Big Lebowski (1998)

Pro mě osobně obrovské zklamání. Mám pocit že se okolo tohoto filmu vytvořil kult něčeho tak dokonalého příběhěm, hláškami nebo ústřední zápletnou, že z něj musí být unešen každý. Já-plný očekávání jsem tento film protrpěl a těšil se až skončí. Jak mám Jeffa rád, tak zde se mi vůbec nelíbil. Hvězdičku dávám jen za postavu Jesuse.

Bobule (2008)

Tento film mě velmi mile překvapil, jak obsazením, příběhem nebo prostředím. Jistě, díváme se na českou tvorbu kritičtěji, ale proč tomu nenechat volnější průběh. Doufám si tvrdit, že Bobule jsou nejlepší českou letní komedií za posledních 10 let. Tempo je vesměs celý film stejné, ústřední postavy se doplňují a nikdo není tzv. rušivým elementem. Vtipné situace jsou rozděleny do celé délky filmu rozvoměrně, tak že se divák nemusí bát hluchých mist. Film je přijmený, odpočinkový.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Upřímně nevím jak bych měl tento film hodnotit, protože ´´výsledný´´ dojem skáče z jedné na pět hvězdiček a zpět. Nechápejte mě špatně, ale takových mikropríběhů byly za druhé světové války určitě desítky. Tak čím je tento lepší než ty ostatní....

Chalupáři (1975) (seriál)

Skvost mezi seriály české produkce, už jen sledovat samotné herce je zážitek.

Insomnie (2002)

Spoiler: Robin Williams jako záporná postava? To jde? Ano ! Fanoušci kvalitních kriminálních filmů by si tuto originální podívanou neměli nechat ujít

Interstellar (2014)

Blockbuster - rozhodně ne, komorní sci-fi - rozhodně ano. Já tvrdím, díky za každé dobré sci-fi. Díky pane Nolane za tento film. Nejsem Nolanofil, ale jeho filmy mam rád všechny, což se mi u jiného režiséra nestalo a ano Nolan me baví. Nabídl totiž opět zase něco jiného. A že vykrádá xyz jiných filmů, emoce jsou vyumělkované ?? Kdo chce psa bít hůl si vždycky najde.....

John Q. (2002)

Vážně nemocné dítě, sociálně slabší afroamerická rodina a hodnota života proti systému. To vše protřepat a servírovat jako fakt, že se musí něco změnit, jinak budou umírat nevinní. Film na pozdní odpoledene, když venku prší. Rozhodně neurazí

Mechanik (2004)

Film, kde má hlavní hrdina vsugerováno že 'to špatné' dělá někdo jiný, mi připomíná myšlenku Klubu rváčů, kde také na konci nakonec hl.postav procitne. zvlášt depresivní mi přišlo zapisování si snižující váhy a vzkazů 'od někoho'. Bale na pokraji fyzického zhroucení zahrál tuto roli bravurně.

Minority Report (2002)

Vynikající sci-fi z blízké budoucnosti okořeněno výkonem Toma Cruise. Líbí se mi ta stmosféra ekologicko-moderníh světa. Spielbergova preciznost a know how ''jak na diváka'' je nezaměnitelná. Ale v tomto filmu je něco hlubšího než příběha zpracování, že by poselství?