Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Horor

Recenze (4 114)

Hon na pačlověky (2016)

Psanci už tuší. Život ta klidná bouře. Splynout s buší.. Na počest Waititiho „endemitního“ filmu s úžasným soundtrackem jsem si dovolil složit oslavné haiku, ale zároveň musím hravému tvůrci vytknout, že všechna ty kostky ztřeštěného humoru, popkulturních odkazů a absurdity moc nepasovaly do puzzle sociálního dramatu a jeho očekávaného emočního vyznění. Několikaměsíční putování sedláckého Gandalfa a stále objemného Hobita mohlo svádět k dojmu, že novozélandská buš je plná čistíren oděvů a McDonaldů. Beru to tak, že v zemi, kde úřednice sociálky jezdí v obrněném transportéru, je možné cokoliv..

Želvy Ninja (2014)

Megan je novodobá Anna Magnani! Miluji tě, Michaele Bayi.. Cílové skupině tyhle Bad Boys s krunýřem přeji, stejně tak, aby se rychle vyrovnala s akné, ale pokud to viděl Krang na kabelovce v dimenzi X, muselo ho to nenávratně poškodit..

Rozhovor (1974)

Co uši neslyší, srdce nebolí.. Slow burn odposlouchávací historka, v které se Hackman změní z idiota posedlého prací na posedlého užitečného idiota a čím víc člověk přemýšlí nad twistem završujícím tuto proměnu, tím víc má pocit, že to moc nefunguje a to ani po psychologické stránce. Od spojení Coppola, období Watergate a morální dilemata spojené se špiclováním druhých jsem očekával něco působivějšího..

Naprostí cizinci (2016)

Večeře sedmi přátel, kde mobily vyložené na stůl symbolizují karty a aniž by musel přijet Billy the Puppet na tříkolce, tahle zpočátku nevinná hra se rázem mění ve hru o přežití (vztahů, přátelství).. Tragikomický rozměr dodává na realismu, nechybí břitký humor a když pomine „kouzlo zatmění“, přijde finále, které důvtipně vysvětí dosavadní konstrukt a přehnanou vyhrocenost. Tak u koho se sejdeme příště..? Co si budeme nalhávat, trocha té neupřímnosti dělá dobré přátele..

Zběsilost (1972)

Hitchova stará kolena se vrátila k murder žánru a už od úvodní scény (projev o čištění vodních toků vs. vyplavená mrtvola) dávají najevo, jak moc škodolibým směrem se všechno bude ubírat. Kříženec Josefa Abrháma a Bodieho z Profesionálů je klasickou postavou, která je v nepravý čas na nepravém místě, deviant zelinář kuje pikle, detektivova žena sice neumí vařit, ale ženskou intuicí překonává všechny chemické laboratoře a jedna s divákem laškující scéna střídá druhou (vypíchl bych náklaďák s bramborami či dva momenty, kdy se kamera zdrží na ulici a vy čekáte, kdy přijde výkřik). „Mr. Rusk, you´re not wearing your tie..“

plakát

Star Trek: Do neznáma (2016)

Třesoucí se kamera, sklouzávání k infantilitě, nezajímavé postavy (čest výjimkám jako doktor Bones), hromada samoúčelné akce (motorka, Beastie Boys zastavující mimozemský útok) a co je nejhorší, už ani pubertální fixace Jimba Tiberia Kirka na velitelské křeslo není to, co bývala.. Z roztomile naivní série plné humanistických ideálů udělali spotřební zboží, ke kterému není nejmenší důvod se vracet. Live long and prosper. Už platí jen to druhé a ještě k tomu v ekonomickém významu slova.. A mimochodem, hrozně mě fascinuje, jak se nyní úzkostlivě dbá na politickou korektnost a přitom je za tím tolik farizejství. Třeba v posádce Enterprise můžete být jakékoliv národnosti, náboženství a barvy pleti, můžete být registrovaný partner či suchopárný stalker s kastrolem na hlavě, ale pokud máte nad padesát, jste odepsaný..

Brutální Nikita (1990)

„There are two things that are infinite: femininity and means to take advantage of it...“ Zatímco Karyo je jako profesor Higgins zajímavý až do posledního uvědomělého úsměvu, jeho emočně nestabilní narko-Líza musí o diváka bojovat stejně intenzivně jako o své vykoupení.. Bessonův zabijácký Pygmalion z dob, kdy jeho postavy ještě nevyklidily pole akci, nicméně do kruté poetiky nemluvného pěstitele fíkusu mu pořád něco schází. Sice ne tolik, jak Viktoru Čističovi do zaměstnance, který dodržuje zásady BOZP, ale schází..

Vražedná přání (2017)

Maminka pověsila na půdě nejen prádlo, tatínek vypadá jako starší bratr a vybírá popelnice, ve škole samé ponižování, neopětované lásky a rvačky přeměňující školní jídelnu na vězeňskou. Kdo by si nepřál změnu? Smrt. Láska. Bohatství. Hrdost. Oblíbenost. Zmrtvýchvstání. Vrácení se v čase. Sedm splněných přání kompenzovaných prolitím krve někoho blízkého ala Final Destination. Bez náznaku originality, atmosféry, děsivosti či alespoň vtipu. Leonetti měl pohladit tu skříňku a přát si, aby byl při práci s Wanem učenlivější.. By mě zajímalo, jak Wishmastera Andrewa Divoffa nacpali do tak malinkatý krabičky? V Číně fakt vyrobí cokoliv..

Chůva na zabití (2017)

Nachystejte pravačku a papírové kapesníky, Elrondova sexy neteř je babycutter! Nečekané využití střechy stromového domku či občasný dlouhý nos žánrovým stereotypům (nůž v myčce) sice potěší, ale McG v módu teen-horor (líbivý vizuál, pubertální fóry, dané role nerdů a krasavců) není schopen nabídnout přidanou hodnotu i těm, kterým se nevzdouvají slipy při holčičím francouzáku a nadšeně nesnapchatují kamarádům, že se zrovna dívají na cool biják, kde lidem stříká krev z hlavy. A takhle se, milé děti, mění pussy na pussy huntera..

Táta je doma 2 (2017)

Feliz NaviDADS! Vánoční hašteření spoluotců a spoludědů jede na houpačce vtipu (situační humor dobrý, jak se moc mluví, začne to skřípat), netlačí se na pilu morálních ponaučení a vše vyvrcholí medovou scénou se slavným Band Aid songem, kterou naštěstí vždy v ten pravý moment něco shodí. Dusty Mark jako Bono obstál, ale spíše by mě zajímala ta akční pecka Missile Tow s Liamem Neesonem. Ostatně, na planetě Zemi není lepšího táty a třetí díl se nabízí.. P.S.: Neuvěřitelné! Will „Guareza“ Ferrell nevystavil na odiv své srstnaté tělo! Mé modlitby a prosby byly vyslyšeny. Děkuji ti, Ježíšku..