CiTrus007

CiTrus007

Petr Mánek

okres Praha
Nekonvenční ajťák, občasný jazz pianista a ukecaný milovník filmu

homepage
Skype: petr_manek
Twitter: petrmanek

1 3 6 7 8 9 10 následující >>
    • 13.2.2011  19:24
    Já, robot (2004)

Zajímavé akční sci-fi doplněné nezaměnitelným Willem Smithem dost věrohodně ukazuje, jak by mohl svět za pár (desítek) let vypadat.... Celý příběh ještě prožitek umocňuje - doporučuji!

• 13.2.2011  19:21
    Comeback (TV seriál) (2008)

Výborný seriál! Tak trochu jde po stopách amerických sitcomů, ale zato v českém podání a se vším dobrým i špatným, co k tomu patří... První a druhá série je výborná, třetí už je trošku šroubovaná - čtvrtou teď někdy budou vysílat, uvidíme...

• 13.2.2011  17:46

Vzhledem k tomu, že Disneyové tento film tvořili jen s malými ohledy na původní Tron, se nedá čekat žádná významná předchozí návaznost. Tohle je jinak psaný film, takže fanoušci jedničky si tady asi moc neužijí. Flm je jiný, ne ale špatný - od začátku do konce strhne velmi propracovanými grafickými efekty a kontrastem mezi uzavřeným barevným počítačovým a svobodným monotónním "skutečným" světem. Vše ještě tak trochu jistí Olivia Wilde, takže není divu, že na příběhu potom zas tak moc nezáleží. Stejně je to ale zajímavá podívaná umocněná 3D efekty...

• 13.2.2011  17:40

Dokonalá parodie!!!

• 13.2.2011  17:38

Naprosto dokonalé - už dlouho jsem se takhle nezasmál. Vřele doporučuji všem vidět (během sledování doporučuji hru: kdo napočítá více filmů, které to paroduje)!

• 28.12.2010  22:18

Vánoční klasika s příjemnou zápletkou, hvězdným českým obsazením a líbivými písničkami Karla Svobody...

• 19.12.2010  23:18

Výborný film - do atmosféry vyšší společnosti, kterou velmi markantně reprezentuje Hopkins, se najednou objeví Brad Pitt, který svým neobvyklým strnulým výstupem do celého příběhu vnáší zajímavý prvek. Tato role je pro Pitta naprosto dokonale šitá na míru. Kdykoliv si na tento film vzpomenu, utkví mi v hlavě Pittova fráze "Daně a smrt" - naprosto dokonalé!

• 19.11.2010  13:04
    Nostradamus: 2012 (TV film) (2009)

Kdo rád řeší věci kolem roku 2012, určitě si zde přijde na své. Jedná se o další film, který vykládá různá fakta z historie a kontroverzně je promítá do budoucnosti. Nechci polemizovat nad tématem. Režie, střih i kamera ucházející - zajímavý dokument.

• 19.11.2010  13:00

Typická funèsovská komedie - na příběhu nesejde, člověk se tomu směje tak jako tak. Čas od času tak trochu nostalgicky zavzpomínám na legendární scénu Muskatnuss...

• 19.11.2010  09:38

Takový hořce realistický Hibernatus zasazený do doby pádu železné opony. U některých scén se člověk musí smát, u jiných zas přemítá nad duchem té doby... Zajímavý kontrast.

• 19.11.2010  09:35

Oddechový akční film se 3 sexy hlavními postavami a zajímavým příběhem, čas od času přikořeněný typicky "nešikovným" humorem Billa Murraye.

• 19.11.2010  09:23
    M*A*S*H (TV seriál) (1972)

Tohle je už prostě klasika. Příjemný humor a různé kanadské žertíky kontrastují s tvrdou realitou korejské války. Alda se zde překonal.

• 19.11.2010  09:10

Kdo má rád Mr. Beana (nevím, kdo ne) si zde určitě přijde na své. Atkinson opět blbne svým typickým způsobem a film opět korunuje zajímavým koncem. Jedinou škodou je až příliš statický příběh, který kontrastuje se samotným Atkinsonem a vytváří tím bubliny nudy a prudkého humoru.

• 19.11.2010  09:05
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Zábava, o kterou se stará především Parsons, je kombinací typického amerického hořkého humoru o mezilidských vztazích, humoru na úrovni a parodie sama na sebe ve stylu Red Dwarf. U většiny epizod jsem se musel smát. Seriál je na nejlepší cestě do mého zlatého fondu....

• 19.11.2010  08:57
    Machete (2010)

Když nepočítám četné a mnohdy téměř nechutné bojové scény, Trejo toho moc nehraje. Čas od času sice pronese jedno až dvě drsňácká slova, ale to je tak všechno. Co stojí podle mě více za pozornost je hvězdném obsazení většiny záporňáků. Nemůžu ani zapomenout zmínit sexy Michelle Rodriguez.

• 19.11.2010  08:48
    Mr. Bean (TV seriál) (1990)

Tohle už je zavedený pojem. Rowan Atkinson hraje naprosto dokonale!

• 19.11.2010  08:46

Výborně hrané postavy a zajímavé rozuzlení z tohoto díla činí téměř dokonalý film. Musím ještě doplnit, že jsem se musel hodně držet zpět, abych se nezačal nahlas smát. [MFFKV 2010]

• 19.11.2010  08:43

Krásně vykonstruovaný příběh, loupež, postavy i dialogy. U tohoto filmu jsem se dokonale bavil.

• 19.11.2010  08:41
    Dr. House (TV seriál) (2004)

Osobní show dokonalého Hugha Laurieho plná medicínských hádanek, cynického, škodolibého, černého, provokativního a hlavně inteligentního humoru. Na celém seriálu oceňuji lékařskou přesnost, rozmanitost a realismus, se kterým je každý díl natočen.

• 19.11.2010  08:35

Hvězdnou bránu i Atlantis mám rád. Stargate Universe je prý jiný. Myslím, že to spíše scénáristé používají jako nepřímou omluvu. Dějové prvky i herci jsou úplně jiní a to, že se tam čas od času blýskne Richard Dean Anderson nebo Amanda Tapping tohle rozhodně nevyváží. Příběhy jednotlivých epizod jsou nepříliš dobře vystavěné a spíše je přehlušuje samotný kontrast mezi nudnými rozhovory a příliš akčními scénami. Během první série jsem chtěl lámat nad celým seriálem hůl v podobě jedné hvězdičky. Druhá série mě ale postupně začíná přesvědčovat o tom, že nízká sledovanost scénáristy donutila přestat experimentovat a vrátit se zpět k osvědčeným a téměř už tradičním dějovým konstantám. Nudné scény omezili na snesitelné maximum a ostatní části vyrovnali. Nyní vše dává jasnější pohled na příběhovou linii a je vytyčen jasný cíl. Já jen doufám, že to už nepokazí a že na konci druhé série budu moct jednu hvězdičku přidat.

• 19.11.2010  08:34
    Let Fénixe (2004)

Očekával jsem napínavý příběh s překvapivým rozuzlením, ale našel jsem i jiné rysy. Scénáristicky je film zasazen do nehostinné pouště, takže se vyvíjí spíše vztahy jednotlivých postav. A vyvíjí se celkem zajímavým směrem. Přesto film není nijak nudný – řekl bych, že Moore hezky vyvážil celý film. Člověk není nijak příliš vtažen do příběhu, ale zároveň ani neusne. Taky musím zmínit Hugha Laurieho, kterého tento film zachytil těsně před mým oblíbeným Housem.

• 19.11.2010  08:34
    Špion Garbo (2009)

Velmi příjemný dokument, který vyniká hlavně zajímavým, místy až neuvěřitelným příběhem. Od prvních minut diváky usadí a udrží je v křeslech až do titulků. Zásluhu na tom má taky špionážní motiv, který Roch místy proplétá. [MFFKV 2010]

1 3 6 7 8 9 10 následující >>