vla_kor

okres Louny

LinkedIn: vla_kor

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 18.3.2018  10:57

Hudební a taneční film, životopisný historický film... v tomhle pořadí. Je poznat, že vedle filmařů psala scénář i historička a spisovatelka Ève de Castro. Balet na královském dvoře ovšem nebyl žádnou novinkou. Ve dvorských baletech rádi tančili i králové Jindřich III. (nejslavnější je Ballet Comique de la Reine z roku 1581) nebo Ludvík XIII. (ten byl dokonce i skladatelem a choreografem celého slavného Ballet de la Merlaison z roku 1635). Skromný a přátelský představitel Lullyho Boris Terral uváděl film na festivalu ve Varech.

• 24.2.2018  09:12
    Versailles (TV seriál) (2015)

Hodně povedený seriál založený na skutečných událostech i mýtech o období vlády Ludvíka XIV. Seriál se podařilo prodat do téměř celého světa, což vypovídá o zkušenosti tvůrců s tvorbou dobře vyváženého díla. Samozřejmě, že francouzské publikum si stěžuje na nedostatek sexu a anglické herce. Britská BBC zas obdržela stížnosti na přemíru sexu :-) Scénář je chytře poskládaný ze skutečných událostí a z historických anekdot vyzobaných z momoárů a dopisů, které ovšem nejsou vždy pravdivé a už vůbec nejsou nestranné. (Například zatímco dopisy Madame přítelkyním se dochovaly, korespondence Monsieura s jeho přáteli skončila v krbu hned po jeho smrti.) Tvůrci si dost pochopitelně nelámali hlavy s historickou chronologií, ale poskládali dramatický děj a dobře se jim při tom podařilo vystihnout ducha doby. Ve středu všeho dění je vztah Ludvíka XIV. a jeho jediného bratra Filipa, vévody Orleánského (mimochodem dědečka Františka Štěpána, manžela císařovny Marie Terezie). Král, nemůže zapomenout na období Frondy a nebezpečí, které hrozilo od strýce Gastona,postupně umenšuje vliv vysoké šlechty a převádí moc do svých rukou. Od malička vštěpovaná ostražitost vůči mladšímu bratrovi Filipovi (aby se z něho nestal další zrádný Gaston) komplikuje jejich vzájemný přátelský vztah. Monsieur, vychovávaný k bezvýhradné věrnosti a poddanské poslušnosti ke svému královskému bratrovi, si vyvzdorovává alespoň malé kousky slávy a osobní svobody. A to vše v kulisách francouzských královských zámků, s perfektními kostýmy (úžasné historické boty a vyšívané kabátce...) a výpravou. Mě osobně stylizace v případě tohoto seriálu ani za mák nevadí.

• 30.10.2016  09:11
    Mr. Ambassador (TV film) (2003)

Neodvysílaný pilot seriálu NBC o novém britském a poněkud excentrickém velvyslanci v New Yorku.

• 20.1.2015  20:00
    The 65th Annual Tony Awards (TV pořad) (2011)

Díky geniálně všestrannému NPH a jeho humoru, díky komornímu (oproti Oscarům) prostředí a řadě herců a hereček, kteří jsou hvězdami na Broadwayi, ale i ve filmu nebo televizi, jsou Tony Awards mým nejoblíbenějším udílením cen. Miluju muzikály, ale ne jejich české napodobeniny. V pořadu se objevuje přehlídka těch nejlepších vystoupení ze sezóny. U nás se nenajde ani nikdo formátu Seana Hayese natožpak Hugh Jackmana, respektive NPH.

• 20.1.2015  16:11
    Čtyřicítka na krku (TV seriál) (2003)

Jako celek to moc nefunguje, ale některé skeče opravdu stojí za vidění.

• 19.1.2015  23:09
    Whitechapel (TV seriál) (2009)

Skvělý seriál pro lidi bez předsudků. Atmosféra tajemných londýnských uliček se dá navodit i v kulisách z 21. století. Poslední série utekla moc hezky za hranici uvěřitelného. Škoda, že už nebude další pokračování.

• 19.1.2015  22:56
    Tyran (TV seriál) (2014)

Svižný a nekomplikovaný děj. Atraktivní námět. Některé vedlejší postavy ponechávány u ledu, což je škoda. Začátek velice slibný, ale na konci první sezóny už jen 70%. Naivně překombinováno.

• 19.1.2015  21:25

Přiznám se, že jsem se rozhodla na film dívat jen kvůli scéně, ve které hraje Dan Bucatinsky. A vůbec jsem nebyla zklamaná ... jeho scéna je jedna z nejvtipnějších (chlapík, který má jistý intimní problém a svoji "terapeutku" doporučuje po telefonu nesprávné osobě).

• 19.1.2015  14:15
    Web Therapy (TV seriál) (2008)

Nemůžu si pomoct, ale musím dát plný počet bodů. Za geniálně prostý formát původně webového seriálu komediálních skečů. Za herce, kteří (se) skvěle baví improvizací. Za hlavní postavu nejhorší psychoterapeutky na světě a příšerné mrchy Fiony Wallice v podání Lisy Kudrow. Za výrazné vedlejší postavy. Třeba Jerome Sokoloff (Dan Bucatinsky) - nudný pacient / zneužívaný zaměstnanec, který pro Fionu a její rodinu udělá téměř vše. Roztomile děvkařský miliardář Austen Clarke se skotským přízvukem Alana Cumminga. Fionina bláznivá matka Putsy Hodge hraná skvělou Lily Tomlin. A celá řada herců, hereček a televizních osobností, která se nechává zlákat k sobotnímu dopoledni v LStudiu pod režijním vedením Dona Roose.

• 11.1.2015  23:55
    Skandál (TV seriál) (2012)

Skandál je typický seriálový produkt Shondalandu a jako takový je snadno rozeznatelný mezi ostatními seriály. Mezi postavami se nenachází jen krásní jedinci anglosaského původu s alabastrovou pletí, mužského rodu a nejlépe do třiceti let, ale je tam mnoho postav, které jsou barevné, tlusté, malé, staré, homosexuální a nebo jsou to ženy v typicky mužském prostředí. Seriál se odehrává v prostředí vysoké politiky a tak se ve vysokém tempu před divákem objevují skandály, podvody, vraždy a intriky. Postavy se zjevují a zase mizí, odstaveny, znemožněny, uvězněny, zavražděny. Nikdo není kladný hrdina bez poskvrny a bez (nebezpečných) ambicí a vztahů. Přiznám se, že mým oblíbeným antihrdinou je šéf štábu Bílého domu Cyrus Been, který jako by vypadl z nějaké Shakespearovy tragédie a kterého skvěle hraje divadelní hvězda Jeff Perry.

• 20.6.2014  11:23
    Bez kalhot (2012)

Tenhle film kazí především příšerně toporný výkon herečky Cody Horn (tatík je bývalý šéf Warner Bros. takže víme odkud vítr fouká). K jejímu polenovitému výkonu lze jen poznamenat, že tak mizerně nehrají ani amatéři po prohýřené noci. Rovněž zamrzí téměř nulové vykreslení ostatních postav striptérů a vystřižení jejich tanečních čísel (ta vyšla pouze na americkém BD jako bonusy).

• 6.6.2014  21:05
    Dog Eat Dog (2012)

Vtipný a zároveň dojímavý kraťas. Nejen o adopci psa, ale taky tak trochu o přátelích, na které je "spolehnutí", když je potřebujete.

• 6.6.2014  20:11
    Men of a Certain Age (TV seriál) (2009)

Pět hvězdiček za odvážné téma, skvělé herce a opravdu vtipné dialogy a situace. No ano, na dospělém divákovi ratingy nestojí, takže TNT seriál pohřbila. Ale i tak... díky za všechny díly.

• 8.6.2013  15:43

Ve východním sektoru Berlína velí ukrajinský generál Dibrova. Němečtí stavební dělníci nedokážou plnit nesmyslné normy, když není zajištěn ani základní stavební materiál a chtějí stávkovat proti neschopné vládě. Novinář ze západního sektoru zjistí, že jeho otec a bratr jsou na záhadném seznamu, který se podařilo získat od muže, který je vzápětí unesen zpět do východního sektoru ... Televizní film natočený podle skutečných událostí si neklade za cíl být nějakou velkou podívanou, ale je výpovědí o jedné části německých dějin.

• 10.5.2013  17:27
    Speer a Hitler (TV film) (2005)

"Speer a Hitler: Dohra - klam" tak zní v překladu originální název tohoto dokumentu, který byl natočen společně s třídílným televizním doku-dramatem. Zatímco předchozí tři díly byly natočeny především na základě Speerových autobiografických knih (hlavně podle jeho Špandavského deníku) a jen naznačovaly v rozhovorech s jeho dětmi, že leccos co tvrdil nebyla pravda, tak tento dokument řadu Speerových tvrzení přímo vyvrací. Historici v něm dokládají, že Speer se účastnil aktivně na vystěhovávání židů z Berlína. A naznačují, že mohl o koncentračních táborech vědět mnohem víc než připouštěl. Film vyvrací Speerovu pověst "dobrého nacisty" a pouhého schopného manažera a technokrata. Na tento dokument ještě volně navazuje dokument z natáčení, který si všímá především některých detailů ze vztahu Speer - Hitler.

• 13.4.2013  10:33

Výborný námět. Scénář (ne geniální, ale hodně dobrý). Skvělé herecké výkony hlavních představitelů - co také jiného čekat od Müheho, Kocha a Gedeckové. A navíc se člověku nechce ani uvěřit, že jde o režijní debut. Výborný film, který se v domácí filmotéce neztratí.

• 13.4.2013  10:18
    Single Man (2009)

Kdyby to šlo, tak si tenhle film pověsím na zeď místo obrazu. Nádherný vizuální zážitek a hluboké myšlenky nepodávané laciným způsobem, úžasný herecký koncert Colina Firtha a skvěle vybraní herci ve vedlejších rolích. Krásný film, který stojí za to vidět vícekrát. Ano, KevSpa má pravdu. Je to film o osamělosti...

• 13.4.2013  10:12
    Gambit (2012)

Předesílám, že nemám moc ráda komedie - obzvláště ne ty crazy. Když už tedy komedie, tak spíš ty romantické, nezávislé nebo černé. Skutečnost, že se celý film bláznivě nechechtám, je u mě plus. Což je případ tohoto filmu. Není hloupý. Inspirace jinými filmy je zřetelná, ale vůbec mě neuráží. Firth a Rickman jsou fajn. Diazová mi nevadí. Vadí mi tam jen ti Japonci.

• 13.4.2013  09:46
    The EE BAFTA Film Awards 2013 (TV pořad) (2013)

BAFTA jsou moje oblíbené filmové ceny. Jen moje angličtina nestačí (a zdá se že ani oficiálního překladatele HBO) na slovní akrobacii Stephena Frye. No lepší Stephen než Jonathan Ross ... na jeho akcent si asi nikdy nezvyknu :-) Jen moc nerozumím (no vlastně rozumím), proč hlavní ceny musí předávat americké hvězdy. Britové mají světově úspěšných herců dost. Škoda.

• 13.10.2012  13:56

Kraťas, který si utahuje z výchovných amerických filmů z padesátých let. Není tam snad jediný dialog, který by nebyl dvojznačný. Od fudge-packera až po teabagging. Jestli netušíte oč jde, podívejte se do Urban Dictionary :-))) Ale pozor, nic pro puritány!

• 18.3.2012  20:55
    Putting It Together (TV film) (2000)

Díky záznamu živého představení z N.Y. z roku 1999 máme možnost se podívat na muzikálovou revue S. Sondheima, kterou poskládal ze svých písní a vybral si pro tuto produkci i všech pět protagonistů. Broadwayské hvězdy George Hearn (získal za tuto roli nominaci na Tony), Bronson Pinchot a proslulá Carol Burnett a hvězdy z West Endu John Barrowman a Ruthie Henshall podávají úžasné pěvecké výkony.

• 27.2.2012  00:38
    De-Lovely (2004)

Muzikálově pojatý životopisný film o Cole Porterovi. Lákadlem je pochopitelně účast popových hvězd. Filmoví herci Kevin Kline a Jonathan Pryce mají (oceněné) zkušenosti i z divadelního jeviště. Ale skutečnou muzikálovou hvězdou účinkující v tomto filmu je John Barrowman, který hraje Jacka a zpívá Night and day. JB hrál v Porterově muzikálu Anything goes uváděném ve West Endu. Porterovi písně nazpíval a vydal na cédéčku s názvem "John Barrowman Swings Cole Porter".

• 26.12.2011  23:40
    Torchwood (TV seriál) (2006)

Spin-off klasického sci-fi seriálu Doctor Who určený pro dospělé. Zatím jen čtyři série, ale zato ty poslední dvě hodně povedené. Čtvrtá byla natočená společně s amíky (tv Starz) a byly obavy, že to už nebude tak dobré... je to jiné, je to americké a je tam docela málo Jacka a moc vraha Danese. Ale myšlenka, že by lidstvo přestalo umírat je docela zajímavá. Seriál je britsky kvalitní (americky dobře řemeslně provedený) a má dost fanoušků. Vlastně má armádu fanoušků. Zatím se neví, jestli bude 5. série, ale snad se dočkáme. Kapitán Jack by se mohl mezitím objevit v původním seriálu v rámci oslav 50. výročí jeho vysílání. A kdo se nemůže dočkat, tak může číst romány a komiksy ze světa Torchwoodu a poslouchat rozhlasové hry.

• 21.12.2011  21:16
    Injustice (TV seriál) (2011)

Výborná pětidílná kriminální minisérie natočená pro britskou ITV. Scénář napsal Anthony Horowitz, který je i tvůrcem seriálu Foylova válka a autorem řady scénářů k poirotovkám a dalším tv detektivkám. Nechci vyzrazovat děj, ale napadá mě, že tvůrce se možná inspiroval "Dr. Jekyllem a panem Hydem" a "Dexterem". Všechny role v seriálu jsou výborně obsazené výraznými herci a tak nemáte ani na chvíli pocit, že nevíte kdo je kdo. Konec otevírá dvířka k pokračování, ale nijak okatě. Za sebe doufám, že pokračování bude.

• 15.12.2011  18:48

Hugh Laurie, Tom Hollander, Rowan Atkinson, Emma Thompson a James Purefoy! Už jen kvůli těmhle hercům se na to člověk musí podívat. A pak pohled do zákulisí BBC. Pro milovníka televizní produkce ostrovního království je to věc zcela povinná. A ještě navíc ironický pohled do natáčení filmu ... Možná každému nesedne, že si někdo může dělat legraci z tak vážného tématu, ale o tom britský humor je, přátelé!

• 15.12.2011  18:15
    Rev. (TV seriál) (2010)

K s2e6: Aricidiákon je načapán na hruškách. Tedy přesněji řečeno se svým přítelem Richardem (James Purefoy), kterak si společně vybírají postel. To by mu mohlo při postupu v kariéře poněkud uškodit, leč mě to potěšilo. Miluju hostující hvězdy v seriálech :-) A tenhle seriál s nimi nešetří.

• 15.12.2011  00:04
    The Prince and the Pauper (TV seriál) (1996)

Přiznávám, že Princ a chuďas je moje oblíbená dětská četba. Hm, dětská? Ještě ve čtrnácti jsem to hltala. Český seriál ze sedmdesátých jsem samozřejmě milovala. No, nicméně, tato verze mi připadá věrnější duchu knihy. Herci jsou výborní a hrají v kostýmech odpovídajících době. Stejně tak interiéry. Prostě kvalitní britská televize ...Třešnička na dortu - Purefoy je chlapík, kterému naivitu Milese Handona ráda uvěřím. ;-) Dávám 4 hvězdičky.

• 13.12.2011  20:51
    Casterbridgeský starosta (TV film) (2003)

Britsky kvalitní adaptace klasického románu Thomase Hardyho. Zdá se, že trojice Hinds - Purefoy - Walkerová, je zárukou kvalitních hereckých výkonů a vyskytuje se výhradně v kvalitních dílech.

• 12.12.2011  23:58
    Solomon Kane (2009)

Na Jamesi Purefoyovi je vidět, že je horlivý sběratel mečů (opravdu je sbírá). Na historické postavy má charisma a samozřejmě shakespearovskou školní průpravu, která zahrnuje i šerm. V historickém kostýmu vypadá stejně skvěle jako v hadřících od Diesela a to se o mnoha hercích nedá říct. Takže za těch pět štichů na čele, které při natáčení utržil, dvě hvězdičky, pak jednu tvůrcům za odvahu natočit Howarda a jednu za pořádně ponurou atmosféru plnou umělého deště a pravých zimních Čech.

• 9.12.2011  22:57
    Posedlá (2004)

Tři hvězdičky - za Jamese Purefoye, Davida Hemmingse a Andyho Serkise. Neslaný nemastný scénář. To se nedá zachránit ani tím nejlepším hereckým výkonem.

<< předchozí 1 2 3 4 5