DaUr

Imaginární scénárista

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 23.6.2018  21:00

Tohle nepropadlo, protože by diváci sérii bojkotovali po kontroverzním TLJ. Tohle propadlo, protože je to prostě a jednoduše blbý.

• 26.7.2017  21:02
    Dunkerk (2017)

Asi první Nolanův film, u kterého pochopím slabší hodnocení (tak do tří, zase lidi neblbněte). Inovativní a na produkci takového rozsahu nesmírně odvážný přístup diváku nijak nepřibližující strastiplné osudy jednotlivých postav před osudným týdnem / dnem / hodinou si vybírá svou daň na tom, že je více než snadné vyčítat mu emocionální plochost. Naprosto chápu, že to někomu tak přijde, osobně však hrozně moc oceňuju absenci povinných milostných trojúhelníků (aka Pearl Harbor), daddy issues (aka Hacksaw Ridge), nebo rádoby vznešených cílů (aka Ryan). Za tuhle hodinu v ničem nerušeném pekle jsem Nolanovi vděčný a nejvyšší měrou obdivuju, že i do takto "provařeného" žánru dokázal přinést něco natolik neokoukaného. 90 %. PS - IMAX asi povinností, ale Interstellar na mě v tomhle ohledu udělal větší dojem. Druhé zhlédnutí v běžném kině příliš nezaostávalo. PPS - Herecké obsazení je bez výjimky perfektní, Hardy ve své již třetí zamaskované roli na Oscara. Být Němec a vidět ty oči, napálím to do nejbližší vlny.

• 6.8.2017  11:17

Prozatím nejlépe zvládnutá epizoda sedmé série s nejlepší bitvou celého seriálu a zároveň s krásným zadostiučiněním, kdy se nejnudnější dějová linka minulé série konečně začíná vyplácet.

• 1.7.2017  21:09

Artuš se k žánru staví obdobně, jako nedávno k tomu svému Deadpool. Zatímco ale maskovaný humorista sázel na prolamování čtvrté stěny, přičemž svou výstavbou kopíroval zajetá komiksová klišé, Ritchie je v přístupu k látce mnohem více inovativní - od použitého soundtracku k frenetickému střihu, který přes svou zdánlivou zběsilost scénám neubírá na přehlednosti (honičku v Londoniu, mimojiné i díky využití Go Pro kamer, považuji za jednu z nejlepších akčních scén roku). Řeči o tom, že je przněna legenda, jsou mimo - naopak, tahle se legenda adaptuje současné poptávce.

• 8.3.2017  21:22

Z filmového hlediska si Logan nemohl přát lepší rozlučku - co se objektivních kvalit týče, jeho třetí sólový film se s oběma předchozími nedá srovnávat (Mangold očividně nemá v oblibě Japonsko, a nechtěl vrchol své x-menovské tvorby situovat právě tam). I z hlediska samotného vyprávění se Logan posouvá o úroveň dál - takto ucelený, jednoduchý a zároveň hluboký děj tu ještě nebyl, a v tomto ohledu je překonána i jinak výtečná První třída. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že Jackmanova nejikoničtější role si - stejně jako ta Stewartova - zasloužila trochu ikoničtější rozloučení, než jaké jim bylo dopřáno.

• 30.6.2017  22:48
    Okja (2017)

Značně přímočará paralela bez zvlášť důmyslného scénáře, sázící na roztomilost ústřední prasnice a na zběsilý děj. Což se celkem daří - rozhodně mi nepřišlo, že by film měl dvě hodiny, nebo že by v něm byly jakékoliv nadbytečné pasáže. Herecké obsazení je bezchybné, od posledního člena eko-teroristů (mezi nimiž ční Paul Dano, kterého ještě čekají velké věci) po všechny "záporáky" (ačkoliv Gyllenhaal je mezi nimi lehce nevyužit, což je vzhledem k jeho potenciálu škoda). Celé je to korejsky rozjívené a překotně uhánějící směrem k finále, proto je trochu škoda, že se neťalo o něco hlouběji a zůstalo se u odsouzení masokombinátů.

• 30.4.2017  21:57
    Uteč (2017)

Hodnocení na Rotten Tomatoes je slušně mimo - řemeslně slušně natočený "horor" s rádoby rasovým podtextem, jehož zápletku neodhadnete jen díky tomu, že se nabízí až moc očividně. Atmosféra chvilkami slušná, ale vyprchá do ztracena, stejně jako počáteční naděje, že Peele vytvořil něco originálního.

• 29.3.2017  17:38
    Život (2017)

Guilty pleasure a zároveň jeden z nejnepříjemnějších filmových zážitků za hodně dlouhou dobu. Závěr srovnatelný s geniální The Mist.

• 28.9.2018  12:48
    Atlanta (TV seriál) (2016)

1. série - 80%, 2. série - 90%.

• 18.2.2016  01:22
    Deadpool (2016)

Na to, nakolik Deadpool staví na utahování si ze svých žánrových kolegů, je jim svou výstavbou až příliš podobný.

• 1.3.2017  21:03
    Moonlight (2016)

Rozčarování nad politickou rovinou Oscarů lze dát stranou - děj Moonlightu by se stejnou měrou mohl odehrávat v rámci jiné skupiny, vůbec nic by se nezměnilo (film neobsahuje žádný rasově založený útlak, veškerá šikana se odehrává v rámci černé komunity) a snímku by si krom několika nešťastných kritiků nikdo nevšiml. Přesto se jedná o nejslabší "dobrý" film, s jakým jsem kdy přišel do styku - a Manchester by the Sea podává v podobné kategorii ve všech ohledech daleko přesvědčivější výkon.

• 27.8.2016  17:02
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

1. série - 90 %, 2. série - 92,5 %.

• 12.11.2015  13:03
    Everest (2015)

Jeden z fyzicky nejvíc nepříjemných filmů, jaké jsem kdy viděl - uvědomil jsem si, že bych raději běhal po Texasu se zvukem motorové pily v zádech, než abych se ocitl po boku Hallovy výpravy. Rozhodně se vyplatí předem si o nechvalně proslulé expedici nic nezjišťovat - do poslední chvíle totiž není jisté, kdo ji přežije a kdo ne, přičemž takřka všechny postavy jsou vykresleny dostatečně hluboce na to, aby na tom divákovi opravdu záleželo (díky několika scénám z civilního života jde především o Clarkeho a Brolina, Gyllenhaal a Worthington jsou oproti nim lehce upozaděni) . V rámci letošních survival-blockbusterů tak má Damonův Martian solidního konkurenta, který sice navenek nepůsobí natolik koherentně, ale zato má v zádech mocnou podporu ve formě věty "Based on a true story".

• 25.9.2015  00:33
    Narcos (TV seriál) (2015)

1. série - 100 %, 2. série - 100 %.

• 31.1.2016  01:44

Nikdy bych nevěřil, že mě bude tak bavit film, ze kterého pochopím tak málo.

• 9.7.2015  15:01
    Volejte Saulovi (TV seriál) (2015)

1. série - 80%, 2. série - 90%.

• 3.3.2014  19:47
    86. Annual Academy Awards (TV pořad) (2014)

První ceremoniál, který jsem viděl komplet. Něco velmi příjemně překvapilo (soška pro McConaugheyho a pro Her), něco už překvapilo méně příjemně (žně Gravitace, která na mě zas tak moc nezapůsobila), a nebýt neuvěřitelně častých reklamních přestávek, nebylo by si moc na co stěžovat. Český komentář byl výborný a ačkoliv Ellen rád nemám, tady mi nijak nevadila. Takže spokojenost a díky za zprostředkování přímého přenosu ve Světozoru.

• 23.4.2014  19:11

Nový Cap ničím vyloženě neurazí, ale pár hodin po odchodu z projekce si zároveň nepamatuju skoro nic, co by za zapamatování stálo. Z mnoha, mnoha, opravdu mnoha akčních scén je jedinou zajímavou nahánění Furyho, zbytek je naprosto tuctový blocbusterový materiál - a to lze dost dobře říct o celém filmu, ve kterém jsou chvílemi vidět snahy tvůrců o vytvoření něčeho trochu hlubšího, ale všechno toto snažení je stupidními zvraty v druhé půli smeteno z filmového pásu. Lepší než jednička to sice o něco málo je, ale i tak jde po prvotních nadšených recenzích o lehké zklamání.

• 18.10.2015  13:04
    Fargo (TV seriál) (2014)

1. série - 90%, 2. série - 85%, 3. série - 65%.

• 12.8.2014  20:40
    Godzilla (2014)

Ochota tvůrců nejít na ruku diváckým očekáváním je vskutku obdivuhodná.

• 28.11.2014  00:14
    Interstellar (2014)

Mindfuck. V dobrým slova smyslu. V nejlepším slova smyslu. EDIT: Po druhé projekci, tentokrát na standardním plátně, nadšení lehce opadává - soustředit se více na scénář než na dechberoucí vizuál se nevyplácí. Na hodnocení to ale nic nemění, protože prvotní zážitek z IMAXu to v ničem nenarušilo.

• 30.5.2014  01:35

S českými titulky zde.

• 23.7.2015  15:11
    Knick: Doktoři bez hranic (TV seriál) (2014)

1. série - 95%.

• 6.11.2017  21:18
    Silicon Valley (TV seriál) (2014)

1. série - 85%, 2. série - 80%, 3. série - 80%, 4. série - 90%, 5. série - 75%

• 23.2.2014  17:11
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Po třech epizodách vysoce nadprůměrný detektivní seriál, ne nepodobný novému Hannibalovi (jen se více soustředí na samotné vyšetřování, než na různé psychologické aspekty). Zdejší hodnocení se mi zatím zdá lehce přehnané, ale uvidíme, s čím přijdou další díly. - Po pátém díle hodnocení zvyšuji a beru zpět to o přehnaném hodnocení, protože takhle zábavná hra s divákem už tady dlouho nebyla. Znovu se také nabízí porovnání s Hannibalem - u obou seriálů je divák nucen zpochybňovat, zda je hlavní hrdina skutečně tím, čím se jeví. Jen tak dál. - Ke konci první série přichází zklamání, poslední dvě epizody zdaleka nesplnily má očekávání. Plné hodnocení nechávám jen s menším sebezapřením a s nostalgickou vzpomínkou na epizody 4 - 6. 1. série - 85%.

• 8.8.2015  18:21
    Tři mušketýři (TV seriál) (2014)

1. série - 80%, 2. série - 85%.

• 10.8.2014  21:27

Oproti prvnímu dílu, který pro mě v roce 2011 představoval jedno z nejpříjemnějších filmových překvapení, je Úsvit znatelným zklamáním. Nutno říci, že to neměl jednoduché - krom změny na režisérském postu a odchodu charismatického Franca už logicky chybí onen 'wow' efekt, který doprovázel první opičárny Andyho Serkise. To však není omluvou pro pokles k předvídatelnému, šablonovitému blockbusteru, trpícímu snad všemi tradičními neduhy druhých dílů - lidských postav je více (přičemž všechny jsou postradatelnější než noví Expendables), Jason Clarke by se svému předchůdci nevyrovnal ani kdyby se snažil, což podle mě úplně nečiní, a především vidíme víc akce, která se však ani přes svou zdánlivou velkolepost nevyrovná jedné v porování nenápadné bitvě na Golden Gate Bridge. Promrhaný potenciál.

• 20.1.2014  19:16

Je to dobrý film, o tom žádná. Silné téma, perfektní herecké výkony, podmanivá hudba, a tak. Ale jednak nenabízí takřka nic nového, co jsme ještě neviděli někde jinde, a jednak postrádá nějaké silnější napětí nebo zajímavé zvraty - hlavní postava prostě putuje od jednoho otrokáře k druhému, přičemž všichni otrokáři jsou úžasně zahraní (Cumberbatch, Fassbender), ale zoufale stereotypní a nezajímaví. Ona episodnost jednotlivých rolí je také poněkud iritující - krom hlavního hrdiny vidíme všechny jen v určitou část filmu, tudíž si k nim nestihneme vybudovat nějaký vztah, nebo se alespoň začít zajímat o jejich osud (Dano, Giamatti, Pitt). Každopádně oscarový materiál to je, protože jak víme, akademici mají rádi emočně silné snímky podle skutečných událostí... 65%

• 29.8.2014  13:35
    Derek (TV seriál) (2013)

Po první sérii naprostá spokojenost. Na to, na jak úzkém časovém úseku Derek pracuje (všechny díly dohromady vydají za jeden kratší celovečerní film), nabízí seriál neuvěřitelné množství humoru, emocí a veskrze zajímavých postav, které vám mohou být sympatické i protivné, ale v posledním, šestém díle vás stejně odzbrojí. Právě poslední epizoda je totiž dokonalým katalyzátorem předchozího chování a jednání postav a stává se tak jedním z nejemociálnějších seriálových finále, kterého jsem kdy byl svědkem. Kdo by to byl do Rickyho řekl. 1. série - 90%.

• 3.2.2013  18:39

Vyloženě neurazí, vyloženě nenadchne. Gangster Squad je filmem, na kterém není nejhorší to, že by byl špatný - je to spíš to, že není skvělý, protože potenciál, minimálně ten herecký, na to má. Bohužel ale kvůli velmi přímočarému scénáři s malým prostorem pro jednotlivé postavy (kterých je hodně a přitom si k žádné z nich divák nestihne vybudovat takový vztah, aby mu pak záleželo na jejích osudech - dokonce i mně, bezmeznému obdivovateli Emmy Stone, bylo vcelku jedno, jestli přežije nebo ne) se z filmu stává zábava na jeden večer, který už cestou do koupelny na pofilmové vyčůrání začne vyprchávat z paměti. Což je velká škoda, jejíž hořká pachuť přebije takřka veškeré myslitelné klady snímku.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17