Kryton

homepage

Twitter: pandaboy_cz

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 64 85
    • 25.2.2020  09:35
    Mythic Quest: Raven's Banquet (TV seriál) (2020)

Mythic Quest je promarněná příležitost a ve výsledku strašně špatné ztvárnění všeho kolem her. Někdo chtěl napsat variací Teorie Velkého třesku a zasadit ho do herního vývoje. 👎 Má to dvě vady: 1. Herní vývoj je zde podán velmi špatně 2. Není to vtipné. Nesympatické karikatury na sebe každou chvíli křičí. Postavy managementu dělají věci, za které by normálně měli padák a na krku žalobu. Ve výsledku jsem měl i pocit, že z hráčů a her si dělá srandu a zesmesnuje je. Zahrál si někdo ze scénáristů a i herců nějakou hru? Nepočítám angry birds nebo candy crush. Jediný dobrý díl, byl pátý díl, který je mimo celé dění MQ a pojednává o historii a málem indie týmu. Ty postavy a děj udělají více než celá série. Proč o tomhle nebyl MQ? Jo aha, tam nebyl nikdo zesmesnen a primárně tam jde o hru a lidi kolem ní. P. S. Ubisoft za tím stal a tak je tam reklama na AC, For Honor apod. Jenže ta hra MQ je WOWko s osklivym vizualem než má WoW. Jo a KCD tu má animace jen jako předěl mezi dny. Takže proč to tam je, to vážně nevím. Ta hra jak píšu je ošklivý WoW.

• 10.10.2019  14:09
    Premiér (TV seriál) (2019)

Kdo tohle vydrží v kuse dokoukat, pak zasluhuje řád Jaromíra Soukupa. Porno vedle tohoto vypadá jako oskarové drama. Vlastně na Barrandovu už jen chybí porno, kde Jaromír Soukup souloží s Jaromírem Soukupem, na které se dívá Jaromír Soukup.

• 28.7.2019  10:06
    Tolkien (2019)

Nečekal jsem že u životopisného filmu o Tolkienovi budu vyzdvihovat především kameru a hudbu. Ostatní je televizně průměrný až hanba. Nevím proč je tu vynecháno dost podstatných věcí např. s Edith se oženil ještě před odjezdem na frontu. Dále se neuvádí, že se po vyléčení horečky opět vrátil do války byť nepřímo na frontu. Celkově se lítá ve flashbacích tolik, že mě opravdu chybí nějaký popisek. Především pak se dostaneme o hodně let dopředu, kde už má Tolkien děti a začne psát Hobbita. Nevím proč se zaměřilo na nezajímavé části a ty se byly nezajímavě natočeny. Teď však k důležitému - Nicholas Hoult mě nesedí jako Tolkien. Nechci tady popisovat, že na fotkách z první světové má knír. Hoult nemá ani chemii s Lily Collins, takže v reálné podobě krásný romantický až skoro románový příběh je tu tam. Velmi tleskám výběru herců. Proč ho herecky strčí do kapsy na pár minut Derek Jacobi? Pro nezaujaté diváky tady není, co hledat. Pro fanoušky Tolkiena to bude docela nuda se prokousat konečně k náznakům tvorby. Velká škoda, protože jinak výjevy z války a krásné záběry na stromy je radost vidět - zase ta kamera! Hodnocení OST: Na poměry životopisu krásný soundtrack od Newmana. Vlastně díky němu jsem byl schopný dokoukat film. 8/10

• 27.2.2019  14:08

Technická stránka je na plný počet. Střih, hudba, kamera a znělka je na 5 ⭐. Jenže se zde trochu popletl scénář. Celá třetí série je rodinné drama černošského detektiva na ploše 30 let. Samotný případ a vyšetřování zabírá 20%. Pro ty, co chtějí případ, pak stačí díly 1,2,7,8. Zbytek je limonáda, kde se opakují stejná dramata ve stejném pořadí. Hádka s manželkou - udobření. Vzpomínka - zapomenutí. Ostatní postavy jsou jen do počtu. Díky tomu bohužel nefunguje chemie mezi dvojicí detektivů, kde především Stephen Dorf je absolutně promrhán. Celé to působí chladněji než se zdálo. Přitom se to krásně nabízí. Arkansas, 80.leta a případ kolem děti. Jenže vše je strašně moc na sílu. Paradoxně na mě působily opačně. Silné emocionální scény mě donutily k smíchu. Bohužel jak jsou postavy a případ vedlejší, tak je vám jedno, že někdo umře anebo zmizí. Stejně jako hlavní postava si prostě po dvou dílech ani nevzpomenete. To je bohužel to, co nejvíce vytýkám celé třetí sérii. Tři díly by úplně stačily a potenciál by se využil na maximum. Jak kolem případu, tak kolem rodiny detektiva Hayse. Raději se obrátím na první sérii a druhá tak dostává lepší světlo. Na mě to už nefunguje. 3,5 ⭐

• 27.2.2019  13:45

Po technické stránce plný počet. Střih, kamerové triky a přechody. To proč závěr a vlastně i celou sérii hodnotím 3,5 napíšu zde krátce. Vyšetřování je zcela vedlejší. Skutečně není podstatné a na ploše každého dílů zabírá 20%. Celá série je jen a pouze o 3 dekadach života jednoho detektiva. Bohužel konec a uzavření spíše připomíná průměrnou telenovelu. Malý! Spoiler! Opravdu si scénárista pomůže duchem jako odhalením? Laciné na HBO.

• 22.2.2019  09:38

Průměr, který neurazí ani nenadchne. Fóry jsou předvídatelné, atmosféra ta tam a celé je to šité dětem. Hlavně pšoukat! Celé to zachraňuje dobře zvládnutý vizuál a hudba.

• 21.2.2019  14:29

Jedeme do finále a předposlední díl sype na diváka událostí velmi rychle. Předtím se tři díly nedělo nic a najednou tohle? Je to opět povedený díl, ale mám zcela vážně už jasný názor. Třetí série v tomto složení měla mít maximálně 5 dílů. Na více to nemá materiál. Pomrknuti na první sérii je milý easter egg.

• 13.2.2019  15:17

Konečně se vyšetřuje! Konečně je tu vývoj! Tři díly dostáváme rodinu detektiva Hayse, natáčení něčeho jako YouTube creepy pasta dokumentů a pozdější senilitě. Mám takovou teorii, že senilita je zde jako berlička tvůrců, proč tolik nenaznacovat. Konečně i více i druhý detektiv West. Tady už jsem nadobro přesvědčen, že to pravé herecké zlato je Dorf. Atmosféra, napětí, nové poznatky a především vyšetřování. Jen tak dále. Možná to finální trilogie dílů i zachrání. Nejasam však tolik jako ostatní. Zatím má tato série jen dva díly skutečně kvalitní.

• 7.2.2019  13:33

Jako vážně? 3 díly v řadě a celé vyšetřování nebo posun je na ploše sotva 15 minut. Opět se zase více soustředíme na hádku s manželkou, zasunem po střelbě a čtením knihy. Přestřelka na začátku má jen nakrmit a trochu probudit mě jako diváka. (Spoiler) Konečně se dočkáme i setkání dvou senilů, kde mě utvrzuje, že zaměřit se mělo na jiného z těch dvou detektivů. Pátý díl a celý případ by se dal sestrihat na třicet minut. Bohužel dvojka detektivů nemá chemii a tak ve mě konec dílů nevytahl ani kousek emocí.

• 7.2.2019  10:06

Průměr jako předchozí díl. Jen o malý chloupek lepší hlavně díky posledním deseti minutam. Opravdu se musíme zabírat osobním životem detektiva Hayse. Však se to probírá už tři díly v kruhu. Proč není více případ ve třech časových liniích? Mě vážně nezajímá, jak se pohadal s manželkou, jak mu moc chybí apod. To celé nám už tvůrci ukázali. Proč nevidíme více o jiných postavách jako je druhý parťák nebo otec těch dětí. Tam se to odbude minutovým prostrihem. Bohužel se tak tempo zvolňuje. Mě by zajímal i flashback z Vietnamu nebo první setkání s parťákem. Dvojici totiž chybí chemie. Po slibném začátku se začíná zpomalovat. Snad to zase nabere spád a atmosféru. Za mě už druhý průměr po sobě a těžko se to dokoukava.

• 30.1.2019  14:10

Jedná hvězda za Snipese. Ty jeho kreace ala Simon Phoenix byly to jediné herecky zajímavé. Invaze je totiž televizní béčko vhodné leda na Barrandov.

• 30.1.2019  08:02

Ryze US only téma. Pokud se více nezajímáte o americkou historii, tak Vietnam je pro vás jen tržnice v Praze. Rád jsem chtěl vidět opět Spielberga jak se popasuje s historickou události. Poslední Most spionu mě hodně bavil, ale to bude tím, že tato éra a reálie jsou mě blíž. Stále však díky Januszovi kouzlí s kamerou a scény tisku jsou tak vizuálně poutavé. Po celou dobu filmu jsou dialogy. Dialogy dvou postav, tří postav anebo prostě jen někdo telefonuje. Přitom je herecké osazení prvoligové. Mám však problém, že všichni herci hrají divně anebo divné postavy. Dokonce i Hanks se Meryl. Nudných míst je až moc.

• 28.1.2019  10:27

Celá tíha třetí série je položena na úloze a herectví Aliho. Ta sázka vyšla. Jen škoda, že necitim chemii mezi parťáky jako tomu bylo u předchozích sérii. Atmosféra 80.let, konec vietnamské války a špinavý Arkansas je skvělá kombinace. Za mě skvělý začátek a těším se na zbytek série. Laťka je od začátku hodně vysoko.

• 28.1.2019  09:57

Atmosféra houstne a případ dostává větší šířku. Jen ty tři časový linie se tu moc míchají. Lehký nadprůměr a malé zpomalení.

• 28.1.2019  09:27

Třetí díl se soustředí více na hlavní dvojici. Nebyl by to špatný nápad, ale oni nemají chemii. Prostě si každý jde po svým a tak nějak mu parťák ani nechybí. Lehce nudný díl.

• 28.1.2019  09:03
    Jan Palach (2018)

Civilnost Jana Palacha mě seděla lépe než pompéznost Baarové a Masaryka. Atmosféra doby zachycena bez patosu. Rozhodně plusem byl výběr hlavní role. Viktor Zavadil jako Jan Palach je za jedna. Na plný počet to není z jednoho důvodu. Film je součet epizod, které jsou skvělé (vše po 1968) a jiné zavádějící. Nevím, proč vědět, že se malý Palach ztratil v lese anebo byl na brigádě někde v Kazachstánu.

• 24.1.2019  09:36

Prosím všechny ať tento film není brán za vzor pro historické/životopisné filmy. Renč místo hluboké sondy do života jedné z nejvíce kontroverzní postavy válečné vytvořil lidovou taškařici. Poslepit vše z pár epizodek a říkat tomu film? Lidové až prehravajici hlavně české herce strčí do kapsy německý komparz. Čest výjimkam jako Huba anebo Mádl. Neskutečně nevybalancovane scény. Křišťálová noc a vedle ní pich s Goebelsem. P. S.:Lepší Adolf Hitler je stále v podání Trojana v Jedna ruka netleska.

• 27.10.2018  15:42
    Halloween (2018)

Halloween byl pro mě film, na který jsem se těšil nejvíce tento rok. Avengers apod musí odpustit, ale návrat do Haddonfieldu pro mě má větší srdeční sílu než komiksy (to by letos musel být nový Hellboy, ale není). Tvůrci nám slíbili, že vše po prvním díle se maže (škoda, já mám rád Halloween2) a posouváme se 40 let poté. Dostat v roce 2018 fan tribute (v dobrém) na Carpentera (kamera, střih, hudba) jsem opravdu nečekal. Michael je tu pojat, tak jak je v prvním Halloween. Je to pomalý, ale o to zabijácký motor. Z kina jsem odcházel nadšený a dostal jsem přesně ten pocit jako z Carpenterova mistrovského díla. Slasher, který opět dokázal všem následovníkům, kdo je králem. Hodnocení OST: Carpenter is back! Jeho výpomoc s hudbou je to čím, se film dostává na plný počet. 10/10

• 27.10.2018  15:25
    Predátor: Evoluce (2018)

Šejne, co si nám to udělal?! Nikdo ti nepomůže, všichni tě nenávidí, usměj se čů*áku! Pan scénárista napíše debilní dialogy na úrovni laciné komedie....ANO SHANE BLACK???!!!. Nešlo aspoň na chvíli vytáhnout důchodce Mctiernana, aby ukázal celému štábu, jak natočit akční scénu? Ne! Místo toho se dostaneme na úrovni Taken3 s rychlým střihem, že si vše člověk musí v hlavě domyslet, co zrovna viděl. Celý film je tak tmavý, že se nedoručuje 3D verze. Ta je tmavší ještě více. AVP Requiem je oproti tomu filmový požitek . Dál už nebudu kydat hnůj na mrtvolu Predátora. Ano, Šejn totiž zabil Predátora a to byla jeho pomsta za jeho filmovou smrt v prvním Predátorovi. Tím se kruh uzavřel a FOX zabil dve filmové série s nejlepšíma monstrama. Kam se hrabou Predators od Antala. To mělo aspoň ksicht a hlavu a patu. Tohle je brak na úrovni Alien Covenant. Hodnocení OST: Jak začně Jackman citovat Silvestriho, tak to člověka nabudí, ale pak je povětšinou generický akční soundtrack. To i Call Od Duty díl 6000 zaujme více. 2/10

• 27.10.2018  15:12

To si tak zajdete na pokračování dinosauřího blockbusteru, abyste dostali indie monster horor ve velkém baráku. WTF? Vše čím film láká v trailerech je odbyto v prvních 30 minutách včetně Jeffa Goldbluma (ten rozhodně bral šek a rychle utekl z placu). Po celou dobu člověk dostane ten nejhloupější monster horor, za který by se nestydělo ani studio Asylum anebo kanál SYFY. Tak se zase vytvoří superdinosaur, který umí slyšet na kilometry daleko, aby nakonec neslyšel lidské dýchaní metr za zdí. Třešničkou na dortu je pak snaha okamžitě naznačit sequel. Špatné jako blockbuster, špatné jako monster horor. Hodnocení OST: Džakino a jeho asi nejhorší soundtrack za poslední dobu. Musí si pomoct opět Williamsem, aby měl nějaké téma. Nuda 1/10

• 5.6.2017  21:50
    Život (2017)

Life is life. No nebude to Opus, ALE spíše Průměrus. Nevím zda je to režisérem, ale dlouho jsem neviděl hezky vypadající šeď. Vlastně ano - Pasažéři. Triky jsou hezké, kamera a veškerý vizuál zabírají. Nejvíce filmu škodí schizofrenost. Chce to být hodně realistické a uvěřitelné, ALE nesmyslně se přepne do béčkových brakových vod, kde mu chybí paradoxně lacinost a nadhled. U mě letošní souboj ALiEn pohrobků vyhrává Life, ALE jen o prsa kosmonautky. Opravdu ALE opravdu je Covenant horším filmem. Malým plusem je závěr. Hodnocení OST: Hudba mě moc neoslnila a čekal jsem více budování klaustrofobické atmosféry. 5/10

• 5.6.2017  21:29
    Rozpolcený (2016)

Shyamalan je zpět! Je třeba to vykřičet do celého světa. Dlouho si člověk říkal, kde jen ten režisér a kdo se za něj vydává a točí jednu příšernost za druhou (Po zániku Země, Poslední vládce větru). Není to o megarozpočtech, tricích a přeplácanosti. Stačí jednoduchá myšlenka, pár herců a 3 stěny. Rozpolcený mě dostal, ale také neuchvátil tolik jako ostatní. Problém a zároveň velkým kladem je výkon McAvoye. Veškeré scény si bere a vy se stanete osobností číslo 25 - divák. Ovšem scény mimo ně a některé flashbacky (ano chápu, že to má navodit pouto, ale to stačí i z jednoho záběru Shya) zpomalují atmosféru. Ta se opět povedeně hitchckovsky dostává do skvělého finále. Dlouho jsem neviděl film, který je svěží a zůstane v hlavě (Shya ty malý uličníku!). Jsem rád za úspěch filmu a moc se těším na pokračování, které se napojí na u mě fantastického Vyvoleného. Zatím malé překvapení roku! Hodnocení OST: West Dylan Thordson - jméno, které neznám. Každopádně dobře navázal na dvorního skladatele Jamese Howarda. Temné, atmosférické a ke konci až skoro komiksové. 7/10

• 20.5.2017  09:58

Android: Covenant aneb Ridley Scott je zamilován do Michaela Fassbendera (tak už se s ním vyspi!). Předně se chci omluvit celému filmu a posádce Promethea. Zde je posádka Covenantu rovna hovad po lobotomii. V kině jsem nevěřil, že uvidím chování postav z céčkového hororu. Dokonce z Alien vykrádaček od Rogera Cormena jsem viděl větší inteligenci a i scénář postav. Uznám, že film hezky vypadá, zní dobře a hudba je opravdová pocta Goldsmitha a Hornera. K čemu to je pokud se divák dívá na jednu hloupost za druhou. Vůbec se mi nelíbí a neberu vznik vetřelce. Ridley Scott totálně neví, jak s vetřelcem pracovat. Je tu na pár minut (myšlen klasický xenomorph) a není dobře užit. Absolutně se zahodí vše, co se zná z Alien ságy. Nejhorší na tom všem je, že vetřelec vypadá hůře než před 40 lety. Pokud se tato série bude ubírat tímto směrem a bude u toho Ridley Scott, tak jí vynechávám. Nejvíce člověka naštve, že kvůli této příšernosti byl zastaven Alien5 od Bloomkampa. Hodnocení OST: Film už nechci vidět, ale výborný soundtrack od Jeda Kurzela si budu rád pouštět společně s Goldsmithem a Hornerem. Vážně povedená práce, což se nedá říct o filmu. 8/10

• 20.3.2017  19:21

Kong: Ostrov lebek je čistokrevný blockbuster, který si nehraje na nic více. Funguje v rámci žánru přesně, tak jak má. Co chcete více? Uvědomte si, že K:OV vznikl jen jako předvoj chystaného Monsterverse. Plných 118 minut jsem se skvěle bavil a to se mi už dlouho u blockbusteru nestalo - vyjma marvelovek. Audiovizuálně se to dá srovnat jedině se Star Wars Ep VII: Force Awakens. Tohle je přesně ten film, kterému sluší velké plátno a kvalitní ozvučení. Rád si pořídím bluray, abych si užil na velké 4k televizi džungli, bouřku, oheň, výbuchy a hlavně samotné bitky. Těch tu je hodně! Už v začátku člověk dostane jednu z nejlepších scén - sundávání vrtulníků jeden po druhém. Pro mě horký favorit do TOP 10 scén roku 2017. Ostrov není jen domovem Konga a tak se dostane na velké pavouky, krávy, mravence (ty jsem chtěl vidět!) a především lebkoještěry. S těma si to pěkně rozdá a jsou to hodně dobré Monster bitky. Lidi jako postavy plní jen jeden účel - umírat. Vážně vadí, že vojáci jsou jen cílem pro likvidování od Konga a dalších potvor? To na ně měl jen Kong zle koukat a oni dostanou psychické trauma, které budou po celou dobu filmu rozebírat s tunou flashbacků? Ovšem v armádě bezejmenných postav vedou dvě výrazné postavy nade všemi. Samuel L. Jackson předvedl variaci na maniakálního plukovníka, kterému budete žrát každou scénu - není náhoda, že to má celé nádech alá Apokalypsa Now. John C. Reilly mohl z trailerů vypadat jako jen komická figurka, ale on si také krade všechny scény. To je vše - Tom Hiddleston je superdokonalý manekýn, Brie Larson hezký vypadá s foťákem a John Goodman se postupně vytrácí - a to nemyslím jeho váhu. Na mě tedy Kong fungoval dobře a hodně si šplhnul písničkovým soundtrackem - slyšet CCR v kině bylo cool! Je to rarita dostat zábavný blockbuster už v březnu. Ke všemu tak audiovizuálně vymazlený a nebyl komiksová adaptace. P.S.: Neodcházejte z kina do konce titulek - potitulková scéna! - chci už rok 2018 a 2020 ;) P.P.S: Kong je labužník :-D Hodnocení OST: Pokud bych počítal písňový soundtrack tak by to bylo za 10/10. OST samostatný je za 8/10.

• 6.3.2017  19:17
    Pasažéři (2016)

Na Passengers se pěkně kouká, na Pratta a Lawrence se pěkně kouká a pak se akorát pěkně kouká do černé díry, která asi vysála všechny dobré nápady. Z mixu tří témat se vždy jen bruslí na kraji - 1) trosečník na lodi 2) pubertální romance 3) akční záchrana lodi. Není dostatek času na to prožít trápení jediného člověka na palubě. Osobně by nebyla špatné dát tomu více času - rok smrsknutý do pěti minut je odfláknuté. Romanci raději přeskočím a přejdu k poslednímu - akční finále. To naseká více klišé než teenka smajlíků do chatu. Opravdu mě Passengers jako celek připadá jako sci-fi fan fikce z Brava. Koho tam samozřejmě dáte? Tu sexy holku z Hunger Games a X-menů a toho cápka z Jurského světa a GoG. No koukej boží né, cool, in, da, line....Vše je tak ploché (až na Jennifer), že si zapamatujete jen tu scénu v bazénu a to je vše. P.S. Laurence Fishburne si zasloužil více času - ikdyž jsem nějak celou dobu čekal, že někde vyskočí Sam Neill a celé je to jen seqeul k Event Horizont. To by aspoň bylo pořádný pokoukáníčko. Těžký průměr, který dokazuje, že někde se ztratil potenciál, nápady a zápal pro celý film. Hodnocení OST: Za tohle byl Newman nominován na oskara? V Arrivalu na mě hudba působila daleko podmanivěji i s obrazem. Tohle je nuda. 4/10

• 20.2.2017  21:37

Co se může podělat, když máte ultimátní kombo Tim Burton - fantasy - knižní předloha (nečetl)? Připravte si milé děti prsty na jedné ruce, začneme počítat. 1) Hlavní hrdina je celou dobu na přes hubu 2) Chemie mezi veškerým osazením nefunguje - měl jsem chuť hodit bombu na sirotčinec za Luftwaffe sám 3) Vedlejší postavy buď přehrávají (Samuel L. Jackson a Eva Green) anebo jsou duchem někde jinde (Chris O´Dowd, Ella Purnell) 4) CGI a celé výtvarné pojetí je tak deset let staré 5) Kromě dvou scén (les a souboj loutek) jsem nepoznal, že by to byl film Tima Burtona. Takže pěstičku po počítání sevřít a ukázat prostředníček. Milý Hollywoode vrať nám zpátky Tima Burtona! P.S.: Time proč?! Hodnocení OST: je cítit, že Margeson udělal hudbu k prvnímu Kapitánovi a Skautův průvodce zombie apokalypsou. Tohle je přesně ta kombinace obou filmů. Hudba lepší než film. 6/10

• 20.2.2017  20:59
    Jason Bourne (2016)

Největším problémem je fakt, že Jason Bourne přišel moc pozdě. Deset let je příliš moc dlouhá doba (v kinematografii obecně) a narozdíl od jiných ság a sérií se nedostává nostalgie ani retro nálada. Série o agentu Bournovi se stala ikonou všech akčních thrillerů 21. století (pro mě určitě) - a pak přijde tak průměrný film. Opravdu byl ten scénář důvod k natočení?!!! Bourne je celou dobu vedlejší postavou a až ke konci je doslova násilně zavlečen do souboje starý vs nový svět CIA. Vážně a opravdu už vážně by se měli scénáristé poučit od IT oddělení a přečíst aspoň více věcí než první dva odkazy ve vyhledávání na téma hacking. Už jsem alergický na klišovité věci vycucané z fantazie člověka, který umí jenom zapnout notebook/pc a spustit textový editor. Vrcholem všeho je flash usb disk s nápisem ENCRYPTED - není to vtip bohužel. Celý děj se točí kolem 4 postav, kde to doslova zachraňuje Alicia Vikander aneb i ajťačka může být pořád sexy. Tommy Lee Jones působí celou dobu unaveně, Damon je neustále duchem mimo (ty flashbacky jsou otravné) a Vincent Cassel hraje postavu z jiného filmu a doby - typický záporák z 80. let a nechybí mu ani hláška na konci. Bourne je také o akci a ty jsou tu tři stěžejní. Athény - Greengrass předvedl zajímavou akci uprostřed pouličních nepokojů. Londýn - průměr nezachraňuje ani skok o laně. Las Vegas - vygraduovaná revenge akce a to nejlepší z celého filmu. Celkem zklamání, že se člověk musí prokousat hodinou a půl, aby se konečně dostal do bournovského filmu. Pro mě velké zklamání. Tohle by klidně mohl zahrát Renner a natočit rutinér a výsledek by byl stejný. Kvalitativně si je Bourneův odkaz hodně podobný s Jasonem Bournem. Jason Bourne se tak stává filmem, který přišel příliš pozdě a zapadne mnohem rychleji než předešlé díly. Hodnocení OST: Hudbu nezachrání ani Moby na závěr. 5/10

• 19.5.2016  19:03

⁣X-men:NACHOCALYPSE Začínám mít pocit, že Singer se už vyčerpal. Poslední Xmeni jsou nejvíce plochou komiksovkou za poslední roky. I na standard Singera málo. Celý příběh ➡ Superpadouch se probere, v rychlosti nabere pomocníky a hurá zničit svět. To je vše. Všechny odbočky jsou zavádějící. Osvěžení je opět Quicksilver, vizual (hodně dobře se na to kouká ve 3D) a duo Fassbender-MacAvoy. Malé cameo Wolvika potěší. Osobně nejsem fanoušek Jennifer Lawrence a tak mě nezajímá, že je teď IN. Její postava je doslova strkana všude. Ehg.... Jo ušlo to, ale měl by přijít opět Vaugh a natočit něco jako First Class. Tohle potřebuje Deadpoola jako transfuzi. Případně spinoff Weapon X nebo X-Force. ⭐⭐⭐1/2 Hodnocení OST: hudba ať už písně nebo samotná je skvělá. Hlavně ve finále nabudí. ⭐⭐⭐⭐

• 24.8.2015  21:21

Box office TOP ALLTIME #3 $1,622,868,000 ..fans na ničem nešetřili. Jurský svět není dokonalý a ba co více je plný chyb (ty lodičky v džungli trčí do očí!), ale.....tak zábavný blockbuster tu nebyl naposled od dob...(matně lovím v paměti)...devadesátek. Ano vemte si ty blockbustery jako Jurský park, Den nezávislosti, Hvězdná brána nebo MIB. Jako fanda původního Jurskýho parku a i Ztraceného světu (ano považuji Lost World za dobrý) jsem šel na Jurský svět s menším despektem. On ten trailer spíše evokuje CGI akční bordel. Před návštěvou kina jsem si poslechl soundtrack od Michaela Giacchina (to je ten, co dělá většinu hudby Abramsovi a Pixaru) a........byl jsem unešen. Hodnocení OST bude na konci komentáře. Začátek je impozantní, protože konečně zažijeme park živý! Park je otevřený a na ničem se nešetřilo. Díky tomu zažijeme ten zážitek, který jsme neměli. Plný park lidí vs dinosauři. Samozrějmě, že se něco pokazí. O čem by jinak byl tento film?! Koukat na dvě hodiny edukativního filmu o dinosaurech, tak to si rovnou zapněte ČT 2 a dokument BBC Putování s dinosaury >>> http://www.csfd.cz/film/70322-putovani-s-dinosaury/ . Opět je to téma - člověk si hraje na b(B)oha a vytvoří superdinosaura, který .........SPOILER -> uteče <- KONEC SPOILERU. Chris Pratt je perfektní a to on baví po celou dobu. Nemluvě o faktu, že jsou tu konečně snesitelná děcka!!! Tady jsem si skutečně nepřál, aby umřela. Navíc je tu jedna postava, která si zasluhuje potlesk - IT GUY (Jake Johnson), který měl ty nejlepší hlášky a tričko, které sháním (nakonec mám s motivem tohoto filmu). Akce je zábavná a povedená (samotné finále epicky vede - F*ck YEAH!), CGI velmi vyvedené (JP se nemusí stydět) a na ničem se nešetřilo. Tolik referencí na původní Jurský park jsem ani nečekal. :-) IndominusRexuální zábava! Hodnocení OST: NejWilliamsovský soundtrack, který by ani sám John Williams nenatočil. WOW! Natrvalo se usadil v mém TOP. 10/10

• 23.8.2015  23:58
    Pixely (2015)

Futurama to udělala líp!..... ale není to tak špatné, jak někteří "kritici" píšou a říkají. Je to oddechovka, kde vypnete mozek na hodinu a půl. Z nápadu se určitě dalo vytěžit více, ale ono se musí vzít v potaz fakt, že je to celé cílené na mladší publikum. To je celkem paradoxní, protože dnešní mládež žádnou z těch her nehrálo, nedrželo v ruce ovladač NES/SNES ani neznají hraní na automatech - nemyslím bedny ve smradlavým nonstopu, kde si dáte teplou desítku a mačkáte na tlačítko s třešní. To je největší chyba celého filmu, který se místy tváři jako rodinná komedie. Sandler/James mají opět ty samé postavy, které hrají ve všech svých filmech. Narozdíl od posledních (pa)výtvorů jsou zde snesitelní až na fakt, že bych nikdy a opravdu nikdy nezvolil za prezidenta Kevina Jamese. Film zachraňují vedlejší postavy > Dinklage ví v jakém filmu hraje a tak náležitě přehrává a škodolibě se usmívá (!), Michelle Monaghan je kus a Josh Gad jako konspirační magor potěší nějakou tou hláškou. Nakonec malá cameo Dana Aykroyda, Seana Beana i Briana Coxe jsou příjemná překvapení. SPOILER -> Sean Bean neumře! <- KONEC SPOILERU. PIXELY nejsou nejlepší film roku 2015, ale také tím nejhorším za rok 2015. Jedná se o klasickou letní blockbuster komedii, kde se nevyplácí přemýšlet a mít velká očekávání. Hodnocení OST: Henry Jackman vytvořil epickou akční hudbu, která místy je lepší než film. Hned jsem si jí zařadil do mého playlistu na SPOTIFY. 8/10 - P.S.: výběr písní chválím - Queen (!!!)

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 64 85