Tosinek

Tom Soukup

okres Brno

<< předchozí 1 2
    • 15.1.2019  04:47

Z hlediska argumentace pro me naprosto nedostacujici. Pulka dokumentu neni podlozena daty, ale vypravenim nahodnych lidi. Jedno mesto, kde vedle sebe bydli lidi s rakovinou, jeden pracovnik, ktery pracuje 30 dni v mesici nebo jedna holka se sebevrazednymi sklony (z 1 milionu zamestancu) pro me neni dostatecna pricinna souvislost. Sdeleni "prestante kupovat elektroniku" je zmineno spise az na konci. Ten "upgradovatelny" notebook bych teda chtel videt, protoze to je trochu kontradikce. Ale chvalim iFixit za posilani sroubovaku a opravu nefunkcnich zarizeni. A v Cine je to teda pekny humus.

• 16.2.2018  09:49

Komiksy zrovna neprozivam, coz je mozna duvod, proc jsem se nebavil. Prilis dlouhe souboje, plytky pribeh (jediny zajimavy zaporak umre kratce po te, co se objevi).. Ale dokoukat jsem to nakonec zvladl.

• 17.8.2017  12:04

Ha, to je poprve co jsem nejaky film videl a ohodnotil jako prvni :-). Podobne jako Before the flood je to hlavne o sebe prezentaci. A na druhem miste o globalnim oteplovani. Akorat se podobne dokumenty nemuzou shodnout, jestli za to muzou kravy nebo topeni. Tezko nicmene odmitat fakt, ze se svet nemeni (neotepluje). Cely film je o Gorove "I told you", a az v zaverecnych titulkach vyzve lid, aby volili lepsi politiky (nez Trumpa, ktery mu to vsechno zhatil).

• 9.6.2017  12:59
    What the Health (2017)

What the hell was that?! Sezente si par nedovzdelanych podnikatelu, slepte nahodne sceny do radoby pribehu a svoje tunelove videni podlozte studiemi, ktera se vam hodi do kramu. Tak presne takhle dokument nema vypadat. Je mi lito lidi, kteri tuhle slataninu hodnoti vysoko, jen protoze podporuje jejich vlastni pohled na svet. Ja si mezitim vychutnam michana vajicka se slaninou.

• 10.9.2016  00:38

Tenhle dokument je z novinarske pohledu naprosty sh*t, ktery si vybira ty nejhorsi momenty z nataceni a snazi se jimi vypravet pribeh zloducha. S prihlednutim ke Klusakovu vystupu na konci, jeho rozhovoru v DVTV a trapnym hlaskam jako "a ted si vas kupim", si rikam, ze AB bude nakonec docela fajn chlapik. Neziju v CR, mym jedinym politickym kandidatem byla Tana, povazuju se za altruistu, a dokazu si predstavit, ze bych reagoval uplne stejne jako AB. Byl to na nej podraz. (dal bych 3*, ale ta dokumentaristicka neobjektivita me strasne vytaci)

• 10.7.2016  03:16

Sice mi tam chybi osoba vypravece pribehu jako napriklad Moore, typek z Bag It nebo That Sugar Film, ale z dokumenaristickeho hlediska je to naprosto dokonale. Ze zacatku to vypadalo jen jako chvalozpev na Assange, ale pak ukazali i tu druhou stranu, cimz me dostali. Souhlasim, ze opravdovym hrdinou je v tomhle pribehu Bradley. Nicmene s ksichtem Juliana to vsechno prece jen vypada mnohem lip.

• 30.6.2016  13:14
    Nevinné lži (TV seriál) (2013)

Hra ***, Moje Pravda *****, Druhy dech ***,

• 8.2.2016  10:57
    Forrest Gump (1994)

Koukam na to po par letech podruhe, chrochtam si blahem, ale na zaver filmu prijde takova facka. Kdyby tak tech poslednich 15 minut vystrihli...

• 11.7.2015  11:38

Cely dokument jsem se dobre bavil, Damon srsi vtipem a nekdo odvedl uzasnou praci v postprodukci. Skvele napady, vhodne volena hudba a famozni zaverecny klip. I kdyz mi pro vetsi objektivitu chybel pohled druhe strany a napadaly me kacirske myslenky jako "driv se bojovalo proti tukum, pak proti kaloriim, ted proti cukru, a priste mozna proti piti cukru brckem", petku si That Sugar zaslouzi.

• 8.6.2015  05:17

Od zacatku jasna petka a pak mi takhle americky zmrsi zaver. Dokazu si predstavit spise DiCapria na stole, strih na Al-Jazeera video jeho popravy (protoze toho se prece tolik bal) s dalsim vzkazem od Araba, a s komentarem v titulcich, ze Aisha nebyla nikdy nalezena. Aby by se pak nesoudni americane nebourili jen na zaklade drsneho filmu, pridali bychom do jejich verze titulek, ze cela Arabova bunka byla rozprasena diky uzasne CIA o rok pozdeji.

• 14.3.2015  23:44

Vtipne gagy... no, nebudu si hrat na znalce a nebudu prihlizet ke stari filmu. Pro me to byla blbost bez kousku vtipu (ne, krouceni nosem ani nahodne tahani pak nejsou vtipne). Je to neschopny budizknicemu a ja doufal, ze si ho ve vezeni nechaji aspon na ten treti pokus. I s tou jeho zlodejkou. A ze takovi lide existuji, bohu dik za vsechny ty stroje, ktere je zbavuji odpovednosti.

• 11.12.2014  09:14

Naprosto boží kamera a střih, několik nezapomenutelných scén a přes prvotní skepsi se našel příběh i myšlenka. Můj první artový film na pět hvězdiček.

• 14.10.2014  04:48
    Samotáři (2000)

Samotari byli v mych top10 od chvile, co jsem si tu zalozil profil. Mozna je to vekem, mozna vyssimi naroky; kazdopadne kdyz jsem je zase po letech zkoukl, musim svych 5* stahnout na 3*. Hlasky se sice uchytily, ale Ondricek je vtloukl do hlavy silou, take nuti herce prehravat a ani strih za moc nestoji.

• 28.9.2014  11:48

První série byla fajn (4*), dokonce jsem si místy i bál. Když vyšlo najevo, jak to všechno je, začalo to být podstatně slabší (zejména poslední dva díly). Naprosto boží byla mladá gazdina. Obdobně je na tom druhá série, která svůj potenciál promrhala ufony a naprosto trapným zakončením (3*), ale žral jsem ďábelskou Marie Eunice. Třetí série byla naprostá hovadina (1*) a po prvních šesti dílech už jsem si to nechal jen odvyprávět.

• 21.7.2014  00:25
    Moulin Rouge (2001)

Jednoduchý příběh, písničky melodické asi jako ty operní, střihač na LSD a podivné vizuální ztvárnění. Jediná chytlavá scéna, kankán ve slonovi (~40. minuta), ani sexy Nicole dojem z filmu nezachrání.

• 17.1.2014  23:03

Utahané až běda. První hodinu a půl se nic pořádného neděje, abych pak nestíhal vstřebávat slova jeho pětiminutového rozhovoru... Knížku chci přesto přečíst, film ale doporučit nemůžu.

• 20.10.2013  15:05

Názor několika afektovaných lidí, že doktoři toho moc neví a abych jedl více zeleniny... na dokument trochu slabé poselství. Navíc jsou stejní jako ti, které kritizují (je vhodné připustit, že i zelenina může být jedovatá a více chemie léků nám paradoxně může prospívat). Jediné, v čem souhlasím je, že člověk sám dokáže poznat, co je pro něj dobré.

• 7.7.2013  10:40

To jsem viděl jiný film než ostatní? Prvních 40 minut bylo ucházejících. Sice se nic moc nedělo, ale bylo to aspoň vyprávění. Dál to byly dvě hodiny laciných střihů tam a zpátky, s odbytým zvukem a stupidním scénářem. Zimmer odvádí dobrou práci, jen se u toho dunění nedalo spát.

• 19.4.2013  20:58
    Robin Hood (2010)

Do půlky jsem si říkal, že když se povede závěr, možná se dostaneme i na čtverku. Ve chvíli, kdy si začal hrát na hodného landlorda, mi došlo, že bych měl svoje očekávání snížit. Posledních třicet minut bylo plných zhnusených údivů a komentářů "tak tohle je doufám největší zhovadilost filmu". Spletl jsem se, několikrát. Scott natočil Black Hawk Down a Gladiátora? Nějak se mi tomu nechce věřit.

• 14.4.2013  22:33
    Star Trek (2009)

64/78 stránek komentářů hodnotí 4+. Never. Pohádka bez hlubšího smyslu s fajn efekty, přímočarým příběhem a rádoby vtipy si to prostě nezaslouží. Ještě pár minut a začal bych se nudit. Nehraje roli, že nejsem fanda star wars treku - slabým burtonovkám z poslední doby taky z principu hodnocení nezvedám.

• 7.4.2013  12:39

Nekomentovat záběry se může zdát jako dobrý záměr být nestranný a neovlivňovat diváka. Ale vzhledem k tomu, že i samotný takový výběr je ovlivňující, ocenil bych i komentář a názor autorů, proč tam daný záběr mají a co symbolizuje. Některé scény mi navíc nic neříkaly, a to jsem volbu sledoval poctivě. Líbí se mi zákulistní chování a tak se těším na Hlesá se prezident. Dokument má plus za některé emoční momenty - třeba když milý pán říká Fischerovi, že skončí v pekle, dav zpívající Karle děkujem, vášnivá rozprava o "zmrdovi Klausovi"... Ani jeden z finalistů pro mě nebyl ideální volba, takže mě moc potěšil ten ostravský sekuriťák nadávající na Karla a volící Táňu.

• 30.3.2013  22:47

Dvě a půl hodiny nudy, nelogičností, trapností a "zábavy" pro naprosté tupce. Ach jo.

• 30.3.2013  15:15

Úžasné myšlenky trochu shazuje filmové zpracování. Ale z těch dialogů jsem byl odvařený. Musím si sehnat i knížku.

• 26.3.2013  21:59

Zajímavá sonda do života cikánů. Ač o sobě běžně prohlašuju, že jsem rasista, tady s nimi soucítím. Doporučil bych dokument všem vyhraněným rasistům. Hodně zajímavý moment byl ve chvíli, kdy si autoři začali nadávat kvůli etice filmování emocí malého syna zavražděného roma.

• 17.3.2013  09:53

Je to ujeté, ale taky docela vtipné. 3,5*

• 9.3.2013  01:47

Jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit brněnské premiéry (super akce, díky Lukášovi Hrdličkovi), ale hype, který okolo filmu byl, nesdílím. Pozitivně hodnotím, že jsem se párkrát usmál, nicméně všechny příběhy byly variacemi na téma: jak jsme dřeli a pak vydělali spoustu peněz - a to mi jako myšlenka přijde docela málo.

• 9.3.2013  01:39
    Avatar (2009)

Ztotožňuju se s Isherwoodem. Vizuálně zajímavé, ale příběh tak plytký, až to bolí.

• 24.2.2013  22:07

Před koncem filmu jsem měl chuť mrsknout svým mobilem o plátno. Zpětně uznávám, že by to bylo velmi nešťastné řešení. Životy lidí z filmu bych tím osobně hodil do kontejneru. Je to hnus, co se děje na světě. Zbytek večera jsem nenáviděl lidstvo. Zase mě jen další věc utvrdila v tom, že se tu máme nádherně, žijeme v luxusu a bezpečí, a že lidi jsou omyl přírody, který měla dávno příroda sama vyhubit.

• 24.2.2013  22:02
    Transformers (2007)

Žádná pecka to teda není. Shazují to kýčovité romantické scény (rodinné hodnoty, neubližování lidem, balení Megan), hloupě bojující roboti a pokusy být vtipný. Místy byl příběh tak stupidně šroubovaný, že jsem si pak nemohl pořádně užít ani jinak povedenou akční scénu. Zábava pro hloupé davy dokonalá, já ale potřebuju servírovat i špetku inteligence. Za mě 3,5*.

• 23.3.2012  11:45
    Drive (2011)

Naprosty souhlas s verbalem. Kycovite lepene romanticke sceny do akcniho filmu. Jedeme autem a koukame na sebe nez dohraje pisnicka... a protoze mame kratkou stopaz, tak si to dame jeste jednou v blede modrem, tentokrat ale bez prcka. Lacine zabery kamery - treba ten z boku na vopici, kdy se po 5 minutach (opet natahujem stopaz) rozvisti svetla a shodi ho na plaz, asi jen tak nezapomenu. Predvidatelny dej (i kdyz me prekvapilo, ze tak brzo zastreli Standarda). Strih jedna scena, strih neco uplne jineho. To je jako pest na oko. Trailer a hodnoceni sliboval hodne. Chvalim hudbu a kdyz uz bylo vrazdeni, tak bylo efektni. Takze mit to 40 minut, vynechat blondynu a netvarit se porad jak mrtvola a pak dam i pet hvezd.

<< předchozí 1 2