DaUr

Imaginární scénárista

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 23.6.2018  21:00

Tohle nepropadlo, protože by diváci sérii bojkotovali po kontroverzním TLJ. Tohle propadlo, protože je to prostě a jednoduše blbý.

• 6.11.2017  21:18
    Silicon Valley (TV seriál) (2014)

1. série - 85%, 2. série - 80%, 3. série - 80%, 4. série - 90%, 5. série - 75%

• 21.9.2017  20:15
    Rick a Morty (TV seriál) (2013)

1. série - 75%, 2. série - 95%, 3. série - 85%.

• 6.8.2017  11:17

Prozatím nejlépe zvládnutá epizoda sedmé série s nejlepší bitvou celého seriálu a zároveň s krásným zadostiučiněním, kdy se nejnudnější dějová linka minulé série konečně začíná vyplácet.

• 26.7.2017  21:02
    Dunkerk (2017)

Asi první Nolanův film, u kterého pochopím slabší hodnocení (tak do tří, zase lidi neblbněte). Inovativní a na produkci takového rozsahu nesmírně odvážný přístup diváku nijak nepřibližující strastiplné osudy jednotlivých postav před osudným týdnem / dnem / hodinou si vybírá svou daň na tom, že je více než snadné vyčítat mu emocionální plochost. Naprosto chápu, že to někomu tak přijde, osobně však hrozně moc oceňuju absenci povinných milostných trojúhelníků (aka Pearl Harbor), daddy issues (aka Hacksaw Ridge), nebo rádoby vznešených cílů (aka Ryan). Za tuhle hodinu v ničem nerušeném pekle jsem Nolanovi vděčný a nejvyšší měrou obdivuju, že i do takto "provařeného" žánru dokázal přinést něco natolik neokoukaného. 90 %. PS - IMAX asi povinností, ale Interstellar na mě v tomhle ohledu udělal větší dojem. Druhé zhlédnutí v běžném kině příliš nezaostávalo. PPS - Herecké obsazení je bez výjimky perfektní, Hardy ve své již třetí zamaskované roli na Oscara. Být Němec a vidět ty oči, napálím to do nejbližší vlny.

• 1.7.2017  21:09

Artuš se k žánru staví obdobně, jako nedávno k tomu svému Deadpool. Zatímco ale maskovaný humorista sázel na prolamování čtvrté stěny, přičemž svou výstavbou kopíroval zajetá komiksová klišé, Ritchie je v přístupu k látce mnohem více inovativní - od použitého soundtracku k frenetickému střihu, který přes svou zdánlivou zběsilost scénám neubírá na přehlednosti (honičku v Londoniu, mimojiné i díky využití Go Pro kamer, považuji za jednu z nejlepších akčních scén roku). Řeči o tom, že je przněna legenda, jsou mimo - naopak, tahle se legenda adaptuje současné poptávce.

• 30.6.2017  22:48
    Okja (2017)

Značně přímočará paralela bez zvlášť důmyslného scénáře, sázící na roztomilost ústřední prasnice a na zběsilý děj. Což se celkem daří - rozhodně mi nepřišlo, že by film měl dvě hodiny, nebo že by v něm byly jakékoliv nadbytečné pasáže. Herecké obsazení je bezchybné, od posledního člena eko-teroristů (mezi nimiž ční Paul Dano, kterého ještě čekají velké věci) po všechny "záporáky" (ačkoliv Gyllenhaal je mezi nimi lehce nevyužit, což je vzhledem k jeho potenciálu škoda). Celé je to korejsky rozjívené a překotně uhánějící směrem k finále, proto je trochu škoda, že se neťalo o něco hlouběji a zůstalo se u odsouzení masokombinátů.

• 30.4.2017  22:50
    Zpátky do školy (TV seriál) (2009)

1. série - 75 %, 2. série - 85 %, 3. série - 80 %, 4. série - 75 %, 5. série - 75 %, 6. série - 75 %.

• 30.4.2017  21:57
    Uteč (2017)

Hodnocení na Rotten Tomatoes je slušně mimo - řemeslně slušně natočený "horor" s rádoby rasovým podtextem, jehož zápletku neodhadnete jen díky tomu, že se nabízí až moc očividně. Atmosféra chvilkami slušná, ale vyprchá do ztracena, stejně jako počáteční naděje, že Peele vytvořil něco originálního.

• 29.3.2017  17:38
    Život (2017)

Guilty pleasure a zároveň jeden z nejnepříjemnějších filmových zážitků za hodně dlouhou dobu. Závěr srovnatelný s geniální The Mist.

• 20.3.2017  19:25
    Taková moderní rodinka (TV seriál) (2009)

1. série - 85%, 2. série - 85%, 3. série - 80%, 4. série - 85%, 5. série - 85%, 6. série - 85%, 7. série - 80%, 8. série - 80%.

• 8.3.2017  21:22

Z filmového hlediska si Logan nemohl přát lepší rozlučku - co se objektivních kvalit týče, jeho třetí sólový film se s oběma předchozími nedá srovnávat (Mangold očividně nemá v oblibě Japonsko, a nechtěl vrchol své x-menovské tvorby situovat právě tam). I z hlediska samotného vyprávění se Logan posouvá o úroveň dál - takto ucelený, jednoduchý a zároveň hluboký děj tu ještě nebyl, a v tomto ohledu je překonána i jinak výtečná První třída. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že Jackmanova nejikoničtější role si - stejně jako ta Stewartova - zasloužila trochu ikoničtější rozloučení, než jaké jim bylo dopřáno.

• 1.3.2017  21:03
    Moonlight (2016)

Rozčarování nad politickou rovinou Oscarů lze dát stranou - děj Moonlightu by se stejnou měrou mohl odehrávat v rámci jiné skupiny, vůbec nic by se nezměnilo (film neobsahuje žádný rasově založený útlak, veškerá šikana se odehrává v rámci černé komunity) a snímku by si krom několika nešťastných kritiků nikdo nevšiml. Přesto se jedná o nejslabší "dobrý" film, s jakým jsem kdy přišel do styku - a Manchester by the Sea podává v podobné kategorii ve všech ohledech daleko přesvědčivější výkon.

• 27.8.2016  17:02
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

1. série - 90 %, 2. série - 92,5 %.

• 18.2.2016  01:22
    Deadpool (2016)

Na to, nakolik Deadpool staví na utahování si ze svých žánrových kolegů, je jim svou výstavbou až příliš podobný.

• 31.1.2016  01:44

Nikdy bych nevěřil, že mě bude tak bavit film, ze kterého pochopím tak málo.

• 9.12.2015  23:19
    Sviňák (2013)

Po druhém zhlédnutí musím zvýšit na pět. Ten film mě baví, baví mě svou zvráceností, svým tempem a svou perfektní kombinací nekorektního humoru a nekompromisního přístupu k hlavní postavě. Bohužel právě ona neochota ustupovat divákovi a držet se klasických schémat však pravděpodobně připravila McAvoye o řadu ocenění, jež by za svůj bezchybný výkon zasloužil. "Same rules apply."

• 30.11.2015  23:30
    Skins (TV seriál) (2007)

1. série - 95%, 2. série - 100%.

• 23.11.2015  11:08

I po třetím zhlédnutí nejlepší komiksový film, jaký jsem kdy viděl - možná vedle Temného rytíře. Veškeré diskuze o tom, zda je ve filmovém světě úspěšnější DC nebo Marvel, jsou mimo, neb jen samotní Watchmen nabízejí komplexnější svět a uvěřitelnější postavy, než celí Avengers.

• 12.11.2015  13:03
    Everest (2015)

Jeden z fyzicky nejvíc nepříjemných filmů, jaké jsem kdy viděl - uvědomil jsem si, že bych raději běhal po Texasu se zvukem motorové pily v zádech, než abych se ocitl po boku Hallovy výpravy. Rozhodně se vyplatí předem si o nechvalně proslulé expedici nic nezjišťovat - do poslední chvíle totiž není jisté, kdo ji přežije a kdo ne, přičemž takřka všechny postavy jsou vykresleny dostatečně hluboce na to, aby na tom divákovi opravdu záleželo (díky několika scénám z civilního života jde především o Clarkeho a Brolina, Gyllenhaal a Worthington jsou oproti nim lehce upozaděni) . V rámci letošních survival-blockbusterů tak má Damonův Martian solidního konkurenta, který sice navenek nepůsobí natolik koherentně, ale zato má v zádech mocnou podporu ve formě věty "Based on a true story".

• 18.10.2015  13:04
    Fargo (TV seriál) (2014)

1. série - 90%, 2. série - 85%, 3. série - 65%.

• 2.10.2015  14:56
    Kancl (TV seriál) (2001)

1. série - 75%.

• 30.9.2015  14:57
    Orange Is the New Black (TV seriál) (2013)

1. série - 90%, 2. série - 90%, 3. série - 85%, 4. série - 95%, 4. série - 95%.

• 25.9.2015  00:33
    Narcos (TV seriál) (2015)

1. série - 100 %, 2. série - 100 %.

• 14.8.2015  21:08
    Kancl (TV seriál) (2005)

1. série - 80%, 2. série - 90%, 3. série - 95%, 4. série - 90%, 5. série - 85%, 6. série - 90%, 7. série - 90%, 8. série - 85%, 9. série - 95%. "There's a lot of beauty in ordinary things."

• 8.8.2015  18:21
    Tři mušketýři (TV seriál) (2014)

1. série - 80%, 2. série - 85%.

• 23.7.2015  15:11
    Knick: Doktoři bez hranic (TV seriál) (2014)

1. série - 95%.

• 12.7.2015  18:27
    Parks and Recreation (TV seriál) (2009)

1. série - 80%, 2. série - 95%, 3. série - 85%, 4. série - 90%, 5. série - 90%, 6.série - 95%, 7.série - 90%.

• 9.7.2015  15:01
    Volejte Saulovi (TV seriál) (2015)

1. série - 80%, 2. série - 90%.

• 21.12.2014  00:08
    Joey (TV seriál) (2004)

Zpočátku nenadchne, poté se dostane pod kůži, aby nakonec zase zklamal. Tohle všechno Joey dokáže na ploše necelých dvou sérií. Nutno říci, že to mohlo dopadnout hůře - seriálu se nedají upřít sympatické postavy, humor neparazitující na Přátelích a tahoun Matt LeBlanc, naplno využívající nově získaného prostoru. Škoda tedy nevyrovnaného tempa, často se střídajících vedlejších postav (kam zmizela postava Lucy Liu?) a toho, že ve srovnání se svým předchůdcem, kterému se seriál nevyhne, nemá šanci obstát. 1. série - 70%, 2. série - 65%.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17