Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Krimi

Recenze (4 082)

Líbáš jako ďábel (2012)

Láska kvete v každém věku, ale to (autorská) plíseň taky. Marně přemýšlím, Jak vytrhnout Marušce tužtičku, ale jelikož to byl údajně její poslední filmový počin, zachovám dekorum. Asi jako v tom frku, kdy se soudruh ptá na dílně kolegy, proč nebyl na poslední členské schůzi KSČ a on mu odpoví, že kdyby věděl, že je poslední, tak přijde..

plakát

Rowan Atkinson živě (1992) (TV film)

Věčné zatracení nezná úlevy. Je dobré vědět, že před nástupem do pekla se hodí odskočit si na malou, ale pokud jste cizoložník zařazený do fronty k minigilotině, nemusíte to zas až tak řešit.. Exkluzivní komický soubor obličejové mimiky, pohybových kreací a verbálního projevu. Jelikož ty první dva aspekty jsou už trochu známé z příhod jistého majitele plyšového medvídka, nejvíc jsem si užil ten poslední. Luciferův manažer, asertivní indický číšník, či projev otce nevěsty, který si už trénuji na svatbu mé dcery - trojice Atkinson, Curtis, Elton si zkrátka zaslouží absolutorium, stejně tak mediálně upozaděný Angus Deayton ve věčné roli distingovaného udivence. P.S.: Vsadím se, že Jeremy Irons by v demonstraci Shakespearovského herectví nedosáhl takové přesvědčivosti..

plakát

Líbej mne, hlupáčku (1964)

Je žárlivost štěkání psa, které láká zloděje, nebo je vše jinak? Počkej si, hlupáčku.. Rozverná, na svou dobu rozhodně ne prudérní komedie s u Wildera tradičně vybroušenými dialogy, R.Walstonem důstojně nahrazujícím Sellerse, magnetickým dekoltem K.Novak a „Dino“ Martinem v mírně autobiografické roli egoistického frajírka s neposednou náplní trenýrek. Oceňuji pro žánr netradiční realismus, že právě jeho postava nakonec nejsnadněji dosáhla toho, po čem prahla (plus song Sophia jako bonus). Jedna hvězda navíc pro Andrého Previna a jeho hudební motiv kdykoliv Orville „Jeliman“ Spooner propadl démonu žárlivosti. Úplná Chobotnice s Corrado Cattanim..

Nedotknutelní (2011)

Boromejka z lapáku zvyšuje nápadnost půvabů buržoazie. Podtext lidskosti a ústřední záměr vymítat sebelítost bezprostřední živelností jsou nedotknutelné, leč subjektivní „handicapy“ nelze opomenout. Na sociální drama se klouže po povrchu, či stoupá směrem k utopii jako paraglide nadnášený termickým proudem vzduchu, většina vtipných scén na téma konfrontace zdravý člověk - kvadruplegik je předvídatelná bez ohledu na divácké limity korektnosti a co je nejhorší, latexové rukavice místo cévky, či plen jsou jakýmsi znakem učesanosti, která stříká voňavý filmový parfém na jinak zcela „nearistokratickou“ realitu. S hodnocením „nejlepší evropský film posledního desetiletí“ bych tak byl velmi opatrný.. P.S.: Státem těžce zkoušenému českému invalidovi maximálně zbývá, aby si od výfuku svého Maserati Quattroporte dovedl gumovou hadicí zplodiny do interiéru vozu a ukončil to. No jo, to by vlastně nešlo. Modely autíček od firmy Bburago zplodiny nevylučují..

plakát

Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy (2004)

Mniši terminátoři, jejich křečovité náboženské motivace, scénář na úrovni nadprůměrné slohovky vesnického idiota (sorry, Lucu) a lehce otrávený komisař Niemans, u kterého mi už jen scházelo, aby na konci utrousil: „To je všechno tvé čarování, neonacistický Sarumane?“ Sice hezky nasvícené, nikoliv však osvícené. Podruhé nevstoupíš do téže řeky i kdyby byla sebepurpurovější..

Pán kouzel (1995)

„Flesh is a trap. And magic sets us free.“ „The flesh is weak. Only the soul is immortal.“ První úsloví patří soukromému očku Harry D´Amourovi, druhé soukromému očku jménem Harry Angel. Náhoda? Právě prostřední, řekněme noirově-detektivní část z LA mě svou mysteriózní atmosférou nebývale zaujala, leč následujícím sektářským násilím v poušti bylo vše působivé nenávratně ztraceno. Těch pár Barkerových režijních pokusů myslím prokázalo, že je mnohem efektivnější přivést člověka před dveře s nápisem Představivost, než mu do posledního detailu ukázat, co je za nimi..

2 zbraně (2013)

Nikdy nedělejte banku naproti garáží kombajnů na koblihy aneb Lethal Weapon potkává Butche Cassidyho a Sundance Kida.. Já viděl 5 zbraní. Dvě navíc na hrudi Pauly Patton a ta pátá je islandský Donner, co od Kontrabandu nakročil k nahláškované odlehčenosti a já mu tímto děkuji za nostalgický závan akční komedie minulého století. Wahlberg mě snad poprvé v kariéře bavil, ale já vím, co za tím bylo. Dabér Libor Hruška totiž barvou hlasu a intonací dokáže udělat i z věšáku na slipy okouzlující bytost. Mrkat na mě ale ten mariňák nemusí..

plakát

Policajt nebo rošťák (1979)

Když francouzská inkvizice, tak od Standy Borowitze! Dovedete si v roli divizního komisaře pro vnitřní záležitosti prohnilé policie i dámských útrob (myšleno samozřejmě Amorem zasáhnutá srdce) představit někoho jiného než rošťáka Bébela? Já ano, ale za nikým jiným by tak pěkně nevlála bílá šála nonšalance.. Vysvětit ďáblem posedlé místo benzínem namísto svěcené vody je více než pokrokové..

plakát

Policajt v Beverly Hills III (1994)

I přes scénář koketující s imbecilitou nejsou patálie v zábavním parku strýčka Davea až zase takovou katastrofou. Chytejte se stébel ve vedlejších rolích (McHattie, Elizondo), kaskadérsky povedené scény na kolotoči, camea taťky Hvězdných válek, či lehce parodického nádechu a relativně ve zdraví dospějete k závěrečnému kolektivnímu postřelení. Rypák Axela Foleyho by však už neměl překročit hranice státu Michigan..

plakát

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho (1983)

Tolik příbuzenských zjištění.. Už jsem jen čekal, že Chewbacca je nevlastní matka Hana Sola (pod tak hustou srstí si nemůže být nikdo jistý).. Přidávám se do řad nenávistné skupiny brojící proti chundelatým indiánům z planety Endor. S marketingovým cílem „Děti do 6 let“ mi ve Star Wars seděli stejně jako Jabbovi džíny velikosti 32 a vzhledem k lesnímu charakteru jejich domoviny pak nemůže přijít nic jiného než zvolání: „Smrk Ewokům!“ I přes všechnu tu dětinskost filmařsky nejvyspělejší díl, přičemž konečnou rovnováhu sil mi nenastolil Anakin, ale maestro John Williams (ať už hravou „Parade of the Ewoks" či smutečním Imperial March při „odchodu“ Lorda Vadera). Nikdy nebudu Lucasovu vesmírnou ságu obdivovat, ale můj respekt si zaslouží. Vždyť já se na konci cítil stejně, jako když na něco pořád brbláte a jakmile ona věc skončí, je vám najednou teskno..