nirvana91

nirvana91

Elizabeth Finn

okres Martin
i think im dumb or maybe just happy

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 26.1.2018  10:06

Zatiaľ to najlepšie v 3.sérii.

• 22.1.2018  12:22

Nemôžem si pomôcť ale konečne prvý ako taký schopný diel, tie mišmašy predtým (vyslovene takmer prvá polovica 3.dielu) boli na mňa moc a dúfam, že Dale sa dá čím skorej dokopy, lebo bez neho to nemá svoje čaro. A tiež sa mi zdá, že sa jednotlivé scény strašne ťahajú - ale ako vravím, v tejto časti to už bolo svižnejšie, tak dúfam, že to tak ostane.

• 25.12.2017  13:28

Spokojná ja byť. Dodať netreba viac. Ďalej len tak. Zvratov veľa, páčiť sa. Na koniec zvedavá byť. Kylo Ren obliecť rúcho nemusieť :D

• 25.12.2017  13:25

Film videný v rámci Kina naslepo - takže sme nevedeli, čo nás čaká. Po prvých rozpačitých momentoch sa človek do deja fakt dostane. Pomáhajú tomu zaujímavé postavy, neustály ruch a zvedavosť diváka - čo sa vlastne stane, o čo komu ide? Síce sme z kina museli odísť skôr (čo nerada robím, ale dostať sa domov je niekedy umenie ak sa má človek spoliehať na spoje mimo mesto), ale dopozerala som si ho v pohodlí domova. Sama by som si film asi nepustila, tak som rada za tento výber od premietačov. Silný film, ako už písali mnohí. Síce ma samú filmy s takouto problematikou nezaujímajú, ale tento bol tak pekne zaobalený a tak dobre vygradovaný, že ho musím odporučiť.

• 25.12.2017  13:21
    Lovci hlav (2011)

Tomuto sa hovorí vydarené spracovanie knižnej predlohy! Kniha bola úchvatná a film ako by jej zo stránok vypadol. Chválim.

• 25.12.2017  13:16
    Sněhulák (2017)

Tento film nemôže dávať logiku ani tým, ktorí knižnú predlohu nečítali.. ako prepáčte, ale je to tak. Toľko nelogických a nevysvetlených momentov ako v Snehuliakovi, som už dlho nevidela. Scénár proste dobabrali a film už nič nezachráni. A ani nehovorím, že tie úžasné zvraty a kľúčové momenty z knihy zanikli v ničote alebo ani neuzreli svetlo sveta (napr. sklerodermia a milión iných..). Hodnotenie je vlastne (asi) za to, že som to nevypla, ale vydržala som sa na hordy snehu pozerať až do konca.

• 19.9.2017  15:44

Neoriginálny/predvídateľný príbeh s dobrou kamerou a peknou hudbou (aj obsadením). Neviem ako som sa k filmu dostala, ale nemyslela som, že niekedy uvidím Mila v takejto úlohe.

• 31.8.2017  21:12
    Death Note (2017)

Znalcov Death Note tento film asi moc nepoteší - a žiaľ patrím k jedným z nich. Ale ja som to čakala, už ako vyšiel trailer! Tak geniálne premyslené anime sa nedá narvať do tak krátkej stopáže. Vadilo mi veľa vecí, ale najviac pravdepodobne to líznutie povrchu deathnotu, prebranie myšlienky a postrádanie hĺbky. Postavy boli zbrklé, ako keby nerozmýšľali - nechali sa viac ovládať emóciami ako chladným rozumom - a to mi ani na Lighta ani na L. nesedelo. Ryuk, ktorý nepovie "juicy", nie je Ryuk. Ale nejdem to tu už pitvať a potápať. Ak by som nepoznala predlohu, asi by sa mi to páčilo. A ako to bolo pri prerábke Rocky Horror, aj teraz dúfam, že táto "prerábka" dostane mladých, pre ktorých je tento film prioritne určený, k anime.

• 25.7.2017  09:00

A pre toto som si zrušila FB a Instagram - nie sme šťastní a ani nejaký sprostý lajk to nespraví, aj keď sa budeme tváriť, že áno. Ďalší z dielov, ktorý nám ukázal ako moc blízko sme takejto smutnej realite plnej pretvárky.

• 25.7.2017  08:55

Okej, fim viac menej ponúkol všetko zaujímavé v traileri, ale aj napriek tomu, že bol dej priehľadný, našli sa momenty, pri ktorých ma zaplavil taký pocit úzkosti, že som bola v jednom kŕči, kým moment neprešiel (minimálne motorka, rebrík(!!!), vlak (!!!!!!)). Taký moment sa niekedy nenájde ani v najstrašidelnejšom horore a za tú atmosféru tvorcov chválim. Tiež treba poznamenať, že problematika aktuálna (ono sa to deje - BW) - internetom sa šíri kadečo a ľudia sú sprostí a pokiaľ sa dá niečo anonymne, tak prečo by sme niekoho aj nezabili, však...

• 9.6.2017  13:14

Oceňujem celkové spracovanie tohto podivuhodného filmu! Natočiť v 2016 film ktorý vyzerá ako z minulého storočia, to chce trocha premyslieť. Preplácané tuctom čarodejníckych klišé, lektvarov a ich výparov či rituálov s naháčmi. Chcieť-nechcieť dopozerala som, však kto by povedal nie Elaine? Názov filmu je výstižný. Jediné čo mi vadilo, boli scény z letného slnovratu.

• 20.3.2017  08:31
    Pátá loď (2017)

Film bol po vizuálnej stránke dokonalý o tom niet pochýb. Rozčuľuje ma však, že príbeh, ktorý je podľa skutočnej udalosti skončí nerealisticky a hlavne otvorene. Ja som chcela riešenie, či už by to bolo niečo pozitívne (niekoho by dobehlo svedomie) alebo negatívne (vieme koho mohli už 500x zavolať).. stále lepšie ako záverečná "plavba na Piatej lodi".

• 19.3.2017  11:10

Všetci to tu zrovnávajú s Popoluškou, tak pôjdem s davom - mne sa Kráska páčila viac ako Popelka. Možno sa na tom podieľa aj fakt, že Krásku mám radšej (ak beriem do úvahy klasické Disney rozprávky). Ale isto vyhralo aj to, že Kráska je muzikál a tie proste milujem. Plus Emma v hlavnej úlohe! Moje srdce od šťastia len tak skákalo. Páčil sa mi ten moment prekvapenia na konci, keď sa predmety začali meniť späť na ľudí (keďže som nepozerala celé herecké obsadenie dopredu) - a zisťujem, že je tam aj Ewan (ako som predpokladala podľa hlasu). A keď už sme na konci, tak pochválim krásne záverečné titulky.

• 2.2.2017  10:41
    Nebe a led (2015)

Toto by si mal každý pozrieť. Pôvodne sa mi samej moc nechcelo ísť do kina, ale som rada, že som šla. Nejako som totiž prehliadla, že je to reálne a v podstate môžme povedať životopisné. So zaujímavými zisteniami a s reálnymi archívnymi zábermi z prvých arktických výprav. Škoda len, že to už vo svete chodí tak ako aj spomínal pán Lorius - síce mu dajú na staré kolená ocenenie za prevratné zistenie, ale to že ho nikto nepočúval, keď sme mohli niečo s tým robiť, je to čo zamrzí. Cena to späť nevráti. Ani to čo sa deje.

• 21.11.2016  10:08

Tak veľmi som sa tešila na návrat do čarodejníckeho sveta a do detstva. Ale návrat nebol taký magický ako som očakávala. Zvery boli fantastické, ale žiaľ nie natoľko, aby zachránili celý film. V prvom rade dialógy boli mierne absurdné. Hudba znela lepšie v traileri ako v celom filme. Avšak nejdem tu len negovať - našli sa aj komické situácie, ktoré vyčarili úsmev na tvári a človeku zohrialo srdce, keď sa mu do ucha donieslo nejaké známe zaklínadlo (aj keď častejšie bolo čarovanie bez vyslovovania zaklínadiel a premiestňovanie).

• 2.11.2016  20:27

Krása. Nečakala som, že ma návrat k Mauglímu tak dostane. Hlavne, keď som film vyslovene nevyhľadávala, ale dostala som sa k nemu náhodou. Len škoda, že s dabingom, originál mohol byť o kus lepší. A asi som práve zistila, že nemám rada opice!

• 1.11.2016  00:15

Myslela som, že po toľkých rokoch bude z tohto prúser, ale mýlila som sa. Bola to stará dobrá Bridget - so super trapasmi, neoddeliteľnými kamarátmi, nezabudnuteľnou rodinkou a starými rokmi nezhrdzavenými citmi. 5tu hviezdu zobrala nereálnosť jednej postavy/situácie (**SPOILER: ako nehnevajte sa, ale chcem vidieť chlapa, ktorý v skutočnosti po prvom "rande", na ktorom oplodní ženu, bude nadšený z tohto vzťahu a dieťaťa, a bude normálny a nie psychopat**). Inak som sa bavila - film na dámsku jazdu s kamarátkami ako vyšitý.

• 26.10.2016  08:31

Také zlé, až je to dobré :D Prvé zhliadnutie vo mne vyvolalo zmesku rôznych nedefinovateľných pocitov, ktoré ma dotiahli k ďalšiemu zhliadnutiu.. a potom ďalšiemu a ďalšiemu - až si zrazu uvedomím, že ten film proste milujem. toľko skvelých momentov, že si človek nevie vybrať. Skvelá hudba, akcia - človek je z toho na cucky. Čo sa týka Grindhouse projektu, Rodriguez vyhráva na plnej čiare.

• 23.10.2016  14:15

Originál je len jeden - a takisto aj Frank-N-Furter. Piesne v pôvodnej verzii v podaní Tima Curryho boli výrazné, Laverne síce reprezentuje pojem "Sweet Transvestite from Transexual, Transylvania" lepšie, za to jej prejav v speve moc neoslnil a teda ani zďaleka nemal na Timov. Ale úvod sa mi páčil - Science Fiction, Double Feature. Možno táto prerábka osloví nové generácie a dostanú sa tým aj k originálu, čo môžme brať len ako dobrú vec :) A ak aj nedostanú, nebude im pojem "Rocky Horror Picture Show" cudzí.

• 3.10.2016  16:44

Film je takou rozprávkou pre odvážne (alebo neobyčajné?) deti alebo pre dospelých s bujnou fantáziou. Tim upustil od tradičnej spolupráce (Johnny, Helena, Danny) a výsledok vôbec nie je zlý. Eva je skvelá náhrada za Helenu, rada ju uvítam aj v iných Timových filmoch, a samozrejme v pokračovaniach "detí". Pre mňa po dlhej dobe konečne vydarená Burtonovka.

• 12.5.2016  20:18

O tomto filme viem už roky rokúce, kedysi bola Julia moja number one herečka!! A predsa som sa k nemu dostala až dnes - veget pri telke, človek prepína počas reklamy a zrazu začína známy (a predsa neznámy) film. Tak prečo konečne nezistiť, čo je to zač? Samozrejme cez reklamu som si to prepla inde a chvíľku som sa pozabudla, ale myslím, že pointa ani nič mi neušlo skrz tých pár minút. Film to bol ťažký, ako to už pri tomto žánri býva. Julia bola úžasná - mladá, krásna, s jej bujnou hrivou. Niet divu, že umierajúci mladík v nej našiel svoju múzu a zaľúbil sa. A teraz budem SPOILEROVAŤ - naozaj som čakala, že na konci zomrie. Aspoň z názvu mi to tak prišlo. Preto mi ten koniec prišiel taký nijaký. Otvorený.. bohvie čo sa stalo, či to rozchodil, či nie..

• 12.4.2016  09:02

Stále neviem, ako by som mala tento film brať. V podstate to bolo dosť sľubné, niektoré scény mi prišli komické. Ale po smiechu býva plač. A tak sa to aj celé vystupňovalo. Koniec sa mi nepáčil a ani sa mi tam nehodil. Mohli vymyslieť hocičo, možnosti boli otvorené. SPOILER: Iróniou by bolo, keby sa odtiaľ dostala a fakt by bola celá ľudská populácia vyhubená. Ale skôr by som to uhrala na niečo iné ako tých plechových mimozemšťanov.

• 25.3.2016  09:56

Na tento dlhoočakávaný "boj" som sa tešila veľmi dlho. Obzvlášť zvedavá som bola na Afflecka ako Batmana, keďže Cavill si svoj sólo film už užil a vieme, že kostým Supermana mu pasuje ako riť na šerbeľ. Ben sa podľa mňa úlohy zhostil super. Nie je to síce už Christian Bale, ale tvoríme tu niečo nové, a Affleck zapadol. Keďže hlavné postavy boli dve, dej nebol jednotvárny, scény preskakovali a udržiavalo to moju pozornosť na maximum. V porovnaní s MoS som si BvS užila viac. Jediná vec, čo mi vadila, bolo vyobrazenie Lexovej postavy. Čakala som serióznejšie vystupovanie. A aby som nezabudla na Wonder Woman - všimla som si, že veľa ľudí sa sťažuje, že jej nebolo dopriaté dostatok priestoru.. Nato že sa film volal BATMAN vs. SUPERMAN dostala priestoru dosť. Kamera bola bravúrna a hudba perfektná! UPDATE (20.8.2016): Po dopozeraní EXTENDED VERZIE som uvažovala nad plným hodnotením!! Super! Všetko do seba perfektne zapadalo a klapalo od začiatku do konca. Stále mi však vadí vyobrazenie Lexa Luthora.. Takže ostávam pri lepších 4*.

• 7.3.2016  20:39
    Love (TV seriál) (2016)

Hrozná nuda, s kopou divných postáv, o ktorých nemám záujem dozvedieť sa viac.. Neviem, čo som čakala, ale toto isto nie. #nedopozeranýpilot

• 17.1.2016  10:35

Zatiaľ dávam novej Tarantinovke za 4/5, aj keď celkový dojem pri pozeraní filmu na 5x je iný ako keď ho človek zhltne na jeden šup. Ale hudbu chválim! Tá mi v hlave utkvela. Rovnako aj úškrny, ktoré davala Daisy s monoklami na tvári. Choré žieňa :-D

• 3.1.2016  23:11

Za túto chuťovku to budú odo mňa presne ***, pre ktoré si Adam prišiel.

• 28.11.2015  13:25

Osobne by som radšej keby bolo spracovanie pojaté temnejšie a serióznejšie. Takto to možno považovať za perfektný film na odreagovanie. Obaja hlavní protagonisti boli skvelí a celkovo to bola sranda :) SPOILER: Len by ma zaujímalo, prečo Frankenstein býva v továrni na mydlo! A toho detektíva by som ukameňovala! Rovnako aj blondiaka s paličkou.

• 8.11.2015  23:52

"Freaks" si človek rýchlo obľúbil. Každá mala svoj príbeh, každá mala rovnakého záchrancu - Miss Elsu! Obrovské plus prikladám prepojeniu deja s druhou sériou :)

• 8.11.2015  23:32

Pre mňa najslabšia séria a aj najnesympatickejšia postava Jessicy Lange. Čáry máry môžem, ale tu to nejako nefungovalo. Celý čas mi príbeh prišiel ako hádka dospievajúcich nevybúrených sebestredných "čarodejníc", o tom ktorá by mala byť Najvyššia (Supreme) a prečo. Na zadnú linku s Madame LaLaurie som už aj skoro zabudla. Jediné normálne postavy boli Cordelia a Misty Day. Vďaka za ne!! A tiež Myrtle Snow.

• 8.11.2015  23:08

Stále sa neviem rozhodnúť, či bola táto séria lepšia ako tá predošlá. Ale jedno viem isto (a isto nie som sama) - bolo to väčšie psycho! Taktiež som si viacej začala všímať herecké výkony postáv z predošlej série. Mala som pocit, že sa im dostalo viac priestoru. Jessica, Sarah aj Evan tu hviezdili! Rovnako Lily (v prvej sérii som ju úplne prehliadla) a Zachary, ktorého som naposledy videla v Heroes - ale pri podobnom aj ostal. SPOILER: Osobne by mi stačilo, keby seriál skončil tým dielom, keď Monsignor zhodil Mary Eunice zo schodov. Jej smrť mi však prišla príliš jednoduchá na to, že bola posadnutá diablom.. KONIEC SPOILERU!

<< předchozí 1 2 3 4 6 7