Barbie (2023)

Tento film nie je pre deti, ako si mnohí podľa názvu môžu domyslieť. Naopak, dospelým môže film dať viac, ako sa na prvý pohľad z toho ružového pozlátka zdá. Obsahovo je dejová linka skôr cielená na ženy - všetky ženy, bez ohľadu na akékoľvek aspekty. Je to taká feel good jazda, až dokým aj Barbie nepreplieska realita, ktorá odráža nástrahy dnešnej doby - niekedy až moc zveličene, ale to bola myslím pointa. Hudobné pasáže boli top (milujem spievajúceho Goslinga), humor trefný, Margot dokonalá. Grete to vyšlo a ja jej ďakujem, lebo sa hneď cítim lepšie na duši.

Malá mořská víla (2023)

Pri hodnotení Ariel neviem byť objektívna, keďže to bola odmalička moja obľúbena disneyovka. Škoda, že v kine to šlo len s dabingom - to som radšej vynechala. S obsadením nemám problém, mňa to bavilo, vizuál bol úžasný (Under the Sea a Kiss the Girl boli za mňa najkrajšími scénami) a piesne sú proste klasika.

Saltburn (2023)

Film je podľa mňa trošku pre-hype-ovaný. Obsadenie a herecké výkony, zasadenie deja, hudba, vizuál, kamera (tá zmena formátu bola vítaná)- toto všetko je skvelé. Prvý dojem bol asi na 5 minút "wow", ale po tých 5 minútach som sa začala zamýšľať nad niektorými momentami a zistila som, že veľa vecí bolo vlastne dejovo dosť zvláštnych. V podstate to bola všetko len kôpka lží s pozlátkou na vrchu. A ja som to prekukla.

Láska & gelato (2022)

Taká letná oddychovka, ktorá je predvídateľná od samého začiatku, avšak neurazí. Kvôli tej talianskej atmosfére to stojí za jeden premrhaný večer pri poháriku vína.

Čas, který ti věnuji (2021) (seriál)

Zaujímavé spracovanie príbehu jednej lásky. Lásky, ktorá človeku zlomí srdce. Páči sa mi, ako najprv prevládajú momenty z minulosti a postupne sa v každej časti tá minulosť vynára menej a menej a ku koncu už je to o tej prítomnosti - ako v živote. Ťažko sa zabúda, ale treba ísť ďalej.

Kaštánek (2021) (seriál)

Za mňa verné spracovanie skvelej knižnej predlohy, od ktorej som sa nemohla odtrhnúť rovnako ako od seriálu.  Do týchto začínajúcich jesenných dní ideálne atmosférou.

Sabrinina děsivá dobrodružství - Série 3 (2020) (série)

Tretia séria bola po druhej, pre mňa perfektnej, zbytočne chaotická. Tvorcovia sa snažili natlačiť toho strašne veľa do každej časti (aj toho spievania bolo na moje pomery veľa). Všetky vzťahy si prešli všetkým, všetci boli všade a všetci zomierali a zároveň nie.. každopádne verím, že v ďalšej sérii nájde ten správny smer a vráti sa k pôvodnej kvalite.

Sabrinina děsivá dobrodružství - Série 4 (2020) (série)

Celá séria sa zaujímavo krútila okolo "eldritch terrors", ktoré v podstate nemohli byť ani menej zamotané ako boli, keďže každá jedna hrozba bola v niečom riadne zapeklitá. Všetko nám od začiatku gradovalo a smerovalo k záveru - avšak zrovna takýto záver, som nečakala. To bola taká rýchla a nečakaná facka. Sama sa neviem rozhodnúť, či je to dobré, či zlé, že to takto skončilo - a či je to naozaj koniec KONIEC. Za Time Warp má však u mňa rozhodne plus!

American Horror Story - 1984 (2019) (série)

Po Hoteli konečne AHS kvalitka! Prvých pár dielov, ktorých zápletka bola "na jedno kopyto" v konečnom dôsledku spelo k úspešnému rozvinutiu deja a preto stálo za to vydržať. 80te roky sú späť, ale aerobik už nikdy nebude taký cool ako vtedy - preto pozerajte :D

Ovládací panel
136. nej uživatel Slovensko