Kryton

Twitter: pandaboy_cz

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 64 85
    • 5.6.2017  21:50
    Život (2017)

Life is life. No nebude to Opus, ALE spíše Průměrus. Nevím zda je to režisérem, ale dlouho jsem neviděl hezky vypadající šeď. Vlastně ano - Pasažéři. Triky jsou hezké, kamera a veškerý vizuál zabírají. Nejvíce filmu škodí schizofrenost. Chce to být hodně realistické a uvěřitelné, ALE nesmyslně se přepne do béčkových brakových vod, kde mu chybí paradoxně lacinost a nadhled. U mě letošní souboj ALiEn pohrobků vyhrává Life, ALE jen o prsa kosmonautky. Opravdu ALE opravdu je Covenant horším filmem. Malým plusem je závěr. Hodnocení OST: Hudba mě moc neoslnila a čekal jsem více budování klaustrofobické atmosféry. 5/10

• 5.6.2017  21:29
    Rozpolcený (2016)

Shyamalan je zpět! Je třeba to vykřičet do celého světa. Dlouho si člověk říkal, kde jen ten režisér a kdo se za něj vydává a točí jednu příšernost za druhou (Po zániku Země, Poslední vládce větru). Není to o megarozpočtech, tricích a přeplácanosti. Stačí jednoduchá myšlenka, pár herců a 3 stěny. Rozpolcený mě dostal, ale také neuchvátil tolik jako ostatní. Problém a zároveň velkým kladem je výkon McAvoye. Veškeré scény si bere a vy se stanete osobností číslo 25 - divák. Ovšem scény mimo ně a některé flashbacky (ano chápu, že to má navodit pouto, ale to stačí i z jednoho záběru Shya) zpomalují atmosféru. Ta se opět povedeně hitchckovsky dostává do skvělého finále. Dlouho jsem neviděl film, který je svěží a zůstane v hlavě (Shya ty malý uličníku!). Jsem rád za úspěch filmu a moc se těším na pokračování, které se napojí na u mě fantastického Vyvoleného. Zatím malé překvapení roku! Hodnocení OST: West Dylan Thordson - jméno, které neznám. Každopádně dobře navázal na dvorního skladatele Jamese Howarda. Temné, atmosférické a ke konci až skoro komiksové. 7/10

• 20.5.2017  09:58

Android: Covenant aneb Ridley Scott je zamilován do Michaela Fassbendera (tak už se s ním vyspi!). Předně se chci omluvit celému filmu a posádce Promethea. Zde je posádka Covenantu rovna hovad po lobotomii. V kině jsem nevěřil, že uvidím chování postav z céčkového hororu. Dokonce z Alien vykrádaček od Rogera Cormena jsem viděl větší inteligenci a i scénář postav. Uznám, že film hezky vypadá, zní dobře a hudba je opravdová pocta Goldsmitha a Hornera. K čemu to je pokud se divák dívá na jednu hloupost za druhou. Vůbec se mi nelíbí a neberu vznik vetřelce. Ridley Scott totálně neví, jak s vetřelcem pracovat. Je tu na pár minut (myšlen klasický xenomorph) a není dobře užit. Absolutně se zahodí vše, co se zná z Alien ságy. Nejhorší na tom všem je, že vetřelec vypadá hůře než před 40 lety. Pokud se tato série bude ubírat tímto směrem a bude u toho Ridley Scott, tak jí vynechávám. Nejvíce člověka naštve, že kvůli této příšernosti byl zastaven Alien5 od Bloomkampa. Hodnocení OST: Film už nechci vidět, ale výborný soundtrack od Jeda Kurzela si budu rád pouštět společně s Goldsmithem a Hornerem. Vážně povedená práce, což se nedá říct o filmu. 8/10

• 20.3.2017  19:21

Kong: Ostrov lebek je čistokrevný blockbuster, který si nehraje na nic více. Funguje v rámci žánru přesně, tak jak má. Co chcete více? Uvědomte si, že K:OV vznikl jen jako předvoj chystaného Monsterverse. Plných 118 minut jsem se skvěle bavil a to se mi už dlouho u blockbusteru nestalo - vyjma marvelovek. Audiovizuálně se to dá srovnat jedině se Star Wars Ep VII: Force Awakens. Tohle je přesně ten film, kterému sluší velké plátno a kvalitní ozvučení. Rád si pořídím bluray, abych si užil na velké 4k televizi džungli, bouřku, oheň, výbuchy a hlavně samotné bitky. Těch tu je hodně! Už v začátku člověk dostane jednu z nejlepších scén - sundávání vrtulníků jeden po druhém. Pro mě horký favorit do TOP 10 scén roku 2017. Ostrov není jen domovem Konga a tak se dostane na velké pavouky, krávy, mravence (ty jsem chtěl vidět!) a především lebkoještěry. S těma si to pěkně rozdá a jsou to hodně dobré Monster bitky. Lidi jako postavy plní jen jeden účel - umírat. Vážně vadí, že vojáci jsou jen cílem pro likvidování od Konga a dalších potvor? To na ně měl jen Kong zle koukat a oni dostanou psychické trauma, které budou po celou dobu filmu rozebírat s tunou flashbacků? Ovšem v armádě bezejmenných postav vedou dvě výrazné postavy nade všemi. Samuel L. Jackson předvedl variaci na maniakálního plukovníka, kterému budete žrát každou scénu - není náhoda, že to má celé nádech alá Apokalypsa Now. John C. Reilly mohl z trailerů vypadat jako jen komická figurka, ale on si také krade všechny scény. To je vše - Tom Hiddleston je superdokonalý manekýn, Brie Larson hezký vypadá s foťákem a John Goodman se postupně vytrácí - a to nemyslím jeho váhu. Na mě tedy Kong fungoval dobře a hodně si šplhnul písničkovým soundtrackem - slyšet CCR v kině bylo cool! Je to rarita dostat zábavný blockbuster už v březnu. Ke všemu tak audiovizuálně vymazlený a nebyl komiksová adaptace. P.S.: Neodcházejte z kina do konce titulek - potitulková scéna! - chci už rok 2018 a 2020 ;) P.P.S: Kong je labužník :-D Hodnocení OST: Pokud bych počítal písňový soundtrack tak by to bylo za 10/10. OST samostatný je za 8/10.

• 6.3.2017  19:17
    Pasažéři (2016)

Na Passengers se pěkně kouká, na Pratta a Lawrence se pěkně kouká a pak se akorát pěkně kouká do černé díry, která asi vysála všechny dobré nápady. Z mixu tří témat se vždy jen bruslí na kraji - 1) trosečník na lodi 2) pubertální romance 3) akční záchrana lodi. Není dostatek času na to prožít trápení jediného člověka na palubě. Osobně by nebyla špatné dát tomu více času - rok smrsknutý do pěti minut je odfláknuté. Romanci raději přeskočím a přejdu k poslednímu - akční finále. To naseká více klišé než teenka smajlíků do chatu. Opravdu mě Passengers jako celek připadá jako sci-fi fan fikce z Brava. Koho tam samozřejmě dáte? Tu sexy holku z Hunger Games a X-menů a toho cápka z Jurského světa a GoG. No koukej boží né, cool, in, da, line....Vše je tak ploché (až na Jennifer), že si zapamatujete jen tu scénu v bazénu a to je vše. P.S. Laurence Fishburne si zasloužil více času - ikdyž jsem nějak celou dobu čekal, že někde vyskočí Sam Neill a celé je to jen seqeul k Event Horizont. To by aspoň bylo pořádný pokoukáníčko. Těžký průměr, který dokazuje, že někde se ztratil potenciál, nápady a zápal pro celý film. Hodnocení OST: Za tohle byl Newman nominován na oskara? V Arrivalu na mě hudba působila daleko podmanivěji i s obrazem. Tohle je nuda. 4/10

• 20.2.2017  21:37

Co se může podělat, když máte ultimátní kombo Tim Burton - fantasy - knižní předloha (nečetl)? Připravte si milé děti prsty na jedné ruce, začneme počítat. 1) Hlavní hrdina je celou dobu na přes hubu 2) Chemie mezi veškerým osazením nefunguje - měl jsem chuť hodit bombu na sirotčinec za Luftwaffe sám 3) Vedlejší postavy buď přehrávají (Samuel L. Jackson a Eva Green) anebo jsou duchem někde jinde (Chris O´Dowd, Ella Purnell) 4) CGI a celé výtvarné pojetí je tak deset let staré 5) Kromě dvou scén (les a souboj loutek) jsem nepoznal, že by to byl film Tima Burtona. Takže pěstičku po počítání sevřít a ukázat prostředníček. Milý Hollywoode vrať nám zpátky Tima Burtona! P.S.: Time proč?! Hodnocení OST: je cítit, že Margeson udělal hudbu k prvnímu Kapitánovi a Skautův průvodce zombie apokalypsou. Tohle je přesně ta kombinace obou filmů. Hudba lepší než film. 6/10

• 20.2.2017  20:59
    Jason Bourne (2016)

Největším problémem je fakt, že Jason Bourne přišel moc pozdě. Deset let je příliš moc dlouhá doba (v kinematografii obecně) a narozdíl od jiných ság a sérií se nedostává nostalgie ani retro nálada. Série o agentu Bournovi se stala ikonou všech akčních thrillerů 21. století (pro mě určitě) - a pak přijde tak průměrný film. Opravdu byl ten scénář důvod k natočení?!!! Bourne je celou dobu vedlejší postavou a až ke konci je doslova násilně zavlečen do souboje starý vs nový svět CIA. Vážně a opravdu už vážně by se měli scénáristé poučit od IT oddělení a přečíst aspoň více věcí než první dva odkazy ve vyhledávání na téma hacking. Už jsem alergický na klišovité věci vycucané z fantazie člověka, který umí jenom zapnout notebook/pc a spustit textový editor. Vrcholem všeho je flash usb disk s nápisem ENCRYPTED - není to vtip bohužel. Celý děj se točí kolem 4 postav, kde to doslova zachraňuje Alicia Vikander aneb i ajťačka může být pořád sexy. Tommy Lee Jones působí celou dobu unaveně, Damon je neustále duchem mimo (ty flashbacky jsou otravné) a Vincent Cassel hraje postavu z jiného filmu a doby - typický záporák z 80. let a nechybí mu ani hláška na konci. Bourne je také o akci a ty jsou tu tři stěžejní. Athény - Greengrass předvedl zajímavou akci uprostřed pouličních nepokojů. Londýn - průměr nezachraňuje ani skok o laně. Las Vegas - vygraduovaná revenge akce a to nejlepší z celého filmu. Celkem zklamání, že se člověk musí prokousat hodinou a půl, aby se konečně dostal do bournovského filmu. Pro mě velké zklamání. Tohle by klidně mohl zahrát Renner a natočit rutinér a výsledek by byl stejný. Kvalitativně si je Bourneův odkaz hodně podobný s Jasonem Bournem. Jason Bourne se tak stává filmem, který přišel příliš pozdě a zapadne mnohem rychleji než předešlé díly. Hodnocení OST: Hudbu nezachrání ani Moby na závěr. 5/10

• 19.5.2016  19:03

⁣X-men:NACHOCALYPSE Začínám mít pocit, že Singer se už vyčerpal. Poslední Xmeni jsou nejvíce plochou komiksovkou za poslední roky. I na standard Singera málo. Celý příběh ➡ Superpadouch se probere, v rychlosti nabere pomocníky a hurá zničit svět. To je vše. Všechny odbočky jsou zavádějící. Osvěžení je opět Quicksilver, vizual (hodně dobře se na to kouká ve 3D) a duo Fassbender-MacAvoy. Malé cameo Wolvika potěší. Osobně nejsem fanoušek Jennifer Lawrence a tak mě nezajímá, že je teď IN. Její postava je doslova strkana všude. Ehg.... Jo ušlo to, ale měl by přijít opět Vaugh a natočit něco jako First Class. Tohle potřebuje Deadpoola jako transfuzi. Případně spinoff Weapon X nebo X-Force. ⭐⭐⭐1/2 Hodnocení OST: hudba ať už písně nebo samotná je skvělá. Hlavně ve finále nabudí. ⭐⭐⭐⭐

• 24.8.2015  21:21

Box office TOP ALLTIME #3 $1,622,868,000 ..fans na ničem nešetřili. Jurský svět není dokonalý a ba co více je plný chyb (ty lodičky v džungli trčí do očí!), ale.....tak zábavný blockbuster tu nebyl naposled od dob...(matně lovím v paměti)...devadesátek. Ano vemte si ty blockbustery jako Jurský park, Den nezávislosti, Hvězdná brána nebo MIB. Jako fanda původního Jurskýho parku a i Ztraceného světu (ano považuji Lost World za dobrý) jsem šel na Jurský svět s menším despektem. On ten trailer spíše evokuje CGI akční bordel. Před návštěvou kina jsem si poslechl soundtrack od Michaela Giacchina (to je ten, co dělá většinu hudby Abramsovi a Pixaru) a........byl jsem unešen. Hodnocení OST bude na konci komentáře. Začátek je impozantní, protože konečně zažijeme park živý! Park je otevřený a na ničem se nešetřilo. Díky tomu zažijeme ten zážitek, který jsme neměli. Plný park lidí vs dinosauři. Samozrějmě, že se něco pokazí. O čem by jinak byl tento film?! Koukat na dvě hodiny edukativního filmu o dinosaurech, tak to si rovnou zapněte ČT 2 a dokument BBC Putování s dinosaury >>> http://www.csfd.cz/film/70322-putovani-s-dinosaury/ . Opět je to téma - člověk si hraje na b(B)oha a vytvoří superdinosaura, který .........SPOILER -> uteče <- KONEC SPOILERU. Chris Pratt je perfektní a to on baví po celou dobu. Nemluvě o faktu, že jsou tu konečně snesitelná děcka!!! Tady jsem si skutečně nepřál, aby umřela. Navíc je tu jedna postava, která si zasluhuje potlesk - IT GUY (Jake Johnson), který měl ty nejlepší hlášky a tričko, které sháním (nakonec mám s motivem tohoto filmu). Akce je zábavná a povedená (samotné finále epicky vede - F*ck YEAH!), CGI velmi vyvedené (JP se nemusí stydět) a na ničem se nešetřilo. Tolik referencí na původní Jurský park jsem ani nečekal. :-) IndominusRexuální zábava! Hodnocení OST: NejWilliamsovský soundtrack, který by ani sám John Williams nenatočil. WOW! Natrvalo se usadil v mém TOP. 10/10

• 23.8.2015  23:58
    Pixely (2015)

Futurama to udělala líp!..... ale není to tak špatné, jak někteří "kritici" píšou a říkají. Je to oddechovka, kde vypnete mozek na hodinu a půl. Z nápadu se určitě dalo vytěžit více, ale ono se musí vzít v potaz fakt, že je to celé cílené na mladší publikum. To je celkem paradoxní, protože dnešní mládež žádnou z těch her nehrálo, nedrželo v ruce ovladač NES/SNES ani neznají hraní na automatech - nemyslím bedny ve smradlavým nonstopu, kde si dáte teplou desítku a mačkáte na tlačítko s třešní. To je největší chyba celého filmu, který se místy tváři jako rodinná komedie. Sandler/James mají opět ty samé postavy, které hrají ve všech svých filmech. Narozdíl od posledních (pa)výtvorů jsou zde snesitelní až na fakt, že bych nikdy a opravdu nikdy nezvolil za prezidenta Kevina Jamese. Film zachraňují vedlejší postavy > Dinklage ví v jakém filmu hraje a tak náležitě přehrává a škodolibě se usmívá (!), Michelle Monaghan je kus a Josh Gad jako konspirační magor potěší nějakou tou hláškou. Nakonec malá cameo Dana Aykroyda, Seana Beana i Briana Coxe jsou příjemná překvapení. SPOILER -> Sean Bean neumře! <- KONEC SPOILERU. PIXELY nejsou nejlepší film roku 2015, ale také tím nejhorším za rok 2015. Jedná se o klasickou letní blockbuster komedii, kde se nevyplácí přemýšlet a mít velká očekávání. Hodnocení OST: Henry Jackman vytvořil epickou akční hudbu, která místy je lepší než film. Hned jsem si jí zařadil do mého playlistu na SPOTIFY. 8/10 - P.S.: výběr písní chválím - Queen (!!!)

• 26.5.2015  17:52
    Sedmý syn (2014)

Neuvěřitelně pitomé fantasy! Je rok 2015 a máme za sebou LOTR trilogii, sérii Harryho Pottera, pár povedených/nedoceněných (Hvězdný prach) a taky ty hodně nepovedené fantasy paskvily (Uwe Boll vede!). Sedmý syn je jen o něco dražší verze Ve jménu krále s Dračím doupětem dohromady. Jen jednu malou výhodu oproti těma dvěma odpadům to má - Jeff Bridges. On hraje od Opravdové kuráže pořád stejnou postavu, ale je zábava ho pozorovat. To on je jediný důvod, aby to člověk dokoukal. Ostatní postavy jsou vám totálně ukradené a romance nezajímavá. Pokud by se vyměnily postavy učedníků, pak by byl Sedmý syn i více koukatelný. Ben Barnes nemá žádné charisma! John Sníh utřel a sním i valná většina fantasy fanoušků. Scénář jako takový je tupý opis průměrné rpg rubačky, kde se jde z jednoho místa na druhý, ale na posuv dějem to nemá vliv. Vše je tak rychlé, že finále se doslova odhodí do kouta. Za celý film není ani jedna zapamatovatelná akční fantasy scéna a pokud k ní byl náběh viz útok na město, pak se opět odhodí jako mokrý hadr do kouta. Opakuji ještě jednou a to, že Sedmý syn je Neuvěřitelně pitomé fantasy!. Hodnocení OST: Zahrajeme si hru na schovávanou. Marco......Marco.....Marco...Beltrami. Sakra, kde si celý film byl? Však ty si udělal velmi pěkný fantasy OST k filmu Hellboy. Proč mě to připadalo, že seriálový Herkules nebo Xena měl lepší hudbu? Tohle není jeho nejlepší,dobrá a vlastně vůbec to nemá jeho rukopis. 1/10

• 20.5.2015  16:01

Strčte si všechny navoněné a umělé Rychle a zběsile do míst, kam se odváží podívat jen celník. Mad Max Fury Road je nejlepší akční jízda od doby, kdy vyšel druhý Mad Max Road Warrior. Finální honička z druhého filmu je zde natažena na 120 minut a nadopována koktejlem Red Bull-steroidy-krev pro 21.století. Vlastně je to ryze osmdesátkový akční nářez pro 21.století. Věc nevídaná v záplavě popcornu, umělých sladidel a CGI éček. CGI je zde použito jen minimálně a vždy jen k umocnění atmosféry nebo vylepšení dané scény viz. pouštní bouře. Vše ostatní je stará poctivá filmařina s praktickými triky. Auta jsou šíleně designovaná, ale jsou skutečná a také skutečně vybuchují. Móda roztřesené kamery už zničila hodně akčních, hororových a i thrillerových filmů. Zde se naopak navrací vše do starých dobrých kolejí. Záběry na akce jsou velké a díky dlouhým záběrům je to spektakulární zážitek. Po hodinové akční smršti jsem opravdu v kině zvolal WOW a vydýchával smršť výbuchů, plamenů, aut, skoků a plamenometné kytary. Tohle nikde a opravdu nikde nezažijete ani neuvidíte. Tom Hardy není Mel Gibson - více není co dodat. Každý mají své kouzlo a zde je velkým plusem, že se vůbec moc nemluví. Pokud by se vyškrtly všechny dialogy až na Nadsmrťáka, tak by to příběhem ani neotřáslo. Hlavní záporák ve formě Nadsmrťáka je fantastická směs Humumbuse a Dartha Vadera. Maskéři se opravdu odvázali a jeho vzhled je odpudivý a hrůzostrašný zároveň. Samotný prostor si zaslouží Charlize Theron, která jako jednoruká banditka Furiosa nehraje druhé housle. Naopak se s Maxem doplňují a střídají se v akci obdobně jako tomu je ve wrestlingových bitkách. Není náhoda, že na plakátech má větší prostor než Tom Hardy. Ty kecy o feminismu jsou opravdu směšné, protože MAD MAX FURY ROAD je nejvíce macho film za poslední dobu. Krásné lolitky se polívají vodou, ženy jsou majetek, mateřské mléko....mohl bych pokračovat. Najednou se trochu zapomíná na Ripleyovou ze série Vetřelec? George Miller musel čekat třicet let (natočit zpívající tučnáky a prase), aby opět ukázal svojí vizi postapokalyptické světa. Škoda, že na podobnou akční pecku se muselo čekat třicet let. George Miller už mladší nebude a snad bude mít ještě šanci, aby nás opět vtáhl do svého bizardního světa. Pokud jste neviděli předchozí díly/filmy série Mad Max, pak budete v jiném světě. Budete si připadat, že vám do coly/vody přidali LSD a popcorn posypali kokainem. Osobně doporučím nakoukat zbylé díly, protože jinak nebudete chápat. Pro fanoušky série totální předávkování testosteronem. Akční erekce a ejakulace roku/desetiletí/století*! P.S.: Od této chvíle si na každém metalovém koncertě plamenometnou kytaru!!!! Hodnocení OST: Takto má vypadat akční soundtrack! 10/10

• 12.5.2015  22:42

Bla Bla bla - Nerdi a nenerdi, dámy a pánové, děti a dospělí co si stěžujete? Dvojka Avengers je opět povedenou marvelovkou a výborná komiksová týmovka. Pokud by mi někdo před 10 lety řekl, že se natočí povedená týmovka, tak se mu vysměji. Samozřejmě tu byli X-meni. Tam však se dají hodnotit kladně hlavně Singerova působení u mutantů. Avengers před 3 lety přesvědčili celý svět. Hodnotit, že první "evendžři" byli lepší je strašně jednoduché a takovou nálepku hodí okamžitě kdejaký rádoby recenzent. Až se mi tady chce odcitovat výbornou scénu s kritičkou z Birdmana. Avengers tehdy nejsou Avengers nyní. Pokud si nedáte práci a opravdu se podíváte na vše, co následovalo k Ultronovi, pak přijdete o polovinu pro/zážitku. Jednak hodně pomohl Captain America: Winter Soldier, Iron Man 3 a svým způsobem i Thor 2. Navíce bych doporučil seriál Agents of S.H.I.E.L.D.S., který se dobře propojil s Age of Ultron. Do toho ovšem unikají nekomiksovým divákům jemné nitky (už netančím na nitkách!), které mají vést k dalším filmů a příští fázi. Wakanda nikomu nic neřekne, ale až přijde Black panther - bam! Nesoulad Capa a Tonyho Starka - Civil War bam! Kameny nekonečna (raději beru Infinity Stones) - Thanos bam! Tady nechci vysvětlovat kolik toho Whedon narval do jednoho filmu. Je toho mnohem více, než v předchozích Avengers, kde se i komiksem nepolíbení bavili dobře. Tady je opět tuna zábavy, skvělých dialogů a dech beroucích akčních scén, ale ... nyní se tu rochní i komiksový fanda. To je ten rozdíl, který jsem okamžitě měl v kině. Děj se nikam neubírá a střídají se lokace? Lidi by si měli pustit předchozí film. Všechny lokace/místa jsou důležité pro posuv děje. Sokovia - Wakanda - Jižní Korea - Sokovia. To vše jede v přímé linii zrodu Ultrona, který je skvělý a zároveň jiný než Loki. Loki byl více rocková hvězda, kdežto Ultron je ten drsný brácha terminátora. Pominuli, že jeho zrod je jiný než v komiksu - Ant-man lidičky Ant-man ho stvořil! Mám však pocit, že Whedon celý zrod Ultrona pojal nábožensky. Místama se to měnilo v podobný odkaz jako Man of Steel. Neb člověk si nesmí hrát na Boha. Jen mě v některých scénách s Ultronem přišlo, že se až moc střihalo. Je to znát na prvních minutách s Avengers. Ultron si postupně prověří všechny z týmu, ale jeho souboje s Tonym/Iron Manem jsou doslova otec vs syn - bůh vs adam. Digibordel? No snad jenom pokud se na film podívate ve 3D. Totálně zbytečná konverze, protože film není pro 3D točený ani připravený. CGI je vkusné a nevadilo mě, jako to chcete Hulka alá Lou Ferrigno ze 70.let http://www.csfd.cz/film/70598-incredible-hulk-the/? Komiks, který baví a i nutí myslet. Whedon je KING! Hodnocení OST: Spojení Elfman a Tyler je asi podobná dvojce Zimmer a Howard u Batmana. Jeden tomu dává dynamiku a ten druhý temnotu. Mnohem lepší soundtrack než od Silvestriho v minulém filmu. 9/10

• 28.3.2015  01:23
    Noe (2014)

Ty si voda, co mě drží nad vodou!Má to být komedie, rodinné drama nebo biblické divadlo? Ty CGI epické scény jsou naprostou parodií všech těch Letopisů Narnie, Pánů prstenů a Hobitů. Rodinné drama si pak vycucalo scény jako z ulice nebo Pojišťovny štěstí. No a celá planeta je zase vykrádačka MAD MAXE. Korunu všemu tomu dává trailer, který lákal a stále láká na epicko-apokalyptické fantasy. Nebýt Russella Crowea a stále SEXY Jennifer Connelly, tak se to nedá dokoukat. Boží tragédie - na komedii tomu chybí 80s over the top. Je to až moc vážné! Hodnocení OST: Když vykradnete scény ze známých fantasy filmů, tak hudba dopadne stejně. 5/10

• 28.3.2015  01:11

Jsem tak velký ateista, až se bojím, že mě Bůh ztrestá! Rok 2014 by se dal popsat jako apokalypsa biblických rozměrů. Nejprve tu byl NOAH, který byl směšný v epických CGI scénách a nudil v komorních scénách. EXODUS to má naopak. Komorní scény jsou směšné a ty epické jsou jen průměrný výcuc z celé tvorby Ridley Scotta. To si nejprve člověk říká, že začátek je pěkně roztomile nablbý fantasy, ale pak se zvážní a začnou se sázet komické scény za druhou. Ano milí věřící, tohle si myslím o celé té fantasy knize, kde není žádný drak ani čaroděj. Bale baví do poslední scény, kdy je ještě Egypťan, tak jako celý film. Musel jsem se smát ultrarychlému přerodu z generála velké armády v pasáčka ovcí během dvou střihů a jedné minuty. :-D Neuvěřitelné, jak Scott udělal z Egypta a Ramsese chudáky a z Židů teroristy. Nemluvě o naprosto nesympatickém Bohu. Vůbec se divím, že ten film byl v arabských zemích zakázan, když Židé jsou zde za ty zlé. Ty tři hodiny se dají vystát hodně špatně a to je to mnohem lepší než NOAH. Štěky pánů herců Kingsley, Weaver nebo Tortura budou patřit do zlatého fondu zapomenutelných výkonů. Hodnocení OST: Není to fantasy, epic ani nikterak biblické. To první zvládl dokonce líp i 4 díl Krále škorpióna (ano nesmějte se a poslechněte si to) a to druhé Zimmer u audioknihy Bible. Dokonce i Život Briana měl lepší OST. Průměr, na který hodím kamenem! 5/10

• 28.3.2015  00:34
    Kmeny - Punk (E01) (epizoda) (2015)

Dát vedle sebe (alko)punk a straight edge?! O samotném žánru, kultuře a filosofii se nedozvíte nic. Nehledejte tu žádné informace, zasvěcení ani lepší orientaci. Tohle je místy komické až k pláči. Zachraňují to především scény s pamětníky než s NEW SCHOOL. PUNK umřel s Joey Ramonem. NO FUTURE

• 28.3.2015  00:30
    Kmeny - Hooligans (E02) (epizoda) (2015)

I pro samotné hools je tohle (po)směšných 26 minut, protože ta parta lidí v buse HOOLS nejsou. Totálně bez debat nejhorší díl Kmenů. Zelená je tráva, fotbal to je hra....

• 28.3.2015  00:25
    Kmeny - Rap (E03) (epizoda) (2015)

Reklama na NIKE, BIG BOSS a partu bílých cápků, kteří neumějí skákat. - asi by se nám hoši v ú-es-ej slušně vysmáli NO SLEEP TO.....

• 28.3.2015  00:21
    Kmeny - Cosplay (E04) (epizoda) (2015)

Konečně! Je tu díl, který nepůsobí jako parodie, karikatura a ba co více řekne něco i někomu mimo tuto komunitu. Režisér není evidentně mimo mísu, kdy by jen polovinu času snímal všechny kostýmy a směšným střihem zkoušel, co snese kamera a divák. Lidé zde popisují svoje záliby, svoje fandovství své zapojení do prostředí cosplaye. Proč to tak nemohlo být i předchozí díly - toť otázka! Mít to delší stopáž, obsáhnout i více než jednu akci a pár lidí - pak by se jednalo i o obsáhlé dílo. V porovnání s předchozím otřesným hooligans a rap je tohle doposud nejlepší díl Kmenů. Btw. není to jen anime nebo Star Wars. Jo a jsem také DARKSIDE - JOIN US, WE HAVE COOKIES!

• 28.3.2015  00:08
    Pod kůží (2013)

U všech bradavek Nataši Romanovové! Film, kde Scarlett ukáže kozy a přesto je špatný?! Je to tak, že to nejlepší je asi minuta z celkového nahého projevu Scarlett Johansson (určitě je na netu sestřih, tak si ho sežeňte!). Zbytek je artové pseudointelektuální onanie, která nudí. Emzák v těle Scarlett jezdí po Skotsku s dodávkou, kdy necekne ani minutu. Co jsem si odnesl s filmou jsou jen ty zmíněné kozy a Matěj Hádek. Normál si nevyhoní, ale do sebe zavřený intouš bude mít erekci. V AVENGERS se slíkat nebude?!....... Hodnocení OST:Nemám rád soundtrack či hudbu ve filmu, která má za účel jen rušit nebo budit dojem bolesti hlavy. Tady jsem jí měl pořád a nebylo to jen chvilkovou ztrátou krve, která se nahrnula jinam. 1/10

• 27.2.2015  21:14

Od ostatních odpadů (druhý a třetí díl) je Cesta za mocí o stupeň lepší zábava. Nedostanete k tomu do ruky vychlazenou jedenáctku a polosvlečenou otrokyni. Nebo pro úchyláky - vychlazenou otrokyni a polosvlečenou jedenáctku. Jen se totálně vykašlalo na vážnější tón a celé to vypadá jako průměrný díl seriálu Herkules s Kevinem Sorbem. Nadsázka, jednodušší humor, přímočará linie a souboje ve stylu wrestlingu se vším tím fake over the top. není se čemu divit, když většinu rolí obsadili zápasníci a jediná známější tvář je Lou "Hulk" Ferrigno a už hodně starý Rutger Hauer jako král. Nebylo by to zlé, když by to celé změnilo název a neneslo to stigma prvního výborného filmu a dvou příšerných výplodů nemocného velblouda, kterého museli krmit výkaly samotného Uwe Bolla. Jen se mi zdálo po celou dobu, že dvacet let starý seriál http://www.csfd.cz/film/69530-herkules/ měl lepší produkci a to šlo o čistě TV produkt - zavolejte ihned a dostanete k Herkulesovi i Ioalesa za stejnou cenu!. Tohle vyjít samostatné bez okovů minulých dílů, tak je to zábavně průměrné fantasy béčko (***). Nic víc, nic míň. Hodnocení OST: Celkem překvápko, že i u Direct-To-DVD titulu se najde slušnější fantasy hudba. 5/10

• 26.2.2015  20:08

Absolutně nevtipné, špatně zahrané (pokud se to dá za herectví považovat) a celé to zabije příšerný dabing. Pro fanoušky Leslieho Nielsena, komedie a vůbec něčeho jako film - NEBRAT, NEDÍVAT, NE, NE....a NE! I vypnutá televize nabídne lepší zábavu. Hodnocení OST: Opáčko - vypnutá televize nabídne lepší hudbu. 0/10

• 26.2.2015  19:27
    Syn zmaru (2014)

Žánrová jednohubka, která chce být konkurentem britských "drsných" gangsterek. McGregor si roli zkušeného lupiče střihl s přehledem. Dokonce i příjemně překvapil a budete mu od začátku fandit. Je to zločinec, ale má svoji čest i pravidla a není to panchart. Kde jinde uvidíte Obi-wana hrát šachy a kropit policajty z vrtulníku. Pak už to vše je jasně dané. Ruští mafiáni, přepad zlatého dolu i většina vedlejších figurek jedou podle schéma. Mě ten mlaďas vůbec neseděl - nic proti. Být to jen kolem McGregora, tak by si mohl začít budovat kariéru na stará kolena alá Liam Neeson. Jen škoda, že jsou tu pasáže, které se snaží vypadat komplikovaněji. Pokud by to jelo lineárně bez těch odboček, pak bych dal i hvězdu navíc. Ke všemu mě ten konec krapet nakrkl a byl zbytečně navíc. Slabých posledních 20 minut a konec to srazil na průměr. Na velmi dobře koukatelný průměr. Hodnocení OST: Mix hudby z Kobry 11 a NCIS. Průměr 6/10

• 23.2.2015  20:15

Z velké trojice oskarových kandidátů roku 2014 Grandhotel Budapešť, Birdman mě až Americký sniper oslovil a na mě hodně zapůsobil. Bradley Cooper je velmi přesvědčivý jako rodilý Texasan, který jen chce bránit svoji zemi a své kamarády ve zbrani. Nenašel jsem žádnou slabou chvilku i pokud se děj odehrával v klidném rodinném kruhu. Tam se naopak dalo pozorovat, jak válka člověka změní. Samozřejmě akční/válečné scény jsou skvělé a vše je nádherně přehledné - tedy pokud nepřijde písečná bouře. Klidně si točte oči sloup, že je to - emerické -. Já jsem viděl daleko více patriotické filmy, kde se to americkou vlajkou hemžilo. Tohle je o člověku ne o Americe. Clint Eastwood si ve svých 84 letech připisuje největší kasovní trhák.Vůbec se tomu nedivím, protože to je čistý a nefalšovaný hrdina bez plášťenky, bez powerupů a bez superobleku. Chris Kyle R.I.P. Hodnocení OST: Byť hudba není tím hlavním, čím by film oslňoval, tak se zde povedla. 8/10

• 22.2.2015  20:49
    Birdman (2014)

Nebudu se rochnit v intelektuálním bahně, předhazovat jednu nálepku za druhou a ba dokonce nebudu unášen na vlně HYPE. Prvně nikdo nehraje špatně a hlavně Michael Keaton si ocenění zaslouží. Za loňský rok nikdo nepředvedl tak komplexní výkon jako on. Kolem něho se tu střídají tu menší a tu větší vedlejší postavy, kde vyčnívají Ed Norton, Emma Stone - tady cítím také ocenění a hlavně Zach Galifianakis. To jsem zmínil herce, kteří odvádějí skvělou práci. Nejdůležitější je samotný film a jeho obsah či dosah na diváka. Zmínil jsem to v začátku a pokračuji v tom i nadále.. Nedostala mě forma, kterou je Birdman podaný. Zákulisí divadla či filmu už byla podaná lépe a to není třeba jen létat kamerou kolem herců bez střihu. Dialogy se střídají s monology a po celou dobu se více odehrává divadelní hra o divadelní hře. Přidám se k té menšině, která (racionálně) nepodlehla příliš velkému nadšení. Hodnocení OST: Celý soundtrack byl jazzový - bicí udávaly tempo a v pomalých pasážích se zase zpomalovalo. Více to byl 119 minut dlouhý jam než regulérní hudba k filmu. Zajímavé a rozhodně hudba k filmu se povedla. 7/10

• 22.2.2015  18:35

Nudný klon Kriminálky NY a Vymítače ďábla, který v jednotlivých fázích neumí ani to první (krimi) a to druhé (vymítání) je dosti úsměvné. Nebýt výborného Erica Bany, tak to nedokoukám. Jen ON udrží člověka v pozoru. Jak jinak tohle je - Podle skutečné události. Hodnocení OST:Tak abych se přiznal, tak tady to moc o hudbě není. Tu a tam je táhlý zvuk a dunivé skřípání. Na horor i krimi průměr jako celý film. 5/10

• 15.2.2015  19:13
    Napospas osudu (2014)

Nicolas Cage je stejně jako divák vhozen do trýznivého mučení ve formě křesťanské agitky pro tupé a jednoduché Američany. Výraz jaký má Nicolas Cage má i divák. Ta tvář jasně říká celému okolí - Zabijte mě, já už tu bolest nevydržím. Nicolas Cage byl však povolán na Zem, aby na sebe bral veškerou bolest a utrpení lidstva. Z toho důvodu se zabít nemůže. Je to náš Mesiáš, který nemůže zemřít! Zakládám církev věřících Nicolase Cage - cageologie je otevřená všem.Hodnocení OST: Jediná hudba přípustná pro věřící v Nicolase Cagea je jen jeho hlas. Vše ostatní je výtvor samotného Satana! 0/10

• 15.2.2015  18:02

Všem doporučím místo tohoto křesťanského agitačního výplachu se podívat na 19tý díl Simpsonů ze 16té série - Díky bohu je den zkázy. Přesně tam je vše, akorát zábavnější. Dokonce Homer se díval na podobně stupidní film v kině. Nanebevzetí, apokalypsa, kostel, Ježíš.....Určitě ti všichni, co zůstali na Zemi byli hříšní teplí budhisti. ZAP! Hodnocení OST: Pěkný peklo to vidět natož poslouchat. 1/10

• 14.2.2015  12:32
    Ouija (2014)

Desková hra a hororový film? Jediná desková hra, která tady zafungovala je na stole producentů - ti si postavili domečky z dolárků, lajny z kokainu, postavičky ze slonoviny a házeli si osmistěnem z diamantu. TATO SRA*KA VYDĚLALA 100 MEGA CELOSVĚTOVĚ! Špatné je tu všechno od castingu, scénáře, režie, kamery, zvuku, střihu.....a doufám, že byl strašný i catering a všichni dostali pořádnou sra*ku. Ten film je totiž SRA*A! Hodnocení OST: Hudba u hororů jako tento? Natočit moje zvuky na záchodě, tak to má větší atmosféru a napětí. 000000000000000/10

• 14.2.2015  12:15
    Rohy (2013)

Nevím jak ostatní, ale já byl příjemně překvapený. Horns je zábavná libůstka s pěkným vizuálem, hudbou a Radcliffe hraje tak, že si ho už nebudete představovat v hábitu a hůlkou v ruce. Alexandre Aja si vzal do ruky originální materiál a už neremakuje (Piranha 3D je však boží zábava!). S trikama se to moc nepřehání ač na konci se vytáhne pořádně pekelná scéna. Hodnocení OST: Rob the Boss 8/10

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 64 85