Hoyt

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 7.9.2018  08:48
    Sestra (2018)

Film určitě stojí za to vidět. Už jenom kvůli skvělým kostýmům a nádhernému prostředí. Scénář už je slabší a plný klišé ale aspoň ustřední herecká dvojice je sympatická a příjemná až na postavu Frantíka, která se do takového filmu příliš nehodí. Scéna, kdy je The Nun na place působí strasidelně a to hlavně kvůli hudbě talentovaného Korzienowského.

• 14.8.2018  09:19
    The Heretics (2017)

Film je dobře natočený, herecké výkony kvalitní ale něco tam chybí a je to škoda toto téma mělo větší potenciál. Chybí více postav a zajímavější děj nebo třeba častejší změna lokací. Takhle je to průměr.

• 12.8.2018  17:10
    Izolace (studentský film) (2011)

Už od prvního okamžiku je tam cítit inspirace ze Sunshine (úvodní monolog a zvláště hudba) jinak na český počin příjemný a snaživý kousek. Viděno ve Student Agency.

• 30.7.2018  15:29

Originální nápad, krásné prostředí a posledních 20 minut to na tři hvězdy dá. Jinak po zbytek filmu je to slabší drama s pár znepokojivými momenty.

• 29.7.2018  20:00

Po tomto filmu jsem měl problém v noci vstát a jít se napít po tmě. To se mi stalo naposledy při Blair Witch ale to jsem byl o hodně mladší. Z tohoto důvodu dávám plný počet i když to asi úplně na pět hvězd není. Nějaké pasáže mě zklamaly ale výkon Toni Collette je neskutečně dobrý (šel z něho strach) a jak film působí na psychiku to tady už dlouho nebylo, škoda jen slabšího konce.

• 26.7.2018  17:20
    Boj s obry (2017)

Šálek mého čaje. Podobné jako Terabithia ale mnohem temnější a depresivnější nadruhou stranu mnohem atraktivnější prostředí a hlavně chyběla Leslie (AnnaSophia Robb) a to nechci nijak schazovat výkon hlavní hrdinky, která byla výborná. Jediný kdo mě vadil byla Zoe Saldana. Silné 4*.

• 24.7.2018  22:06
    Únos (2016)

Scénárista Oriol Paulo má na zamotané příběhy talent a já mu vždycky rád podlehnu. Ovšem v tomto filmu až na tým vyšetřovatelů a Macarenu byl šílený casting a celkově mi chyběla ta španělská preciznost scén jako například v excelentním Contratiemto. Jinak film solidně utíká a na konci jsem znovu jak už to bývá u Španělů zvykem koukal jako puk a konečný twist vůbec neodhadl.

• 23.7.2018  08:31

Nástup střelby byl neskutečně silný a já se těšil na obrovský zážitek. Ten se ale bohužel nekonal, protože takový pocit jako při začátku střelby už po zbytek filmu nenastal ani náznakem. Naopak přibylo šíleně nudných a zbytečných scén, kde se třeba 15 minut leží za stromem a nic se neděje ( i když si dokážu představit, že to tak třeba v reálu bylo tak tady to prostě film zabíjí) o dialozích a telefonátech domů nemluvě. O tento masakr jsem se hodně zajímal takže za mě veliké zklamání, protože ve mě kromě začátku emoce vůbec nevzbudil. Doporučil bych spíše nějaký dokument.

• 8.7.2018  23:16
    Invaze (2017)

Na film jsem se těšil hlavně poté co jsem si přečetl obsah ale absolutně jsem nepochopil nic. Během projekce co lidé postupně odcházeli ve velkém jsem myslel asi dvakrát nebo třikrát že bych mohl něco pochopit ale vzápětí mě hned tvůrci dostali do stavu, že jsem nevěděl nic. Klobouk dolů natočit něco takového na jeden záběr ale za mě naprosto neuchopitelný film a to mám podobné snímky rád.

• 8.7.2018  16:23
    Beze stop (2018)

Minimalismus ve scénáři umožňuje spíše příběh vyprávět vizuálně což je hodně dobře. Mírové prostředí a venkovská americká kultura sousedí s rušnými dálnicemi městské společnosti, přesto se navzájem doplňují. Totéž platí pro vztah otce a dcery. Otec, který se bojí být objeven a přizpůsoben modernímu světu, je v kontrastu s jeho dcerou, která touží po jakési stabilitě, poté, co zažívá záblesk normálnosti. Nicméně tato vazba mezi nimi mě skutečně zaujala. Nikdy se o ničem moc nedomlouvají, nikdy se nepohádají, chyby si rychle odpouští a rozumí jeden druhému. Bylo to krásné sledovat. Foster a McKenzie byli senzační společně. Trošku bych čekal jiný konec ale hodně silné 4*.

• 8.7.2018  16:08

Chloë Grace Moretz společně s dalšími mladistvími trpí pod tlakem změnit svou sexuální orientaci. Film se snaží ukázat, že se jedná o emoční zneužití. Postavy jsou dobře napsané a scénář je jemně zábavný, jenže ve výsledku nic úplně nenadchne a nepřekvapí, chybí nějaký zajímavý moment. Silnější 3*.

• 8.7.2018  15:53
    Wildlife (2018)

Paul Dano ve svém debutu splňuje všechny požadavky, které tvoří dobrý film. Ale bohužel jenom dobrý. Na to jakou měl sestavu herců tomu nějaký zapamatovatelný moment nebo gradace děje chybí.

• 25.6.2018  15:00
    Ghostland (2018)

Extrémní, intenzivní a znepokojující zážitek ze sledování. Pascal Laugier je mimořádný scénarista a režisér. Za zmíňku ještě stojí výkon Emilie Jones a parádní obrat, který přijde kolem půlky snímku. Já osobně jsem ho pochopil až po chvilce. Jinak po dlouhé době nepříjemný horor.

• 13.6.2018  17:53

Elegantní, fungující film s výborně promyšleným a pečlivě napsaným scénářem. Někdo to může brát jako černou komedii ale já to celou dobu vnímal jako drama s nádhernou a zvláštně mysteriózní atmosférou. Neexistuje žádný falešný nebo zbytečný okamžik mezi dvěma hereckými hvězdami ( Cooke dominuje víc), až do tichého překvapivého vyvrcholení. Těžký a pomalý film, který mi náramně sedl a za odvahu něco takového natočit dávám 5*

• 18.5.2018  08:04
    Contratiempo (2016)

Přiznám se, že pointu jsem tušil brzo ale stále jsem doufal, že bude jiná tohle se mi zdálo mimo realitu a závěr mě tak lehce zklamal. Jinak film výborný s gradujícími scénami a sympatickými herci. Silné 4*.

• 25.3.2018  13:45

Film určený pubertální mládeži a podle toho to i vypadá. Vtipy trapné, laciné triky a totáně otravné postavy. To, že tento paskvil má víc procent než originální jednička s Robinem Williamsem o zdejších hodnotitelích něco vypovídá...

• 3.3.2018  23:00
    Noční hra (2018)

Originální zápletka, příjemný humor a vtipně hrající sympatičtí herci zvláště Plemons a McAdams. Ta pátá hvězda je za westíka Bastiana, kterého mám doma :-)

• 22.2.2018  20:39

I přesto, že se ve filmu objeví téma pedofílie, prostituce, drog a různé jiné kriminality tak je to všechno jen okrajové a celý film se věnuje úplně něčemu jinému a proto je tak krásný a milý. Ke konci jsem osobně čekal nějakou větší pomoc od postavy Bobbyho ale nestalo se a proto jsem byl lehce zklamaný. I tak ale pěkné 4*.

• 20.2.2018  15:44

Nadprůměrná mysteriózní kriminálka se sympatickou vyšetřovatelkou (Marta Etura) známou z Mientras duermes těžící hlavně z atraktivního prostředí okolních lesů. Za zmíňku stojí ještě dvě scény a to výklad karet a z psychyatrie ze kterých mi naskočila husí kůže. Jediné mínus je dlouhá stopáž.

• 19.2.2018  22:01
    Nemilovaní (2017)

Boris a Žeňa nemohli být jiní, sami totiž vyrůstali bez lásky. Ona pořád na mobilu předstírá zábavnější instagramový život, on se velice bojí ztráty lukrativní práce a Aljošu nechce nikdo. Scéna, kde Aljoša brečí za dveřmi mi ještě dlouho zůstane v paměti. Trošku mě mrzí, že film více nevykreslil postavu Borise jinak spokojennost.

• 4.1.2018  18:18

Kavárna, vrtulník a závěrečná oslava narozenin. Tyto tři scény jsou jedny z nejlepších a emočně nejsilnějších co jsem kdy viděl, k tomu neskutečné výkony ústředního tria z toho dělají nezapomenutelný zážitek.

• 16.12.2017  21:20
    Suburra (2015)

Výborný film, který od začátku servíruje nezapomenutelné scény za skvělého vizuálu a hlavně výborné hudby a tudíž jsem od něho nemohl odtrhnout oči. Jediný kaz je závěrečná likvidace dvou postav, která se tam z pohledu vyznění celého filmu prostě nehodí a není podle mě vůbec autentická. Konečně novodobý film ve stylu Scorseseho Casina.

• 16.12.2017  21:08
    Pasažéři (2016)

První polovina filmu jasně na plný počet a druhá je už obyčejný průměr. Hercké obsazení mi nadmíru sedlo což jsem nečekal, jelikož jsem o Prattovi zatím neměl moc dobré mínění ale tady mě hodně mile překvapil, jinak bezkonkurenční byl Michael Sheen, kterému tvůrci napsali parádní roli ale jediné co si mohli odpustit byla vykradená scéna ze Sunshine.

• 5.12.2017  22:14
    Mafiáni (1990)

Viděl jsem předtím excelentní Casino a to byla asi chyba. Tohle mě vážně nebavilo, příběh nudil a totéž stejný charakter jako v Casinu pro jinak výborného Pesciho mě zklamal dvojnásob.

• 4.12.2017  00:39
    Mládí (2015)

Tento film je plný pocitů, narážek, a hlavně symbolů kterých tu je opravdu mnoho a může se o nich přemýšlet hodně dlouho. Zkrátka artový velkofilm s jedinečnou Langovou hudbou a skvělou hereckou sestavou. Nejvíc jsem se stotožňoval s postavou Paula Dano a každý jeho pohled a následná rekce mi byla velmi blízká, Weisz jako vždy skvělá. Pro starší diváky může film působit depresivně.

• 29.11.2017  23:40
    P!nk - Beautiful Trauma (hudební videoklip) (2017)

P!nk v poslední době docela září a tohle je další povedená píseň. Klip obsahuje zdařilou a hlavně vtipnou choreografie. Před Tatumem klobouk dolů, že do toho šel.

• 28.11.2017  23:59
    Pohrdání (1963)

Byl jsem uchvácen a hlavně po celou dobu ponořen do velice zvláštní atmosféry snímku. Oslnivá Brigitte Bardot je hlavní vizuální magnet filmu. K tomu všemu chytré dialogy ale bez větších emocí. O ty se na druhou stranu stará neskutečná, několikrát se opakující ústřední skladba, která ve mě ke konci vzbudila prvotní pocit, že se koukám na něco výjimečného. A taky, že jo. Godard je génius, natočil jednoduchý film a skryl do něho tolik krásy a myšlenek, že s jeho rozebíráním se může strávit pěkně dlouhou dobu. Ten pocit bezmoci při jedné ze závěrečných scéně nezapomenu už nikdy.

• 21.11.2017  22:53

Nesympatický film v mnoha směrech od herců po celkové provedení a celé je to až moc nuda. Dlouho jsem ten film odkládal, protože jsem tušil, že to nebude to pravé což byla pravda a to podobné filmy miluji.

• 20.11.2017  22:30
    Čtverec (2017)

Na Čtverec jsem vyrazil do Pardubického filmového klubu hlavně ze zvědavosti, abych viděl film, který ovládl letošní Cannes. A musím říct, že moc nevím jak to mám hodnotit. Za celou dlouhou stopáž jsem tomu nemohl přijít tak úplně na chuť a i když si čím dál tím víc po konci filmu uvědomuji na co se Östlund snaží narážet, stále se mi tam toho spoustu zdálo zbytečného a mnoho scén vyznívá do ztracena, to ovšem neplatí o scéně v níž exceluje Terry Notary. Jinak je to řemeslně skvělé a Claes Bang v roli Cristiana je pro mě velice příjemné překvapení. Slaboučké 4*.

• 12.11.2017  22:35

Určitě zatím nejlepší zážitek od Lanthimose. Jeho styl je tak originální, že snad nejde ani napodobit. Jeho vedení herců je neskutečné a zvláště u dětských herců je to vidět. Samotný film je psychologické peklo a Barry Keoghan je ďábel a prakticky si celý film ukradl pro sebe i přes účást Kidman a Farrella. Jeho špagetová scéna je vrcholem filmu a vlastně každá scéna s ním působí tak zvláštně znepokojivě až to ani nejde popsat.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11