Hoyt

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 20.11.2017  22:30
    Čtverec (2017)

Na Čtverec jsem vyrazil do Pardubického filmového klubu hlavně ze zvědavosti, abych viděl film, který ovládl letošní Cannes. A musím říct, že moc nevím jak to mám hodnotit. Za celou dlouhou stopáž jsem tomu nemohl přijít tak úplně na chuť a i když si čím dál tím víc po konci filmu uvědomuji na co se Östlund snaží narážet, stále se mi tam toho spoustu zdálo zbytečného a mnoho scén vyznívá do ztracena, to ovšem neplatí o scéně v níž exceluje Terry Notary. Jinak je to řemeslně skvělé a Claes Bang v roli Cristiana je pro mě velice příjemné překvapení. Slaboučké 4*.

• 12.11.2017  22:35

Určitě zatím nejlepší zážitek od Lanthimose. Jeho styl je tak originální, že snad nejde ani napodobit. Jeho vedení herců je neskutečné a zvláště u dětských herců je to vidět. Samotný film je psychologické peklo a Barry Keoghan je ďábel a prakticky si celý film ukradl pro sebe i přes účást Kidman a Farrella. Jeho špagetová scéna je vrcholem filmu a vlastně každá scéna s ním působí tak zvláštně znepokojivě až to ani nejde popsat.

• 10.11.2017  02:08

Neskutečně sympatická sestava a ještě lepší charaktery z toho dělají nezapomenutelnou a hlavně velice zábavnou podívanou na úrovni, což je v dnešní době už skoro zázrak. S krásně dojemným a čistým závěrem. [ČSFD projekce, Bio Central, Hradec Králové]

• 6.11.2017  06:24
    matka! (2017)

matka! ve mě zraje jak víno. Pokaždé když si vzpomenu na atmosféru, která se odehrávala v domě přepadají mě hodně zvláštní pocity. A navíc je velice zajímavé poslouchat rozdílné názory na charakter Bardema a zvláště pak důvody těch názorů. Jediné malé mínus je z mého pohledu přílišná afektovanost postavy Lawrence (každý na to ale může mít jiný pohled) jinak za mě naprostá spokojenost. Po slabším Noe je Darren zpět v plné formě.

• 5.9.2017  03:12
    Klient (2016)

Tento film obral Toniho Erdmanna o Oscara? Tak to snad ne... Nudnější příběh jsem už dlouhou dobu neviděl, emoce to nevyvolá žádné a řemeslně to taky není žádný zázrak. Slabé 2*.

• 15.8.2017  00:04

Mezi mé nejoblíbenější žánry patří mysteriózní, thriller, krimi a horor. V mém hodnocení se často promítá zvládnutí filmu po řemeslné stránce. Občas je ale potřeba udělat vyjímku a tu si Bailey, Buddy, Tino a Ellie plně zaslouží. Není to takový plánovaný doják jako například Me Before You a ty nejvíce citové scény nejsou tolik natahované ale ve výsledku je to nádherný film a dokáže vzbudit city a tím pádem si zaslouží plné hodnocení. V poslední části stojí za zmíňku ještě výborný Dennis Quaid. Bailey, Bailey, Bailey, Bailey je psí pán.

• 7.8.2017  23:55

Zajímavý námět obsahující hodně scén na zamyšlení ale také mnoho vtipných nebo absurdních pasáží. Bohužel ale také film nabízí spoustu klišé a ani řemeslně to není nijak úchvatné. Čistý průměr.

• 5.8.2017  23:18

Nečekal jsem, že budu tolik nadšený ale musím po dlouhé době udělit plný počet. Nevím co bych pochválil dříve. Scénu na schodech tu chválí kde kdo a ano je opravdu neskutečná ale i další scény jsou do detailu výborně provedené (za mě pasáž promítání Tarkovského Stalkera), kostými Charlize bravurní, geniální retro soundtrack a atmosféra neonového osmdesátkového Berlína pohlcující. Wick to byla jen čirá akce tohle má mnohem více filmovosti a určitě film stojí za to vidět.

• 24.7.2017  01:04

První polovina filmu je vizuálně oku lahodící a hlavně slibovala opravdu zajímavý a tajuplný příběh. Druhá půlka filmu rapidně ztrácí tempo a jediné co jsem si z ní odnesl byly dva znepokojivé záběry ze kterých mi naskočila husí kůže.

• 21.7.2017  00:56

Obdivuji Bessona, že se do toho projektu vůbec pustil ale po skvělém začátku přichází hned několik chyb. Například absence nějakého pořádného záporáka, Cliwe Owen absolutně se nehodící do své role a také délka vzhledem k né takové atraktivitě příběhu. Naopak ústřední dvojice sympatická a celkově mdlý příběh často naruší nějaká zábavná nebo oživovací pasáž (Rihanna) tudíž film ve výsledku neurazí.

• 17.7.2017  00:41
    Abattoir (2016)

Tak tady se mi Bousman parádně trefil do vkusu. Příběh o jednom tajemném městě s dá se říct fantasy zápletkou a sympatickou hlavní hrdinkou a hlavně skvěle podivně zahraným záporákem já můžu. Ostřejší začátek sice docela zmate ale celkově to prostě funguje skvěle. Škoda jen, že prostřední pasáž malinko pokulhává.

• 14.7.2017  13:40
    Lost River (2014)

Hrozná škoda. Gosling se obklopil skvělým týmem (Gasparův dvorní kameraman) měl ohromně zajímavý námět, sehnal příjemné herce ale ve výsledku to za moc nestojí. Aspoň za tu řemeslnost a skvělý vizuál ty 3* dám.

• 12.7.2017  00:33
    Nevesta (2017)

Nečekal jsem toho moc ale první půlka slušně navnadí a má i celkem zajímavou atmosféru. Oproti Pikové Dámě určitě posun o velký krok výše co se týče atmosféry a hlavně příběhu. Silnější 3*.

• 6.7.2017  18:12
    Listopad (2017)

Také bych chtěl svého Kratta ale duší bych se za něho neupsal. Jednoduchý a magický příběh z estonského venkova u kterého jsem byl po celou dobu snímku okouzlen. Nevím jestli něco podobného ještě někdy uvidím. Už jen za nádherný vizuál a skvělou kameru si to zaslouží hodnotit pozitivně. Pro mě asi nejlepší osobní zážitek z Varů doplněn projekcí v nádherném městském divadle a za účasti obou hlavních představitelů. Nadruhou stranu rozporuplné reakce chápu.

• 5.7.2017  22:55
    Odnikud (2017)

Zatím nejdelší potlesk ve Varech a nikdo ze sálu neodešel dříve než byly titulky u konce, všichni byli jako opaření. Diane Kruger přináší opravdu strhující výkon s neskutečnou emocionální hloubkou. Pasáž u soudu je vrcholem filmu. Bohužel mi plný počet nedovolí dát určité ohrané stereotypy a technické detaily, které se ve filmu objevují ale nechcii je prozrazovat. Hodně silné 4*.

• 5.7.2017  20:26
    Paula (2017)

Začátek filmu sice navnadil ale postupně velmi rychle přestává být zajímavý. Navíc je plný nesympatických herců a nudných dialogů. Za začátek a Habaneru ve sprše silnější 2* jinak je to podprůměrné drama.

• 5.7.2017  20:13

Trailer vypadal sice úděsně ale ve výsledku to je obrovské překvapení s velkým a příjemným bonusem v podobě Fanning a Kidman. Snímek obsahuje někdy trošku ujetější humor, který je ale podle mě ještě v mezích.

• 20.2.2017  00:21

Konečně něco nového, netradičního a netypického. Nějaké výhrady k příběhu by byly ale tentokrát mi bohatě stačila ta forma. Za mě naprostá spokojenost.

• 29.12.2016  22:09
    Pustina (TV seriál) (2016)

Před výkony Stivínové se Špalkovou klobouk dolů. Do pátého dílu je to absolutně plný počet, potom už se mi to zdálo příliš natahované a dost scén zbytečných i tak to je neskutečné, že něco takového vzniklo u nás. Velká pochvala Hulíkovi za scénář a samozřejmě za brilantní zvukové ruchy.

• 7.11.2016  16:25

Povrchní a útok na Trumpa náhodou před volbami je trapný. Leo příště radši filmy.

• 4.9.2016  18:44
    Zabijáci (2014)

Ze všech tří dílů jednoznačně ten nejpovedenější. Temné a drsné krimi s velmi ujetými a celkově povedenými záporáky. Jediné co filmu chybí je pořádný konec. Tomuto případu by se mě víc hodil nějaký temnější nebo sadističtější závěr víc než málo zajímavé akční finále.

• 26.8.2016  10:21
    Dětská hra (TV film) (1984)

Jeden z těch filmů, kde jde jen a jen a pointu. Navíc tady je těžké ji neprozradit už na začátku (dříve obsah, galerie, komentáře ale už i samotný název dost napovídá) Já měl to štěstí a narazil na to v TV a byl to sice dost amatérský ale opravdu nadprůměrný 70-ti minutový atmosferický zážitek.

• 13.8.2016  10:04
    Chladné srdce (TV film) (2014)

Velice temná ale povedená pohádka podle skvělé Hauffovi předlohy. Na Německou produkci lehký nadprůměr.

• 11.8.2016  23:08

Herecký koncert Themise Panou. Kontroverzní děj posuzovat nebudu, protože film je umění a patří do něho vše co režisér uzná za vhodné. Slabší 4*.

• 8.8.2016  12:51
    Cell (2016)

Postapokalyptických filmů není nikdy dost a tak jsem i tentno uvítal. Začátek je největší klad snímku. Hned se jde na věc a propuká celkem slušný masakr. To je tak ale na celém filmu všechno. Dále už je to jen podprůměrné putování po zničené zemi. Efekty jsou katastrofální ale nadruhou stranu to zachraňuje aspoň sympatické obsazení.

• 18.7.2016  15:20
    February (2015)

Jasný nadprůměr. V dnešní době už musím ocenit každý horor, který ve mě vyvolá napětí a nepříjemné pocity. Tady to platí skoro po celý film. Pomalé tempo mi vůbec nevadilo a navíc bych vyzvednul vynikající hudbu a výkon mlaďoučké Kiernan Shipky.

• 6.7.2016  21:06
    Lantouri (2016)

Ze začátku hodně rozpačité. Byl jsem moc zvědavý jakým směrem se to bude posouvat dále. A ve výsledku to byl silný zážitek. Po skončení byl celý sál jako opařený a zůstal nějakou dobu bez pohnutí sedět. Herci velice sympatičtí, zvláště Maryam Palizban.

• 6.7.2016  01:56
    Nová kůže (2016)

Veliká slabota. Nesympatičtí herci, zbytečně natahovaný a absolutně špatně vyprávěný i tak nezajímavý příběh bez špetky napětí což u daného žánru je nevídané.

• 5.7.2016  02:29

Už při úvodní scéně jsem věděl, že půjde o nevšední zážitek. Vizuálně, zvukově a hlavně hudebně neskutečná bomba. Gaspar Noe s Davidem Lynchem by byli při sledování filmu určitě nadšeni. Plus mé dvě vyděšení skoro na smrt (což se hodně dlouho nestalo) z toho dělají neskutečnou podívanou. Odlehčené scény mi vůbec nevadili. Top zážitek KVIFF 2016.

• 3.7.2016  23:11
    Bouře (2016)

Peklo všech pekel. Popis vůbec neodpovídá tomu co se děje ve skutečnosti. Totálně natahovaný, vymyšlený a hlavně nudný ,,prý" dokument.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10