Charpy

okres Brno

4 body

<< předchozí 1 2
    • 25.2.2019  19:19

Temný případ není tím čím se zdá být, bohužel ani první serii se nepřiblížil na dohled, ikdyž to doháněl atmosférou - škoda. Nicu, zkus to jinak. Je potřeba to vidět ? Bohužel ne, vata a nuda......A příběh - to je de facto jen taková nešťastná náhoda. Nebo není ?

• 16.12.2017  09:00

Proč se to nikam neposunulo? Proč je dějová linka č.2 (Finn+korejka) naprosto neúčelná a zbytečná ? Proč je Poe degradován za neuposlechnutí, když v dějové lice č.2 si jedou na vlastní pěst a de facto způsobí genocidu odboje ? nemastné, neslané, nudné a smutné, žádný vývoj žádný posun jen nádherný vizuál, ale to je pro mě málo. Škoda, velká škoda, když se tímto směrem vydala taková obrovská popkulturní značka. PS: nabízí se mi srovnání se syndromem Hobit.

• 10.5.2017  19:21

To co fungovalo v jedničce jako vtipné , inovativní, čerstvé a k zasmání je zde znásobeno. Jakoby autoři čekali až jednotlivé postavy a scénky dozrají mezi fanoušky. Tančící Groot - fajn dáme mu celou scénu, létající šíp ? Fajn dáme mu víc prostoru. Dvojka se snaží jít více do hloubky postav, vztahů, ale aby jedna věta prohloubila náš vztah k mývalovi? Za mě tedy o dost horší než předchozí díl. Škoda

• 28.11.2016  22:03

Upřímně nevím jak bych měl tento film hodnotit, protože ´´výsledný´´ dojem skáče z jedné na pět hvězdiček a zpět. Nechápejte mě špatně, ale takových mikropríběhů byly za druhé světové války určitě desítky. Tak čím je tento lepší než ty ostatní....

• 12.11.2016  23:08
    Příchozí (2016)

Nádherné komorní sci-fi, kdy ústřední myšlenka je opravdu nosná. Vše si nechá až na samotný konec, kdy do sebe hezky vše zapadne bez domýšlení a hledání náznaků. Stačí mít jen mysl otevřenou. Byl to zážitek. PS: otom jak byla využita kompozice záběrování očekávám zisk zlatého plešouna v technické kategorii.

• 11.3.2016  17:56
    Pozemšťan (2007)

Určitě zajímavé téma na zpracování, ALE u pozemstana jsem měl problém s tím (abych nespoileroval), jak mohl být tím kým byl na místech a v dobách, tak zásadních pro naše lidstvo + pověstnou korunu tomu nasadilo uvědomění si jednoho člena osazenstva na chatě (synopse) čím mu je on osobně.... Komorní drama miluju, ale u tohoto jsem kroutil hlavou jak to nebylo logické...... Každopádně koho tento film zasáhl více než mě, tak doporučuji knihu: Případ doktora Karpety

• 7.2.2016  21:03
    Padesátka (2015)

Zimní česká komedie, která se snaží zaujmout diváka humorem cíleným na nejpřízemnější humor a zápletku.... díry ve scénáři a nelogcké chování postav dokresluje fakt, že už nani ty komedie moc neumíme.... holt asi nejsem cílová skupina. jednou stačilo.

• 28.12.2015  19:25

Jako fanoušek Star Wars filmů budu samozřejmě objektivní :). Schválně jsem napsal filmů, protože to co se dělo mimo filmy šlo i mimo mě (kánony, komixy, knihy). Star Wars: Síla se probouzí je jako švédský stůl. kdy oči přechází, chutě vyzlínají napovrch, ale hlavní chod a dezert nedostanete. Ano, baví to - a velmi, oto více se člověk těší na to, co bude následovat. Zážitková záležitost.

• 28.12.2015  13:49

Naturální až na krev, atmosferické a..... nijak moc zajímavé. Ano krásně se na to koukalo, místy se zatajeným dechem. Dlouhé záběry na přírodu jako připomenutí se Birdmanem, ale chyběla mi tam ta pověstná finální přihrávka, tah na branku. Film je to řemeslně zpracovaný výborně. Bohužel v mém případě to vyšumělo jak sklenička sektu po prvním loku.

• 18.11.2014  18:40
    Insomnie (2002)

Spoiler: Robin Williams jako záporná postava? To jde? Ano ! Fanoušci kvalitních kriminálních filmů by si tuto originální podívanou neměli nechat ujít

• 18.11.2014  18:31
    Interstellar (2014)

Blockbuster - rozhodně ne, komorní sci-fi - rozhodně ano. Já tvrdím, díky za každé dobré sci-fi. Díky pane Nolane za tento film. Nejsem Nolanofil, ale jeho filmy mam rád všechny, což se mi u jiného režiséra nestalo a ano Nolan me baví. Nabídl totiž opět zase něco jiného. A že vykrádá xyz jiných filmů, emoce jsou vyumělkované ?? Kdo chce psa bít hůl si vždycky najde.....

• 16.7.2009  07:48

tenhle film jsem miloval když jsem byl malý :)

• 1.7.2009  11:14
    Wrestler (2008)

Role šitá Mickeymu na tělo, mám pocit jako by to bylo o jeho životě. 80 léta na vrcholu sil a o 20 let později jen vzpomínky. Film dělá dojem jen při jeho sledování, po vypnutí začíná lehce vyšumovat z povědomí, ale určitě má co nabídnout.

• 25.6.2009  11:44
    Záhada hlavolamu (TV seriál) (1969)

Miluji foglarovky o Rychlých šípech a Stínadlech, přesně takhle jsem si je představoval. Jen dospělost hlavních vontských představitelů je kaňkou a celém seriálu.

• 25.6.2009  11:42
    Vrána (1994)

Kultovní příběh o tom, že pravá láska může na chvíli vrátit život, aby došlo k zadostiučinění.....

• 25.6.2009  09:50
    Ztraceni (TV seriál) (2004)

Originální série, která s ena můj vkus až příliš natáhla. Když došel dech jedné skupině přeživších na ostrově plném tajmství, příběh pokračoval jinou skupinkou na jiné straně. + záhadnost, dějové zvraty, flashbacky // - příliš dlouhé jako celek, plno otázek nevysvětleno

• 25.6.2009  09:41
    1984 (1984)

Deprsivnost knižní předloha je i zde velmi viditelná, ikdyž ne tak znatelná. Vítejte v absolutním totalitním režimu, kde Velký bratr sleduje každý váš pohyb a vaše myšlenky. Vzpoura proti režimu (ať vědomá nebo nevědomá) končí likvidací a zničením všech důkazů o vaší osobě. Depresivní, špinavé bez špetky naděje.

• 25.6.2009  08:25
    Bobule (2008)

Tento film mě velmi mile překvapil, jak obsazením, příběhem nebo prostředím. Jistě, díváme se na českou tvorbu kritičtěji, ale proč tomu nenechat volnější průběh. Doufám si tvrdit, že Bobule jsou nejlepší českou letní komedií za posledních 10 let. Tempo je vesměs celý film stejné, ústřední postavy se doplňují a nikdo není tzv. rušivým elementem. Vtipné situace jsou rozděleny do celé délky filmu rozvoměrně, tak že se divák nemusí bát hluchých mist. Film je přijmený, odpočinkový.

• 25.6.2009  07:59

Dalo by se říct: 'Ještě že válka existuje', protože by svět kinematografie byl ochuzen jak o válečné, tak i poválečně-dramatické výtvory. V každém případě si můžeme být jisti, že válka změní každého z nás. Ted jen záleží jak se stím každý vyrovná po svém. Propadnutím alkoholu, odcizením se od ostatních nebo vraždou.

• 23.6.2009  14:47

Tento film řadím mezi ty nostalogické. Což znamená, že at mohly být jakékoliv a mé malé dětské duši zanechaly zážitek neuvěřitelných robo-bitev, které se dnes jeví tak amatérsky. v tu dobu to byla lahůdka a rád na ni vzpomínám

• 11.6.2009  14:08
    Mechanik (2004)

Film, kde má hlavní hrdina vsugerováno že 'to špatné' dělá někdo jiný, mi připomíná myšlenku Klubu rváčů, kde také na konci nakonec hl.postav procitne. zvlášt depresivní mi přišlo zapisování si snižující váhy a vzkazů 'od někoho'. Bale na pokraji fyzického zhroucení zahrál tuto roli bravurně.

• 10.9.2008  12:21
    Big Lebowski (1998)

Pro mě osobně obrovské zklamání. Mám pocit že se okolo tohoto filmu vytvořil kult něčeho tak dokonalého příběhěm, hláškami nebo ústřední zápletnou, že z něj musí být unešen každý. Já-plný očekávání jsem tento film protrpěl a těšil se až skončí. Jak mám Jeffa rád, tak zde se mi vůbec nelíbil. Hvězdičku dávám jen za postavu Jesuse.

• 10.9.2008  12:09
    Chalupáři (TV seriál) (1975)

Skvost mezi seriály české produkce, už jen sledovat samotné herce je zážitek.

• 9.9.2008  14:05
    John Q. (2002)

Vážně nemocné dítě, sociálně slabší afroamerická rodina a hodnota života proti systému. To vše protřepat a servírovat jako fakt, že se musí něco změnit, jinak budou umírat nevinní. Film na pozdní odpoledene, když venku prší. Rozhodně neurazí

• 9.9.2008  13:49
    21 gramů (2003)

Jak je Alejandrovým zvykem (Amores peros, Babel) i zde se setkáváme s prolínáním dějové linie s navzájem nesourodými postavami (jak z hlediska společenského nebo pracovního). Mistrně zvládnutý příběh nás nutí neustále k zamyšlení, že by přece jen osud existoval? Strhující, temné, dojemné. Doporučuji shlédnout vícekrát.

• 9.9.2008  13:42
    Ostrov (2005)

Zajímavá látka, která čerpá z několika předchozích děl (např.1984,sexmise). Smrt zaobalená v mystifikaci, na kterou se každý těší a když to náhodou nevýjde, tak snad příště budu mít štěstí :). Ale jak to tak bývá, i u sebelepšího systému se objeví chybka, která vede k prozření, že vysněný ostrov je jen...... moment, raději se podívejte sami.

• 9.9.2008  13:35
    Star Trek: Voyager (TV seriál) (1995)

Nejsem Star Trek fanoušek a ani ST seriálů, ale Voyager jsem sledoval poctivě vždy v pátek na Čt1 a těšil se jak se Voyager přiblíží zase o kousíček Zemi, ikdyž ho vždy potká nějaká nepříjemnost.

• 9.9.2008  13:34
    Monstrum (2008)

Dramatické, temné, nápadité, efektní aneb 1 kamera a skupinka přátel bojují o záchranu života před něčím, co do města nepatří.

• 9.9.2008  13:33

Vynikacící sci-fi z blízké budoucnosti okořeněno výkonem Toma Cruise. Líbí se mi ta stmosféra ekologicko-moderníh světa. Spielbergova preciznost a know how ''jak na diváka'' je nezaměnitelná. Ale v tomto filmu je něco hlubšího než příběha zpracování, že by poselství?

• 9.9.2008  13:32

Na tento film jsem prostě musel jit do kina 2x. Poprvé silný zážitek, opředen kultem životní role Heatha Ledgera. Ruku na srdce, kdo z vás se těšil na každou scénku kde bude Joker. Po druhé jsem si film vychutnal už s očekáváním co bude následovat a zanechal ve mě stejný dojem, jako první shlédnutí. Nutno podotknout, že by měl být film o Batmanovi, ale jeho pozice je zde až třetiřadá. Zastíněn Ledgerem a Eckhartem je zde Bale pouze jako doplněk, aby to nevypadalo jako 'o mně beze mě'. A temný rytíř? Kdopak to asi bude? Batman jistě ne.

<< předchozí 1 2