• Krátkometrážní

Další jehňátko (2019)

Kamera, výprava a kostýmy to je to proč stojí za to film vidět. Bohužel to je ale všechno co se dá na tomto filmu vychválit. Nevidět to v kině bude hodnocení slabší ( ozvěny DEF Hradec Králové ).

Pinocchio (2019)

Fantasy pohádkový příběh s plno bizardními postavami a příjemnými herci to je něco pro co mám obrovskou slabost ( ozvěny DEF Hradec Králové ).

Mory Vratislavi (2018)

Rozjezd tohoto filmu je jako z říše snů. Perfektní dialogy, charaktery a hlavně tempo mě neskutečně zaujalo. Bylo jasné, že toto tempo nemůže vydržet celou dobu ale to se kupodivu nestalo. K nejvyššímu hodnocení chybí jen více napětí, tajemna a o kapku lepší scénář. Jméno Patryk Vega pro mě bylo zatím naprosto neznámé a určitě si něco dalšího od tohoto nevšedního tvůrce seženu. Zatím hodně silné 4*.

Mařenka a Jeníček v lese hrůzy (2020)

Zde jsem byl po traileru a zjištění, že to natáčí režisér February, které mě neskutečně překvapilo dosti natěšený. Bohužel ale musím zatím dát jen silnější 3*. Začátek navnadil a vizuál po celou dobu neskutečně vymazlený do nejmenšího detailu. Atmosféra okolních lesů na mě přímo dýchala. Celkově to ale ve výsledku nic moc neřekně a i když je délka přijatelná, chybí nějaká zajímavější scéna, střídání lokací nebo více postav.

V síti (2020)

Škoda, že Sabina Dlouhá dostala tak málo prostoru, protože podle mého hrála nejlépe a její výkon v posledních scénách v cukrárně byl vynikající. Vůbec ale nesnižuji výkon dalších dvou protagonistek, každá to hrála po svém. Tereza Těžká účastníky hovorů kolikrát dokonale trolila a Anežka Pithartová zažila scénu útěchy, kdy jsem jí u nejvíce emoční scény dokumentu věřil každý výraz a sám jsem byl dojatý. Určitě se dalo ještě více přitlačit na pilu ale i tak doporučuji každému ke shlédnutí. Silné 4*. U sledování jsem si vzpomněl na film Pečovatel.

Holka od koní (2020)

Tomuhle snímku jistě rád přilepším, protože pro podobné filmy mám prostě slabost. Alison Brie to zahrála perfektně naivně a byla radost jí sledovat. O ději se tady nemá cenu příliš moc zmiňovat, někomu sedne a někomu ne. K žánru drama bych určitě přihodil mysteriózní a sci-fi. Po rozporuplných Wounds další film, kde si u mě Netflix udělal plus.

Psi nenosí kalhoty (2019)

Tento film jako jediný, který jsem chtěl vidět mi loni utekl ve Varech a musím říct, že je to veliká škoda, protože se do festivalového prostředí náramně hodí. Je to příjemný, nenudící snímek s dvěmi sympatickými a hlavně extra ujetými postavami u kterých vám ale jejich osud nebude jedno. Navíc je podkreslen zajímavou hudbou a občasným humorem. Jako plus a zároveň mínus je fakt, že jsem musel dvakrát zakrýt zrak ( zuby a nehty prostě v takových detailech nedávám).

Rány (2019)

Po dlouhé době něco zajímavého a hlavně znepokojivého. Po většinu filmu jsem měl hodně divný pocit z toho co přijde dál. Ke konci už děj malinko ztrácí dech ale i tak nadprůměrný zážitek.

Slunovrat (2019)

Ari Aster je mistr světa ve scénách když někdo oplakává ztrátu svého blízkého. Převedl to už i ve svém předcházejícím snímku a tady to opět byla pro mě nejsilnější scéna, bohužel ale už v samotném začátku filmu. Zbytek mě neuvěřitelně bavil, každá scéna hýřila nápady, ujetostí a barvami. Na plný počet to ale zatím za mě není, filmu uškodil hlavně trailer, který sliboval něco jiného a také nějaký výraznější zvrat, protože to bylo všechno až moc nalajnované a prakticky nic nepřekvapilo. Celkově je to těžší na strávení ale myslím si, že to ještě docením více.

The Isle (2019)

Takovéto filmy, které nabízí krásné exteriéry, slušnou kameru, mysteriózní atmosféru a to celé zabalené v historickém obalu se už příliš moc netočí což je velká škoda. Hodnotil bych rád výš ale bohužel jak už píší všichni kolem děj toho moc nenabídne což by nevadilo, kdyby to nemělo zajímavý námět a potenciál. Zde to ale zajímavou až hororovou myšlenku mělo. Silnější 3*.