Zabil jsem Einsteina, pánové... (1969)

Vtipná sci-fi , která si hraje s cestováním v čase. Taková česká variace na Návrat do Budoucnosti , ale 20 let dříve.

Z pekla štěstí (1999)

Ten PC drak byl méně drak nežli drak mrak. Roztahaná a nudná pohádka.

Hvězdná brána - Děti bohů (1997) (epizoda)

Nádherný začátek jedno z mých seriálových kultů. Kdo by to byl řekl, že se dočká 10-té série a povedeného spin-offu.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Film začíná tam , kde skončil díl předtím. Opět ponechána ona temná linie a třeba souboj s Rancorem je vynikající. Jen bohužel po vstupu na Endor to dostalo až moc plyšový nádech. Ještě , že to celé vykopne zpátky setkání s Imperátorem a posléze i souboj s Vaderem. Opravdový vrchol filmu není bitva o hvězdu smrti , kdy není tak napínavá jako třeba v Nové naději. Završení jedné z filmových ság a jednoho nezapomenutelného co film přinesl. Lucas měl v dalších seriích radějí přenechat křeslo někomu jinému a vykašlat se na tu plyšovost.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Temnější , lepší a mnohem vážnější než-li předchozí díl a něz-li další díly (snad jedině pomsta Sithu se dá rovnat). Hned několik opravdu silných motivů , které vás opravdu udrží u obrazovky. Jako třeba vztah Han a Lea , ale především výcvik Luka na souboj s Vaderem. Což je nejsilnější motiv filmů. Souboj je brutální a nebere si servítek. Vyvrcholením je Lukovo poznání pravdy. Pokud bych celý film srovnal , tak nebýt droidů tak není žádné odlehčení. Vskutku zajímavý film a důkaz , že druhé díly mohou předčit ty první. Což se nyní stává opravdu málo. Soundtrack jsem si naprosto zamiloval a geniální Imperiální pochod je jedním z filmových zážitků a podkresluje zde Vadera jako čiré zlo.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Celé bych to přejmenoval na Romantika utočí. Přeslazená scéna na Naboo je něco za co bych poslal Lucase do spáru Rancora. Opět film drží McGregor a souboj s Jango Fettem a poznání Klonů je opravdu silný moment. Záverečný souboj je také skvělý a Reeves je opravdu skvělý záporák i ve svých 80ti. Jen škoda toho patosu a přehnané přeslazení celý film tahá dolů i přes snahu toporného CHristensena.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Film má jen tři silné motivy. Ten zbytek je zalit neskutečným plyšem a celé je to jako Kid Wars. Ja Jar je jedna ze nejzbytečnejších postav v historii filmu. Tak ony motivy jsou (to aby jste věděli kam přetočit film): První poznání s malým Anakinem , kde až v člověku hrkne co z něho pak vzejde. Druhý motivem je výborný závod. To se trikařům povedlo. Závody mají šmrc a daleko více mě baví než třeba nudný a přehypovaný Speed Racer. Třetí a poslední motiv je souboj s Darth Maulem a vynikající Duel Of The Fates , který je celým soubojem proložen. Lucas umí triky a libuje si v nich , jenže jeho režie je vskutku chaotická a výborné scény přebije plyšem. Edit:> 2012: Ve 3D ten film vyzní lépe a scény závodu kluzáků, souboje ve Vesmíru a souboje celkově jsou působivé. - Film však i nadále je nevyvážený a příliš dlouhý.

Star Trek: Nová generace (1987) (seriál)

Nejlepší ST série plná skvělých herců a chytře a chytlavě napsaných dílů. Ani kozy 7 z 9 tohle nesesadí!