Hoyt

okres Pardubice

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 25.4.2020  20:37

Rozjezd tohoto filmu je jako z říše snů. Perfektní dialogy, charaktery a hlavně tempo mě neskutečně zaujalo. Bylo jasné, že toto tempo nemůže vydržet celou dobu ale to se kupodivu nestalo. K nejvyššímu hodnocení chybí jen více napětí, tajemna a o kapku lepší scénář. Jméno Patryk Vega pro mě bylo zatím naprosto neznámé a určitě si něco dalšího od tohoto nevšedního tvůrce seženu. Zatím hodně silné 4*.

• 13.4.2020  22:46

Zde jsem byl po traileru a zjištění, že to natáčí režisér February, které mě neskutečně překvapilo dosti natěšený. Bohužel ale musím zatím dát jen silnější 3*. Začátek navnadil a vizuál po celou dobu neskutečně vymazlený do nejmenšího detailu. Atmosféra okolních lesů na mě přímo dýchala. Celkově to ale ve výsledku nic moc neřekně a i když je délka přijatelná, chybí nějaká zajímavější scéna, střídání lokací nebo více postav.

• 2.3.2020  22:37
    V síti (2020)

Škoda, že Sabina Dlouhá dostala tak málo prostoru, protože podle mého hrála nejlépe a její výkon v posledních scénách v cukrárně byl vynikající. Vůbec ale nesnižuji výkon dalších dvou protagonistek, každá to hrála po svém. Tereza Těžká účastníky hovorů kolikrát dokonale trolila a Anežka Pithartová zažila scénu útěchy, kdy jsem jí u nejvíce emoční scény dokumentu věřil každý výraz a sám jsem byl dojatý. Určitě se dalo ještě více přitlačit na pilu ale i tak doporučuji každému ke shlédnutí. Silné 4*. U sledování jsem si vzpomněl na film Pečovatel.

• 17.2.2020  15:41

Tomuhle snímku jistě rád přilepším, protože pro podobné filmy mám prostě slabost. Alison Brie to zahrála perfektně naivně a byla radost jí sledovat. O ději se tady nemá cenu příliš moc zmiňovat, někomu sedne a někomu ne. K žánru drama bych určitě přihodil mysteriózní a sci-fi. Po rozporuplných Wounds další film, kde si u mě Netflix udělal plus.

• 17.2.2020  15:32

Tento film jako jediný, který jsem chtěl vidět mi loni utekl ve Varech a musím říct, že je to veliká škoda, protože se do festivalového prostředí náramně hodí. Je to příjemný, nenudící snímek s dvěmi sympatickými a hlavně extra ujetými postavami u kterých vám ale jejich osud nebude jedno. Navíc je podkreslen zajímavou hudbou a občasným humorem. Jako plus a zároveň mínus je fakt, že jsem musel dvakrát zakrýt zrak ( zuby a nehty prostě v takových detailech nedávám).

• 20.10.2019  10:27
    Rány (2019)

Po dlouhé době něco zajímavého a hlavně znepokojivého. Po většinu filmu jsem měl hodně divný pocit z toho co přijde dál. Ke konci už děj malinko ztrácí dech ale i tak nadprůměrný zážitek.

• 25.7.2019  21:38
    Slunovrat (2019)

Ari Aster je mistr světa ve scénách když někdo oplakává ztrátu svého blízkého. Převedl to už i ve svém předcházejícím snímku a tady to opět byla pro mě nejsilnější scéna, bohužel ale už v samotném začátku filmu. Zbytek mě neuvěřitelně bavil, každá scéna hýřila nápady, ujetostí a barvami. Na plný počet to ale zatím za mě není, filmu uškodil hlavně trailer, který sliboval něco jiného a také nějaký výraznější zvrat, protože to bylo všechno až moc nalajnované a prakticky nic nepřekvapilo. Celkově je to těžší na strávení ale myslím si, že to ještě docením více.

• 21.7.2019  08:44
    The Isle (2019)

Takovéto filmy, které nabízí krásné exteriéry, slušnou kameru, mysteriózní atmosféru a to celé zabalené v historickém obalu se už příliš moc netočí což je velká škoda. Hodnotil bych rád výš ale bohužel jak už píší všichni kolem děj toho moc nenabídne což by nevadilo, kdyby to nemělo zajímavý námět a potenciál. Zde to ale zajímavou až hororovou myšlenku mělo. Silnější 3*.

• 18.7.2019  21:15
    Kořist (2019)

Očekávání jsem měl téměř nijaké a přesto jsem byl mnohem více spokojen než například po šílené Annabelle 3. Vztah otce a dcerou zajímavě znázorněn (znám podobné z reálného života). Děj, logiku a reálnost hodnotit nebudu, protože to v tomto filmu nemá moc cenu. Za mě silnější 3*. SPOILER: Velké plus za podlouhé době přeživšího psa :)

• 8.7.2019  18:52

Dívat se na to dá je to sexy natočeno ale to je bohužel všechno. Chybí tam nějaká zajímavá scéna nebo více postav, aby se divák dozvěděl víc. Takhle je to pořád stejné a po čase to přestane bavit. Silnější 2*.

• 5.7.2019  23:30

Tento film byl opravdu nepříjemě impozantní, zejména s ohledem na to, že je to režisérky první celovečerní film. Helena Zengel, která hraje Benni, byla výborná a skvěle jí sekundoval Albrecht Schuch v roli vychovatele. (KVIFF2019)

• 5.7.2019  18:46
    Monos (2019)

Absolutně největší letošní překvapení ve Varech. Nečekal jsem nic ale dostal jsem po vizuální a hudební stránce velice výjimečný film. Scéna oslavy u ohně byla tak strhující a hudebně dokonalá, že naskočila i husí kůže a kvůli tomu na filmy chodím. V části, kdy se děj přesune do džungle už to malinko tápe ale i přesto nevšední a příjemný zážitek. (KVIFF2019)

• 5.7.2019  18:37
    Falešně (2019)

Výborný Jacob Lohmann, který táhne celý snímek, který je sice velmi koukatelný ale bohužel nenabídne příliš mnoho. Celý se vlastně odehrává ve vězení a jelikož je to dánský film tak víme jaké jsou v severských zemích ve vězení podmínky (takový výchovný příjemný pobyt). Čistý průměr. (KVIFF2019)

• 5.7.2019  18:15

Film, který neurazí ale další den nevíte, že jste ho viděli. Humor je slabší naopak se vyskytuje spoustu zbytečných scén a hlavně příliš moc postav. Slabé 3*. (KVIFF2019)

• 5.7.2019  18:04

U tohoto filmu mě mrzí, že nemohu dát větší hodnocení. Myšlenku to má vynikající ale to provedení (celkový děj) a herecké výkony jsou prostě slabé. Co ale nemůžu vyhnat z hlavy je melodie, která ve filmu zazní několikrát. A nejsem sám. Během festivalu ve Varech jsem ji zaslechl několikrát od jiných lidí jak si jí broukají nebo pískají mimo tento film. Silnější 3*. (KVIFF2019)

• 5.7.2019  17:57
    Parazit (2019)

Můj poslední ze šestnácti filmů za čtyři dny na festivalu v Karlových Varech a musím říct, že jsem si lepší zakončení nemohl přát. Sehnat lístky na tento film bylo nejtěžší za všechny ty čtyři roky co na festival jezdím. Už podle toho jsem měl velká očekávání a ta se naprosto vyplnila. Stopáž přes dvě hodiny utekla jak nic a já si mohl říct že ten boj o lístky stál za to. Je to výborný snímek ve všech směrech. (KVIFF2019)

• 4.7.2019  15:11
    Kouř (1990)

Plnému počtu pomohla Varská projekce ve velkém sále, kde byla skvělá atmosféra s výborným počátečním loutkovým vystoupením. Před filmem jsem znal jenom proslavenou disco-scénu ale podobných scén tam vyniklo hned několiv. Několikrát mě některé scény připomněly můj oblíbený film Brazil. Geniální. (KVIFF2019)

• 4.7.2019  14:12

Chápu co tím bylo zamýšleno ale pro mě naprosto nevyužitý potenciál a hlavně nic co bychom už několikrát neviděli v jiných filmech s podobnou tématikou. Vztah otce s dcerou se mi líbil třeba ve filmech Odnikud někam a Beze stop tady to ve mě nic nezanechalo. Rodiče to asi ocení více. (KVIFF2019)

• 3.7.2019  12:19
    Oleg (2019)

Po dlouhé době čisté drama, které mě dokázalo vtáhnout do děje a přimělo mě soucítit s hlavním hrdinou. Téma je v celku originální a aktuální i u nás. Na závěr bych pochválil oba dva hlavní herce, kteří se do svých rolí náramně hodili, zvláště Dawid Ogrodnik. (KVIFF2019)

• 3.7.2019  01:47
    Otec (2019)

Začátek filmu sice malinko navnadil ale postupně velmi rychle přestává být zajímavý. Humor je také slabší a spousta scén nicneříkajících stejně tak i celkový děj filmu. Po Glory velký sešup dolů. Zatím můj nejslabší film ve Varech. (KVIFF2019)

• 2.7.2019  21:43
    Býk (2019)

Býk má u mě smůlu, že jsem viděl nedávno o mnohem lepší film na podobnou tématiku a to srbský Jižní vítr, který byl zkrátka lepší ve všech směrech. Nevím jestli se to úplně hodí srovnávat tyto dva snímky, protože Býk měl určitě menší rozpočet a jedná se o režisérský debut ale hlavní je, že obsahuje nezajímavou zápletku se spoustou nezajímavých scén a plytkých postav. (KVIFF2019)

• 2.7.2019  12:21

Začátek výborný, bohužel se to zvrtne až moc. Některé pasáže mi přišli až odporné ale celkově hodně zajímavé. Doma bych na to těžko vydržel koukat. Hodnotit to je těžké tak zatím silné 3*. (KVIFF2019)

• 2.7.2019  07:58
    Chata (2019)

Celou dobu jsem si přál, aby snímek měl jinou pointu než jakou měl ale i tak velmi znepokojivý zážitek. Nevím jestli to bylo tou půlnoční projekcí ve Varech ale v jedné děsivé scéně mi i vyhrkly slzy do očí a to už je co říct. Nearer My God To Thee z úst Riley Keough je strhující broukal jsem si to ještě pár hodin potom. Hodně silné 4*. (KVIFF2019)

• 30.6.2019  13:14
    Annabelle 3 (2019)

Po skvělé a děsivé La Lloroně toto bylo neskutečné utrpení plný nudných scén a nezajimavého příběhu. Snesu toho hodně a při strašidelných scénách se nikdy nesměji ale tady to nešlo: V Annabelle digitální vlkodlak? To jako vážně? 1* za Mckennu Grace a masku ďábla.

• 13.5.2019  21:55
    Trhlina (2019)

Rozjezd je slabší ale kolem půlky se z toho vyklube solidní mysteriózní thriller s hororovými prvky. Řemeslně je to na výborné úrovni. Párkrát byla i husí kůže. Herecké výkony neurazí právě naopak Tomáš Maštalíř předvedl výborný výkon. V Česku si o něčem podobném můžeme jen zdát. Od Bebjaka si seženu další filmy. Silnejší 4*.

• 21.4.2019  10:10

Z traileru jsem přiliš nadšený nebyl a s velkými očekáváními jsem do kina také nešel ale byl jsem hodně spokojen. Film neměl moc hluchých míst a opravdu děsivých scén tam bylo dostatek. Zvuk a lekačky vynikajicí byla tam znám ruka Wana. Mnohem intenzivnější zážitek než nedávný Řbitov Zviřátek.

• 11.4.2019  19:43

Silnejší tři * tomu dávám hlavně za první půlku, která je povedená, zajímavá a udržuje napětí. Druhá půlka už ztrácí dech, dost tomu ublížila délka filmu. Clarka jsem se bál ale kupodivu mi vůbec nevadil, s Amy Seimetz to už bylo mnohem horší.

• 29.3.2019  12:34

První půlka výborně mysteriózní a film baví. Bohužel po půlce to už ztratí dech a konec vyšumí do prázdna.

• 18.3.2019  00:02
    Resolution (2012)

Neskutečně zvláštní film, který mě po celou dobu udržoval v napětí kvůli tomu co přijde a zároveň mě pořád nutil domýšlet nové věci což mě bavilo ale zároveň mě taky pěkně štval, zvláště ty dialogy mi tam moc neseděly a přišli mi asi o ničem a že jich tam bylo dost. Je to celé o veliké fantazii a přístupu. Hororem bych to rozhodně nenazval, mysteriózní thriller tomu sedí a dvojici režisérů dám ale určitě ještě šanci a seženu si další jejich filmy. Tady zatím slabší 3*.

• 31.1.2019  21:04

Podařený film, který až na prvních 15 minut nenechá vydechnout a ani na chvíli nenudí. Ocenil bych jednotlivé místnosti zvláště tu vzhůru nohama u které se lidem co mají strach z výšek párkrát zamotá hlava. Postavy se relativně chovali rozumně a za zmíňku stojí také povedený konec což je u podobných filmů velice těžké vymyslet.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12