nirvana91

nirvana91

Elizabeth Finn

okres Martin
i think im dumb or maybe just happy

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 1.3.2020  16:31
    Cizinka - Série 3 (série) (2017)

Koniec druhej série nutne súri človeka hneď zakukať sa do tretej - tá sa rozbieha pomaly. Čriepky sa lepia dokopy až máme zrazu celok! Reunion. Po toľkých rokoch. Ale zrazu sa stane niečo a všetko ide pre mňa do až moc veľkej absurdity. Všetkého veľa škodí a tu sa zrazu tých vecí nakopí toľko, až to je až moc veľký chaos. Najviac to vystihuje hláška v štýle "zvláštne, že sa pani vždy objaví na tých najnečakanejších miestach". Jamaica je neočakávaná, ale prežiteľná, len je toho zase zrazu naraz veľa. Finále načrtáva, kde sa uberieme v 4. sérii, a som veľmi zvedavá, čo nám ponúkne.

• 15.2.2020  14:13

Tretia séria bola po druhej, pre mňa perfektnej, zbytočne chaotická. Tvorcovia sa snažili natlačiť toho strašne veľa do každej časti (aj toho spievania bolo na moje pomery veľa). Všetky vzťahy si prešli všetkým, všetci boli všade a všetci zomierali a zároveň nie.. každopádne verím, že v ďalšej sérii nájde ten správny smer a vráti sa k pôvodnej kvalite.

• 1.12.2019  17:03
    Gladiátor (2000)

Filmu som sa dlhé roky vyhýbala, pretože som myslela, že to rozhodne nie je moja šálka kávy. V konečnom dôsledku ani nebola, ale bola prekvapujúco stráviteľná. Hlavne preto, že moja predstava toho, o čom film je sa vôbec nestretala s jeho reálnym obsahom, ktorý ma nemôžem povedať milo prekvapil, ale určite šokoval natoľko, aby som ho dopozerala a prekonala svoj "detský odpor", ktorý pramenil z nezáujmu o históriu. Gladiátor bol svojim dejom hodný boja s mojim časom. P.S. Joaquin bol pre takéto úlohy asi stvorený.

• 1.12.2019  16:51
    Odhalení (TV seriál) (2019)

Tak bizarný prípad, že aj keď si človek o tom prečíta, chce to vidieť reprodukované, napriek jasnému záveru. Celkom ma fascinuje Münchhausenov syndróm, aj keď nechápem úplne jeho príčinu.. Celé toto divadielko Gypsy a jej milovanej mami Dee Dee bolo pre mňa také nevysvetliteľné, ako pre susedov v závere. Na jednej strane chápem počínanie Gypsy, aj keď som vždy tajne dúfala, že sa zachová inak. Na druhej som čakala, že príbeh svojim záverom ponúkne viac rozuzlenia, viac obhájenia sa. Viac menej skončil kde začal a v hlave mi nechal kopec otáznikov. Herecké výkony boli však TOPka tohto počinu.

• 18.11.2019  15:16

Po Hoteli konečne AHS kvalitka! Prvých pár dielov, ktorých zápletka bola "na jedno kopyto" v konečnom dôsledku spelo k úspešnému rozvinutiu deja a preto stálo za to vydržať. 80te roky sú späť, ale aerobik už nikdy nebude taký cool ako vtedy - preto pozerajte :D

• 12.7.2019  17:07
    Yesterday (2019)

Príjemná oddychovka, od ktorej som čakala presladenú romantiku a z ktorej sa nakoniec vykľulo vcelku vtipné poňatie alternatívnej reality. Čo viac, ako keď človek vychádza z kina s úsmevom na tvári? :) Poteší všetky vekové kategórie, ale hlavne Beatles fanúšikov - we all live in a yellow submarine!

• 12.7.2019  16:36
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Strašná depka.. ale treba vidieť. Na škole sme sa o Černobyle učili, ale v tom veku pubertálnej debility, keď nás trápili iné veci a ešte k tomu som dejepis "nemala rada", to človek tak nevnímal. Takže by som z vlastnej skúsenosti odporúčala púšťať na školách - lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť. Toto sa zaryje pod kožu každému.

• 22.2.2019  08:13

Film mi prišiel ako komédia (keď si to porovnám s podobne ladenou problematikou napr. pri Impériu s Radcliffom), bavila som sa dobre. Samozrejme že táto zábava musela v konečnom dôsledku k niečomu vyvrcholiť, aby to malo zmysel - a aby to odrážalo udalosti, ktoré sa stali (btw ak bol Ron za svojich čias fakt takýto týpek, tak klobúk dolu!). Ale celkové ukončenie tohto odľahčeného príbehu mi prišlo ako päsť na oko. Chápem, že chceli tým poukázať na aktuálny problém, ale myslím, že človek, ktorý má záujem o to čo sa deje, si vie spraviť prieskum aj sám.

• 15.11.2018  13:10

Ako pri prvej časti aj teraz ma trailer očaril a verila som, že príde konečne to, na čo som čakala pred dvoma rokmi. Že tieto zvery budú tie, z ktorých nebudem spať! Ale nebolo tomu tak.. nedá sa povedať, že by ma film nudil - ale nič sa v ňom nestalo. A to čo sa stalo, ma len ešte viac zmiatlo.. keď už, tak to nemuseli naťahovať, na takú stopáž. Problémom, ako pri jednotke, ostáva scénár. Vtipné momenty a hefty sú fajn, ale ten zvyšok je nedomyslený. Takže keď jednotku hodnotím ako lepšie 3*, toto sú slabšie tri.

• 11.11.2018  16:15

Vedela som, že tento film je stvorený pre zážitok v kine. A ten zážitok bol úžasný. Určite každému odporúčam, ak ešte stíha, nech ide. Kto miluje Queen nech ide, bez výnimky! A ja Queen milujem a moja mama ešte viac, preto som ju "donútila" (nechápte to zle, ona moc do kina nechodí) ísť so mnou. A nepáčili sa nám dve veci: mame tie zuby, čo mal Rami aby vzbudzoval pravý dojem Freddieho predkusu (mamina poznámka: "Ale veď tie zuby až také škaredé nemal..") a mne ten výkon Freddieho pseudomanažéra, ktorý mu chcel tak moc dobre.. ktorý pri ostatným hereckých výkonoch pôsobil ako malá umrnčaná fanynka a neskutočne iritoval. A ešte zamrzelo, že film neskončil na "konci" Freddieho príbehu a koncert Live Aid pôsobil tým pádom ako najväčší vrchol kariéry Queen .. Avšak tieto malé detaily nezmenia fakt, že film sa vydaril, Rami odviedol skvelý herecký výkon.

• 30.8.2018  10:18
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

Knihu som čítala a pred zhliadnutím, som si ju po rokoch zopakovala - úžasné čítanie, odporúčam. Ale k seriálu - ja mu nemám čo vytknúť. Síce mi tam chýbali niektoré myšlienkové pochody Camille, ale myslím, že tvorcovia sa s tým ľahko popasovali cez jednotlivé obrazy, útržky, scény.. A bola som znechutená a mala som zimomriavky rovnako ako pri čítaní. Plusom bol rozhodne výber hudby. Asi pri treťom či štvrtom intre som sa pozastavila nad tým, že je nejaké iné. To som ešte pri inom seriáli nevidela, tiež chválim :) Atmosféru navodili perfektne. A ja Camille v podaní Amy proste milujem!

• 22.8.2018  22:42
    John Wick 2 (2017)

Takto Ti to sekne Keanu!

• 26.1.2018  10:06

Zatiaľ to najlepšie v 3.sérii.

• 22.1.2018  12:22

Nemôžem si pomôcť ale konečne prvý ako taký schopný diel, tie mišmašy predtým (vyslovene takmer prvá polovica 3.dielu) boli na mňa moc a dúfam, že Dale sa dá čím skorej dokopy, lebo bez neho to nemá svoje čaro. A tiež sa mi zdá, že sa jednotlivé scény strašne ťahajú - ale ako vravím, v tejto časti to už bolo svižnejšie, tak dúfam, že to tak ostane.

• 25.12.2017  13:28

Spokojná ja byť. Dodať netreba viac. Ďalej len tak. Zvratov veľa, páčiť sa. Na koniec zvedavá byť. Kylo Ren obliecť rúcho nemusieť :D

• 25.12.2017  13:25

Film videný v rámci Kina naslepo - takže sme nevedeli, čo nás čaká. Po prvých rozpačitých momentoch sa človek do deja fakt dostane. Pomáhajú tomu zaujímavé postavy, neustály ruch a zvedavosť diváka - čo sa vlastne stane, o čo komu ide? Síce sme z kina museli odísť skôr (čo nerada robím, ale dostať sa domov je niekedy umenie ak sa má človek spoliehať na spoje mimo mesto), ale dopozerala som si ho v pohodlí domova. Sama by som si film asi nepustila, tak som rada za tento výber od premietačov. Silný film, ako už písali mnohí. Síce ma samú filmy s takouto problematikou nezaujímajú, ale tento bol tak pekne zaobalený a tak dobre vygradovaný, že ho musím odporučiť.

• 25.12.2017  13:21
    Lovci hlav (2011)

Tomuto sa hovorí vydarené spracovanie knižnej predlohy! Kniha bola úchvatná a film ako by jej zo stránok vypadol. Chválim.

• 25.12.2017  13:16
    Sněhulák (2017)

Tento film nemôže dávať logiku ani tým, ktorí knižnú predlohu nečítali.. ako prepáčte, ale je to tak. Toľko nelogických a nevysvetlených momentov ako v Snehuliakovi, som už dlho nevidela. Scénár proste dobabrali a film už nič nezachráni. A ani nehovorím, že tie úžasné zvraty a kľúčové momenty z knihy zanikli v ničote alebo ani neuzreli svetlo sveta (napr. sklerodermia a milión iných..). Hodnotenie je vlastne (asi) za to, že som to nevypla, ale vydržala som sa na hordy snehu pozerať až do konca.

• 19.9.2017  15:44

Neoriginálny/predvídateľný príbeh s dobrou kamerou a peknou hudbou (aj obsadením). Neviem ako som sa k filmu dostala, ale nemyslela som, že niekedy uvidím Mila v takejto úlohe.

• 31.8.2017  21:12
    Death Note (2017)

Znalcov Death Note tento film asi moc nepoteší - a žiaľ patrím k jedným z nich. Ale ja som to čakala, už ako vyšiel trailer! Tak geniálne premyslené anime sa nedá narvať do tak krátkej stopáže. Vadilo mi veľa vecí, ale najviac pravdepodobne to líznutie povrchu deathnotu, prebranie myšlienky a postrádanie hĺbky. Postavy boli zbrklé, ako keby nerozmýšľali - nechali sa viac ovládať emóciami ako chladným rozumom - a to mi ani na Lighta ani na L. nesedelo. Ryuk, ktorý nepovie "juicy", nie je Ryuk. Ale nejdem to tu už pitvať a potápať. Ak by som nepoznala predlohu, asi by sa mi to páčilo. A ako to bolo pri prerábke Rocky Horror, aj teraz dúfam, že táto "prerábka" dostane mladých, pre ktorých je tento film prioritne určený, k anime.

• 25.7.2017  09:00

A pre toto som si zrušila FB a Instagram - nie sme šťastní a ani nejaký sprostý lajk to nespraví, aj keď sa budeme tváriť, že áno. Ďalší z dielov, ktorý nám ukázal ako moc blízko sme takejto smutnej realite plnej pretvárky.

• 25.7.2017  08:55

Okej, fim viac menej ponúkol všetko zaujímavé v traileri, ale aj napriek tomu, že bol dej priehľadný, našli sa momenty, pri ktorých ma zaplavil taký pocit úzkosti, že som bola v jednom kŕči, kým moment neprešiel (minimálne motorka, rebrík(!!!), vlak (!!!!!!)). Taký moment sa niekedy nenájde ani v najstrašidelnejšom horore a za tú atmosféru tvorcov chválim. Tiež treba poznamenať, že problematika aktuálna (ono sa to deje - BW) - internetom sa šíri kadečo a ľudia sú sprostí a pokiaľ sa dá niečo anonymne, tak prečo by sme niekoho aj nezabili, však...

• 9.6.2017  13:14

Oceňujem celkové spracovanie tohto podivuhodného filmu! Natočiť v 2016 film ktorý vyzerá ako z minulého storočia, to chce trocha premyslieť. Preplácané tuctom čarodejníckych klišé, lektvarov a ich výparov či rituálov s naháčmi. Chcieť-nechcieť dopozerala som, však kto by povedal nie Elaine? Názov filmu je výstižný. Jediné čo mi vadilo, boli scény z letného slnovratu.

• 20.3.2017  08:31
    Pátá loď (2017)

Film bol po vizuálnej stránke dokonalý o tom niet pochýb. Rozčuľuje ma však, že príbeh, ktorý je podľa skutočnej udalosti skončí nerealisticky a hlavne otvorene. Ja som chcela riešenie, či už by to bolo niečo pozitívne (niekoho by dobehlo svedomie) alebo negatívne (vieme koho mohli už 500x zavolať).. stále lepšie ako záverečná "plavba na Piatej lodi".

• 19.3.2017  11:10

Všetci to tu zrovnávajú s Popoluškou, tak pôjdem s davom - mne sa Kráska páčila viac ako Popelka. Možno sa na tom podieľa aj fakt, že Krásku mám radšej (ak beriem do úvahy klasické Disney rozprávky). Ale isto vyhralo aj to, že Kráska je muzikál a tie proste milujem. Plus Emma v hlavnej úlohe! Moje srdce od šťastia len tak skákalo. Páčil sa mi ten moment prekvapenia na konci, keď sa predmety začali meniť späť na ľudí (keďže som nepozerala celé herecké obsadenie dopredu) - a zisťujem, že je tam aj Ewan (ako som predpokladala podľa hlasu). A keď už sme na konci, tak pochválim krásne záverečné titulky.

• 2.2.2017  10:41
    Nebe a led (2015)

Toto by si mal každý pozrieť. Pôvodne sa mi samej moc nechcelo ísť do kina, ale som rada, že som šla. Nejako som totiž prehliadla, že je to reálne a v podstate môžme povedať životopisné. So zaujímavými zisteniami a s reálnymi archívnymi zábermi z prvých arktických výprav. Škoda len, že to už vo svete chodí tak ako aj spomínal pán Lorius - síce mu dajú na staré kolená ocenenie za prevratné zistenie, ale to že ho nikto nepočúval, keď sme mohli niečo s tým robiť, je to čo zamrzí. Cena to späť nevráti. Ani to čo sa deje.

• 21.11.2016  10:08

Tak veľmi som sa tešila na návrat do čarodejníckeho sveta a do detstva. Ale návrat nebol taký magický ako som očakávala. Zvery boli fantastické, ale žiaľ nie natoľko, aby zachránili celý film. V prvom rade dialógy boli mierne absurdné. Hudba znela lepšie v traileri ako v celom filme. Avšak nejdem tu len negovať - našli sa aj komické situácie, ktoré vyčarili úsmev na tvári a človeku zohrialo srdce, keď sa mu do ucha donieslo nejaké známe zaklínadlo (aj keď častejšie bolo čarovanie bez vyslovovania zaklínadiel a premiestňovanie).

• 2.11.2016  20:27

Krása. Nečakala som, že ma návrat k Mauglímu tak dostane. Hlavne, keď som film vyslovene nevyhľadávala, ale dostala som sa k nemu náhodou. Len škoda, že s dabingom, originál mohol byť o kus lepší. A asi som práve zistila, že nemám rada opice!

• 1.11.2016  00:15

Myslela som, že po toľkých rokoch bude z tohto prúser, ale mýlila som sa. Bola to stará dobrá Bridget - so super trapasmi, neoddeliteľnými kamarátmi, nezabudnuteľnou rodinkou a starými rokmi nezhrdzavenými citmi. 5tu hviezdu zobrala nereálnosť jednej postavy/situácie (**SPOILER: ako nehnevajte sa, ale chcem vidieť chlapa, ktorý v skutočnosti po prvom "rande", na ktorom oplodní ženu, bude nadšený z tohto vzťahu a dieťaťa, a bude normálny a nie psychopat**). Inak som sa bavila - film na dámsku jazdu s kamarátkami ako vyšitý.

• 26.10.2016  08:31

Také zlé, až je to dobré :D Prvé zhliadnutie vo mne vyvolalo zmesku rôznych nedefinovateľných pocitov, ktoré ma dotiahli k ďalšiemu zhliadnutiu.. a potom ďalšiemu a ďalšiemu - až si zrazu uvedomím, že ten film proste milujem. toľko skvelých momentov, že si človek nevie vybrať. Skvelá hudba, akcia - človek je z toho na cucky. Čo sa týka Grindhouse projektu, Rodriguez vyhráva na plnej čiare.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7