Čas v Káhiře (2009)

Povedený nezávislý film pro dospělé vypráví o setkání dvou osamělých lidí ze zcela odlišných kultur. - V žádném případě nejde o hollywoodský romantický blábol, který směřuje jen a jen k sexuálnímu vyvrcholení. - Juliette je šťastně vdaná kanadská padesátnice, která se ocitne opuštěná v káhirském hotelu. Jejímu manželovi nedovolují neodkladné pracovní povinnosti v pásmu Gazy, aby se k ní připojil a proto požádá svého bývalého podřízeného, aby jí dělal průvodce městem. Šarmantní Tareq, který tráví dny v kavárně zděděné po otci, se s Juliettou pomalu sblíží. Vedle dobře vybrané dvojice herců - Patricie Clarkson a Alexandera Siddiga - hraje v tomto filmu hlavní roli i orientální krása Káhiry a kongeniální soundtrack. Uvěřitelný filmový příběh je určen dospělým divákům. Rozhodně nic pro teenagery.

Kněžna de Cléves (1961)

Film podle prvního francouzského psychologického románu vydaného v roce 1678! Takže žádná současná červená knihovna. V té době se u nás upalovaly čarodějnice... Ačkoliv byl román vydán anonymně, soudí se, že ho napsala Madame de La Fayette (přátelila se s kardinálem de Retz a vévodou de La Rochefoucauld). <>Příběh se odehrává za panování Jindřicha II., zobrazení poměrů u královského dvora spíš odpovídá dvoru Ludvíka XIV. <>Film je poplatný době vzniku, ale nemá nic společného s "rytírnami", které se v té době točily.

Pes baskervillský (2002) (TV film)

Čtyři hvězdičky za Richarda Roxburgha, neotřelé zpracování a scény, ve kterých si Holmes aplikuje kokain (což mimochodem ČT odstranila a tudíž tam vznikl nelogický střih.

Swannova láska (1984)

Díky známým hercům máte pocit, že se konečně v těch návštěvnících pařížských salónů vyznáte. Skvělá ilustrace k románu, ale funguje i samostatně.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Pro mě nejzdařilejší díl filmové trilogie natočený podle knižních bestsellerů. Poďobaný představitel novináře mě sice zprvu nenadchl, ale postupem času se mi dostal tak nějak (chladně seversky) pod kůži. K představitelce hlavní role nemám výhrady. Ke knihám jsem se sice ještě nedostala - v Městské knihovně v Praze mají pořádnou frontu na výpůjčku a málo exemplářů, ale věřím, že předlohy musí být stejně dobré či ještě lepší ...

Inspektor Rebus: Zraněné duše (2001) (TV film)

Klasická britská kvalitní detektivka s mým oblíbeným Johnem Hannahem v roli inspektora Rebuse.

Nevinný spánek (1995)

Skvěle obsazený televizní thriller o korupci. Kdysi jsem viděla v české televizi a ráda bych to ještě někdy viděla.

Dexter (2006) (seriál)

Nejlepší kriminální seriál jaký jsem kdy viděla. Michael C. Hall se z pohřebáka stal sériovým vrahem a exceluje od prvního dílu první série do zatím posledního dílu čtvrté a dle mého názoru nejlepší série. A jak říkají všichni závisláci - nemůžu se dočkat září 2010 a páté série :-)

Good (2008)

Film natočený podle stejnojmenné divadelní hry britského dramatika C.P. Taylora z roku 1981. Snímek je srdeční záležitostí herce Jasona Isaacse, který jako britský žid s východoevropskými kořeny zažil rasistické útoky. Viggo Mortensen nebyl první volbou pro hlavní roli, ale chopil se jí znamenitě.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Předesílám, že film jsem viděla s titulky a díky bohu nemusím hodnotit český dabing, brrr. A taky, že jsem velký fanoušek knih, ale přesto nejsem ortodoxní. --- Čtyři hvězdičky , neboť spousta věcí mě mile překvapila. Ale bohužel mě i spousta věcí zklamala. A to především nevyvážené množství "teenagerovských" scén oproti hledání viteálů a pátrání po tom, kdo je Princ dvojí krve. Film má příjemně temnou a zatraceně potterovskou výpravu. Škoda té odbyté jeskyně. Ale jak už to bývá, vystřižené záběry na DVD hodně (DOUFÁM) napraví a dočkáme se scén, které padly za oběť ohledů na věk mladistvých diváků. Snad se tam najde i něco o Voldemortově původu. Škoda, že se nesestříhá 5 hodinová "verze pro dospělé" :-)