epizodě "Say hello to my little friend" jsem nucen dorovnat hodnocení na plných 5. Seriál, který kombinuje kriminálku s prvky mysteriózna, psychologie a sociálního dramatu si mě naprosto omotal kolem prstu.

• 4.5.2013  23:14
    V Bruggách (2008)

Čekal jsem něco jako výborný Ritchieovský Snitch nebo Lock, Stock..., ale tenhle film nemá ani za mák podobný černý humor. Nemá totiž žádný humor. Ke konci má zajímavě zamotaný příběh, který ovšem končí bez rozuzlení a zanechá vás ještě zklamanější, než jste byli po hodině více méně prázdného úvodu. Jediným kladem tedy zbývá pohled na belgické středověké město, kvůli kterému jste si ale film nepouštěli.

• 1.3.2013  10:07

Tento způsob mluvy zdá se mi poněkud nešťastným.

• 17.2.2013  20:08

Děsná ptákovina (vlastně motýlkovina), ale na těch 5 minut to člověka zabaví. Napětí v závěru mě donutilo ke 4 hvězdám,

• 15.2.2013  07:46
    Velká ryba (2003)

Nejlepší Burtonovka vůbec. Dokonalé filmové vyprávění, skvělé obsazení obvzlášť Ewan McGregor. Perfektně vykreslené postavy a celkově příjemná atmosféra. Opravdu 100%ní film.

• 9.2.2013  20:43

Po dlouhé době animák, který nevaří z vody, má příjemný "přátelství-podporující" děj a velice rozmanitý oldschoolgames svět. PS. Nádraží v routeru a cestovaní kabely němá chybu.

• 28.1.2013  18:43

Daného prostředí by se dalo využít podstatně líp, než jen k laciné lovestory. Nelogika čouhá na každém rohu, technické zpracování je ovšem na úrovni. Něco jako volné pokračování ovšem akčnějšího a lépe natočeného charakteru bych uvítal.

• 27.12.2012  23:10

Nikterak zajímavá zápletka vs. Úderné tempo, rychlá kola, sem tam nějaký vtip a rocková hudba = 4*.

• 9.12.2012  12:14

Vynikající dokument o několika lidech a jejich společnostech, bojujících proti zarytému obchodnímu systému se spalovacími auty. Možná dokonce lepší než první díl o EV1.

• 19.11.2012  20:16

Možná až příliš krátké.

• 16.11.2012  19:20
    Roming (2007)

Bolek je tu jediným motorem , bohužel velmi slabým motorem.

<< předchozí 1 2 3