Gilmour93

okres Zlín
Private Joker

<< předchozí 1 2 3 4 29 57 85 113
    • 14.1.2019  13:16

V rodinném filmu očekávám tři fungující atributy: humor, zábavnost a nenásilně podané morální ponaučení. U Lindsay se prsí v Herbie to všechno jede sotva na půl plynu.. Soundtrack a olej plivající hlavní hrdina, kterému máte občas nutkání vypíchnout oko kladivem, jsou jediné věci, co to drží nad vodou. Netřeba připomínat, že pro madam Lohan by byla 53 darem z nebes. Mohla by se jen držet volantu a dál klidně chlastat..

• 11.1.2019  09:49

Rád bych Lukeovi Skywalkerovi popřál, aby jej provázela mentální síla, ale evidentně to tady není možné. No nic, alespoň popřeji žárlivému komisaři Dudikoffovi hodně zdraví, protože při pohledu na jeho herecký výkon se vkrádala myšlenka, jestli nemá nervové centrum zasažené hvězdicí.. Nehorázná šmíra. Režisér i střihač nemohli být střízlivý a tenhle stav je zřejmě požadován i po divákovi. Jedna hvězda navíc pro vyšinutého syna Dartha Vadera. Je to šús, všechny nás zabije!

• 10.1.2019  14:02

Vojensko-političtí mocipáni, zkorumpovaní policajti, bohatí továrníci, ctihodní grázlové, anarchisté ostří i anarchisté mírní, ti všichni chtějí svůj kus koláče. Jen aby ho měl kdo udělat, když je to samá stávka a revoluce.. Ať už Gaudí listuje v zatím tenkém stavebním deníku, nebo se siluety skrývají za pověšeným prádlem, kameraman vládne. Štědrost výpravy je nepřehlédnutelná, noirové pocity adekvátní a Luis Tosar, v jehož hustém hvozdu nad očima by se klidně ztratil dospělý člověk, svého nejednoznačného Baska vybavuje prudkým charismatem. Za závěrečný střelecký festival však jdu s hodnocením dolů, tam paradoxně Gun City zvlhl střelný prach..

• 9.1.2019  13:47

Oslava na počest vražedné abstinence se poněkud vymkne kontrole, ale pozor! Kdo krade, může i zabít.. Snaha vše ozvláštnit různými kamerovými filtry, úhly a probořením čtvrté stěny vychází vniveč, zůstává jen představení úmyslně nesympatických postav a jejich postupná krvavá eliminace (tady snad jen překvapí, kdo „neuteče“). Navíc herecky velká bída s jedinou tmavou výjimkou. Pokud by nějakého blázna napadlo dělat remake Osvícení, Lance Reddick musí být kuchařem Hallorannem..

• 8.1.2019  13:59

Věcný Newell zpracoval dopad práce infiltrátora na rodinný život a vzniklé „zakázané“ přátelství tak dovedně, že jste si při závěrečných dvou scénách museli říct, jestli to všechno mělo nějaký smysl. Doyleův ústřední hudební motiv takřka „dalglieshovský“, Al Pacino jako přehlížený Půlpták popíjející střik tradičně bezchybný a Depp opět potvrdil, že nejen jeho pleti svědčí absence kilogramů bílého make-upu. Je to lepší než State of Grace? „Forget about it..“

• 8.1.2019  13:53
    Zlatovláska (TV film) (1973)

Vilný vládce se slimáky u koutků úst, bílý doktor Dolittle, co mu jede pro něhu s poněkud androgynními rysy a Pepíček Bek cvičící pořadová v tak přiléhavých punčocháčích, až zapochybujete nad původem slova buzerplac. Pohádková klasika s chytlavými písničkami a morbidním koncem sebestředného pana krále. „Kdo má nejkrásnější máry? Já, já, já…“

• 7.1.2019  12:30

Cesty Páně jsou nevyzpytatelné, o směru Kazatelových střel však tohle nemůžeme říct.. Clintova resuscitace westernu v půlce osmdesátých let dopadla tak napůl. Pomoc komunitě prospektorů od tajemného cizince se drží zavedených pravidel, nevyhýbá se žánrové otřepanosti (když zástupci Stockburna v dusterech Cheyennovy bandy vyzívají střelbou k tanci), občas probleskne humorné odlehčení a vše finišuje očekávaným zúčtováním, u kterého Bledý jezdec ani nepotřebuje své tři apokalyptické kolegy. Kromě posledního bodu jsou všechno spíše slabiny, ovšem vyvažuje je skutečnost, že reverend Eastwood umí trestat hříšníky s nebývalou noblesou..

• 7.1.2019  12:24

Po dekonstrukci slasheru přichází na řadu Agatha s Quentinem. Tenká červená linie mezi Nevadou a Kalifornii je jako napnutý provaz, na kterém Goddard balancuje mezi seriózním retro thrillerem a s chronologií si zlehka pohrávající černou komedií. Škoda, že se zneutralizoval zbytečně dlouhou expozicí a nepříliš údernými dialogy, tohle soulové hotelové zúčtování s feministickým ocasem mohlo mít náběh na kultovní status. P.S.: Hemsworth jako Charles Manson s fitcentra nepřekročil svůj krátký stín. Bez létajícího kladiva to prostě není on..

• 7.1.2019  12:17
    Bird Box (2018)

Co konkrétně je myšleno škatulí na ptáky bylo vysvětleno poměrně záhy. Kdo je pešek, který chodí okolo a ty se na něj nesmíš koukat, protože kdo se na něj koukne, ten se hned odbouchne, se nedozvěděl nikdo a asi to bylo ku prospěchu věci. Solidní nápad se ale zbytečně utápí v nabobtnalé stopáží, která paradoxně ani nenabídne prostor k hlubší sounáležitosti s hlavními postavami. Nemám rád emoční vyděračství dětmi předškolního věku a od momentu, kdy si Sandra začne hrát na Štěpánku Hilgertovou a přitom se ani jedno pírko nesmočí, to s docela nadějným Slepým místem šlo definitivně z kopce. Chyběla jen čtyřčlenná záchranná skupina Daredevil, Wonder, Bocelli, Charles (myslím Ray, ne princ kvůli vzhledu Camilly Parker Bowles), které by tomu našeptávajícímu zlovánku zazpívala jeho práva z lístečku s Braillovým písmem a zatkla ho za obecné ohrožení..

• 3.1.2019  12:21

„Pain is inexhaustible. It's only people that get exhausted…“ Bolest jako hybná síla všeho. Ať už ta vnitřní, otevírající staré jizvy a živící démony a nebo ta vnější, která rapidně urychlí přístup k informacím a potřebám. Jak by řekl Takashi Miike, slova vytváří lži, ale bolesti lze věřit.. Temný písař Nic Pizzolatto hraje jiný zápas, ale liga je to stejná. Komplikovanost jeho příběhů není o nedostatku respektu směrem k divákovi. To divák musí projevit respekt směrem k příběhu, který mu to pak vrátí měrou vrchovatou. Hlavní herecké kvarteto brilantní, přesto si dva zaslouží vyzdvihnout. Vince Vaughn jako gangster s rovnou páteří a pevným stiskem svůj trénink na Brawl in Cell Block 99 pojal velmi zodpovědně a Colin Farrell si nejednoznačností Raye Velcora dokázal říct o nenávist, lítost i pochopení. Jejich společná scéna v kuchyni u ranní kávy či hovory v klubu, kde podle hudebního repertoáru nechodí hosté načerpat optimismus, byly pro mě jedním z mnoha malých vrcholů série. A teď vstříc trojce. Jméno Saulnier šponuje má očekávání..

• 3.1.2019  12:13

Kardiak Liotta hodlá sekat latinu, bad motherfucker Purcell ho chce vrátit na scestí. Jsou srdeční problémy, na které místo nitroglycerinu platí lék od firmy Smith & Wesson.. Stokrát omletý příběh podaný formou, která vás naštěstí jen párkrát donutí přemýšlet nad tím, jestli by nebylo lepší, aby ti dva hodinu a čtvrt spravovali průtokový ohřívač..

• 31.12.2018  18:18

11% Aspergera, 89% demence, aneb kantor kriminálník s družstvem Kreténů na školním výletě v Thajsku. Ještě aby přijeli Magnuskovi Bastardi a místním nebude připadat tsunami zas až tak hrozné.. Bota jménem Fack ju Göhte opět nakopla mou zadnici sofistikovaným humorem. Je to vulgární, s legračně naroubovaným morálním poselstvím, barevnější než klip Barbie Girl od skupiny Aqua a vtipné asi tak jednou za dvacet minut. V období svátků chci být při hodnocení shovívavější, ale nejdřív si musí ředitelka Goetheho gymnázia připustit, že v rámci inkluze nemá jednoho studenta, ale všechny.. Za dveřmi už číhají třetí Zekiho pomoši, ale v tuto chvíli nevím, jestli na ně najdu odvahu..

• 29.12.2018  10:03

It´s a kind of magic…

• 28.12.2018  18:39
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Spousta lidí by chtělo tuhle nezáživnou mytotoxickou obilninu přejet kombajnem, ale není to zas až tak kolosální průser, jak se povídá. Je to prostě jen průser.. Těžko říct, jestli mě víc iritovali pošlapané jazyky Vilhelmové a Lišky z pekelného Langley, trapné pěvecké vložky jak z jevištních muzikálů či skutečnost, že hlavní hrdina vypadal vedle princezny jako její mladší bratr, co odříkává repliky z čtecího zařízení (štěstí, že v závěru nedošlo na jeho korunovaci, protože královská koruna by mu zlomila krční páteř). Bylo to zbytečně dlouhé, myšlenkou pochybné (lempl hrdinou a samozvaným soudcem) a v papundeklových inferno kulisách zakončené v křeči. Další kus do propadliště žánrových dějin a autoři si mohou mlít popel, jak chtějí.. Trošku jsem doufal, že se Kříž jako Thulsa Soudce změní v hada a všechny sežere, ale to už by byla jiná pohádka..

• 27.12.2018  18:27

Poctivá, na nic si nehrající pohádka bez zbytečných digitálních exhibic a přiblblého diblíkování (choroši obrostlý škriatok se dá snést) a na rozdíl od posledních ryze českých kusů hlavní hrdina nevypadá, že by jej přerazil sopel a to dobré srdce mu lze snadno uvěřit. Kdyby se Bebjakovi podařilo dostat tam víc humoru a vyvarovat se poněkud rozplizlého konce, byl by výsledek ještě lepší. Apropo, Kassai v roli ježibaby zbytečně zaměstnal maskéry. Pokud chtěli dosáhnout tohoto výsledku, měli by to s Janem Krausem téměř bez práce..

• 27.12.2018  12:00

Na hlavu padlý anděl a čertovský zmetek na další pozemské záchranné misi.. Házení sněhových koulí humoru do křesťanských řad zvládá Strach s lehkostí, navíc se ho drží mikulášské kouzlo a hašteřivá chemie dua Trojan, Dvořák. Škoda jen, že nedošlo k důraznějšímu vypořádání s buržoazním krejčím či Majerovou nepohádkovou bandou, nicméně zapadá to do obrazu toho, jak umí být koalice nebe a pekla nedůsledná (někdo tomu říká schopnost odpouštět).. Anna Čtvrtníčková jako by tatínkovi z břicha vypadla..

• 21.12.2018  11:38

Policejní i mafiánská linka stejně nezáživné jako Leconteho režie, nesmyslná zápletka, co lze odepsat na účet komedie a madam ex-Depp, která místo zubní nitě používá šňůru na prádlo. To všechno je jen stafáž kolem dvou šedivých pardálů, kteří dostali možnost zavzpomínat na staré časy a vzájemným špičkováním a odkazy na dávné akce se jim to svým způsobem povedlo (motiv z Borsalina, Bébel se naposledy povozil na provazovém žebříku z vrtulníku, sýpka z Kořisti). Delon dokonce tu a tam vyloudil něco jako necynický úsměv a hned mu to přidalo na lidskosti, přesto však zůstává pachuť, že si ti dva zasloužili něco lepšího..

• 20.12.2018  10:42

Další obhroublá stupidita pro celou rodinu, při které jsem si často přál, aby kněz James Caan odložil kolárek a splašila se mu kladiva božího hněvu.. Až na malé výjimky je Sandler zacyklený v rolích nevycválaných buranů, kteří nakonec najdou ty pravé rodinné / partnerské hodnoty a za tu stálost ho svým způsobem uznávám. Akorát se mi zdá, že v posledních letech už nedokáže tlumit své gerontofilní sklony, ale znáte to, proti gustu..

• 19.12.2018  11:48
    Bílá vdova (2000)

Říká se, že pokud chcete, aby si po vaší smrti na vás blízcí minimálně jedenkrát za měsíc vzpomněli, zanechejte po sobě dluhy. Manžel pěstitelky květin Grace tohle krédo vyznával, ona zase „komu se nelení, tomu se zelení..“ Dobrácký pohled na cornwallské způsoby výroby a distribuce omamných látek, který z toho konopného výluhu určitě nedostal maximum a navíc končí poněkud bezradně.. Brenda Blethyn ovšem ve své roli výborná. Takový distingovaný mix Tonyho Montany a botanika Václava Větvičky..

• 18.12.2018  12:55
    Chůva (1990)

Druidí Mary Poppins, lítající po lesích bez deštníku, slouží zlému Stromovousovi a v pravidelných intervalech mu servíruje dětské přesnídávky. Tatínek malého Jakea poměrně pomalu pojímá podezření, maminka dlouho vůbec neví, která bije a policie je považuje za blázny. Tady pomůže jedině doktor Voštěp.. Když agresivní stromeček krvavě kácí nepřátele pradávného zla, nelze si nevzpomenout na Raimiho, ostatně, scénář byl původně určený pro něj, nicméně Friedkin hodně věcí pozměnil směrem k svým fantasy vizím. Tady možná pramení ta neucelenost, ale ta by tak nevadila. Spíš mě mrzí, že nedokázal dostatečně rozbalit svou přednost v podobě působivé atmosféry a dost často sklouzával do průměrnosti osmdesátkových béček. Troufám si říct, že na svůj Deciduous Chainsaw Massacre moc hrdý nebude..

• 17.12.2018  12:33

Hamburgerový Pepek Doyle se nejdřív ve Francii vyrovnává s kulturními rozdíly, poté projde nedobrovolnou odvykací kúrou (Gene při ní válí, i když mluví o baseballu), vyderatizuje plamenem doupě krys a nakonec po tom všem předvede, že i s fyzickou únavou a abstinenčním třesem dokáže v pravou chvíli ukrotit svůj Smith & Wesson Model 36.. Pokračování stojící na pilířích nečistý Hackman, špinavá Marseille, intenzivní okamžiky detoxu a Frankenheimerův smysl pro neučesanost určitě neudělalo kultovní jedničce ostudu.

• 17.12.2018  12:29

Tři doktoři si hrají na bohy, jako by nevěděli, že existuje jen jeden a zrovna u nich ve městě dělá šerifa.. Chuck Norris na stopě němého terminátora s Libbyho opičím ksichtem si neustále o něco nenuceně opírá nohu. O nárazník služebního vozu, o konferenční stolek, o zábradlí, o obličeje členů motorkářského srandagangu a když s přihlouplým úsměvem uspokojuje ex-přítelkyni, myslí při tom na růžové naducané tvářičky svého zástupce Charlieho, protože jinak se ten přívětivý přístup k neschopnému kolegovi nedá vysvětlit.. Připitomělé béčko přecpané žánrovými klišé. Už dlouho před závěrečnými titulky se vás zmocní Tichá lhostejnost..

• 17.12.2018  12:21

Masokombinát Jakarta, aneb vřeštící chlapci a děvčata s bodno-sečnými zbraněmi jdou na porážku a rozhodně z toho nejsou tak vyděšení, že by se v nich krve nedořezal.. Dopad zoufalé snahy vyprávět nějaký příběh mezi zuřivým porcováním lze přirovnat ke chvíli, kdy malé dítě čeká na to, až mu vymění baterky v ovladači od autodráhy. Otázkou je, jak ho bude to ježdění krvavým autíčkem dokola dlouho bavit.. Významnější přiblížení k estetice Garetha Evanse bohužel přišlo až při finálním souboji a právě na jeho počest jsem složil krátkou tematickou báseň: „Ito bude bit jak žito, Uwais bude křičet auvajs. Oddají se chlapci tanci, hemofilik nemá šanci...“

• 14.12.2018  13:36

„Bye-bye life, bye-bye happiness, hello loneliness, I think I´m gonna die...“ Fosseho studie sebedestrukce za doprovodu kvarteta Vivaldi, Visine, Dexedrine a Antacid je nevstřícná a deprimující, ale čím víc se blíží k mlhavé náruči smrti, tím víc vás k sobě poutá svou životní energií. Zákulisí showbusinessu je podáno jako pokrytecké, marnivé místo, kde se pojí děsivost s přitažlivostí. Místo, na kterém je těžké setrvat, ale ještě těžší je ho opustit.. I když se podíváte na nabitou oscarovou nominaci na nejlepšího herce v daném roce, musíte uznat, že prázdné ruce Roye Scheidera byly krádeží. Neskutečný výkon, famózní položení se do role. Ze všech jeho okamžiků mám nejraději pohled dojetí, když ho překvapí dcera s přítelkyní nachystaným číslem na „Everything old is new again“ a jeho nezvratný životní status „práce je všechno, rodina všechno špatně“ se alespoň na malou chvíli otřese. „It´s showtime, folks!“

• 13.12.2018  12:42
    Nepodepsaný knoflík (TV film) (2003)

Místo, kde by lišky dávaly dobrou noc, kdyby je nevystříleli pytláci, je svědkem zločinu, který nevzrušuje místní ani forenzní vyšetřovatele. Nastává čas prostého dotazování a bloudění po hospodách, nádražích, lesích a lukách v podání dua šéfík Vlach - elév Zadražil, kdy ten první se něčím neustále láduje jak Pitt v Dannyho parťácích a přitom zamítá teorie svého mladšího kolegy (zřejmě proto, že sytý hladovému nevěří).. Zachycení venkovské atmosféry, uvolněné dialogy a celková civilnost přinášejí své kouzlo, škoda jen toho zbytečně zamotaného rozuzlení. A pana Vlacha žádám, ať vrátí Schimanskemu bundu, pokud možno bez mastných skvrn od salámu..

• 12.12.2018  13:48

Brotherfucker Anna Kendrick. Když tyhle na síti aktivní a výhradně na bázi dobrovolnosti fungující mámy chytnou kost, už ji nepustí.. Feig zapřáhl Gone Girl za Komedii, Krimi a Thriller, ale v poslední třetině mu všichni tři žánroví koně odpadli. Viníci jsou stejní, jako když mu kočár táhne jen Komedie. Zbytečně dlouhá zvolená trasa, krmná směs „Bridesmaids“ a kočí bez nápadu. Přesto Paulovi děkuji, že tentokrát nešel cestou korpulentního mccarthismu a obsadil Blake Lively. Melissu by stejně nikdo nehledal..

• 11.12.2018  13:01
    Bajo la Rosa (2017)

Kleště, nemytý penis ohyzdného pejskaře, margarínem potřená mrkev, kuchyňský nůž.. Momentálně tříčlenná rodinka má ve skříních víc kostlivců než šatních molů a plešatý, waterboardingem jen lehce osvěžený Chammurapi jim připraví ochutnávku praktik ze svého zákoníku. Motivace únosce není dvakrát nečitelná a o to má pak Ramosova nezkušená režie těžší vybudovat něco intenzivnějšího (o uvěřitelnosti se bavit nebudeme). Pokud byla ráno společná rodinná snídaně, jsem si jist, že se nepodával párek..

• 10.12.2018  12:11
    Heroin (1970)

Nynější protesty francouzských zemědělců proti vysokým nákladům a nízkým výkupním cenám, kdy se cesty blokují traktory, hořícími pneumatikami a balíky slámy a hnůj s močůvkou je navážen před úřady, jsou jen čajíček proti tomu, když se drogový gang začne srát do rodiny Jeana Gabina. On je totiž šelma sedlák.. Stoický despota kázající činy o svatosti rodiny a půdy, na nezbytně nutné minimum osekaná stopáž přinášející ráznost a Gainsbourgova nepatřičná hudba, na kterou si člověk nakonec zvykne. Jedny vidle navrch přihazuji pro bezmocného soudce, kterému nezbývalo nic jiného, než doporučit pro sklepní čtení dalšího významného světového filosofa..

• 10.12.2018  12:02
    Špindl (2017)

I v pekle může být sníh.. Kohákův revival band Muňky, epizodní Pažout Vašut, starý Bajza masturbující na společném WC, nadržená kurvička Bendová a Dermacol Gránský, z kterého taje i Ötzi. To je jen krátký přehled účastníků horského zájezdu, který se sice odehrává u nejvyššího bodu ČR, ale z filmového hlediska se jedná o dno povrchového dolu Bílina. Dědičce Polívkova nosu sice sedí podobné sebeironické role a neokoukaná Anita Krausová působila jako jedna z mála přirozeně, nicméně tím chudý výčet pozitiv končí. Pro moderní českou komedii je smutnou zprávou, že kdyby Kotka s Mádlem na prknech, co znamenají sex, Kolečkovo Fifty Shades of Bizarre i tuhle Cieslarovu parádu zasypala lavina, nikdo by je nehledal..

• 7.12.2018  10:47
    Venom (2018)

Ta podobnost s Upgrade tu je, včetně vzhledu Logana Marshalla-Greena a přítomnosti humorných scén vyplývajících z nekontrolování vlastního těla, ale pokud se jedná o spotřební zboží MCU, je prostě nezbytné zvenomovat diváka pravidelnou dávkou nezáživné akce, tentokrát zahalené v kouři, nenápaditosti a sajrajtovém digi oparu. Tom Hardy má mlčet, maximálně stroze mručet, tyhle komediální eskapády s vlivem Rena a Stimpyho mu příliš nesedí a taky mám pocit, že se bezmocnému Fleischerovi někde ztratilo třicet minut materiálu. Teď akorát nevím, jestli je to dobře, nebo špatně.. Apropo, nějak jsem si při mezititulkové scéně ze San Quentinu nevšiml, jestli měl Harrelson velké boty. Pokud ano, je to Levák Bob!

<< předchozí 1 2 3 4 29 57 85 113