Malá mořská víla (2023)

Pri hodnotení Ariel neviem byť objektívna, keďže to bola odmalička moja obľúbena disneyovka. Škoda, že v kine to šlo len s dabingom - to som radšej vynechala. S obsadením nemám problém, mňa to bavilo, vizuál bol úžasný (Under the Sea a Kiss the Girl boli za mňa najkrajšími scénami) a piesne sú proste klasika.

Kaštánek (2021) (seriál)

Za mňa verné spracovanie skvelej knižnej predlohy, od ktorej som sa nemohla odtrhnúť rovnako ako od seriálu.  Do týchto začínajúcich jesenných dní ideálne atmosférou.

Doom Patrol (2019) (seriál)

Veľmi podarená partička, ktorá okrem chaosu, príležitostného zachraňovania sveta pred apokalypsami a množstva absurdných situácií, ponúka tiež hlbšie situácie súvisiace s vyrovnávaním sa s tým, kým sú/sa stali. Taká kombinácia X-Men a GotG vo svete DC. P.S.: Cyborg v JL mi prišiel neskutočne nudný a nezaujímavý. Prvý dojem, keď sa objavil v DP bol preto nešťastný ("Prečoooo?!?!). Nakoniec som si ho v tejto partii ale obľúbila. Takže ak niekto predom zavrhujete tento seriál pre jeho postavu, rada by som Vás vyviedla z omylu.

American Horror Story - 1984 (2019) (série)

Po Hoteli konečne AHS kvalitka! Prvých pár dielov, ktorých zápletka bola "na jedno kopyto" v konečnom dôsledku spelo k úspešnému rozvinutiu deja a preto stálo za to vydržať. 80te roky sú späť, ale aerobik už nikdy nebude taký cool ako vtedy - preto pozerajte :D

Černobyl (2019) (seriál)

Strašná depka.. ale treba vidieť. Na škole sme sa o Černobyle učili, ale v tom veku pubertálnej debility, keď nás trápili iné veci a ešte k tomu som dejepis "nemala rada", to človek tak nevnímal. Takže by som z vlastnej skúsenosti odporúčala púšťať na školách - lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť. Toto sa zaryje pod kožu každému.

Ostré předměty (2018) (seriál)

Knihu som čítala a pred zhliadnutím, som si ju po rokoch zopakovala - úžasné čítanie, odporúčam. Ale k seriálu - ja mu nemám čo vytknúť. Síce mi tam chýbali niektoré myšlienkové pochody Camille, ale myslím, že tvorcovia sa s tým ľahko popasovali cez jednotlivé obrazy, útržky, scény.. A bola som znechutená a mala som zimomriavky rovnako ako pri čítaní. Plusom bol rozhodne výber hudby. Asi pri treťom či štvrtom intre som sa pozastavila nad tým, že je nejaké iné. To som ešte pri inom seriáli nevidela, tiež chválim :) Atmosféru navodili perfektne. A ja Camille v podaní Amy proste milujem!

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Spokojná ja byť. Dodať netreba viac. Ďalej len tak. Zvratov veľa, páčiť sa. Na koniec zvedavá byť. Kylo Ren obliecť rúcho nemusieť :D

Unaveni sluncem (1994)

Film videný v rámci Kina naslepo - takže sme nevedeli, čo nás čaká. Po prvých rozpačitých momentoch sa človek do deja fakt dostane. Pomáhajú tomu zaujímavé postavy, neustály ruch a zvedavosť diváka - čo sa vlastne stane, o čo komu ide? Síce sme z kina museli odísť skôr (čo nerada robím, ale dostať sa domov je niekedy umenie ak sa má človek spoliehať na spoje mimo mesto), ale dopozerala som si ho v pohodlí domova. Sama by som si film asi nepustila, tak som rada za tento výber od premietačov. Silný film, ako už písali mnohí. Síce ma samú filmy s takouto problematikou nezaujímajú, ale tento bol tak pekne zaobalený a tak dobre vygradovaný, že ho musím odporučiť.

Černé zrcadlo - Pád střemhlav (2016) (epizoda)

A pre toto som si zrušila FB a Instagram - nie sme šťastní a ani nejaký sprostý lajk to nespraví, aj keď sa budeme tváriť, že áno. Ďalší z dielov, ktorý nám ukázal ako moc blízko sme takejto smutnej realite plnej pretvárky.