• Pohádka

Zmatky kolem Katky (1990) (TV film)

Tahle pohádka mi nějak utekla, viděla jsem ji teď, když jsem na nemocenské měla pohádkové odpoledne. :-) Je docela zábavná a milá, taková typická nedělní pohádka.

Allmen - Tajemství vážek (2017) (epizoda)

Pohodová kriminálka, tak za tři hvězdy. Ovšem za úžasného sluhu Carlose hvězdička navíc. :-)

Špunti na cestě - Karel Veselý (2022) (epizoda)

Tak jo. I když jsem věděla, že narozené mimčo bude Karel a čekala jsem něco smutného a dojemného, stejně mě to dostalo. Brečela jsem a bylo to (byť pekelně kýčovité) krásně dojemné.

Špunti na cestě (2022) (seriál)

A víte co? Mě to prostě baví. Hlavní představitelé jsou hrozně fajn, létní atmosféra nemá chybu a malá Kačenka je skvělá. Kdo od toho čeká umění, je jistě zklamán. Kdo se chce rochnit v letní atmosféře a jen tak se usmívat, ten bude spokojen.

Bylo nás šest (1986) (seriál)

Míň než tři dát nemůžu, protože si pamatuju, že když mi bylo 15, záviděla jsem jim. :-) Teď už jim, pravda, nezávidím, ano, je to ucajdané, Monika Žáková tady je fakt děsně unylá (vzpomněla jsem si, jak mi tou svou svatostí lezla strašně na nervy). Ale, když to šlo poprvé v telce, bylo mi patnáct a to se počítá. :-)

Red Notice (2021)

Při nemocenské jsem se těšila na oddychovku U těchhle filmů zpravidla fandím chytrým zlodějům, ale ještě nikdy mi nepřišel hlavní hrdina ta protivný až nesnesitelný jako tady Ryan Reynolds. No jsem cca ve třetině, ještě tomu dám šanci. V druhé polovině filmu převzala od Reynoldse štafetu Gal Gadot.  Tak uvidíme, co bude nakonec.  Nakonec? Nakonec mě bavili všichni. :-)

Tomb Raider (2018)

Pohádka pro dospělé, jak už tyhle filmy bývají. Nepatřím úplně mezi cílovku, nejsem hráč ani komiksový nadšenec. A ani nejsem muž, takže pouhý pohled na Aliciu Vikander v roli Lary ve mně extázi nevyvolal. :-) Na odpoledne, kdy ležím s kašlem v posteli a piju čaj, to je akorát.

Pohádka o lidské duši (1986) (TV film)

Nemám ráda takové melancholické, smutné, za mě podivné pohádky. Ale protože to je jen o tom, že já to nemám ráda, ne o tom, že je ta pohádka špatná, tak hodnotit nebudu.

Hastrmanská povídačka (1979) (TV film)

Roztomilá, veselá, moc hezká pohádka. Taková správně pohádková. Když se písař Alois Stanislava Fišera kroutil, že nechce dostat lískovkou, přímo jsem slyšela, jak se malé dětí budou nadšeně smát a přát mu to. Protože si to zasloužil. :-) A Josef Dvořák je prostě nejlepší vodník, jakého tady máme. Takže čtyři hvězdičky jsou jasné.

Darmošlap z Nemanic a princezna Terezka (1983) (TV film)

Já musím dát 4 *. Krásná princezna Veronika Freimanová, jedna z mých nejoblíbenějších princezen, chlap jako víno Vladimír Kratina, roztomilý Josef Bek a Jan Přeučil v kladné roli, kterou jsem mu věřila. To prostě nemůže být za méně.