Morzael

Šéfredaktor ComixZone.cz

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 14.3.2019  23:11

Jižanský Twin Peaks bez napřirozena. Snad jen s nadpřirozeně černým humorem.

• 14.3.2019  07:59

Rozhodně lepší než druhá série, ale k působivosti první série to má ještě daleko. Na třetí sérii určitě vyniká styl narace. Prolínání tří časových linií je konečně něco inovativního a zajímavého. Provedení je navíc přehledné a vy vždycky víte, kde na časové ose se zrovna nacházíte. Zároveň je taky zajímavé, že vlastně nejde ani tak o samotný případ jako spíš o lidi, kterých se dotkl a jejich zkažené životy. Poslední, co stojí za vypíchnutí, jsou herecké výkony a dojemné momenty ze života dvou světem sežvýkaných detektivů. Na druhé straně pak má ale třetí série problém s tempem, které místy člověka vyloženě nudí. Tři časové linie navíc ubírají napětí, protože víte, že v prvních dvou liniích se případ nevyřešil a že to obě hlavní postavy přežily. Třetí série určitě stojí za shlédnutí, bohužel ale nějak nevidím důvod, proč bych se k případu detektiva Hayse měl ještě někdy v budoucnu vracet.

• 3.2.2019  00:37

Jak to vypadá, když si někdo hraje na Tarantina, ale chybí mu na to schopnosti a elegance. El Royale je vizuálně vychytaný film, co se pouze tváří se, že ví, o co mu jde. Úvodní foreshadowing a budování motivů vyšumí do ztracena. Nelineární vyprávění tu moc nefunguje, protože ze začátku působí nahodile a ke konci se snaží marně dohánět, co se zapomnělo divákovi vysvětlit. Takže místo, aby vše plynule konvergovalo k napínavému finále, diváka spíše vyrušuje a násilně láme scény. Není tu ani jeden památný dialog, což je pro film o pár postavách v jednom baráku docela nešťastné. Zkrátka to působí, že měl scénárista/režisér spoustu fajn nápadů, ale nebyl si schopný ujasnit, o čem má ten příběh vlastně být. Ve výsledku je to tedy film, kde se sejde parta náhodný postav, které jsou vám u zadnice, a pak se spousta věcí náhodně posere, konec.

• 18.5.2018  09:00
    Deadpool 2 (2018)

Deadpool splňuje očekávání, která nastavil prvním dílem. Jenže to je asi všechno. Film postavený na jednom gagu za druhým a cool akčních scénách. Neříkám, že je to špatně, zase jsem se dost nasmál. Jenže, kde byl první díl osvěžující metaparodií, dvojka jen tak nějak pokračuje v již viděném. Právě proto nemůžu jít s hodnocením výš, protože vím, že se na Deadpoola 2 podívám ještě tak maximálně jednou a tím ho pro sebe definitivně okoukám.

• 26.4.2018  15:02

Trochu je mi proti srsti dát plnou palbu vcelku přímočaré komiksové řežbě, ale myslím, že tady je na místě udělat výjimku. Od prvního dílu Avengerů je tohle konečně zase něco epicky nevídaného. To nejzásadnější ale je, že to funguje a to chtělo kurva dost umu uřídit tolik nitek z tolika filmů a postav v jednom snímku. Film sice obstojí jako samostatný snímek, ale je spíš jakýmsi velkolepým finále filmového seriálu, který naprosto mění pravidla média. Postavy už nemusejí dokazovat svoje motivace ani charaktery, protože je budovaly posledních 10 let. Film se tak může spíš zaměřit na příběh a motivace záporáka, který byl jedním z nejmilějších překvapení filmu. Z velkého, digitálního hovada udělali jednoho z nejlepších a nejzajímavějších záporáků MCU, kterého je vám skoro líto. Druhým silným prvkem je práce s tématem. Praštěj vás jím hned na začátku a vy si postupně uvědumejete sílu těch slov v následujících dvou nabouchaných hodinách - Někdy je jedno, že jste v právu, že jste na straně těch dobrých, že obětujete sebe nebo své milované, někdy to prostě nestačí, a vy prohrajete.

• 1.4.2018  21:27
    Death Note (2017)

Normálně filmy, které nedokoukám, ani nehodnotím, ale tady udělám výjimku. Do hodiny mě začaly naprosto všechny postavy tak strašně srát, že jsem to musel vypnout. Z geniálního anime, které bylo vlastně filosofickou esejí na téma spravedlnost, je jen trapné teenage drama plné nelogicky jednajících idiotů. Nejsem fanatický uctívač předlohy. Je mi jedno, jestli si uděláte příběh po svém, pokud to má vnitřní konzistenci a má to co nového nabídnout. Tohle je ale naprostá zbytečnost.

• 30.3.2018  00:18

(Kniha čtena krátce před shlédnutím filmu). Jednoduchá a trochu hloupá geekovská fantazie, napsaná ale s láskou k určité látce, se dočkala svojí hollywoodizace. Všechno je ještě jednodušší, plošší a přístupnější pro masy, takže se veškerá láska k médiu ztratila. Z malé plnoštíhlé nerdky je najednou hubená hipsterka s trikem Joy Division a ze sociálně neobratného usmrkance je sebejistý balič. Zábavný, mělo to svý momenty, ale ve výsledku jen další zapomenutelný film (Jo, řekl jsem to - zapomenutelný. I když ti to tak teď přes všechen ten epický digibordel nepřijde, tak schválně, jestli si budeš za rok schopný/á příběh převyprávět.) Takže proč má zde tak vysoké hodnocení? Intertextualita. Aneb jak říkal ve své videoeseji Nerdwriter - měna současného Hollywoodu. Kromě spektakulárních scén divákům ke spokojenosti stačí odkazy na věci, co znají, a nic dalšího už neřeší.

• 28.1.2018  22:24

Bžunda, bžunda, hele, 4 postavy, který jste si během posledních dvou filmů oblíbili jsou mrtvý. Haha, to je ale sranda, Hulk má velký péro, je, podívejte, Hela vraždí Asgard, tak to musíme hodit rychle nějakej vtip, aby si nikdo nemohl myslet, že tenhle film bereme aspoň trochu vážně. Jako zasmál jsem se, nebudu říkat, že ne, ale ta "vážná linka" tu absolutně nefunguje, protože Thor už dávno překročil hranici komedie a dostal se do laciných vod parodie. Tím pádem berete celý film jako jeden velký vtip, který ze svých postav dělá dementy a když už vám nabízí nějaké emoce, nebo nějakou myšlenku, tak jen čekáte, kdy kdo uklouzne po nějakém vesmírném hovínku a rozmaže si ho po ksichtě. Strašná prdel.

• 16.1.2018  02:33
    Coco (2017)

To jako vážně má tohle lepší hodnocení než Kniha života? Smutné. Podle mě jedna z těch slabších Pixarovek. Scénář nebyl tolik originální a přirozený jako obvykle. Naopak místy až moc tlačil na pilu a měl dost vážné díry ve scénáři. Normálně bych takhle přísný nebyl, ale Pixar má u mě laťku hodně vysoko a jejich scénáře beru většinou za vynikající. Vynahrazovat své nedostatky se film snaží netradičním barevným prostředím a možná největším počtem akčních scén ze všech Pixarovek. To bohužel ale nestačí.

• 14.12.2017  03:23

Gratuluji k výkonu Riana Johnsona. Hůř napsaná epizoda tu ještě nebyla. Naprosto zazděná gradace příběhu - aneb když má příběh tři hlavní cíle. Nájezd na bathos následující Marvel Cinematic Universe, kde se vážné emoce schovávají za laciné vtípky. Opět (nešvar součaných filmů) chybějící téma příběhu. Totální neumělectví v práci s character arcama, kdy se vlastně žádná postava nikam neposunula a já jsem se s žádnou o nic víc nesblížil (možná jen s Lukem a to ještě hlavně díky původní trilogii). Ještě tu nebyla epizoda Star Wars, která vlastně nevěděla, co chce říct. Doteď.

• 6.12.2017  21:01
    Pokoj (2003)

Já chápu, že je to tak absurdně debilní, až je to dobrý. Nebo co já vím. Ale mě ten film prostě neskutečně iritoval a těch pár scén, který jsou svým způsobem geniální, mi to fakt nevynahradilo. Celej sbor herců a všechny, co se pod tohle podepsali, jsem měl celou dobu chuť zapálit. Už nikdy víc.

• 23.11.2017  11:18

Na jednu stranu příjemné překvapení na druhou už trochu nastavovaná nuda. U Flatliners se mi líbilo, že tu scénář nebyl líný. Každá postava má svůj vlastní příběh a odlišný charakter. Vše pěkně odhaleno skrze děj a vzájemnou interakci a minimálně přes expozici skrze dialog, ta mi tu vázla snad jen v jednom místě. Dokonce i v jistém smyslu podvržení žánru "nakonec přežije jen jeden" se mi líbilo. Mrzely mě ale laciné lekačky a děj, který od první smrti už neaskaloval, ale vlastně naopak. Tím pádem film tak nějak vyšuměl, protože posledních 40 minut už jste věděli, co bude dál a za zívání jste jen mohli doufat, že to nebudou protahovat. Asi by šlo i lépe stáhnout příběh nějakým uceleným tématem, ale beru i ten pokus, co tu je. Dneska už ani filmy s daleko větším rozpočtem toho nejsou schopné. Takže vlastně docela příjemný film, který měl našlápnuto být něčím víc.

• 20.11.2017  20:09

Přehlídka snad všech klisché highschool dramat naroubovaná na zápletku Twin Peaks. Postavy jsou asi tak uvěřitelné jako zabalení Action Mani a panenky Barbie. Plno nesmyslných situací a naprostá neobratnost v dramatizaci a budování scén. Tenhle díl byl jak příručka, jak nepsat dialogy - poučné, rádoby hluboké, okoukané, nuceně vtipné, uf. Vlastně se divím, že to vůbec drží pohromadě.

• 9.10.2017  23:16

Z něčeho, co odvážně a s hravostí bořilo tradiční klisché špionážních filmů a zároveň si užívalo to nejlepší z nich, se stal jen cool nablýskaný akčňák. Bavil jsem se, ale oproti jedničce jen slabý vývar.

• 4.8.2017  14:09

Skvělá ukázka, že méně je někdy více. Film srážejí zbytečné písničky a zbytečné příběhové linky (Jako k čemu byla pro příběh důležitá smrt Belly mamky?). Film je skoro o hodinu delší než ten původní animovaný a přesto se mu povedlo ztratit to původní kouzlo i budování atmosféry. Byla to taková vizuálně pěkná, uspěchaná nuda. Emma Watson nemůže zachránit všechno, ale hezky se na ní kouká, to zas jo.

• 4.8.2017  12:11

Stokrát radši tohle, kde se hlavní hrdinka i přes své (super)schopnosti sere s padouchama maximálně po dvou a i tak má, co dělat, než zfilmovanou střílečku - Johna Wicka. Konec byl zbytečně překombinovaný, ale jinak parádní akční jízda, vizuálně i zvukově vymazlená. Jen ty "nasprejované" titulky během filmu si mohli odpustit. Ty by se hodily tak maximálně do nějakého rapového teenage filmu.

• 20.7.2017  09:39
    Dunkerk (2017)

Téměř dvouhodinový žaludeční vřed (v dobrém slova smyslu). Film má prostě tak silnou atmosféru, že vydržíte napnutí od úvodních po závěrečné titulky. Velmi zajímavý styl narace, ve kterém jsou všichni hrdinové v podstatě jen anonymní vojáci. Na jejich osobnosti ani životech nezáleží, jsou jen kapka v moři několika set tisícové armády, která se snaží dostat domů. Podtrženo hudbou a úžasnou kamerou se jedná určitě o jeden z nejzajímavějších a nejoriginálnějších válečných filmů všech dob. Bohužel mi tam ale právě ten příběh a hlavní postavy, do kterých bych se mohl vžít, chyběly. Dunkirk totiž není ani tak film s příběhem jako spíš naturalistický exkurz do prostředí a situace.

• 5.6.2017  10:49
    Wonder Woman (2017)

Gratuluju DC k jejich první generické "marvelovce" - fajn zábava, inovace nula, hra na jistotu. Já už jsem asi na tyhle filmy starej.

• 17.5.2017  23:14

Film složený z hlášek, vtipných situací a sympatických postav. Bavil jsem se, jen škoda, že to nemělo příběh.

• 24.2.2017  00:13
    John Wick 2 (2017)

Tak já nevím, je možný, že Keanu hraje ještě hůř, než hrával? Já mu v tomhle filmu nevěřil jedinou větu. U toho posledního rozhovoru (I'll kill them all) jsem se málem rozesmál. Jinak nevím, proč u akčňáků automaticky sequely znamenají jen víc mrtvol. Je tam jedna dobrá bitka, jinak jsem si mohl doma zahrát radši nějakou střílečku a byl bych emotivně a umělecky stejně obohacen. Gradování situace v podstatě nijaké. Aspoň že ten soundtrack byl parádní, jinak průměrná akční střílečka, která zajímavě buduje svůj svět (podivnej svět teda - nikde žádný policajti).

• 28.1.2017  15:57
    Trumbo (2015)

Parádní exkurz do doby připosraného USA, kdy cenzura protínala vše od komiksu po film. Cranston předvádí parádní výkon, scénáristicky je to zvládnuto velmi dobře, plus zbytek hereckého obsazení si svůj kousek chvály taky rozhodně zaslouží. Zejména Louis C.K. a John Goodman, kterej si může připsat do seznamu další kultovní scénu ("Pište si o mých filmech, co chcete! Lidi, co na ně chodí, stejně neumí číst"). Škoda, že si Trumbo neudělal svého času výlet na východ, aby viděl, jak komunismus skvěle funguje pro lid. Na tak racionálního a chytrého člověka mi přišel v tomhle slepě naivní.

• 27.1.2017  22:55

Cestování v čase je už docela vyčerpané téma a tenhle příběh podle mě funguje spíš v literární podobě než filmové. Tím, že ve filmu jsou pořádně tak 4 postavy, vám zakrývání obličejů v některých částech stejně jen napoví, o koho se jedná. Takže od začátku máte tušení, o čem to bude, a čeká vás jen jeden překvapivý twist. Sci-fi průměr.

• 5.12.2016  15:55
    Westworld (TV seriál) (2016)

Westworld je prostě ukázkou výborného storytellingu. Celou sérii si vás vodí dle libosti (aniž by lacině držel vaši pozornost nesmyslným zabíjením hlavních postav ve stylu GoT) a nachytá vás přesně tam, kde vás chce nachytat. Finále vám dá odpovědi na otázky, co jste si za těch 10 dílů nastřádali a naláká vás na další události. Chytrý seriál, který táhne kupředu příběh a ne scénáristické berličky (ale taky se jich tam pár našlo).

• 17.11.2016  16:57

Nevím, jeslti to byl dobře natočený dokument, ale byl to Gaiman a u něj si já prostě nemůžu pomoct.

• 26.10.2016  21:54

Sorry děcka, ale kaleidoskopické efekty nejsou dost na to, aby udělaly z tohohle provařeného a stokrát okoukaného schématu něco víc než průměr. To Marvelovské hraní na jistotu a tvorba filmů "jak pro dementy", kterým musí vše vysvětlit, zevtipnět, nakrájet a předžvýkat a hlavně nechtít riskovat něco nového/originálního mě už začíná celkem srát.

• 9.9.2016  09:35

Tady jsem byl na vážkách, jestli 3 nebo 4. Je to pro mě docela těžký film k hodnocení. Nápad byl super, Emma byla super, vizuál byl super, hudba byla super, ale zas to zabalili do poučně výchovného, tropy nasáklého obalu, který se sice tváří jako něco nového, ale nakonec sklouzává ke všem ohraným klisché. PS: Chcete mi říct, že Královna hackerů hackuje na Macu? :-)

• 3.9.2016  00:50
    Mělčiny (2016)

Ale jo, film si nehraje na nic víc, než je, což je mi sympatické. První půlka je o krásných scenériích a okukování hlavní kočičky (a že je na co koukat), druhá je pak zase jedna velká a dost nesmyslná akce. Ale byl jsem napjatej, tak to asi fungovalo.

• 24.8.2016  09:18

Příjemná akční scifárna, která baví od začátku do konce. Je tam nakousnuto něco z filosfie a hodně mě bavily lidské komorní scény. Na vyšší hodnocení to ale není. Jednak je to prostě něco, co není dlouhodobě zapamatovatelné a výrazné, a druhak je tam zkrátka moc provařených motivů. Kdybych byl fanda Star Treku, přidám ještě jednu hvězdu. Vůbec ale neváhejte na to zajít do kina, je to poctivé sci-fi, které má hlavu a patu.

• 8.8.2016  23:21

Suicide Squad je jako třináctiletá puberťačka s patologickou touhou po pozornosti, co se fotí v podprdě a kalhotkách a sdílí hudební videoklipy kapel, které zrovna letí. Záleží jí jen na tom, aby se líbila, ale při tom je hloupoučká, mělká a laciná.

• 15.7.2016  19:53

Docela dusivý film o farmářském životě na americkém středozápadě. Kouli na noze, kterou si předávají jednotlivé generace téměř cítíte, stejně jako minimum příležitostí se posunout v životě dál a hrůzu ze světa mimo tyhle bezpečné mantinely známého. Zac Efron to zahrál suprově a to hlavní, co bych vytkl, je neobratnost režiséra, který, mi občas přišlo, neví, kdy utnout záběr.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10