Morzael

okres Ústí nad Labem
Šéfredaktor ComixZone.cz

homepage

• 23.7.2015  15:24

Téma smrti je vetkáno od lidské kultury od nepaměti, že by toto ale bylo pro mě zlomové dílo opravdu říct nemohu. Skvělé dialogy, filosofický přesah, zajímavé postavy, to všechno tam bylo, ale ve své strojenosti to bylo přeci jen trochu moc. Nemohu dát plný počet, protože jsem si jist, že Sedmá pečeť pro mě byla pouze jednorázová záležitost.

• 13.7.2015  00:09
    Památkáři (2014)

Na filmu je dobrá maximálně dvojice Murray a Balaban, popřípadě ještě Damonova francouzština. Nezpochybňuji tu historický význam, ani odvahu mužů, kteří se rozhodli chránit symboly naší kultury, ale musím poukázat na to, že film byl prostě nebetyčná nuda. Jednak nulová gradace charakterů ba i jejich nijaké vykreslení, jednak nulové napětí a špatná stavba příběhu, a jednak samotná myšlenka filmu prostě předána nebyla. Těch pár dialogů a monologů, které se o to měly postarat byly prostě slabé, nudné, a vypadalo to, že ani ty postavy jim nevěří. Film mdlý a uhlazený jako Clooney v něm.

• 2.7.2015  22:47

Jo, bylo to super akční, správně ulítlý a od začátku do konce napínavý. Ale na pět hvězd to rozhodně není. Přijde mi, že půlka csfd musela mít z toho filmu úpal, když vidím to hodnocení.

• 28.6.2015  20:57

Tak tohle byla naprosto parádní herecká přehlídka se skvělými charaktery, dialogy a atmosférou. Kdo by řekl, že hodina a půl, 12 herců a jeden pokoj dokáže vykouzlit jeden z nejnapínavějších filmových zážitků, při kterých hltáte každé slovo. Holt stará škola je stará škola.

• 11.6.2015  22:36
    Zátah 2 (2014)

Abych pravdu řekl, nenucená a na nic si nehrající jednička se mi líbila víc. Pořád je tu sice dobrá akce, ale Evans jí narouboval na příliš mnoho zápletek, které nejsou až tak dobré. Plusem dvojky jsou oproti jedničce snad jen záporáci.

• 28.5.2015  00:13
    Chappie (2015)

Kdo by to řekl, letošní sci-fi sezóna je zatím opravdu našlapaná. Musím říct, že Chappie mě za emoce chytl víc, než Ex Machina. Zajímavě zvolené prostředí a postavy, viz zrůdičky z Die Antwoord, a líbila se mi ta gangstarsko/hipstersko/squoterská subkultura. Sice si myslím, že se baťůžkáři ještě nějakou dobu budou radši pohupovat do tónů elektronické (ehm) hudby, než že by vzali samopaly a šli přepadat auta, ale dokážu si to asi i představit. Chappie byl konečně zajímavá verze AI, pro změnu bez zhoubné symboliky konce lidské rasy, a pošahaný soundtrack od výše zmíněné skupiny dotváří celkově netradiční a chytlavou atmosféru. Opravdu zajímavý počin, který osobně řadím mezi filmy o robotech a umělé inteligenci na vysoké příčky. Plus Hans kurva Zimmer.

• 25.5.2015  21:27
    The Man in the High Castle (TV seriál) (2015)

Po shlédnutí musím říct, že seriál má našlápnuto velmi slibně. Provedení a stylizace alternativní reality je opravdu bravurní, postavy zajímavé, zápletky tajemné, uvidíme, jak se to rozjede dál, a jestli má příběh, co nabídnout. Těším se na první sérii.

• 21.5.2015  06:10
    Daredevil (TV seriál) (2015)

1. SÉRIE: Někdo konečně pochopil, jak dobře udělat reálně působící superhrdinský seriál. Parádní akce, sympatické postavy, boření klischoidních situací, dobrý záporák, žádné cinty a zbytečně ufňukané scény. K tomu kupodivu i dobří herci v hlavních rolích. Oceňuji především jednu věc, kterou jsem snad ještě v jiném podobném seriálu neviděl, a sice, že ani hlavnímu záporákovi vše nevychází, dokud ho náš hlavní hrdina nesundá, ale sere se mu to ze všech stran. Vypadá to, že Marvel začíná DC válcovat i na frontě seriálů, protože tohle převálcovalo patetického Arrowa na prach. 2. SÉRIE: PURE FUCKING AWESOME!!!

• 20.5.2015  20:46

Nevím, co bych vám k této klasice ještě nového mohl říct. Písničky mi teda lezly na nervy, Disney to umí i líp. Ale za povšimnutí stojí podivná stavba příběhu, oproti dnešním filmům. Začátek tvoří zhruba 70% filmu, zápletka dalších 25% a finále pouze nějakých 5%. Zatímco dnes se hraje především na řešení zápletky a velké finále, při čemž je začátek sfouknut během prvních pár minut, mě tato stavba dost udivila. Ne že by tu nefungovala, ale dnešní publikum by asi zklamala.

• 20.5.2015  15:46

S hodnocením zde jsem to měl docela těžké. Film mi po shlédnutí přišel celkem dobrý, ale při pohledu zpět je vidět, že krom postavy Zloby je dosti nedotažený a možná až předigitalizovaný. Ale jinak mě tento další přírůstek do rodiny filmů o princeznách, které prince nepotřebují (viz Sněhurka a lovec), vlastně bavil. PS: Požehnání, že bude princezna vždycky šťastná je upřímně pěkně dementní...

• 15.5.2015  10:00
    Ex Machina (2014)

Máte občas pocit, že ženský jsou mrchy? Tak počkejte co teprv ženský roboti. Velmi solidní sci-fi drama s trochu erotickým podtextem, které klade hodně zajímavé otázky. Myslím, že snímek více ocení lidé s technickým (obzvlášť IT a kybernetickým) zaměřením kvůli množství pojmů a teorií, co jsou tu zmíněny. Čistý geekasmus. Atmosféra parádní, herci hrají jedna báseň a od začátku do konce čekáte odkud přijde ten podraz. Obzvláště chci ocenit příběh, protože ten prostě nemá ani slovo, ani čárku, ani vteřinu navíc. Ani sám Hemingway by tu neměl co škrtat. Poslední dobou mám problém najít příběhově film, který by mě uspokojil, Ex Machina to dokázala. Navíc Ava je jedna z nejlepších UI, co jsem kdy ve filmu nebo knize viděl.

• 8.5.2015  10:13
    Samba (2014)

Vůbec jsem neměl tušení, do čeho jdu, a musím říct, že jsem byl velmi mile překvapen. Životní strasti imigrantů jsou tu podány s lehkostí, humorem i citem, film má zajímavé a sympatické postavy, rozhodně povedený snímek.

• 8.5.2015  10:06
    The Words (2012)

Parádní práce s příběhovými liniemi, krásný náhled do životních strastí mladého spisovatele dnešní doby, které zná zrčitě každý, kdo se kdy pokoušel dát dohromady nějaký příběh, jenže... Po menším zamyšlení zjistíte, že všechny tři příběhy jsou vlastně dost nedotažené a nemají žádný význam, kromě hraní na city. Další podivností je postava Olivie Wilde, u které teda absolutně nechápu, o co jí šlo, nebo co měla v příběhu zaujímat za pozici. Pouze uměle posouvala zápletku dál. Obsazení filmu je luxusní, příběh je podáván zajímavě a poutavě, finální myšlenka si taky zaslouží palec hore, ale je to ten typ příběhu, který raději moc nezkoumejte, jinak zjistíte, jak chatrně byl postaven.

• 30.4.2015  10:16

Nevýrazný akční blockbuster, který sice baví a jsou v něm vaše oblíbené postavy, ale odcházíte s pocitem hodně ošizené látky. Díry v logice nechám být, zaměřím se pouze na mdlý soundtrack, recyklované akční scény, které s ničím novým nepřichází, a nucenost některých pasáží, které měly jen uměle navodit vazby k postavám, co v jiných filmech nedostaly prostor. Nečekal jsem oskarový snímek, ale že mě v této epické sestavě postav ani jednou nezamrazí, to mě opravdu zklamalo. Guardiani jako týmovka stále jednoznačně vedou.

• 22.4.2015  23:32

Tohle že mají na svědomí lidi, co dělali Matrix? Kam dali vkus? Zatím teda zklamání roku. Jediné, co mě tu bavilo, byl ten svět a nápad se sklizní. Zbytek filmu byl tak nevýrazný, klischoidní, plný otravných dialogů a postav bez chemie, že se sám divím, že jsem u toho vydržel. Dokonce i Mila Kunis mi tu přišla strašná. Fakt se mi asi ještě nestalo, že bych měl z filmu pocit, že kdyby všechny postavy najednou vybouchly a film skončil, bylo by mi to fuk. Prostě promrhaný potenciál na sterilní vykrádačku všech sci-fi filmů posledních 20 let. Nuda.

• 22.4.2015  13:49

Rychlá sedmička je slušná akční výplachovka, která se už ale vzdálila původní myšlence série na čtvrtmíle daleko. Z drsných pouličních závodů jsme se přesunuli k Mission Imposible/Expendables. Není to nutně špatně, film vás svým spádem nenechá ani na chvíli vydechnout, ale pokud jsem na Rychle a zběsile měl něco rád, tak to zřejmě odešlo společně s Paulem Walkerem. Ale musím uznat, že finální rozloučení právě s Paulem bylo vkusně dojemnou tečkou. Jen moc nechápu, jak ultra mega drsňák Statham, který má být elitním vrahem britských speciálních jednotek, může prohrát v souboji s Dieselem, který hraje jen pouličního drsňáka, ale whatever.

• 12.4.2015  15:44

Oceňuji krásnou stylizaci, výpravu i efekty, ale to je tak jediné, co zde ocenit lze. Příběh je vyprávěn tak nudně a chladně, s tak nesympatickými postavami, že v podstatě ani nikomu fandit nemůžete. Což je dost problém u romantické pohádky. K tomu navíc ty nepochopitelné myšlenkové pochody postav v podstatě ze scény na scénu, vypravěčsky film naprosto selhává. BTW asi jsem měl nějakou zkrácenou verzi, protože ať se snažím sebevíc, nevzpomenu si, kde se do Zvířete Bella zabouchla, ani proč. Leda by ta vypočítavá mrcha byla na prachy.

• 6.4.2015  19:44

Milá sourozenecká pohádka s krásným vizuálem a hudbou. Moc ale nechápu povyk kolem tohoto snímku, jelikož příběh nic moc skvělého není. Netradiční animaci v dnešní době samozřejmě oceňuji, ale přeci jen by to chtělo trochu víc. Za mě 4 hvězdy s odřenýma ušima.

• 5.4.2015  19:44

Hodně zvláštní steam-punk wierd fiction film, o kterém jsem do nedávna neměl tušení. Pokud je pro vás Tim Burton slabé kafe, a potřebujete něco divnějšího, vystilizovanějšího a temnějšího, vřele doporučuji. Z atmosféry až mrazí.

• 5.4.2015  10:17

Nemastné neslané pokračování, které má pár dobrých momentů, nápadů i slušivý soundtrack, ale ve výsledku jen vykrádá samo sebe.

• 4.4.2015  11:12

Největší problém jsem měl se dvojicí Emma Stone a Colin Firth, která už překročila pro mě snesitelnou hranici creepyvosti. Jinak je film další Allenův zdařilý projekt se zajímavými postavami a vtipnými situacemi, ale mezi nejlepší bych ho rozhodně nezařadil.

• 3.4.2015  15:20
    Batman vs. Robin (2015)

Jdi do hajzlu Olivo, skončíš v komiksovém pekle, a to není pěkné, zeptej se Constantina. Jak může někdo vzít několik parádních komiksových momentů, hodit je do filmového mixéru a udělat z nich plytkou slátaninu, která je ostudou pro všechny postavy v ní učinkující, to nepochopím. Já už ke konci ani ty postavy neposlouchal, protože ty moře a řeky patetických dialogů a vaty se fakt nedaly vydržet. A to jsem myslel, že Son of Batman bylo dno. Pokud jste nečetli předlohy, jen do toho, jinak se tomuto skvostu raději vyhněte.

• 3.4.2015  11:26
    The F Word (2013)

Několik absurdních momentů filmu ve mně vyvolalo záchvat smíchu, ale jinak jsem dost často měl chuť vlepit tý nevyrovnaný a afektovaný pindě, která evidentně neví, co chce, a ještě vyčítá druhému city. Zoe Kazan pro mě představovala asi nejmíň sympatickou druhou polovičku v romantické komedii, co jsem kdy viděl, a do konce jsem doufal, že si Redcliffe najde někoho normálního.

• 2.4.2015  17:22

Moc pěkný a komorní příběh s velmi uvěřitelnými postavami řešící vcelku obyčejné problémy (s výjimkou toho, jak si z metra odnesl domů malýho černouška :-D). Jakožto Radnorovu prvotinu to musím pochválit, protože scénář byl řemeslně odveden lépe, než to dokáže většina větších zvířat Hollywoodu. Jen tak dál.

• 2.4.2015  00:02
    Sedmý syn (2014)

Tentokrát se nenechám strhnout a nebudu hodnotit film podle předlohy. Ta byla jen v hodně málo věcech originální a většinu filmu jsem si říkal: To už jsem někde viděl/četl. Nicméně musím uznat, že film si mě udržel od začátku do konce, a dokonce mě bavil. Bylo tam pár dobrých hlášek, sympatičtí herci, kteří své role dle mého celkem zvládli, obstojná akce a celkem zajímavé zrůdičky. Jelikož je tohohle žánru poslední dobou jako šafránu a svět patrně zapomněl, jak točit poctivé fantasy filmy, budu milosrdný a tomuto filmu přilepším. Knihu ale rozhodně číst nehodlám.

• 30.3.2015  15:57

Těžko říct, kdo měl ve filmu úžasnější schopnosti, jestli Drákula se svou širokou škálou upíří moci, nebo Turkové, kteří dokázali v cizí zemi cestovat mnohem rychleji než domorodci, zjevovat se z ničeho nic v nedobytném klášteře, aniž by si jich kdokoliv všiml, nebo unášet Drákulovo syna takřka ze scény na scénu. Evans byl dobrej, efekty se povedly, ale zbytek? Příběh nedotažený (Co ten upír v jeskyni, o co mu šlo, proč si Drákulu pak nenašel, kdo to je? Co ten pimpas, co chtěl Drákulovi sloužit? Proč to dělal, kdo to byl? Atd.), komparz mizerný (působí to jako pokus o hodně laciný velkofilm), nějaký smysl nebo poselství v tom taky nebylo. Jo, počkat, vlastně jo, že princ Drákula není dobrý princ, který by se snažil uchovat mír ve své zemi, princ Drákula je pěkný zmrd, neboť zaprodá svou duši, zmasakruje nepřítele, pak nechá povraždit své poddané, kterým následně ukradne duše, aby je poté mohl ještě jednou zabít - jo, jo, princ Drákula na Hrad. Já chápu, že šlo o to vyobrazit Vlada jako nepochopeného hrdinu, bohužel ale záměr totálně selhal. Blbost. Jo a ještě detail, kdy sultán pošle svou armádu do boje se zavázanýma očima - úžasná strategie, kámo, s tebou bych někdy chtěl jít do války.

• 30.3.2015  12:40

Příjemný návrat k nejoblíbenější partě mé puberty se vyvedl. Problémy jsou sice jinačí, ale trapasy zůstavají stejně vtipné. Já se bavil úplně jako u původní trilogie.

• 30.3.2015  11:02
    Divergence (2014)

A tohle se vážně někomu líbí? Jdětě do prdele. Nevím, co je horší, jestli herečka v hlavní roli, patetické dialogy (rodiče během prvních pěti minut filmu řeknou asi tak dvacetkrát, jak jí maj rádi), šablonovité postavy, které se často chovají v kontradikci s tím, jak se chovaly pět minut zpátky, nebo totálně dementní a nedotažená zápletka, které nasazuje korunu zcela zcestný konec. Špatný, špatný, špatný. PS: Neohrožení asi znamená - mám ADHD, a proto nemůžu chodit, jako normální člověk, ale musím všude běhat, jak retardované děcko na pískovišti, a lézt na všechno, co uvidím, protože nic nezvedne respekt k místní policii a armádě víc, než parta debilů, co si hraje na Assassin's Creed.

• 29.3.2015  19:33
    Zmizelá (2014)

David Fincher opět ve skvělé formě. Temné thrillery mu prostě svědčí. Dusivé, nepředvídatelné a chytlavé od úplného začátku. Výborný příběh plný zvratů, kde se dozvíte odpověď na otázku, jak by vypadala ženská verze Jokera. Škoda konce, který byl děravější, než Neo na konci prvního Matrixu.

• 24.3.2015  16:13

Ale jo, mile poetický příběh lásky, který bohužel zaniká v pozadí, kvůli neustálému dumání nad tím, jestli nebyla porušena pravidla gravitace, na kterých je film postaven. Škoda, že nemám rád Kirsten Dunst, možná by se mi to jinak líbilo víc.