Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Krátkometrážní
  • Horor
  • Komedie
  • Akční

Oblíbené filmy (10)

Mulholland Drive (2001)

Chtěl bych znovu zažít abych tento film vůbec neznal a mohl si ho prvně pustit a zažít tu neskutečnou atmosféru a pocit, kdy nevíte co nového přijde a samozřejmě poprvé slyšet song od Lindy Scott, který mám už pěkných pár let jako vyzvánění v mobilu. Mnou absolutně nepřekonatelný film.

Brazil (1985)

Nadčasovost a Gilliamova geniální vize, do které se bohužel řítíme. Hodně zneklidňující snímek, který po každé projekci působí depresivněji.

Big Lebowski (1998)

Když jsem viděl tento skvost poprvé dal jsem mu jen 4* a moc jsem mu nerozuměl. Po druhém a třetím shlédnutí jsem to začal chápat a říkat si: Kdo by nechtěl žít jako Dude? Každá postava je jedinečná a nezapomanutelná, zvláště Walter Sobchak a Maude Lebowski. Neskutečně pohodový a klidný film. Jo a jedině v dabingu.

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Jak už tu několikrát zaznělo i pro mě to je nejlepší romantická komedie co jsem kdy viděl. Vynikající ve všech směrech, hlavně soundtrack je boží. Hlavní změna oproti jiným podobným filmům je v charakteru hlavní hrdinky, který je určitě neobvyklý, lehce agresivní a celkově neokoukatelný. Bavil jsem se po celou dobu. Před Ji-hyeon Jeon klobouk dolů. Nejlepší film o lásce, který znám. Výborný komentář - uživatel Xeelee.

Sunshine (2007)

Největší chyba, že mi Sunshine uteklo v kině. Ale i na pořádně ozvučené televizi to byl nepopsatelný zážitek, který mě úplně pohltil. Poslední sekvenci za nadpozemské Murphyho hudby bych zařadil jako jednu z nejlepších scén vůbec. Nevím jak bych to popsal ale z té hudby a z těch záběrů to Slunce prostě cítit je. Stačí jen sedět a užívat si to.

Pohrdání (1963)

Byl jsem uchvácen a hlavně po celou dobu ponořen do velice zvláštní atmosféry snímku. Oslnivá Brigitte Bardot je hlavní vizuální magnet filmu. K tomu všemu chytré dialogy ale bez větších emocí. O ty se na druhou stranu stará neskutečná, několikrát se opakující ústřední skladba, která ve mě ke konci vzbudila prvotní pocit, že se koukám na něco výjimečného. A taky, že jo. Godard je génius, natočil jednoduchý film a skryl do něho tolik krásy a myšlenek, že s jeho rozebíráním se může strávit pěkně dlouhou dobu. Ten pocit bezmoci při jedné ze závěrečných scéně nezapomenu už nikdy.

matka! (2017)

matka! ve mě zraje jak víno. Pokaždé když si vzpomenu na atmosféru, která se odehrávala v domě přepadají mě hodně zvláštní pocity. A navíc je velice zajímavé poslouchat rozdílné názory na charakter Bardema a zvláště pak důvody těch názorů. Já osobně jsem s ním až na ty extrémní situace ke konci docela sympatizoval. Jediné malé mínus je z mého pohledu přílišná afektovanost postavy Lawrence (každý na to ale může mít jiný pohled) jinak za mě naprostá spokojenost. Po slabším Noe je Darren zpět v plné formě.

Reklama

Reklama