CiTrus007

CiTrus007

Petr Mánek

okres Praha
Nekonvenční ajťák, občasný jazz pianista a ukecaný milovník filmu

homepage
Twitter: petrmanek

1 3 6 7 8 9 10 následující >>
    • 13.2.2011  19:49

Dnes už klasika Bruce Willise, vždy si rád na ní vzpomenu o Vánocích... Děj by se dal shrnout do této jednoduché rovnice: uzavřená budova * (Bruce Willis + zločinci) = ???

• 5.7.2011  07:41

Chybí tomu pořádný konec - takhle by se dal shrnout celý film. Jinak ale oceňuji zajímavý námět (i proč ho zakázali), humorné zpracování (hlavně dialogy) a vyšší princip... Rozhodně stojí za to vidět, už jen z nostalgie... [KVIFF 11]

• 5.7.2011  07:46

Tenhle film by na ČSFD měl být červený. Na motivy Remarquova díla spojuje Fuller obraz války s hořkosladkým kontrastem až oplzlého humoru a až přílišného zabíjení. Viděl jsem kompletní, zrekonstruovanou verzi - stojí za to... [KVIFF 11]

• 11.7.2014  17:42
    Todo modo (1976)

Mysteriózní bunkrová psychodetektivka s prvky extrémního křesťanského moralismu se snaží o socialistickou kritiku zkorumpovaných společenských vazeb mezi mocnými a jejich deformovaného nahlížení na obyčejný svět. Kvůli přílišnému soustředění na konkrétní vraždy však snímek vyznívá trochu jinak a dopadá spíše jako nábožensky ujetý mix Fantomase a Čtyři vraždy stačí, drahoušku. I přesto se však jedná o originální a napínavý film, který mě u plátna udržel až do poslední minuty. 7/10 [KVIFF 2014]

• 28.12.2010  22:18

Vánoční klasika s příjemnou zápletkou, hvězdným českým obsazením a líbivými písničkami Karla Svobody...

• 13.7.2014  19:03

Podivná komedie, dokumentující postupnou přeměnu bankovního účetního ve vášnivého zlodějíčka s Kafkovským vzezřením. Na snímku mě zaujaly osobní zpovědi jednotlivých postav, kterými je protkána hlavně první polovina filmu. V té druhé se spíše soustředíme na osobní zápolení mezi zlodějem a řezníkem. Zvláštní jsou také filosofické debaty o vlastnictví, které zloděj vede se svým morálnějším otcem. Snímek tak získává určitý politický podtext a vyznívá jako levicově nakloněná kritika společnosti. 7/10 [KVIFF 2014]

• 19.11.2010  09:23
    M*A*S*H (TV seriál) (1972)

Tohle je už prostě klasika. Příjemný humor a různé kanadské žertíky kontrastují s tvrdou realitou korejské války. Alda se zde překonal.

• 9.7.2014  15:04

Kafkovsky temné drama začíná nevysvětleným zločinem, který se postupem času projasňuje formou vzpomínek a podivných záblesků z minulosti. Petri v průběhu filmu krásně ilustruje, jak italská policejní tradice, trocha přirozené autority a pečlivá manipulace s lidmi mohou ochránit vysokého komisaře před spravedlností i navzdory jasným a zdrcujícím důkazům o jeho vině. Na konci spatřujeme, jak může taková přílišná koncentrace moci vést k nesmyslu. V tomto snímku je Petri mistrem napětí, věcí nevyřčených a nálady okamžiku. Jedinečným je také hudební podklad Ennia Morricone, který používá originální technické efekty. 9/10 [KVIFF 2014]

• 4.7.2013  16:25

Další intimní zpověď bláznivé hysterky, která kdysi něco znamenala. Hodně procítěné, psychologicky silné a nevyrovnané. Umělecky ale ucházející. 6/10 [KVIFF 2013]

• 10.7.2014  17:46

Tento šílený film na mě zanechal stopu na velmi dlouhou dobu. Jedná se o zásah do soukromí vyschlého malíře, který začne postupně propadat podivným představám o nymfomanické komtese Wandě, která v jeho domě zemřela kdysi za války. Čím dál surovější fantasmagorie začnou zabírat stále větší část Leonardova života a spolu s tím se nekontrolovatelně začnou stírat dějové roviny. Vyvrcholení je silné, nesmyslné a alespoň pro mě nepochopitelné. Celý film je doprovázen experimentálním zvukovým podkladem od Ennia Morricone. 5/10 [KVIFF 2014]

• 1.7.2012  23:10
    Samuraj (1967)

Gangsterka jako ze staré školy, ale přesto působí trochu jinak. Každopádně, stojí za výlet do kina. [KVIFF 2012]

• 19.11.2010  13:00

Typická funèsovská komedie - na příběhu nesejde, člověk se tomu směje tak jako tak. Čas od času tak trochu nostalgicky zavzpomínám na legendární scénu Muskatnuss...

• 30.5.2013  10:39
    Goldfinger (1964)

K tomuto filmu už bylo tolik řečeno, že není příliš co dodat. Příběhová linie mě příjemně překvapila svojí spletitostí, Connery šarmantně svádí jednu ženu za druhou, Fröbe je správný zloduch, film je prošpikován akcí a na konci nechybí ani pořádný souboj dobra se zlem. Tento snímek je zkrátka prototypem bondovky jako žánru. 8/10

• 4.7.2012  23:45

Překvapivě dlouhý, nikoliv však nudný snímek. Jemně netradičně uvozen a proložen hudební overturou, jejímž účelem je naladit diváka do správné nálady. V celém filmu se objevuje příjemný britský i "arabský" humor, který prakticky vyvažuje unylejší nebo naopak bojovnější scény. Druhá část je ale na můj vkus trochu méně zábavná. [KVIFF 2012]

• 16.4.2013  21:52
    Proces (1962)

Welles je dokonalý, tentokrát se mu podařilo úžasně vystihnout (takřka vymalovat) typickou Kafkovskou atmosféru. Ponurost, zmatení, strach, očekávání, úzkost, šílenství - to vše namixoval v dostatečné míře tak, že je divák po zhlédnutí náležitě a správně "vyžvejkán". Perkins byl dokonalou volbou pro nevinného leč uvědomělého třicátníka, který by i rád za svůj život bojoval, ale nemá s kým. Člověk získává pocit, že hlavním konfliktem je vlastně anonymita systému vs. nevinnost jednotlivce a psycho-nálada jenom více a více deptá. Místy nudný děj snad ani nelze filmům s knižní předlohou vytýkat. Co mě ale zklamalo, byl výbušný konec. Abych to uzavřel: Proces si nepustíte kdykoliv, ale když už se do něj trefíte tou správnou náladou, litovat nebudete...

• 2.7.2012  22:43
    Práskač (1962)

Jemně překombinovaný snímek. [KVIFF 2012]

• 7.7.2014  15:24
    Vrah (1961)

Svojí atmosférou a provedením mi Petriho Vrah připomněl Kafkův Proces v adaptaci Orsona Wellese. Zaujalo mě především, že po technické stránce je snímek dokonale prostý, celkové působení filmu je však až rafinovaně komplexní. Nemohu také opomenout skvělý výkon Marcella Mastroianniho v hlavní roli. 6/10 [KVIFF 2014]

• 24.7.2014  00:22
    Holubice (1960)

Lyricky silný snímek vytváří prostřednictvým rozličných symbolů a metafor velmi hustou poetickou atmosféru. Výprava je na můj vkus dosti statická, herecké výkony jsou ryzí a přímočaré. Scénáristicky mi přišel snímek vcelku fádní. Zaujal mě ale magicky uhrančivý vizuál Čuříkovy kamery, jehož intenzitu ještě umocňuje postmoderní hudební doprovod Zdeňka Lišky. Jako celek pro mě Holubice byla těžkým soustem, které jsem musel dlouho převalovat v ústech a ještě dlouho potrvá, než jej zcela strávím. 6/10

• 4.7.2011  14:01

Trochu mi to připomíná Limonádového Joe zbaveného veškerých prvků humoru a recese. Je to klasický western, který navíc vyniká tím, že se pod něj podepsal sám Fuller. To v praxi znamená jen to, že kamera je zvláštnější, mezi postavami dochází k tehdy dost nadčasově vtipným nebo sentimentálním chvilkám nebo zase na druhé straně střílí jeden druhého hlava nehlava. [KVIFF 11]

• 5.7.2011  07:29

Jako historický film zajímavé, příběhově ale trochu roztahané... Ale myslím, že komukoliv sedne Fuller obecně, nepohrdne ani tímto dílkem... [KVIFF 11]

• 30.6.2013  17:38

Boxerské téma na každém rohu, klišé a milostný trojúhelník v centru dění. Dnes žel bohu nic nového pod sluncem, kdysi to ale musela být velká senzace. Díky absenci zvuku několik humorných scén působí až "Chaplinovsky". V kontrastu se ale ve filmu objevuje i několik klasických scén nesoucích Hitchcockův podpis, zvláště pak zuřivé boxerské výrazy a žárlivá imaginace Carla Brissona. Přesto jsem ale čekal trochu více. 6/10

• 4.7.2015  01:27
    Varieté (1925)

Zrekonstruovaná verze Dupontova Varieté je opravdovým klenotem rané kinematografie. Již klasický příběh o nevyhnutelnosti nevěry ozvláštnila zvuková složka od skupiny The Tiger Lillies. Nový audiodoprovod má vskutku na divácké vnímání filmu velmi silný vliv, jelikož kromě hudby obsahuje také zpěv, který v některých chvílích volně přechází v melodramatickou naraci až v dabing. Velice příjemný experiment. 9/10 [KVIFF 2015]

1 3 6 7 8 9 10 následující >>