Hoyt

okres Pardubice

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 22.2.2018  20:39

I přesto, že se ve filmu objeví téma pedofílie, prostituce, drog a různé jiné kriminality tak je to všechno jen okrajové a celý film se věnuje úplně něčemu jinému a proto je tak krásný a milý. Ke konci jsem osobně čekal nějakou větší pomoc od postavy Bobbyho ale nestalo se a proto jsem byl lehce zklamaný. I tak ale pěkné 4*.

• 20.2.2018  15:44

Nadprůměrná mysteriózní kriminálka se sympatickou vyšetřovatelkou (Marta Etura) známou z Mientras duermes těžící hlavně z atraktivního prostředí okolních lesů. Za zmíňku stojí ještě dvě scény a to výklad karet a z psychyatrie ze kterých mi naskočila husí kůže. Jediné mínus je dlouhá stopáž.

• 19.2.2018  22:01
    Nemilovaní (2017)

Boris a Žeňa nemohli být jiní, sami totiž vyrůstali bez lásky. Ona pořád na mobilu předstírá zábavnější instagramový život, on se velice bojí ztráty lukrativní práce a Aljošu nechce nikdo. Scéna, kde Aljoša brečí za dveřmi mi ještě dlouho zůstane v paměti. Trošku mě mrzí, že film více nevykreslil postavu Borise jinak spokojennost.

• 4.1.2018  18:18

Kavárna, vrtulník a závěrečná oslava narozenin. Tyto tři scény jsou jedny z nejlepších a emočně nejsilnějších co jsem kdy viděl, k tomu neskutečné výkony ústředního tria z toho dělají nezapomenutelný zážitek.

• 16.12.2017  21:20
    Suburra (2015)

Výborný film, který od začátku servíruje nezapomenutelné scény za skvělého vizuálu a hlavně výborné hudby a tudíž jsem od něho nemohl odtrhnout oči. Jediný kaz je závěrečná likvidace dvou postav, která se tam z pohledu vyznění celého filmu prostě nehodí a není podle mě vůbec autentická. Konečně novodobý film ve stylu Scorseseho Casina.

• 16.12.2017  21:08
    Pasažéři (2016)

První polovina filmu jasně na plný počet a druhá je už obyčejný průměr. Hercké obsazení mi nadmíru sedlo což jsem nečekal, jelikož jsem o Prattovi zatím neměl moc dobré mínění ale tady mě hodně mile překvapil, jinak bezkonkurenční byl Michael Sheen, kterému tvůrci napsali parádní roli ale jediné co si mohli odpustit byla vykradená scéna ze Sunshine.

• 5.12.2017  22:14
    Mafiáni (1990)

Viděl jsem předtím excelentní Casino a to byla asi chyba. Tohle mě vážně nebavilo, příběh nudil a totéž stejný charakter jako v Casinu pro jinak výborného Pesciho mě zklamal dvojnásob.

• 4.12.2017  00:39
    Mládí (2015)

Tento film je plný pocitů, narážek, a hlavně symbolů kterých tu je opravdu mnoho a může se o nich přemýšlet hodně dlouho. Zkrátka artový velkofilm s jedinečnou Langovou hudbou a skvělou hereckou sestavou. Nejvíc jsem se stotožňoval s postavou Paula Dano a každý jeho pohled a následná rekce mi byla velmi blízká, Weisz jako vždy skvělá. Pro starší diváky může film působit depresivně.

• 29.11.2017  23:40
    P!nk - Beautiful Trauma (hudební videoklip) (2017)

P!nk v poslední době docela září a tohle je další povedená píseň. Klip obsahuje zdařilou a hlavně vtipnou choreografie. Před Tatumem klobouk dolů, že do toho šel.

• 28.11.2017  23:59
    Pohrdání (1963)

Byl jsem uchvácen a hlavně po celou dobu ponořen do velice zvláštní atmosféry snímku. Oslnivá Brigitte Bardot je hlavní vizuální magnet filmu. K tomu všemu chytré dialogy ale bez větších emocí. O ty se na druhou stranu stará neskutečná, několikrát se opakující ústřední skladba, která ve mě ke konci vzbudila prvotní pocit, že se koukám na něco výjimečného. A taky, že jo. Godard je génius, natočil jednoduchý film a skryl do něho tolik krásy a myšlenek, že s jeho rozebíráním se může strávit pěkně dlouhou dobu. Ten pocit bezmoci při jedné ze závěrečných scéně nezapomenu už nikdy.

• 21.11.2017  22:53

Nesympatický film v mnoha směrech od herců po celkové provedení a celé je to až moc nuda. Dlouho jsem ten film odkládal, protože jsem tušil, že to nebude to pravé což byla pravda a to podobné filmy miluji.

• 20.11.2017  22:30
    Čtverec (2017)

Na Čtverec jsem vyrazil do Pardubického filmového klubu hlavně ze zvědavosti, abych viděl film, který ovládl letošní Cannes. A musím říct, že moc nevím jak to mám hodnotit. Za celou dlouhou stopáž jsem tomu nemohl přijít tak úplně na chuť a i když si čím dál tím víc po konci filmu uvědomuji na co se Östlund snaží narážet, stále se mi tam toho spoustu zdálo zbytečného a mnoho scén vyznívá do ztracena, to ovšem neplatí o scéně v níž exceluje Terry Notary. Jinak je to řemeslně skvělé a Claes Bang v roli Cristiana je pro mě velice příjemné překvapení. Slaboučké 4*.

• 12.11.2017  22:35

Určitě zatím nejlepší zážitek od Lanthimose. Jeho styl je tak originální, že snad nejde ani napodobit. Jeho vedení herců je neskutečné a zvláště u dětských herců je to vidět. Samotný film je psychologické peklo a Barry Keoghan je ďábel a prakticky si celý film ukradl pro sebe i přes účást Kidman a Farrella. Jeho špagetová scéna je vrcholem filmu a vlastně každá scéna s ním působí tak zvláštně znepokojivě až to ani nejde popsat.

• 10.11.2017  02:08

Neskutečně sympatická sestava a ještě lepší charaktery z toho dělají nezapomenutelnou a hlavně velice zábavnou podívanou na úrovni, což je v dnešní době už skoro zázrak. S krásně dojemným a čistým závěrem. [ČSFD projekce, Bio Central, Hradec Králové]

• 6.11.2017  06:24
    matka! (2017)

matka! ve mě zraje jak víno. Pokaždé když si vzpomenu na atmosféru, která se odehrávala v domě přepadají mě hodně zvláštní pocity. A navíc je velice zajímavé poslouchat rozdílné názory na charakter Bardema a zvláště pak důvody těch názorů. Já osobně jsem s ním až na ty extrémní situace ke konci docela sympatizoval. Jediné malé mínus je z mého pohledu přílišná afektovanost postavy Lawrence (každý na to ale může mít jiný pohled) jinak za mě naprostá spokojenost. Po slabším Noe je Darren zpět v plné formě.

• 5.9.2017  03:12
    Klient (2016)

Tento film obral Toniho Erdmanna o Oscara? Tak to snad ne... Nudnější příběh jsem už dlouhou dobu neviděl, emoce to nevyvolá žádné a řemeslně to taky není žádný zázrak. Slabé 2*.

• 15.8.2017  00:04

Mezi mé nejoblíbenější žánry patří mysteriózní, thriller, krimi a horor. V mém hodnocení se často promítá zvládnutí filmu po řemeslné stránce. Občas je ale potřeba udělat vyjímku a tu si Bailey, Buddy, Tino a Ellie plně zaslouží. Není to takový plánovaný doják jako například Me Before You a ty nejvíce citové scény nejsou tolik natahované ale ve výsledku je to nádherný film a dokáže vzbudit city a tím pádem si zaslouží plné hodnocení. V poslední části stojí za zmíňku ještě výborný Dennis Quaid. Bailey, Bailey, Bailey, Bailey je psí pán.

• 7.8.2017  23:55

Zajímavý námět obsahující hodně scén na zamyšlení ale také mnoho vtipných nebo absurdních pasáží. Bohužel ale také film nabízí spoustu klišé a ani řemeslně to není nijak úchvatné. Čistý průměr.

• 5.8.2017  23:18

Nečekal jsem, že budu tolik nadšený ale musím po dlouhé době udělit plný počet. Nevím co bych pochválil dříve. Scénu na schodech tu chválí kde kdo a ano je opravdu neskutečná ale i další scény jsou do detailu výborně provedené (za mě pasáž promítání Tarkovského Stalkera), kostými Charlize bravurní, geniální retro soundtrack a atmosféra neonového osmdesátkového Berlína pohlcující. Wick to byla jen čirá akce tohle má mnohem více filmovosti a určitě film stojí za to vidět.

• 24.7.2017  01:04

První polovina filmu je vizuálně oku lahodící a hlavně slibovala opravdu zajímavý a tajuplný příběh. Druhá půlka filmu rapidně ztrácí tempo a jediné co jsem si z ní odnesl byly dva znepokojivé záběry ze kterých mi naskočila husí kůže.

• 21.7.2017  00:56

Obdivuji Bessona, že se do toho projektu vůbec pustil ale po skvělém začátku přichází hned několik chyb. Například absence nějakého pořádného záporáka, Cliwe Owen absolutně se nehodící do své role a také délka vzhledem k né takové atraktivitě příběhu. Naopak ústřední dvojice sympatická a celkově mdlý příběh často naruší nějaká zábavná nebo oživovací pasáž (Rihanna) tudíž film ve výsledku neurazí.

• 17.7.2017  00:41
    Abattoir (2016)

Tak tady se mi Bousman parádně trefil do vkusu. Příběh o jednom tajemném městě s dá se říct fantasy zápletkou a sympatickou hlavní hrdinkou a hlavně skvěle podivně zahraným záporákem já můžu. Ostřejší začátek sice docela zmate ale celkově to prostě funguje skvěle. Škoda jen, že prostřední pasáž malinko pokulhává.

• 14.7.2017  13:40
    Lost River (2014)

Hrozná škoda. Gosling se obklopil skvělým týmem (Gasparův dvorní kameraman) měl ohromně zajímavý námět, sehnal příjemné herce ale ve výsledku to za moc nestojí. Aspoň za tu řemeslnost a skvělý vizuál ty 3* dám.

• 12.7.2017  00:33
    Nevesta (2017)

Nečekal jsem toho moc ale první půlka slušně navnadí a má i celkem zajímavou atmosféru. Oproti Pikové Dámě určitě posun o velký krok výše co se týče atmosféry a hlavně příběhu. Silnější 3*.

• 6.7.2017  18:12
    Listopad (2017)

Také bych chtěl svého Kratta ale duší bych se za něho neupsal. Jednoduchý a magický příběh z estonského venkova u kterého jsem byl po celou dobu snímku okouzlen. Nevím jestli něco podobného ještě někdy uvidím. Už jen za nádherný vizuál a skvělou kameru si to zaslouží hodnotit pozitivně. Pro mě asi nejlepší osobní zážitek z Varů doplněn projekcí v nádherném městském divadle a za účasti obou hlavních představitelů. Nadruhou stranu rozporuplné reakce chápu.

• 5.7.2017  22:55
    Odnikud (2017)

Zatím nejdelší potlesk ve Varech a nikdo ze sálu neodešel dříve než byly titulky u konce, všichni byli jako opaření. Diane Kruger přináší opravdu strhující výkon s neskutečnou emocionální hloubkou. Pasáž u soudu je vrcholem filmu. Bohužel mi plný počet nedovolí dát určité ohrané stereotypy a technické detaily, které se ve filmu objevují ale nechci je prozrazovat. Hodně silné 4*.

• 5.7.2017  20:26
    Paula (2017)

Začátek filmu sice navnadil ale postupně velmi rychle přestává být zajímavý. Navíc je plný nesympatických herců a nudných dialogů. Za začátek a Habaneru ve sprše silnější 2* jinak je to podprůměrné drama.

• 5.7.2017  20:13

Trailer vypadal sice úděsně ale ve výsledku to je obrovské překvapení s velkým a příjemným bonusem v podobě Fanning a Kidman. Snímek obsahuje někdy trošku ujetější humor, který je ale podle mě ještě v mezích.

• 20.2.2017  00:21

Konečně něco nového, netradičního a netypického. Nějaké výhrady k příběhu by byly ale tentokrát mi bohatě stačila ta forma. Za mě naprostá spokojenost.

• 29.12.2016  22:09
    Pustina (TV seriál) (2016)

Před výkony Stivínové se Špalkovou klobouk dolů. Do pátého dílu je to absolutně plný počet, potom už se mi to zdálo příliš natahované a dost scén zbytečných i tak to je neskutečné, že něco takového vzniklo u nás. Velká pochvala Hulíkovi za scénář a samozřejmě za brilantní zvukové ruchy.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11