Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Animovaný
  • Akční
  • Dokumentární

O mně

Zkrátka jsem. 

 

Přestože sama netvořím nic zvláštního, vyžívám se v konzumaci kvalitních vln z oceánu těch, kteří umí.


Jsem víc než vybíravá; můžu o sobě tvrdit, že mě nikdo neopije rohlíkem. I tak si ale ráda svou vážnost někdy odpustím a namočím se v sentimentu romantiky, naivitě pohádek nebo v nepříliš závratných filmech, ke kterým chovám nějaké vzpomínky.

 

Zapněte mi film a já neslíbím, že ho dokoukám do konce. Rozděluji kinematografii, tak jako v hudbě, na dvě skupiny. První – nejsem schopná se filmu nabažit napoprvé, pustím si ho časem ještě několikrát a s nadšením. Zanechá ve mně stopy, je inspirativní. Druhá – minuty, které jsem filmu věnovala, jsou zbytečné. Vypínám ještě před koncem, popřípadě dokoukám, jen málokdy se k dílu nevrátím.

 

Žánrově se pohybuji nejčastěji mezi dramaty a nezávislými filmy, nepohrdnu zajímavou road movie, historickým žánrem nebo čistě uměleckým vyjádřením čehosi. Oddechově si pustím komedie, přičemž mými nejoblíbenějšími jsou ty české z přelomu 20. a 21. století.


Nepotrpím si na akční, bojové a science-fiction. Stejnětak odsuzuji přehnané efekty ze studií, rádoby geniálně-univerzální trháky á la „zobejte nám všechno z ruky, jsme holivůd“, a všedně nudné komedie, nekreativní filmy. Na ty mě nedostane nikdo a nic. Snad ani náhoda.

 

Jsem přesvědčená, že kvalitní film může být postaven i na tom nejběžnějším motivu. Bez ohledu na to, jak je důležitý nebo podstatný. Záleží mi na pojetí, umu a nápadu, který vyplyne v zásadní pointu. Film si nejlíp užiju v kině. Kašlu na koženou pohovku s domácím kinem v obýváku, jak to někteří prostě milují. Nezajímá mě POPkorn.

 

 

Filmy mimo top 10, které mám více či méně ráda.

 

Hravé, lascivní... Ztotožňuji se.

 

 Vicky Cristina Barcelona (2008)    Lolita (1997)       Velká nádhera (2013)

 

Takový je život.

 

               Cizí oběd (2013) Rivalové

 

Přinejmenším inspirativní.

 

Hořký měsíc (1992)          

 

         A také každoročně opakovaná silvestrovská show Večeře pro jednoho (1963).

 

 

 

Oblíbené české.

 

    Páni kluci    

 

V blízké se době se těším na:

 

       Pozdní jaro Touha Touha, opatrnost (2007) Sex, lži a video (1989) Tango Libre (2012)

 

 

Mám se na co těšit. :D :-) A pak budu zkrátka…

 

 

Reklama

Reklama