CiTrus007

CiTrus007

Petr Mánek

okres Praha
Nekonvenční ajťák, občasný jazz pianista a ukecaný milovník filmu

homepage
Twitter: petrmanek

1 3 6 7 8 9 10 následující >>
    • 2.7.2013  15:09
    Mládí (2013)

Velmi nezáživné, rozladěné a dějově naředěné nic. Psychologie únosce-oběť na začátku zaujme, po několika minutách ale omrzí a divákovi by se chtělo začít zívat. Ani to mu ale Shoval nedopřeje a pravidelně ho drží vzhůru zbytečnými uřvanými násilnickými mačkárnami ve spoře osvětleném sklepě. Zápletka je velmi neoriginální a dlouho očekávané rozuzlení neuspokojivě jednoduché. 3/10 [KVIFF 2013]

• 1.7.2013  22:17
    Doma (2011)

Meditativní rozplyzlost snoubená s germánskými krajinkami a městskou špinavostí. Zajímavá kamera, nezajímaví herci a netradiční zápletka. Konec je však nesrozumitelný a mě neuspokojil. 3/10 [KVIFF 2013]

• 30.6.2013  22:52

Roztahaná lyrika s třešničkou podivnosti a mystična navrchu. Úvodní fantasy titulky sice diváka navnadí, zbytek snímku ale hořce zklame. Verbeek vytvoří velmi hustou a neprostupnou atmosféru, do které promítne skromně jednoduchý život hlavní postavy. Ten se v rámci celkem originální zápletky pokusí rozebrat a přestavět. Není ale z čeho vařit, a tak se zoufale snaží všemi možnými prostředky zaujmout unuděné oko divákovo. V důsledku na plátně defilují kamenné, chladné a vcelku nezajímavé postavy, které na sebe vrhají utichlé pohledy do tmava a navazují nucené dialogy. Film se šourá minutu po minutě a končí bohužel stejně unyle a neochuceně, jak začal. Rozhodně tu byl určitý potenciál využít originální a nevšední zápletky, zůstává ale z větší části nevyužit. Jediné, co mi trochu učarovalo, byl vizuální kontrast mezi civilizační hi-tech architekturou s opojně nasvícenými nočními kluby a přírodní zamyšlenou noční krajinou. Tento film ale dle mého měl na víc. 3/10

• 8.6.2013  23:47

Anderson mě dosti navnadil, nepovedlo se mu to ale dotáhnout. Všechny ty sci-fi serepetičky kolem vesmírného cestování na začátku mě totiž moc potěšily. O to více jsem ale byl zaražen, když mi bylo představeno dějiště zbytku filmu - supermoderní loď, která vypadala temněji a zaostaleji než tunel a jejíž dojem bohužel avízoval i prudký svah v kvalitě celého snímku. V té době se také začaly věci zamotávat do velmi divného halucinačního stavu, až se nakonec celý film přetavil v béčková jatka s malou špetkou sci-fi podtextu, který snad kdysi mohl něco znamenat. Herci v čele s Fishburnem se také bohužel moc nepřetrhli, přesto ale příliš nejdou proti filmu, který je svojí šíleností stejně ke konci neúměrně válcuje. Kameru, scénář i soundtrack bych označil za průměrné - pokračování slibného úvodu se bohužel nekonalo. Horizont událostí je snímkem, který začíná jako sci-fi a končí divně někde úplně jinde - může vás zaujmout. Hledáte-li ale kvalitní sci-fi potravu s hororovými prvky, toto asi vaším šálkem kávy nebude. 4/10

• 6.6.2013  00:02

Pro mě jeden velký debakl. Refn se zřejmě pokusil o další experiment a tentokrát se mu to šeredně vrátilo. Celému filmu dominuje extrémně unuděná a opilá atmosféra. Postavy na sebe neustále vrhají mlčenlivé pohledy, které trvají věčnost. Když už někdo naváže dialog, nestojí to za nic, a že by se samotní herci přetrhli, to také nemohu říct. Ikonický karaoke vrah Pansringarm udržuje pokerface, místy se tváří skoro jako Kim-Čong-Il, kdežto Gosling zase obměňuje tisíc a jeden pohled do kamery. Zatímco herecké výkony jsou poněkud unylé, dynamika snímku je velmi kontrastní. Refn chvílemi diváka kolébá a nudí až k usnutí, chvílemi mu zase trhá bubínky řvem lidí, kterým jsou vypichovány oči, řezány uši a všemožné končetiny. Celým snímkem se také nese velmi naturalistické pojetí násilí, a tak jsme já i sousedi se slabšími žaludky u některých scén instinktivně přivírali oči - nechť je to varování pro slabší nátury. Scénář je velmi surrealistický, dalo by se říci až avantgardní; přesto je však velmi prázdný a vyústění celé zápletky je nedotaženo velmi neuspokojivým způsobem. Po všech těch výtkách ale musím na tomto filmu jednu věc vychválit, a to audiovizuál. Na zpočátku zvláštně potmavlé obrazy nočního života asijské metropole si rychle zvyknete a opojně saturované barvy prostupující každý záběr se v některých chvílích úžasně snoubí s dekadentně laděným soundtrackem. Dvojice Smith-Martinez se asi doopravdy vyřádila. Bohužel to ale filmu pomáhá jen okrajově. Podle trailerů jsem očekával trochu něco jiného a ještě jednou musím podotknout, že jsem byl dosti zklamán. Byl jsem ale zklamán hodně originálním způsobem. Za Goslinga, občasný vtípek a uhrančivou kameru dávám 3/10.

• 26.5.2013  18:09

Dokonalý začátek - cameo s Cruisem, DeVitem, Spielbergem a Britney Spears mě opravdu příjemně překvapilo. Zbytek filmu bohužel nic moc - nechutnost a trapnost z většiny převažuje nad alespoň částečně vtipnými hláškami. Dá se na to dívat jenom kvůli Beyoncé nebo Cainovi. Začínám cítit vytěženou značku. 3/10

• 20.5.2013  22:41
    xXx (2002)

Byl jsem připraven na leccos, ale tedy na tohle zřejmě ne. Většina filmu vypadá takto: Vin Diesel se oblečený jako idiot prohání sem a tam po Praze v amerických autech a čas od času i někoho zastřelí. Interiéry vypadají buď superluxusně, jako kýčovitá goticko-středověká montáž nebo jako naplesnivělé opuštěné místnosti, ze kterých právě vyhnali bezdomovce. Jak jsem zmínil, většina filmu je točená v ČR, dokonce i v Praze, které ale asi moc dobrou reklamu nedělá, neboť jí vykresluje spíše jako Kyjev nebo Moskvu. Semler by se taky mohl naučit používat filtry, záběry vypadají barevně huř, než kdybych je točil já mobilem. A herci? Žádná sláva - Diesel hraje drsňáka jako z F&F a Jackson mu čas od času zahraje do noty, tím to ale končí. O herecké prkennosti Dannyho Treja pomlčím a rovnou se přesunu k nejhoršímu, a to výkonu českých herců, kteří v tomto snímku působí tak nepřirozeně, jak to jen jde. Proč to vždycky, když Američan přijedou do Prahy točit filmy o špionech, musí dopadnout takhle špatně? 2/10

• 19.10.2012  10:22
    Bojovnice (2011)

Nic moc. První čtvrtka plná nenávisti, druhá přetéká pochybnostmi, třetí přinese odhalení a ta poslední vůbec nezasytí. Německá kinematografie s Wnendtem v čele opět dokázala, jak surrealisticky a kontrastně dokáže vyplnit hodinu a půl prostoru. Není to můj šálek kávy...

• 8.7.2011  15:29
    Cesta nikam (2010)

Film byl zajímavý, ale trochu zmatený - opravdu mi cca 10 minut trvalo, než jsem se začal zorientovávat v tom, která scéna je z filmu, která z filmu, o kterém ten film byl, která z doby předtím nebo zase pozom apod. Možná nebylo příliš šťastné vyprávět příběh paralelně ve více časových liniích bez včasného varování divákům. [MFFKV 11]

• 5.7.2011  07:37

Upřímně, tohle jsem moc nepochopil. Film se přelévá z téměř nehybných a uspávavě konverzačních scén až k příliš opravdovému bojování. Nedoporučuji příznivcům konvenčního filmového zážitku... [KVIFF 11]

• 22.6.2011  22:26
    Ultraviolet (2006)

Zas tak špatné to nebylo. Je to sice obrovská slátanina plná zabíjení, boje a akce, ale designéři si vyhráli...

• 10.7.2015  00:47
    Prach (2015)

Tento film mě totálně minul. Krásná výtvarná kamera sice měla něco do sebe, jinak to ale byl děs a nuda. Žádná pointa, jenom ubulené zírání do prázdna a do přírody za zvuku cvrčků a osiky. Postav bylo zbytečně mnoho, a tak jejich charaktery nebyly příliš propracované a při interakci působily velmi mělce. Dialog mezi nimi navíc často úplně chyběl a když už se výjimečně dostavil, působil zcela nuceně a prostoduše. Z této rétoriky, která byla rozličnou přírodní výplní nastavena na nesnesitelných devadesát minut, jsem málem umřel nudou ještě dříve než chorý otec na plátně. 2/10 [KVIFF 2015]

• 4.7.2014  21:10

Možná nemám buňky na artovou kinematografii, ale s Germanem jsme si opravdu nesedli. Jeho dílo má sice jednu z nejkrásnějších černobílých kamer, které jsem kdy viděl. Na druhou stranu ale také propadá ve všech ostatních aspektech. Ve vizuálu nemohu odpustit naturalisticky nechutné vykreslení středověku jako období primitivních obličejů pomazaných výkaly a bahnem, které samo o sobě neslouží k vyjádření idejí hlubších než sociálních. Z hlediska scénáristického zase nelze prominout strnulost - typický hřích spojený s obsáhlou knižní předlohou. Tři hodiny je opravdu moc. 2/10 [KVIFF 2014]

• 1.7.2013  22:09

Postrádá souvislost, smysl a pointu. Není bohužel z čeho vařit. Herci byli pravděpodobně vyhrabáni na ulici. Hvězdička za kameru. 1/10 [KVIFF 2013]

• 18.12.2012  18:40
    Kuma (2012)

Už nikdy víc. Tento film postrádá jakýkoliv náznak herectví a promyšleného scénáře. Většina postav buď až směšně přehrává nebo je herecky tak pasivní, že nastavuje kameře turecký poker face, v němž mimochodem podle mého trumfnuli i Kristen Stewart. Zasazení a téma je originální, příběh ale trpí patologickou předvídatelností a chronickým nedostatkem vyhranění. A když už se zdá, že by se na předpovědi v obecenstvu dalo sázet ve velkém, scénárista zřejmě svůj omyl vytuší a otočí kormidlem tak nekvalifikovaně a nesmyslně, že se z toho citlivější diváci už nevzpamantují. Výsledkem celé této směsi je rakouský paskvil, který střídá postavené nudné záběry s jednou nebo dvěmi vygradovanými násilnickými scénami, které pateticky odděluje vypravěčskými fade-outy do černé. Při každém z nich jsem doufal, že přijdou závěrečné titulky. Doufal jsem ale dlouho marně, protože tento "výtvor" není jen špatně zpracovaný, ale je taky natáhnutý až do neúnosné míry. A dovolím si citovat souseda: "Měl jsem pocit, že mi jde IQ dolu s každou další vteřinou." Podtrženo sečteno, šikovný střihař by z toho udělal půlhodinový díl do telenovely a navíc by od toho nikdo nic nečekal. Tímto bych si dovolil varovat všechny, co to ještě neviděli. Nechoďte na to, jenom vyhodíte peníze!

• 8.7.2011  22:04
    Modrý pták (2011)

Tento pomalý a pro diváka téměř nekonečný sled modrých záběrů, na nichž se čas od času možná i něco pohne, mě moc nezaujal. Musím se přiznat, že kromě originality zpracování a místy vložených scén s "africkým humorem" by nebylo na tomto filmu co hvězdičkovat. Ale zato se u toho krásně spí... [MFFKV 11]

• 7.7.2011  19:02
    Romeo 11 (2011)

Tenhle film mě svým námětem zaujal, ale od prvních několika minut jsem se začal nudit. Celý snímek na mě působí dost ponuře, scény jsou sestříhány s dlouhými prodlevami a tak zbývá už jen příběh... A ten? Žádný vývoj postav, žádný významný dějový zvrat, žádné ponaučení, prostě nic - jenom obrázky a zvuk... Dávám jednu hvězdičku za nápad. [MFFKV 11]

• 5.7.2016  19:00
    Domovina (2015)

Snímek je nevýrazný, fádní a prázdný. Kamera je desaturovaná, kompozice zcela amorfní. Činy postav nevycházejí z jejich motivace ani povahy. A to celé prosím trvá hodinu a půl. Jestli se režisérka filmem snažila něco sdělit, tak mi to nejspíš ušlo. 0/10 [KVIFF 2016]

• 1.7.2013  22:05

První film v mém životě, který mě donutil prchnout z kinosálu ještě před závěrečnými titulky. Gratuluji Acevedovi! 0/10 [KVIFF 2013]

• 3.5.2013  22:29

Nechutné a hloupoučké. Tímto filmem Rodriguez zabil celý brand. Nebýt Jessicy Alby, asi bych to nevydržel. Přesto, velké zklamání. 1/10

• 5.7.2011  12:16
    Otec (2010)

Hlavními komoditami tohoto filmu je nuda a zdlouhavost. Není tu žádný příběh ani žádné postavy, jen plynoucí čas (až skoro slyšíte cvakání promítačky). Proto se po 45 minutách přestanete divit, že skoro nikdo nemluví... Dalo by se skoro říct, že to je taková slideshow záběrů. Pojem pohyblivá kamera také režisérovi asi nic neříká... Pokud se chcete dobře prospat, je tento film skvělá volba, jen si nezapomeňte s sebou vzít špunty do uší - zapomněl jsem totiž zmínit, že jak je film experimentálně nevyvážený, do klidných zvuků přírody a ticha se občas mísí hlasité rány a vrčení, které by vás mohly probudit. To jsem tedy opravdu neviděl....

• 11.3.2011  08:45
    Stargate: Infinity (TV seriál) (2002)

Tohle není Stargate!!!

1 3 6 7 8 9 10 následující >>