listr

animátor / grafik

<< předchozí 1 2 3 4
    • 3.3.2016  11:21
    Polednice (2016)

Horor, který se tak moc drží zaběhnutých klišé a dějových struktur, až je mi ho skoro líto. Pěkné řemeslo s jedním z nejlepších českých trailerů, které ovšem ničí slabý scénář. Nevím, proč tak mladý tvůrce tak moc sází na tolikrát viděné. Velké čekání na nic a horor, který může vylekat jen někoho, kdo posledních 15 let neviděl žádný jiný.

• 22.5.2011  15:09

V podstatě průměrný děj i příběh, zachraňuje posledních několik minut a vydařená pointa.

• 15.4.2010  00:18

Jana Kaplického si vážím, jeho díla se mi líbí a jsem pro, aby v Praze takzvaná Chobotnice stála. Bohužel tento dokument marně sahá alespoň po kolena genialitě a propracovanosti Kaplického staveb. Upřímně jsem čekal trochu víc, trochu pohled pod pokličku, ne jen známá fakta z médií, prostě trochu víc poodhalit jak osobnost pana Kaplického -jak se cítil, když jeho návrh byl pomalu zametán pod koberec- tak i jeho způsob práce- ne jen sestřih ze zpráv na české televizi a pár jeho myšlenek. Co rovněž pokulhávalo byla až příliš klasická forma střihu dokumentu, s mírnou snahou o něco víc- třeba rodiče se probírali více až někdy v půlce filmu místo, aby se s nimi začalo- nezasloužil by si pan Kaplický něco víc, trochu lepšího a mnohem nápaditějšího dokumentaristu? Oku nad Prahou by televize svědčila mnohem víc než kino. Co mě rovněž zamrzelo byla alespoň textová informace na konci jak to s tou knihovnou vypadá v současné době, myslím, že by byla nějaká úderná věta na místě. Je to jen další dokument ze kterého se nic nového nedozvíte, ale alespoň si připomenete to co jste znali a trochu pozapomněli, to ale jen v případě, že jste se o tento problém zajímali, někdo kdo o tom věděl jen opravdu málo si odnese pouze ponaučení o tom jak jsou naši politici špatní a pan Knižák jen divný exot co se chce ke všemu vyjadřovat a všem je pro smích.

• 17.9.2009  00:53

A máme tady další thajský akční film jako od Tonyho Jaa, ale s jednou drobnou změnou. Našim hrdinům je asi tak 12let, ale kopou minimálně vyrovnaně- alespoň 2 ze 4 rozhodně :). Jako u každého akčního thajského filmu co jsem viděl v poslední době zapomeňte na scénář, ten je tak trapný, že ani Seagal by do toho nešel- i když asi jo. Ale jako vždy o scénář tady nejde: par dětí umí pěkně kopat a tak se rozhodne nakopat nějakou povstaleckou armádu pěkně do zadku, samozřejmě jejich prvoplánovým cílem není zachránit osazenstvo nemocnice, kterou tahle armáda během 3 minut obsadila, ale život umírajícímu bratrovi jednoho z hrdinů. Právě z obsazené nemocnice mělo přijít srdce pro malého chlapce, ale díky povstalcům nepřišlo. Scénář k ničem, ale díky velice krátké délce filmu všechny tyhle klišé a nezáměrně vtipné momenty přežijete bez úhony. Bojové scény to už je jiná káva, je úžasné vidět ty děti létat vysoko vzduchem a kopat do hlavy své až o několik metrů vyšší soupeře. Nebít několika opravdu zvláštních střihů a divných momentů (Američané se v asijských filmech chovají pokaždé divně, ale tohle už je moc) dal by jsem klidně i 4*. Ještě je dobré zmínit, že roli záporáka si zahrál místní krasavec Johnny Nguyen a hraje jak o život :).

• 11.6.2009  10:39

...nejhorší na tomhle italském filmu je, že Vás v žádném případě nebude zajímat jak dopadne... ...a nemít to nálepku made by Vieweg nikdy by to u nás v kině nešlo...

• 27.4.2009  13:20

Kdyby jsem točil jeden film 5 let, tak by jsem si na začátku dal hodně záležet na scénáři a dramaturgii filmu, nechápu proč to pan režisér/kameraman/animátor/scénárista... neudělal. Je to škoda, protože to podle mne není hloupý film jen je řemeslně špatně zvládnutý. Mohl by jsem tu strávit několik odstavců popisováním chyb, ale k čemu to je, všichni jsme si jich všimli a všichni kolem o nich píší- snad jen za mne nechápu tu kozu, ano je pro děti a měla být vtipná, ale není a k tomu je bisexuálně založená a to asi pouze na lidi. Jedna hvězdička která tento film drží nad hranicí odpadu je u mě za hudbu, překvapivě se mi líbila. Je to těžké udělat 3D kvalitní film, ale pro příště, základem každého filmu je scénář a dobrý příběh, který tu ovšem nevidím....

• 8.6.2007  12:32
    Noc v muzeu (2006)

Moc dobrý námět schazuje nejen nenápaditá režie, ale pro mne osobně nejvíc množství chyb jak v ději( jaktože Attila rozumí někdy anglicky a někdy zase ne) tak ve scriptu- T-rex rozbije stůl a zachvilku je stůl zase na svém místě. Jinak to není zas tak hrozné, efekty sice nic moc ale scény kdy celé muzeum ožije a po budově se všechny exponáty začnou potulovat jsou pěkné. Škoda, supr nápad, ale špatně zpracovaný.

• 8.5.2007  14:44
    Spider-Man 3 (2007)

Bohužel je to tak. Film na který jsem se těšil několik let mne zklamal, už se na nic těšit nebudu. Je tu mnoho dobrých míst- například všechny scény se Sandmanem jsou supr- souboje jsou efektní, sice se v nich divák ztrácí, ale kouká se na to dobře. Jenomže je tu nemožný scénář, vše se moc natahuje a pořád se brečí. Největší chybou celého filmu je naprosto promarněný Venom, to je opravdu ostudné.

• 6.8.2006  22:30

nemohu jinak, první půlka je příliž nudná, ač herecké hlavní duo je užasne tak scénář je poněkud zdlouhavý, ale druhá půlka to už je opravdový filmový klenot, ač nerad ale musím prostě dát tři hvězdy, velice si mistar Truffauta vážím tak toto dílo není jeho nejlepším, hlavně si měl rozmysled uvodní oznamovací a závěrečnou scénu ala kino-noviny, přesto ale doporučuji alespoň jednou vydržet oněch prvních šedesát minut( scény z divadla sou skvělé)

• 3.7.2006  13:52
    Cremaster 3 (2002)

je to umění a to spousta lidí nepochopí

• 4.4.2006  01:33

je vidět, že i pád dominových kostek lze natočit efektně a velice zábavně, jinak dávám 4* hlavně za to, že jsem se ani trošku nenudil, z filmu je cítit různá míra nesrovnalostí, jinak vřele doporučuji a už se nemohu dočkat až se mií dostane do rukou ona uprý žasná Moorova komiksová předloha

• 31.1.2006  01:45
    Hostel (2005)

upřímně, já jsem se docela bavil čekal jsem sice víc, ale i tak je to lepší nežli jeho Cabin Fever, atmosféru to má, nejlepší jsou scény kdy se snaží evokovat slovensko, nebo popřípadě udělat z hlavního nádraží v praze nějakou německou stanici pouhým nalepením plakátu "jezt auf dvd" bral jsem to jako komedii a parodii na evropu a jako ukázku americké omezenosti, mini rolička takashi miikeho byla naprosto zbytečná, ale aspoň mužeme říkat, že byl u nás, tenhle film by mohl v kinech docela slušně zabodovat, nejen kvůli medialním kauzám, ale právě pro jeho naivitu

• 28.12.2005  23:57

Není to nic extra, není to nic na co by jsem se podíval znovu, ale alespoň jsem si před podíváním přečetl knihu a našel tenhle užasný svět, který na plátně nevynikne tak jako v nádherných knihách.

• 6.12.2005  11:29
    Čelisti: Odplata (1987)

Je to hovadina, ale doporučuji to sehnat na VHSce jednohlasně předabováno brněnským hantecem to je pak super zabavička, která stojí za vidění.

• 3.12.2005  01:09

je to taková korejská Amélie, jen víc nasilí,. krve, černého humoru a Min-sik Choie...

• 5.11.2005  12:34
    Země (1930)

krásné kamerové cvičení, zběsilý střih a traktor jako hrdina lidu

• 26.10.2005  15:34

nejprve řeknu, že toto anime jsem si nepujčil na dvd kvuli sexu, neměl jsem ani ponětí co to je, ale nakonec jsem byl docela spokojen..... takže toto bylo moje první setkáni s hentai a dopadlo více než dobře. To bude nejspíše tím, že tento film nestojí jen na krásných holkách v nejrůznějších pozicích, ale na dobrém hororovém základu a super gore scénkách. Děj se točí kolem proroctví o příchodu boha který spojí tři světy nachazejícíse na naší Zemi- svět lidí, démonů a zvířecích lidí- v lepší svět, no a tento bůh se zrodí z člověka, který je jak to tak většinou bývá je středoškolák s řadou problémů :)

• 26.10.2005  15:18

Ne tak dobré a plynoucí jako první film, ale celkově má lepší a hlavně temnější atmosféru. Jenom nechápu návaznost na první film z téhle hentai serie, ale to je jen můj problém. Jinak tohle dílko stojí samo o sobě, nemusíte vidět první dil. Děj se točí kolem synka německého větce který se snaží ovládnout všechny tři světy nalézající se na Zemi( svět lidí, démonů a "zvířat"- napůl člověk a napůl zvíře) tím, že stvoří protiváhu k velkému bohu, který se zrodí z člověka a má spojit tři světy v jeden krásnější svět... Prostě japonci :)

• 11.9.2005  19:04
    Americký ninja 4 (1990)

Michael Dudikoff a ninjové v barvě duhy. Jasně smál jsem se od začátku do konce a ve finále nejvíc, ale je to prostě odpad!

• 5.9.2005  14:07

Tak jsem právě zhledl director's cut a nevystřihl by jsem z toho ani minutku. Přes monstrozní čas to utíka užasně a ani na chvilku jsem se nenudil. Ja to nechapu, kam na to ty korejci chodí, ano je to předvidatelné a jednotuché, ale i přesto je to užasné. Celý film mi připadal velice realný a krásný. Pro mě osobně zatím nejlepší korejska romance. V tomto filmu je vtipných momentů opravdu skromně, vlastně mě napadá jen jeden. Jak dál.... prostě pokud mate tu možnost sežente si to.

• 29.8.2005  10:06

Ach můj bože, co tohle sakra byla, něco takového se opravdu vidět musí, aby si pak člověk vážil těch skvostů z USA. Naprostá nechutnost nic, nic, nic. Naprosto nechápu lidi co se jim tahle věc muže líbyt, tohle je to pravé zlo. Kde na to ty němčouři berou.

• 26.8.2005  10:29
    Crash (2004)

dokonalé, ale místy kýčovité

• 17.8.2005  17:17
    Výzva (2005)

Ano, němčouři nás zase předběhli a natočili bojový/kung-fu film. Já si nemužu pomoci na tento film jsem čekal velice dlouho a zjištění, že vyjde u nás na dvd bylo pro mě bombou. takže film je dějově sice béčko, ale to je jedno. To co se počítá sou souboje, které sou až zatraceně dobré. Jen dodávám, že film byl natočen amatéry natočený dle předešlích krátkých filmečků... proč něco takové neudělá někdo u nás.

• 2.8.2005  12:37
    Flex (2000)

Muž + Žena = krutá bitka, ale opravdu až do extremu. Užasná hra se světlem, promyšlená kompozice a minimalistická hudba spojená se zvuky dávání si do těla.

• 26.7.2005  01:10
    Zrůda (2003)

hmm, ujde...

• 19.7.2005  01:04

Takashi Miike....Takashi Miike....Takashi Miike.... ten chlap je takovej magor, že jeho filmy nemužete nemilovat. Precizně herecky i režijně odvedená práce, celý film jsem ztravil s usměvem na rtech. Rozhodně se ale nejdená o horor, teda ne v první řadě, film je o hledání štěstí a rodiných hodnot. Hudební čísla dokazují, že Miike si ví rady kdykoliv a v jakém koliv žánru.

• 10.7.2005  10:57
    Cesta (1973)

Tento film je čistě o pocitech, nemá ani pořádný děj jsou to jen vize jedné divky. Jinak tento film je animovaný, ale i Kawamotovy ostatní filmy jsou animované, tento ma pouze použitou jinou animační techniku a to papírek- malé poučení pro pana hobita.

• 9.7.2005  14:03

Užasné, ale ne pro každého.

• 25.6.2005  01:19
    Hněv duší (2004)

Kdo věděl, že kulisy v úvodu jsou z "Velké ryby" od Tima Burtona. Jinak ne tak kvalitní filmík jak mohl být. Pořád se jen chodí, ale konečná scénka mě velice potešila a proto za 4*.

• 7.6.2005  01:18

HUSTĚ... nejlepší neasijský film Jet Liho.

<< předchozí 1 2 3 4