DaUr

Imaginární scénárista

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 25.10.2018  00:53
    Idiot na cestách (TV seriál) (2010)

1. série - 90 %.

• 6.8.2017  11:17

Prozatím nejlépe zvládnutá epizoda sedmé série s nejlepší bitvou celého seriálu a zároveň s krásným zadostiučiněním, kdy se nejnudnější dějová linka minulé série konečně začíná vyplácet.

• 26.7.2017  21:02
    Dunkerk (2017)

Asi první Nolanův film, u kterého pochopím slabší hodnocení (tak do tří, zase lidi neblbněte). Inovativní a na produkci takového rozsahu nesmírně odvážný přístup diváku nijak nepřibližující strastiplné osudy jednotlivých postav před osudným týdnem / dnem / hodinou si vybírá svou daň na tom, že je více než snadné vyčítat mu emocionální plochost. Naprosto chápu, že to někomu tak přijde, osobně však hrozně moc oceňuju absenci povinných milostných trojúhelníků (aka Pearl Harbor), daddy issues (aka Hacksaw Ridge), nebo rádoby vznešených cílů (aka Ryan). Za tuhle hodinu v ničem nerušeném pekle jsem Nolanovi vděčný a nejvyšší měrou obdivuju, že i do takto "provařeného" žánru dokázal přinést něco natolik neokoukaného. 90 %. PS - IMAX asi povinností, ale Interstellar na mě v tomhle ohledu udělal větší dojem. Druhé zhlédnutí v běžném kině příliš nezaostávalo. PPS - Herecké obsazení je bez výjimky perfektní, Hardy ve své již třetí zamaskované roli na Oscara. Být Němec a vidět ty oči, napálím to do nejbližší vlny.

• 1.7.2017  21:09

Artuš se k žánru staví obdobně, jako nedávno k tomu svému Deadpool. Zatímco ale maskovaný humorista sázel na prolamování čtvrté stěny, přičemž svou výstavbou kopíroval zajetá komiksová klišé, Ritchie je v přístupu k látce mnohem více inovativní - od použitého soundtracku k frenetickému střihu, který přes svou zdánlivou zběsilost scénám neubírá na přehlednosti (honičku v Londoniu, mimojiné i díky využití Go Pro kamer, považuji za jednu z nejlepších akčních scén roku). Řeči o tom, že je przněna legenda, jsou mimo - naopak, tahle se legenda adaptuje současné poptávce.

• 29.3.2017  17:38
    Život (2017)

Guilty pleasure a zároveň jeden z nejnepříjemnějších filmových zážitků za hodně dlouhou dobu. Závěr srovnatelný s geniální The Mist.

• 9.12.2015  23:19
    Sviňák (2013)

Po druhém zhlédnutí musím zvýšit na pět. Ten film mě baví, baví mě svou zvráceností, svým tempem a svou perfektní kombinací nekorektního humoru a nekompromisního přístupu k hlavní postavě. Bohužel právě ona neochota ustupovat divákovi a držet se klasických schémat však pravděpodobně připravila McAvoye o řadu ocenění, jež by za svůj bezchybný výkon zasloužil. "Same rules apply."

• 30.11.2015  23:30
    Skins (TV seriál) (2007)

1. série - 95%, 2. série - 100%.

• 23.11.2015  11:08

I po třetím zhlédnutí nejlepší komiksový film, jaký jsem kdy viděl - možná vedle Temného rytíře. Veškeré diskuze o tom, zda je ve filmovém světě úspěšnější DC nebo Marvel, jsou mimo, neb jen samotní Watchmen nabízejí komplexnější svět a uvěřitelnější postavy, než celí Avengers.

• 30.9.2015  14:57
    Orange Is the New Black (TV seriál) (2013)

1. série - 90%, 2. série - 90%, 3. série - 85%, 4. série - 95%, 4. série - 95%.

• 25.9.2015  00:33
    Narcos (TV seriál) (2015)

1. série - 100 %, 2. série - 100 %, 3. série - 90 %.

• 14.8.2015  21:08
    Kancl (TV seriál) (2005)

1. série - 80%, 2. série - 90%, 3. série - 95%, 4. série - 90%, 5. série - 85%, 6. série - 90%, 7. série - 90%, 8. série - 85%, 9. série - 95%. "There's a lot of beauty in ordinary things."

• 23.7.2015  15:11
    Knick: Doktoři bez hranic (TV seriál) (2014)

1. série - 95%.

• 12.7.2015  18:27
    Parks and Recreation (TV seriál) (2009)

1. série - 80%, 2. série - 95%, 3. série - 85%, 4. série - 90%, 5. série - 90%, 6.série - 95%, 7.série - 90%.

• 28.11.2014  00:14
    Interstellar (2014)

Mindfuck. V dobrým slova smyslu. V nejlepším slova smyslu. EDIT: Po druhé projekci, tentokrát na standardním plátně, nadšení lehce opadává - soustředit se více na scénář než na dechberoucí vizuál se nevyplácí. Na hodnocení to ale nic nemění, protože prvotní zážitek z IMAXu to v ničem nenarušilo.

• 29.8.2014  13:35
    Derek (TV seriál) (2013)

Po první sérii naprostá spokojenost. Na to, na jak úzkém časovém úseku Derek pracuje (všechny díly dohromady vydají za jeden kratší celovečerní film), nabízí seriál neuvěřitelné množství humoru, emocí a veskrze zajímavých postav, které vám mohou být sympatické i protivné, ale v posledním, šestém díle vás stejně odzbrojí. Právě poslední epizoda je totiž dokonalým katalyzátorem předchozího chování a jednání postav a stává se tak jedním z nejemociálnějších seriálových finále, kterého jsem kdy byl svědkem. Kdo by to byl do Rickyho řekl. 1. série - 90%.

• 13.4.2014  02:57

90%, celá recenze zde.

• 24.2.2014  19:46

Nejsem skalní fanoušek Jima Jarmusche - viděl jsem od něj zatím dva filmy a ačkoli se mi oba docela líbily, nic světoborného jsem v nich nenašel. Only Lovers Left Alive mě ale dostalo na sto procent. Největší podíl na tom má krom ústřední dvojice atmosféra tak hutná, až člověku nevadí, že se tam skoro nic neděje.

• 23.2.2014  17:11
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Po třech epizodách vysoce nadprůměrný detektivní seriál, ne nepodobný novému Hannibalovi (jen se více soustředí na samotné vyšetřování, než na různé psychologické aspekty). Zdejší hodnocení se mi zatím zdá lehce přehnané, ale uvidíme, s čím přijdou další díly. - Po pátém díle hodnocení zvyšuji a beru zpět to o přehnaném hodnocení, protože takhle zábavná hra s divákem už tady dlouho nebyla. Znovu se také nabízí porovnání s Hannibalem - u obou seriálů je divák nucen zpochybňovat, zda je hlavní hrdina skutečně tím, čím se jeví. Jen tak dál. - Ke konci první série přichází zklamání, poslední dvě epizody zdaleka nesplnily má očekávání. Plné hodnocení nechávám jen s menším sebezapřením a s nostalgickou vzpomínkou na epizody 4 - 6. 1. série - 85%.

• 17.1.2014  21:43

90%, celá recenze zde.

• 17.1.2014  19:28

I po druhém zhlédnutí (s odstupem několika let) stále úchvatná záležitost a jeden z mých TOP 8 filmů, ačkoliv nyní již na hranici guilty pleasure - těch logických lapsů a nejasností je tam přece jen poměrně dost. V tomhle případě jsem ale ochoten odpouštět.

• 8.1.2014  22:26
    Lásky čas (2013)

90%, celá recenze zde. Edit: Po druhém zhlédnutí vzniká srdcovka - těžko si vybavit film se sympatičtějšími postavami a víc 'relatable' příběhem. Curtisův nenápadný masterpiece.

• 23.10.2013  01:53
    Newsroom (TV seriál) (2012)

1. série - 100%. Druhá série v začátku trochu ztrácí dech - dokonalé finále ale za to chvilkové nepohodlí naprosto stojí. 2. série - 90%.

• 10.9.2013  16:56
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

1. série - 80%, 2. série - 85%, 3. série - 85%, 4. série - 90%, 5. série - 100%. You gonna be missed, Walt...

• 28.5.2013  03:06

Guilty pleasure. Nebudu tenhle film nijak zvlášť obhajovat, protože dokážu plně pochopit proč se někomu nemusel líbit, ale... já z něj za celých dvě a půl hodiny nemohl spustit oči. Celá recenze zde.

• 18.5.2013  21:07
    Chirurgové (TV seriál) (2005)

Jeden z mála seriálů, u kterým zůstávám věrný i v pokročilejších sériích (momentálně končí devátá), a které mě stále nepřestávají bavit. Srdcovka. (Kdybych měl sestavit žebříček deseti nejsilnějších scén, které jsem ve filmech nebo seriálech viděl, minimálně polovina by byla z Grey's Anatomy.)

• 28.3.2013  02:03
    Hon (2012)

Nelze odtrhnout oči, i když by člověk chvílemi chtěl.

• 3.2.2013  15:28
    Bídníci (2012)

Ale jo. Nejsem žádný muzikálový fanoušek, ale Bídníci mne dokázali zaujmout, přestože muzikálové složky tam je naprostá většina - na obyčejný dialog divák takřka nenarazí. Díky skvělému obsazení herců, jejichž zpěv často zní vskutku famózně, lehce experimentální režii (čímž mě Hooper překvapil, protože Královu řeč považuji z tohoto pohledu za lehce nudnou) a geniální kameře, která i několikaminutový záběr na obličej zpívajícího hrdiny udělá zajímavým a zásluhou své občasné roztřesenosti je divákovi skvělým pomocníkem ke vstřebávání atmosféry. Velkolepá výprava je pak už jen třešničkou na dortu, a tak se i přes drobné výhrady k některým lehce zdlouhavým pasážím z předposledního snímku, nominovaného na Oscara, který jsem zhlédl, vyklubal jeden z mých největších favoritů. Edit: Nakonec měním na pět, protože většina písní mi tu hraje dodnes a i film samotný se mi zdá lepší a lepší.

• 17.1.2013  23:05
    Atlas mraků (2012)

Velmi subjektivní záležitost, u které lze chápat jak vynášení do nebes, tak lehké nepochopení až těžkou averzi. Za mě ale dobrý - jednotlivé příběhové linie obstojí i samy o sobě (ač trošku souhlasím s názorem, že ta o uprchlících z domova důchodců ke zbytku moc nepasuje - na druhou stranu však snímek příjemně odlehčuje, takže těžko říci, jak by vypadal bez ní) a díky jejich častému střídání je divák snadno udržován v napětí. "Filozofická" stránka je pak lehce přímočará, ale vzhledem ke zdánlivé složitosti samotného příběhu to není úplně na škodu, zvlášť když myšlenky samotné jsou velice zajímavé (což je nicméně opět čistě subjektivní názor) a s přihlédnutím k vydařenému soundtracku a epické výpravě i monumentálně podané. Herecké výkony, leč usnadněny množstvím rolí pro jednotlivé herce a skvělou prací maskérů, taktéž výtečné (H. Weaving vládne), takže celkově za plný - ale nehodlám se o tom nijak dohadovat, jelikož je to jeden z těch 'divných' filmů a svým nezvyklým pojetím zákonitě nemůže sednout každému.

• 27.7.2012  01:43

[Půlnoční premiéra, Cinestar ČB] ... 85%, celá recenze zde. Edit: Po druhém zhlédnutí (4.2017) zvyšuji na 5 a začínám snímek považovat za nejlepší díl série.

• 18.2.2012  13:26

Film, o kterém by šlo snadno říct, že si hraje na něco víc než čím skutečně je. Ale ještě snadněji lze připustit, že něčím víc skutečně je. Ačkoliv má poměrně jednoduchý příběh, navíc vyprávěný vcelku přímočaře, svou upřímností a svým nenásilným pohledem na velmi vážné téma si zajišťuje pozici jednoho z favoritů na letošního Oscara, jelikož takové Děti moje strká do kapsy s naprostým přehledem.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17