Čtvrtý druh (2009)

Nuda, nuda + z tých pazvukov mi išlo hlavu urvať. Ani ten ťah na začiatku typu "som herečka Milla Jovovich bla bla bla vo filme hrám bla bla podľa skutočných bla bla bla" sa mi moc nezdal. Jediné, čo ako tak zaujalo, bolo vysvetlenie toho, prečo sa film volá Štvrtý druh.

30 dní dlouhá noc (2007) odpad!

Zbytočne roztiahnuté pomaly na 2 hodiny s príšerne nudným dialógmi. Zaspávala som pri tom, takže ku koncu som už tie tiché pasáže striehnutia na útočníkov pretáčala. Necítila som z toho žiadne napätie, niečo čo by ma pri tom živote udržovalo a vyburcovalo vo mne pozornosť. Tie "upírie" krivé ksichty ma skorej pobavili namiesto aby ma z nich v riti trhalo. Každý predsa vie, že upíra treba najskôr pozvať do domu aby mohol vstúpiť, ale týmto tvorom očividne nič nebránilo len tak si lejzy-blejzy pobehovať kade sa im zachcelo. Srdcová záležitosť Josh/Melissa ma za srdce nechytila a koniec bol dosť trapas. Ako komiksové spracovania mám rada a možno je toto jeho verná kópia. Ale čo je moc, to je moc. Toto proste nie. Pre mňa odpad!

Insidious (2010)

Po dlhej dobe konečne film, ktorý o sebe fakt môže s hrdosťou povedať, že je horor/thriller. Krvavočervené titulky prelínajúce sa cez čierno-biele zábery doplnené mysterióznými tónmi hudby navodili atmosféru už od začiatku. Tá ma neopustila až do konca, takže som nadmieru spokojná. A fakticky musím pochváliť tú hudbu, ktorá celý film skvelo vygradovala.

Krvavý Valentýn (2009)

3D? Si robíte srandu :D Toto malo od 3D ďaleko. Takže som to vzdala v polke filmu a pozerala som to bez nich. Síce obraz nebol 2x ostrý. Ale žijem. A nočné mory mať zase nebudem. To bol taký horor, že viacej som sa na Jensenovi rozplývala ako nad tým aby som si oči zakryla či kričala.

Varieté (2010)

Tak strašne by som chcela tomuto filmu dať 4 hviezdičky, ale nemôžem. Prvý krát keď som šla okolo kina a zbadala som vyvesený tento plagát, tak som si pomyslela, že sa zase raz niekto nudil a snažil sa zbúchať nejaký MEGA muzikál s 2 viac-menej SPEVÁČKAMI ako herečkami v hlavných úlohách, a že to radšej nechcem vidieť. Potom som videla pár zostrihaných záberov na odovzdávaní Oscarov a... musela som si to proste pozrieť! Pesničky - PERFECT! Kostýmy - PERFECT. Choreografia - PERFECT. Obsadenie - ej, a dostávame sa trocha ku kameňu úrazu. Musím povedať, že Christina ma celkom milo prekvapila. Ale Cher! Ja osobne nič proti nej nemám. Sama milujem niektoré staré filmy v ktorých hrala a ako malá som vypekala jej hity. Ale tu, aj tie 2 pesničky čo spievala tak vyzerala pri nich tak divne. Bude to asi tou plastikou. Proste tá mimika tváre bola taká nijaká. Čakala som aspoň, že medzi tými dievčatami sa bude viacej hýbať a ukáže kúsok choreografie. Stačila by mi jedna scéna a mala by som srdce viacej na mieste. Ale keď nič, tak nič. Ďalšiou položkou v obsadení, ktorá ma 2x neoslnila bola Kristen Bell. Celkovo mi príde nesympatická ale tu bola poriadna mrcha, tak ju nič nemohlo zachrániť. Alan Cumming a Peter Gallager mohli dostať viacej priestoru namiesto nej. Cam Gigandet priam božský :) Stanley Tucci podarený ako vždy... Takže Burlesque rozhodne beriem ako príjemnú podívanú. A keď už nedám tie 4 tak aspoň také 3 a 1/2 :)

Glee (2009) (seriál)

Prvé pocity u mňa boli asi takéhoto druhu: "BOŽE to čo je za sračka!!!"... ale aj napriek tomu som ďalšie nudné nedeľné predpoludnie neodolala a prepla na JOJ. Samozrejme aby som mohla na to pekne nakydať. To som však netušila, že po tých pár dieloch sa mi to pekne začne dostávať pod kožu. Príjemný, miestami až moc naivný, miestami krute pravdivý, taktiež vtipom nabitý a hlavne pesničkami perfektne doladený americký seriálik ... aký tu už dlho nebol!!

Skins (2007) (seriál)

Prvá generácia je klasika, druhú beriem ako príjemnú zmenu. Tretia je fajn, keby niet tej 6. série, v ktorej sú skoro všetky postavy diametrálne odlišné oproti predošlej sezóne. Ako beriem, ľudia sa menia, ale tuto sú tie zmeny až moc pritiahnuté za vlasy (hlavne Frankie, nechápem.). Plus majú tvorcovia za jednotlivé časti, ktoré nás vťahujú vždy do života inej postavy, a tým robia každý diel výnimočným a zameraným na aktéra, ktorého názov nesie epizóda :) A aby som nezabudla na Skins Fire, Pure a Rise: nie zlé, nie zlé.. ale Fire sa mi pozdával najviac (aj s Emily a Naomi).

Špína Londýna (2002)

Myslím, že hocjaké pomyslenie na ubytovanie v hoteli momentálne nechám na neurčito. Film ma nejak hlbšie nezasiahol. Možno pri konci, keď to parádne vygradovalo. Celkovo to bolo dosť kruté, ale taký je koniec koncov asi život emigrantov. K Audrey mi viacej sedí francúzština ako angličtina. Aj v "anglickom znení" však bola perfektná ako ona vždy zvykne.

Gigantický (2008)

Film, ktorý ma oslovil skvelým obsadením a chutným plagátom, ma nakoniec dosť sklamal. Nevedela som čo mám pri jeho pozeraní skorej. Či sa mám smiať alebo byť dojatá alebo zhrozená. Fakt, trochu to celé nedomysleli. Zooey vyzerala najskôr ako sympatická dievčina a Paul ako taký podivín. Ich prvá spoločná scéna s matracom bola jedna z tých milších a vtipnejších. Zvyšok filmu potom nejako nedával zmysel. Ani romantické mi to 2x neprišlo. Pusa na líce!? Po tom, čo spolu mali tí dvaja, by som čakala trochu vrúcnejší prejav lásky. Vlastne som si ani nevšimla, že by boli zaľúbení. Chvalabohu, na začiatku to celé zachránil John Goodman so svojimi historkami.