X-Men (1992) (seriál)

Zatiaľ mám za sebou 1. sériu a celkom ma prekvapila. Myslela som, že na to že je to starý animovaný seriál to za veľa stáť nebude. Veľké plus však u mňa má len samotný fakt, že X-Menov "žeriem". Úvodná znelka mi začína prichádzať dosť chytľavá :) Kým som nevidela týchto prvých 13 častí, vôbec som nemala potuchy o tom, že Storm ma klaustrofóbiu, že niekedy bol nejaký mutant menom Jubilee alebo že Rogue a Gambit spolu dačo mali/majú. Tak už sa nemôžem dočkať 2. série. Profesor Xavier so svojími X-Menmi majú určite ešte dosť toho, čo ponúknuť.

Zataženo, občas trakaře (2009)

Vtipný animák s bohovskými nápadmi špekulatívneho mladého vedca zo Swallow Falls. Konečne po dlhej dobe niečo fajn pri čom sa človek z chuti zasmial. Flintov otec s obočím ako Frida ma dostal, keď zahlásil niečo v tom zmysle, že "pozri sa mi do očí a sľúb mi, že nič nevyvedieš..." Pretože kedy Flint niečo nevyviedol :)

Hudba ze sousedního pokoje (1998)

Také nemastné, neslané a zbytočné. Pointless. Jedna *. A za čo? Páčila sa mi tá myšlienka, kt. z hlavy vyplodila Judova postava (v tom zmysle, že "láska je jako hudba z jiného pokoje"). Aspoň nám tým aj objasnila, prečo sa film volá ako sa volá.

Tupíři (2010)

Možno Twilight a New Moon nestál za veľa, ale prečo by potom tento film mal? Sparodované to nie je bohvieako extra, moc som sa nenasmiala. Pravda, Beccine gúľanie očami malo blízko k tomu Bellinmu, ale po čase to proste začne iritovať. A Jacob s divnými pazúrikmi, chlapatou hruďou, divnými ušami a frňákom či Beccin otec, s nafukovacou Ančou? Podľa mňa sa snažili byť až moc vtipný, čím to celé dokazili. Aj keď Jacobova smečka tancujúca na Raining Man či "Black Eyed Peas" boli nice! :D To proste dali :D

Krajina srdce (2002)

1.* za nádherne zychytenú prírodu 2.* za niektoré naozaj podarené vtipné scénky (jednoznačne vedie príhoda s mužom, ktorý zabil ženu :D) 3.* za chutne vyzerajúceho Michaela Sheena (taký nevinný detský výraz jááááj :)) (hudba ma moc neoslovila)

Nezapomeň na mě (2010)

Pravdu povediac, nečakala som, že to bude až tak dobré. Konieckoncov do hlavnej úlohy bol obsadený Pattinson - preslávený Edward Cullen, a kto by bol povedal, že mu iné roly idú oveľa, oveľa lepšie? Zo začiatku som si všimla, že obraz bol mierne roztrasený, ale to bol len taký detail. Neskôr to buď prestalo alebo som bola tak zažratá do príbehu, že som to už nepostrehla. Tyler pôsobil dosť depresívne a preto bola jedna z variant, ako to všetko skončí taká, že sa obesí, ako jeho brat alebo ďalšia, že všetko skončí happyendom (po tom, ako stretol Ally). Nakoniec však zdanlivo vyzerajúci happyend, ktorý všetci očakávali (viac menej aj ja, keď som videla ako začína s otcom lepšie vychádzať) zmenili na katastrofu, ktorá mi takmer vhnala slzy do očí. A plný počet preto, lebo ma film milo prekvapil :) (Menšie chybičky sa dajú odpustiť)

Soukromé životy Pippy Lee (2009)

Pippa Sarkissian - poslušná dcéra, túžiaca po matkinej láske, neskôr rebelská femme fatale, potulujúca sa svetom drog, zachránená Herbom Leem. Pippa Lee - milujúca matka, túžiaca po láske svojej dcéry, ochotne sa starajúca o svojho starnúceho muža Herba napriek všetkému, čím si životom prešla. Interesantný príbeh silnej ženy, ktorá si nenechala zničiť život ani faktom, že jej muž ju podvádza s jej dobrou kamarátkou (oveľa mladšou). Však kto by sa s tým nevyrovnal, keď má po boku potetovaného a nešťastného Keanu Reevesa, ktorého opustila žena? :)

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Tomuto hovorím nepotrebné pokračovanie. Dej filmu sa odohráva predtým ako sa udiali udalosti z jednotky a dvojky a tým pádom bola väčšina vecí už dávno povedaná. Síce detaily sa troška zmenili (Sonyine vlasy v prvom dieli boli plavé až blond a zrazu sú čierne; Lucian sa zrazu rozhodne odtrhnúť len časť prívesku zatiaľčo v prvom dieli si ho vzal celý; Sonyine šaty záhadne zmenili farbu a Victor sa rozhodol, že sa na smrť svojej milovanej dcéry nemusí pozerať, atď atď) ale pointa ostala. A aj keď som bola najpr rozčúlená, že čo to zase vymysleli a kde je Selene a Michael, nakoniec som sa odhodlala si to pozrieť a celkom ma to prekvapilo. Teda hlavne Michael Sheen (stále vyzerá sexi s tými dlhými vlasmi :)). Bez neho by ma ten film určite moc neoslovil. Takže aj napriek tomu, že toto "pokračovanie" je zbytočné, myslím si že nikomu neublížilo a spĺňa to taký štandartný priemer. Preto dávam 3 hviezdičky :)

Horem pádem (2004)

Začiatok ešte vyzeral ako tak sľubne. Kto by nebol zvedavý, čo sa stane s malým čiernym zabudnutým bábom, ktoré chcú 2 typkovia predať? :P Jiří Macháček ako "tloska pliblzdený" František bol potom jediným svetlým bodom, a aj ten neskôr strácal svoje čaro. Scény boli príliš dlhé a aj keď v nich bol náznak humoru, človeka neskôr začali nudiť. Popravde ani som to nedopozerala. Takmer 20 minútová scéna pri stole ma bez výčitiek uspala. Nebyť tých svetlých chvíľok zo začiatku, dávam odpad! Takto mi to vychádza na 1 hviezdičku.